
hamarbox
Informace o uživateli:
Uživatel nezadal informace.
Moje zvířata
Nenalezeny žádné fotografie zvířat
Naposledy přihlášen: 1. 5. 2022 10:25:52
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
kikuska
napsal(a):
Ač nerada, musím se přidat. 23. 12. 2009 jsme doprovodili k Duhovému mostu našeho prvního rodinného psa - anglického kokršpaněla Bena, který by na první jarní den oslavil krásných 15 let. Stále je to moc čerstvé a moc to bolí, všude tam, kam jen letmo pohlédnu chybí, nikde není.
Už chápu Vaši bolest. Je nekončící...
Nejskvělejší pes, kterého jsem kdy měla: boxer Marion Krumbox. Budou to již 4roky, ale stále na tebe vzpomínám. Dožila 7let, i když jí veterinář předpověděl život sotva do čtyř. Zažila jsem toho s ní mnoho dobrého.
Pak bostonek Ariel, kterou někdo otrávil. Zemřela 23.12.2008 v necelý 9-ti měsících věku.
A stavbulík Nanci Fawn Girl Bohemia, kterou jsem nedokázala uchránit a uhlídat před koly auta. Dávám si to za velkou vinu.
První Dinu nám jako dětem srazilo auto.Dále náš druhý pejsek Dina. Odešla v 8-mi letech na nemoc.
Někdo má to štěstí, že mu psi neodchází tak často. Dnes se bojím o psy čím dál víc, hlídám je jako oko v hlavě a přesto mě smůla provází dál. Boxer je nemocný na srdce a to jsou jí teprve 4roky.
Už jsem to měla se psy dávno vzdát,ale bojuji dál a stále je mám ráda a věřím, že se mnou budou mnohem déle.
jirkas
napsal(a):
Zakrslá koza (holandská) se nemůže chovat sama, je to stádové zvíře! Chovat minimálně dvě, lépe více. S koňmi bych ji na jedné pastvě také nedoporučoval! Raději bych jí část pastviny oddělil jen pro ně. Chlívek nemusí být zateplený stačí přístřešek , kde bude v suchu a chráněná před průvanem a deštěm (sněhem). Na krmení je nenáročné, pravidelně odčervovat (nejlépe podle výsledku rozboru bubků), ošetřovat přerostlé paznechty.Více na www.lamafarma.cz
Připojuji se k názoru Jirky. Chováme koně a velké kozy. I poník má trable s velkými koňmi a to mají prostoru a krmení dost. Koně jsou zkrátka koně a patří ke koním. Stejně jako koza patří ke kozám. Zkoušeli jsme to letos jednou je pustit společně do výběhu, ale o kozy se bojím a proto jsme je zase rozdělili. Sice si neudělali nic, ale koza se koním nedokáže ubránit. Pak jsme měli v létě návštěvu a ta mi mé domněnky jen potvrdila. Jedné koze jí ve výběhu(nevím jak velkém, to má na to možná také vliv) ušlápli vemeno a druhou zabili. Tudíž bych rozhodně maličkou kozičku nedávala do výběhu s koňmi. Pak jsem viděla kozy, co dělají společníky koním a většinou byly dost odrbané. Oni koně mají své způsoby a ty pak praktikují na kozách. To jest můj názor, který máme potvrzený. Nejen, že jsme to slyšeli, ale dokonce i viděli.
Uživatel s deaktivovaným účtem
napsal(a):
První otázka je, jestli je to opravdu zánět dělohy. Měla jsem fenu se zánětem dělohy, pila o mnoho víc než normálně, odmítala žrát, zvracela. Veterinář o nějakých atb vůbec neuvažoval a rovnou chtěl operovat. Já se tomu bránila, fena řezání snášela hrozně špatně, po 10 dnech jsme jí operovali, protože jiná cesta nebyla. Bývala by umřela na celkovou sepsi. Hojila se špatně a dlouho, nesnášela jakékoliv šití.
Další otázka je, jak se vaše fena hojila po předchozích operacích, pokud se hojí dobře, možná že by to za zkoušku stálo.
Žádný veterinář si " nevezme na triko " dát vám radu v takhle nejistém případě, rozhodnout to musíte vy.
Po předoperačním vyšetření se dozvíte, jak je na tom třeba se srdíčkem, t.j. jaká je šance.
Asi mě tu ukamenují, ale já bych ani uspání tak nevylučovala. Eutanasii u psů považuji za jejich výsadu, ne něco hrozného. To jen my lidé si musíme život mnohdy do konce protrpět.
Fenka vypadá pořád docela dobře. Dávám antibiotika dle předpisu veta. Dnes jsem s ním léčbu znovu podrobně probrala a přeptala se ho na jiné možnosti. Fenka byla hned při začátku léčby vyšetřena sonem a všechny příznaky vypadají na zánět dělohy, který zatím není velký. Normálně žere svou dávku krmení, pije v normálu a teplotu nemá. Za pár dnů jdeme na kontrolu, tak snad se s tím tělo dokáže poprat. Snad se nemusí hned vše řešit operací. Jinak před 4lety jsme jí nechali operovat nádory na prsní žláze a už druhý den by nejradši s námi vyrazila na dlouhou procházku. Je pořád čiperná a má radost ze života. Nikdo by jí 16let neřekl.
dejna
napsal(a):
Za cenu RC se dají koupit kvalitnější granule (Acana, Dog lovers gold, Orijen, Artemis) a to bez kukuřice na prvním místě a rakovinotvorných BHT a BHA. Mnoho lidí tyto konzervanty obhajuje, ptž se používají i pro konzervaci potravin, ale neuvědomují, že jsou to různá dohucovadla jako tatarka - uvědomte si, jak často a hlavně kolik jí člověk sní, kdežto pes granule žere každý den a jsou často jeho jedinou potravou.
Ad obírání slepic: krmit čistou svalovinu je barbarství, pes potřebuje i kosti, vnitřnosti, šlachy, kůže.
Ad Purina: složení je tragický, ať je to jakákoliv Purina.
Abych pravdu řekla, tak složení potravin pro lidi jsem začala zkoumat až poslední dobou. A složení krmiva pro psy moc nerozumím. Posuzuji to spíše podle toho, jak psi vypadají, kolik mají energie a jaké bobky. Fakt je ten, že náš starý jezevčík byl krmen vším možným (konzervy, zbytky našich jídel-moc nekořeníme) a je mu 16let a zdraví mu celkem slouží. Ale papíroví psi, co je krmím granulemi, zdaleka tak zdraví nejsou. Granulím tudíž už moc nevěřím. Ono ostatně vše, co je určeno k zisku se musí nějak obhajovat a čemu má pak laik věřit. Takže nakonec člověk zjistí, že dokud krmil dřív tzv. nevyrovnanou krmnou dávkou(vařené maso, různé masné odpady, rýže, těstoviny, i třeba chleba, zeleninu a zbytky ze zdravé kuchyně a občas nějaký ten vitamin a minerál), tak dělal pro psa mnohem lépe než když ho dnes krmí drahými údajně kvalitními granulemi. Ad slepice: dávám jim kůži, šlachy,chrupavky i měkké netříštivé kosti. A to mají i z každého našeho oběda pokud zrovna jíme maso.
kook
napsal(a):
Tak já nějakou metodu můžu praktikovat jen o víkendech, když přijedu k našim a mám ho na starost. Jinak když začně hysterčit, tak rychle jdeme co nejkratší cestou pryč od toho psa.Já si ho nevšímám a jen pozoruji okolí, které nedokáže pochopit, že prostě má takové záchvaty.Jeho stav ale přetrvává tak ještě 2-3 minuty, když jsme už z dosahu.To už pak štěká na všechno a uklidní se až doma.
Aha, tak to je pak jiná. Pokud nespolupracují všichni, kdo psa venčí tak je jakákoli snaha marná. Psa by měl nejlépe vychovávat pouze jeden člověk. V tom případě asi nemá cenu cokoli řešit a smířit se s hysterickým psem(i když to bych já nesnesla). To že s ním něco uděláte jednou o víkendu není k ničemu. To je to samé, jako když si lidé myslí, že přijdou v neděli na cvičák a tím psa vycvičí. Se psem je potřeba pracovat na výchově pořád, každodenně. Tím víc, chci-li odstranit nějaké nežádoucí chování. Tihle uječení hysteričtí psi jsou nepříjemní pro nepejskaře a ani se jim nedivím. Ono poslouchat pak někdy po 22hod nějakého hysterického uječence není nic příjemného. Tito nevychovaní psi dělají pak ostudu i těm ostatním slušným. Proto by měli být všichni psi, co žijí ve městě správně vychovaní a neobtěžovat svým chováním ostatní spoluobčany. Je fajn, že se snažíte tento problém u pejska rodičů řešit, ale sama to nezvládnete. Vídám u lidí, že to neřeší nebo si s tím spíš neví rady.
kook
napsal(a):
Tak to jsem vsechno viděla a něco jsme i zkoušeli.....marně
Vše nefunguje hned. Je potřeba vytrvat a zkoušet. Myslím, že když to zkusíte dnes a zítra něco jiného, že to nepomůže. Je to pro něj i nebezpečné, protože tito hysteričtí psi přitahují napadení větším psem. Možná to zkoušet s někým známým, kdo má také psa a pořád dokola,až ho to přejde. Prostě zaměřit jeho pozornost jinam. Ale nejspíš je jen špatně socializovaný a třeba ho to nepřejde. Možná ho nechlácholit ani nebrat do náruče, spíš se chovat, že se nic neděje a ignorovat jeho chování. Jít pryč od toho cizího psa, a vašeho psíka pochválit ve chvíli, kdy přestane hysterčit a chová se tak jak má. On to po několikerém opakování pochopí. Lépe by se radilo, kdybych vašeho psíka znala a mohla to posoudit osobně. Na dálku se radí dost špatně a nedá se to přesně aplikovat a hlavně popsat. Důležité je vybrat si správnou metodu a u té vytrvat. Musí ale pasovat na povahu pejska.
burunduk
napsal(a):
Mno, tak NG jsou o trošku lepší než Purina Dog Chow, ale taky se moc nevytáhli. Maso s produktama vedl. výroby na prvním místě. Dvě různé věci na 1. místě. O čem to asi svědčí (viz diskuze na nemoderce o Britu). Maso s odpadem zároveň na první pozici. Proč asi.
Za tu cenu granulí Nutra Nuggets byste mohla mít mnohem lepší granulky.
Dovětkama "super premium, ultra premium, superultramega premium" se nemůžete řídit. Viz složení Nutra Nuggets. Pod pojmem "super premium" si člověk představí trošku JINÝ složení
Dobrý večer,
zrovna jsem teď jeden pytel zkusila a vůbec spokojená nejsem. Už jsem vyzkoušela Fitmin(ten je tedy mnohem lepší) a teď jsem udělala experiment s touto Purinou dog chow.Psi mi po ní prdí, hovínko mizérie, srst zmatněla a začli hubnout. Vracím se zpátky k Royalu, tam bylo vždy vše OK. Akorát jsem chtěla ušetřit, protože teď zrovna penězi neoplývám, ale na psech se zkrátka šetřit nedá a nemá. Asi nejlepší by bylo jim teď koupit 100 slepic z drůbežárny, nacpat mrazák a pěkně jim to vařit. Jenže, kdo by se s tím obíral a hlavně nemám velký mrazák. Tak snad jsem těm mým pesanům aspoň vybrala správnou značku.
evelin
napsal(a):
Taky jsem PRO kastraci a šanci do života.
Také jsem měla fenku s nádory v mléčné žláze. Našli jsme je maličké asi jako hrášky když jí bylo asi 6 let. Nejdříve jí vet. dala injekci pro které se měly nádory zapouzdřit a dále se nezvětšovat. To fungovala asi 4 - 5 let pak se to rozjelo a začaly růst - naštěstí pomalu. Bohužel měla nemocné srdíčko a operace by byla větší risk než to nechat! Dožila se krásných 14let. Kdy jí selhaly ledviny a já jí nechala ukončit trápení.
Pokud je krom toho zánětu v dobrém zdravotním stavu určitě bych do toho šla. A brzo, nečekejte jestli ATB pomůžou na možný zánět a hnis v děloze.
Dnes jsem to konzultovala ještě s jedním veterinářem. Také se není jistý tím, co je správně. Záleží, co přesně to je. Fenka nemá teplotu, normálně žere, nepije nikterak víc než obvykle, je veselá a ven chodí pořád stejně. Tzn. že někdy se jí chce, někdy ne. Těžko říct, zda-li veterinářům věřit nebo ne. Nemám z nich už dlouhodobě dobrý pocit, asi jsem udělala chybu, že jsem tu veterinu nešla studovat. Věděla bych víc. I když kdoví. Máme teď u nás v paneláku škaredý měsíc. Už tu umřeli teď kolem vánoc dva staří pejsci. Je to moc smutné a majitelé byli pokaždé důchodci a už o dalším pejskovi nechtějí ani slyšet. Přitom je tolik opuštěných pejsků v útulcích, kteří by si zasloužili láskyplný domov. No nic, to bylo z jiné mísy. Doufám, že do té smutné bilance nazapadne i naše smečka.
farmar
napsal(a):
Na obsah mědi v krmné dávce jsou náchylné především ovce, a to, pokud se nepletu, plemeno Texel. Tam je skutečně potřebné dodat určité minimum mědi a přitom nepředávkovat, takže prý problém, ale k tomu nechť se vyjádří chovatelé tohoto plemene. U ostatních plemen je ta citlivost menší, čili rozmezí kdy je to OK je širší. A u koz, pokud se pamatuji, to nikdy nikdo neřešil, takže podle mě je to lidovou slovesností přeneseno z Texelů na "všechny ovce" a z nich na "ovce a kozy"
Ivan
Když ono moc lidí zvířata důkladně neřeší a v tom to asi bude. Snažím se toho, co nejvíce přečíst a právě v knize Chováme kozy Spath/Thume se píše: ... Měly by to ale být minerální látky určené pro ovce, tedy bez mědi. Jinak by jim, stejně jako ovcím, hrozilo nebezpečí otravy... A od té doby, co jsem si to přečetla a zapamatovala řeším měď a studuji složení přidávaných minerálů. V jiné knize Chov koz - Fantová se píše, že kozy mají mít v krmné dávce zastoupenou i měď. Proto se zde na to ptám. Třeba je to v té knize Chováme kozy myšleno tak, že když budou mít solný liz pouze ten s mědí, tak by se toho mohly některé nalízat více, protože jim třeba zrovna sůl chutná a tak by se předávkovaly mědí. Zajímají mě názory a zkušenosti. Právě kolem koz je tolik různých pověr a zvyků, že mi z toho občas jde hlava kolem. Jak se v tom člověk začne vrtat, má čím dál více otazníků a hledá odpovědi. Už jsem měla v chovu koz hodně smůly a tak nechci nic z nevědomosti podcenit. Přesto pořád narážím na plno věcí pro mě neznámých a tak se tady ptám.
Uživatel s deaktivovaným účtem
napsal(a):
Jestli máte jenom atb, tak je veterinář idiot. Do hnisu v děloze neproniknou a jenom atb, bez něčeho na vyprázdnění dělohy, jsou jenom abyste se vy cítila líp. Má aspoň výtok, nebo vůbec ne?
Nějaké kapky v kuchyni na linu nacházím. Tudíž si myslím, že výtok má. Jsem z toho nešťastná, protože veterinářům v poslední době přestávám věřit. Neustálé trable s kozami i se psy mě unavují. A rady veterinářů jsou různé. Zkusím zavolat ještě jedné veterinářce, jaký na to má ona názor. Jenže operovat fenu v 16-ti letech se mi zdá také nevhodné.
Dobrý den,
čím víc se snažím proniknout do správného chovu koz tím více se objevují otazníky. Zrovna řeším problém s výběrem lizu a minerálních doplňků. V jedné knize píší, že kozy nějakou měď potřebují v druhé knize zase nedoporučují minerální lizy s mědí. Teď se nemohu rozhodnout koupit lepší liz s vit. A,D a E, ale bohužel i s mědí(1250 mg/kg) nebo liz s minerály bez vitaminu i bez mědi? Také jsem zjistila že v Mikropu je také dávka mědi. Jak se rozhodnout a jak to řešíte s mědí vy ostatní? Chci kozám koupit výborný(aspoň se mi tak jeví) melasový liz, ale ráda bych vybrala ten správný.
Předem děkuji za rady.
Tak mám zase nové trápení. Naše 16-ti letá fenka dostala zánět dělohy. A teď babo raď. Operovat nebo ne? Dostali jsme ATB, protože na sonu není děloha úplně naplněná sekretem. Snad ATB zaberou, a pokud ne, tak dilema. Operovat nebo uspat. Je to jezevčík, už jsme ji před 4lety operovali několik nádorů na mléčné žláze a prodloužilo jí to život o ty zmíněné 4roky. Jenže z kastrace mám opravdu strach, aby to nebylo zbytečné trápení takto staré fenky. Napište své názory, jsem z toho hodně smutná a nevím, jak se rozhodnout. Máte s tím někdo zkušenost? Uzdravila se vám fenka v tomto věku?
pupulu
napsal(a):
Já mám doma občas "došasy" jak tomu říkám-tedy pejsky co potřebují akutně pomoct,ale zárověň jim hledám nové páníčky.A jsou to vždy vyplašenci z hrozných podmínek.Měla jsem jednoho a ten si zvykal 3 týdny a ještě to nebylo dobré.Ale většinou to trvá tak 1-2 týdny kdy si perfektně zvyknou na chod domácnosti a systém naší smečky.Moji pesani jsou naprosto o.k.,takže nováček okamžitě pozná,že není důvod se ničeho bát.Oni tím systémem-který je pro ně naprosto normální-být 1. u jídla,okamžitě zabrat nejlepší místo v posteli,hnát se co nejdřív ven,lítat všichni dohromady jak prdlouši....Prostě běžným životem ukazujou,že je vše v poho.A nováček se o to rychlejc otrká.Vy máte pejska a ten jí všechno ukáže.Nebojte začlení se rychle.
Máme doma v bytě dvě fenky a pejska. Hárání zvládáme v pohodě. Jedna fena je volně po bytě a pejsek k ní vůbec nemá přístup. Druhá fena žije ve velké ohradě s pejskem a když má dobu k nakrytí, tak je oddělím. Většinou je jeden z nich v přepravce. Oni ty kritické dny jsou max. týden. Fakt je ten, že fena je velké plemeno a pes malé a tak spoléhám na to, že ji nakrýt nezvládne. Jinak při hárání venčím tak, že je vždy fena nebo pes na vodítku a v nejkritičtějších dnes je venčím odděleně. Pes už kryl a tak z něj začíná být erotoman, ale pořád to ještě zvládáme.V době hárání normálně žere a ani tady nepíská. Hárání se nebojte, to určitě zvládnete. A pokud to není fenka určená na chov zvažte kastraci. I když zastánce kastrací zrovna nejsem. Teď řeším zánět dělohy u své 16-ti leté feny a je to trápení. Kdybych ji nechala kastrovat v jejích 10-ti letech, tak se mi to nestalo. Jenže, co teď? Zdá se mi to velký zásah a operace v tomto věku.
alfi pav
napsal(a):
Znala jsem jednu cuvacku, kterou jsme zachranovali z naprosto otresnych podminek, ale to ted nebudu rozebirat.
Jak se dala do kupy, byla i vzhledem k veku a nulovemu vycviku v teto oblasti naprosto spolehlivy hlidac vseho, co bylo "jeji" a i pres pomerne chabou telesnou schranku (bohuzel diky tyrani) budila tolik respektu, ze si nikdo nedovolil se byt jen priblizit k cemukoli, co hlidala. Na paradu rozhodne nebyla.
Jsou to nadherni psi a rekla bych, ze pri pracovne vedenych rodicich z dobrych pracovnich linii urcite nebudete mit problem sehnat stene, ktere vam bude vyhovovat
Mám pocit, že lidi mají na slovenské čuvače dost negativní názor a proto hledám zkušenosti. Psů už mým životem prošlo mnoho. Teď hned si ho kupovat asi nebudu, mám nyní 3psy a s nimi samé starosti. Na dalšího bych asi neměla. Přesto až mi některý z nich odejde, tak bych o něm uvažovala. Vzhledem k tomu, že ty koně a kozy by měl někdo spolehlivý hlídat. Přítel má sice fenu hovawarta, jenže té bych své stádo koz nesvěřila. Už zabila několik slepic a dokonce si dovolila uloupit mi z králíkárny králíka. A to u zvířat vyrůstá a nikdy ji nevhodné chování ke zvířatům netolerujeme a je vždy přísně potrestána. Přesto, když je sama, tak jí nevěřím. To ten můj čuvač byl jiný charakter ke zvířatům, ale psy nesnášel. Také mi zabil morče, ale dostal nářez a už nikdy nic(ani v mé nepřítomnosti) nezakousl. Teď bych ráda předběžně získala kontakt na chovatele, který čuvače má u zvířat(dobytek, ovce či kozy) a bude k tomu vychovávat i štěnda. Odtud bych si ráda jednou štěně vzala.
jirinajanickova
napsal(a):
Je to problém. Jestli stará měla nějakou nepravidelnost už loni, může být, že se situace zhoršila, jestli nemá cystu. Ale to měla vyřešit správně ta injekce, kterou dostala.
Hermafroditismus neznamená, že koza se nebude prskat, je to spíš opačně - hermafrodit má nezřídka permanentní říji celý podzim . Ale může jít o neplodného jedince, nikdy se nebude prskat a kozel o ni ani neprojeví zájem.
No teď jsem vás asi nepotěšila, že? Ještě se můžete pokusit o flushing-efekt. Kozy, které se mají rozprskat ( tu připuštěnou z toho vynechte !!! ), krmte po tři dny tím, na co jsou zvyklé, ale poloviční dávkou. Budou prostestovat, ale musíte to vydržet. Na třetí den se vrátíte k původní dávce, ba ještě malinko přidáte, radši nakrmte vícekrát denně, taky po tři dny a v těchto dnech taky nadopujete Combinalem A+D2 a hlavně E-forte. Jestli jsou zdravé, mám na mysli funkční stav vaječníků a hormonů, měly by se rozprskat. Jestli popsaná metoda nezabere, je to na vás. Můžete buď počkat do příští sezóny a tuhletu specialitu na nich vyzkoušet už v říjnu, kdy jsou za normálních okolností kozí říje nejsilnější, nebo znásilnit veterináře, ať zopakuje hormonální kúru, případně ať do ní koukne ultrazvukem, jak vypadají ty vaječníky - ale nevím, co by tato legrácka koštovala
Přeju, ať to dobře dopadne
Řeším podobný problém. Jedna koza se pravidelně prská po 3týdnech a připouštění(naposledy oba dny říje). Říji má dokonce 3dny. Jak se pozná hermafrodit?
Dnes jsem ji znovu připustila. Veterinář jí má zítra píchnout injekci na rozpuštění cyst. Jenže po přečtení všech článku zde na diskuzích si nejsem jista, zda-li to vůbec bude k něčemu dobré. Další koza se pro změnu neprská. Viděla jsem ji jednou před 4týdny a teď jsem říji nezahlédla a to ji zkouším denně kozlíkem. Je to věda, ten chov koz. Nic není jednoduché. Mladé kozičky se také některé přebíhají. Dvě jsem připustila znovu a jedna k sobě kozla nenechala ani příjít a vypadá dost kulatě tudíž asi březí. No jsem zvědavá na jaro, zda-li se konečně dočkám nějakých kůzlat.
judyna
napsal(a):
My jsme 2.kolo prožili v klidu- poprvé to píchl vet do nohy- a to 3 dny hrozně kulhaly a mléko napolovic, teď to dal pod kůži na krku a jen hnědá koza teplotu a snížené mléko, všechny ostatní jako by se nechumelilo. A po Ivomecu taky umírají. A Lucko- k tomu ušlapanému kůzleti- mi kozy zabily půlroční nádhernou kozenu- našla jsem ji ráno s hlavou narvanou mezi strzubem a korytem- se zlomeným vazem. Byla jsem z toho hodně špatná, tak jsem to psala kamarádkám kozařkám- a dalším 4 se stalo totéž- obvykle zabijou tu nejhodnější, toho největšího mazla. Nedovedu si to vysvětlit, mají všeho plnou pr..., o nic se nemusí prát. Jsou to holt kozy, ale bolí to, vždycky když se podívám na obojek od Marušky- mám ho v dojírně. Judyna
A jeje. To jsem netušila, že dokážou být kozy takové potvory. Tak to hned zítra oddělím mazlíka Prcka od těch mrch, co tam do něj denně bijou. Nerada bych ji také jednoho dne našla mrtvou. Ohrádka je téměř hotová, tak zítra přemluvím mužského, že je nutné ji okamžitě dodělat a Prcka ochránit.
judyna
napsal(a):
Ivomec ano, ale ne poslední měsíc březosti. Akorát, jak nám už bylo vícekrát zdůrazňováno, odčervení naslepo není tím nejvhodnějším řešením. Naposledy o tom mluvil MVDr.Axman v Seči. Je lepší nechat udělat rozbor bobanů (asi 260kč) a dle toho si nechat doporučit, čím odčervit, také vzhledem k březosti. Proč neodčervovat naslepo bude obšírně popsáno na CD ze Seče, které by měli chovatelé obdržet s prvním číslem zpravodaje příští rok.A s tím kašlem- jedna kozička mi taky kašle a někdy i smrká(frká hleny)- přeléčena atb, odčervena ivomecem i helmigalem- a frká dále.Vet neví, co s tím. Judyna
Tak to jsou 2 veterináři. Jeden mi řekl píchat znovu ATB a druhý řekl dát vitamínovou bombu po dobu 3 dní a nechat kašlat. Nález na plicích nemá, tak to nechám. Odčervena byla správně na začátku září Aldifalem. Takže víc nevím. Jinak tu příbalovou informaci Aldifalu mám. Ale je to jediné, co se používá v laktaci (dle knihy Chov koz Fantová a dle veta). Tudíž čemu potom věřit? Je to vážně věda. Pořád se toho mám hodně co učit.
Dobrý den,
přivezla jsem nové kozy a jsou připuštěné. Nevím kdy a jak byly odčerveny a radši bych je odčervila znova. Také jedna má mladá kozička pořád kašle(už byla 3x léčená ATB) a tak bych ji chtěla znovu odčervit. Mám strach je odčervit, když jsou březí, ale zároveň si myslím, že min. ta má kozička by potřebovala odčervit znovu z důvodu toho kašle. Prosím o radu. Veterinářům už moc nevěřím.
-tak jsem pro prolistování fóra zjistila, že se tu sbírají fotografie, ale nedozvěděla jsem se nic o pracovní stránce čuvače. Zajímalo by mě, zda-li tu s ním někdo pase - ovce či kozy a jaké s ním má zkušenosti. V dětství jsem ho měla a jeho vztah ke zvířatům byl výborný. Jenže před 15-ti lety se se psy pracovalo. Dnes už jsou jen na parádu. Máte někdo čuvače na práci? A jak jste s ním spokejeni? Předem děkuji za odpovědi.