helllach

Moje příspěvky

1.9.2015 16:06

Třeba zadavatelka vůbec nechce být budoucí zaměstnanec ale naopak zaměstnavatelsmajlík¨
Promiňte ale musela jsemsmajlík Hrozně mě fascinuje, jak se zde v republice automaticky předpokládá, že škola vychová zaměstnance.
Ps. K tématu. Nemusíte vědět o koni vůbec nic. Nic jako talenovky se nedělají. Tedy nevím jak kde ale tam kde jsem byla já stačil prospěch a nikdo se vás na nic neptal. Ve třídě byla směska závodních jezdců, hobýků a taky uplných laiků co znaly koně jen na fotkách..Samé baby.
Ale mgtka má pravdu, to jí potvrdím. Zaměstnanec se zde neuživý. Mzda nabízená za neuvěřitelnou práci je často velmi malá (kolem 12000) možná méně. Většina zaměstnavatelů ti nedá smlouvu, nechtějí platit soc a zdrav. pojištění. Nemáš osobní život, nemáš rodinu a vesměs se nikam nepodíváš. Běž na grafickou, počítačový obor nebo něco co má budoucnost. Technologie a né koňské zadkysmajlík Věř mi, šla jsem a odešla jsem

1.9.2015 15:59

sisi58 napsal(a):
Odkaz je na pasování podbřišníku pro anglická sedla.
Jen drobnost, podbřišník se sice jmenuje podbřišník, ale je kolem hrudníku koně, ne kolem břicha, jak se v článku píše.
Ani zadní podbřišník u western sedla není kolem břicha.
A mouchy si většina koní dokáže odehnat jen škubnutím kůže, zuby nastupují, až když něco hodně svědí.
Také se mi nelíbí, že v jednom odstavci autor článku napíše, že neopren či aeropren je nanic a vzápětí píše, že pro hoby koně na vyjížďku to úplně stačí
Přitom na vyjížďku nikdo nejede na cca 20minut, ale na dobu delší, tudíž by měl podbřišník opravdu dobře sloužit.
Proč píši 20minut?
Tolik času je asi závodní koník v akci (tedy opracoviště+ závod).
Vytrvalost a všestrannost je něco jiného, ale to článek nezmiňuje.

Pro zadavatelku: vyberte si z článku to dobré pro vaší kobylku.

Podbřišník - no můžeme mu říkat podhrudníksmajlík

Břicho je velmi citlivé, většina koní si mouchy odežene škubnutím kůže ale můj valach třeba ne. Nelze tvrdit, že břicho není citlivé, jak to z vašeho úhlu pohledu vypadá. Nikde na koňském těle nevzniká při jízdě na koni stálý tah a tlak jako v oblasti kde je gurt. Dokonce ani pod sedlem ne. To zase vím ze studií, které pracují s thermokamerou a čidlem pro tlak.

Myslíte, že závodní koník je v akci méně než 20 minut? Vážně? Na opracovišti jezdí drtivá většina jezdců cca v průměra 30 -45 minut před parkurem. Proč, to netuším. K opracování stačí opravdu těch 20 minut.

Je to názor každého. Jen se mi nelíbí jedna věc. Haníte něčí práci, aniž byste sama předvedla nějakou svoji. Pokud se vám něco nelíbí, není důvod rozebírat detaily, které vám nesedí. Poselství jako takové je jasné a to se mi na tom líbí. Proto jsem také článek doporučila. Aby si zadavatelka přečetla, jak se utahuje podbřišník, kde má má být a jak má být dlouhý a z jakého materiálu..
PS. Neoprenový oblek potápeče dělá co? Udržuje teplotu a brání vniknutí vody k jeho kůži je to tak? Ale také brání odchodu potu ven...a když to má koník na břiše?

29.8.2015 21:22

Podbřišník a výběr a jak má nebo nemá sedět... http://www.equiworld.cz/jak-na-to-velikosti-recenze/jaka-je-spravna-pozice-podbrisniku/

Podbřišník s umělým beránkem fakt ne e..

29.6.2015 10:43

Ono to po netu ani nejde tak se ptám. Napište mi zprávu o co se jedná.

29.6.2015 08:26

O co jde? Jen o radu na internetu?

22.6.2015 20:54

Bohužel s tímto nemůžu souhlasit. Sice vidím, že přikládáte fotky, ale zvony a šlachovky jsou něco úplně jiného. Šlachovka s beránkem rozhodně na noze nebude volná a nesmí se pohybovat. Merino se vlivem tlaku na končetinu natlačí a uzavře možné vstupy pro kamínky nebo písek. Mnohem lépe než právě neopren. Zvon je ochrana končetiny proti zášlapu, beránek okolo neslouží jako bariéra pro kamínky. Je zcela jisté, že kůň kamínky a písek nabere pohybem nohy. Beránka tedy můžete mít huňatého, jak chcete, ale pokud se zvon má na noze pohybovat, tak vám to nepomůže.
Pak máte berany a berany. Gramáž a hustota je důležitá. Zandony bych třeba s výše zmíněným KT nemohla srovnat. Ten beran je prostě jiný, lepší a s mnohem vyšší gramáží a hustým vlasem. Ani prst tam kolikrát neprostrčíte.

22.6.2015 20:46

AmynaLivula napsal(a):
Já vím, jenomže já nemám kde se něco o koních naučit. A když v okolí něco je tak je to jenom na ježdění. Jo aspoň něco ale i kdybych jezdila sebelíp tak prostě potřebuju vědět i ostatní věci okolo koní abych si mohla koníka pořídit :) Takže škola na které bych se to naučila by byla asi ta nejlepší cesta... :(.

Na školu nechoď, neuživíš se tím a na CV to nevypadá dobře. Navíc ti každý poté řekne, co jsi to studovala? Naučit se můžeš vše u soukromníka. Stačí jen hledat a nemít línou hubu. Já vím o čem mluvím. Jsem produkce takové školy a jediné co mě tam naučili byl vzdor k učení, počítat kosti které jsou ještě zdravé a vážit si volna.
Naučit se mít vlastního koně je na delší čas a dobu ale rozhodně nechodit na střední końařskou. Zabiješ pár let ničím...

21.6.2015 21:24

polárka.15 napsal(a):
No já nevím teda, já mám pravý beránek od KT - což je pro mě jedna z nejvyšších kvalit u nás - mám ráda českou práci, tak mám zvony, písek v tom je, po dešti nebo práci ve vlhku se beránek zpátky zpraví, ale po půl roce ty zvony opravdu nejsou tak jak na začátku. A to ho vždycky projedu a mám v tom dost nachytaného prachu a nečistot a slyšela jsem i, že se někomu z tohoto důvodu dostal písek pod kamaše a koně poškrábal.

Beránek od KT jsem také viděla. A na zvonech je většinou pouze pletené merino (proháčkované), které je ve velmi malé vrstvě a navíc není hustý. Proto vám tím písek projde. Další věc je umění se o berana dobře starat. Spousta lidí neví, že beránek se může prát (ba musísmajlík a že obyčejný kondicionér dokáže divi.
Beránkem na kamaších Zandona neprojde nic. Ani zrnko. Podobné kamaše myslím dělá i Kentaur. Ale jejich nabídku moc neznám tak nevím co umí a neumísmajlík

20.6.2015 10:46

V našem e-shopu si můžete nyní vybrat z různých druhů kamaší. Není pravda, že se do beránku dostává písek a už vůbec ne, že by vypadal ošklivě po pár použití. Pokud myslíte beránek syntetický, tak ten bohužel ano. Ale huňaté pravé merino s vysokou gramáží vám tohle prostě neudělá. Bude krásné stále a můžete je koupat, prát, vytahovat vložku, měnit vložku. Písek se pod ně také nedostane. Zejména ne pod typ, který zde doporučím.
Kamaše Sensitive od Zandony. Nová značka v ČR, poměrně mladá výroba a neskutečně dobrá kvalita.
Mohu opravdu jen doporučit, případně jiné z řady Zandona. Pakosti, pokud nejsou nijak velké kamaše obejme i bez merina. Vnitřní stavba dražších kamaší není jen tenký neopren. U kamaší Z... to je vaflová struktura, která krásně tlumí, obejme a je super prodyšná.
Pořizovací cena je vyšší. Nekoupíte je za pár korun ale svůj účel splní určitě

Zde odkaz.

http://www.equiworld.cz/anglicke-jezdeni/lachovky-sensitiv-zandona/.

14.6.2015 22:19

A jaká ke dle vás správná pobídka a správná reakce? Jste v oddílu, proč se nezeptáte trenéra?

14.6.2015 21:50

Proč mám pocit, že si vyberete záměrně jen ty informace, které se vám jaksi hodí do vaší teorie, že to je prostě špatně. Nikdo neříká, že musíte obléci celé stádo, aby jste ochránila jednoho koně před mouchami. Neuchráníte ho, ani kdyby jste to udělala. Je mi líto vašeho koně. Proč mu nekoupíte deku jinou, která vyhovuje střihem a necháte ho s břichem do krve a ocasem v pr... Naše koně ničí deky jak na běžícím páse, s tím se ale musí počítat. A ani deka za pár tisíc nezůstala netknutá a šla během pár týdnů do...
Přijde mi nefér dávat lidem dezinformace. Například vy jste zvolila deku zebra a díky špatnému střihu nemohla zjistit zda na podložené vědecké studii je něco pravdy. Zvolila jste špatnou deku, s funkčním vzorem ale nefunkčím zbytkem. Za to bohužel samotná zebra asi nemůže, nebo ano?smajlík

13.6.2015 20:35

kykyna napsal(a):
Je to kec, záleží jen a pouze na provedení deky.
Shodou okolností máme zebrovanou - ale svým provedením, je tak na ho vno, že již nyní má kobyla oholenej ocas.
Nám pomohla tato deka :
http://www.heapco.cz/potreby-pro-kone/deky-pro-kone/letni-deky/letni-deka-hkm-ekzemer-proti-moucham-155-bila.html?utm_source=cz_zbozi&utm_medium=cpc&utm_campaign=letni+deky&utm_term=Letni+deka+HKM+Ekzemer+proti+moucham+155+bila

my redy máme šedou, černou bych rozhodně nevolila. Zde je důležité to, že břicho je na gumách, tady krásně připláclé ke kůži, mouchy nemají šanci se dostat. Dále pod plecí je též gumička, takže ani tam moucha nemůže a gumy kolem zadních nohou - velice důležité u zvedání koně, když leží. A další podle mě hodně důležitá věc je krk, který je v celku - nemá žádné de bilní zapínání zaspodu krku a kůň se o to tedy nezachytává.

Http://www.equiworld.cz/nase-novinky/deka-zebra-proti-moucham-funguje/.

Já bych to jako kec určitě neviděla. Každý jev v přírode má svůj smysl. Deky se zebrováním mouchy neodhání, jak možná myslíte. Princip je v přírodní kamufláži, kdy moucha nebo ovád svůj cíl prostě nevidí i když jsou u něj velmi blízko. Nejlepší výsledky by takovou kamufláž měla, pokud by celé stádo bylo (podobně jako zebry) maskováno dekami. Jeden kůň ve stádě více nemaskovaných zvířat to má těžší. Deky zebra také neslibují absolutní ochranu proti hmyzu. To nemůže slíbit nikdo. Ale výsledky jsou dobré a hovoří spíše pro používání (snížení náletů cca o 80% je dobrý výsledek).
Ale jak říkám, není to absolutní ochrana. Takže pokud máte problém se střihem, tak deka zebra za to nejspíš nemůže, ale střih oné deky. Vyberte jinou s lepším střihem.

13.6.2015 09:46

Měla jsem "stavěče na zadní" už se nestaví. Je to na delší lokte, zkuste mi napsat email.

8.6.2015 19:37

sisi58 napsal(a):
Nechci Vám odporovat nebo alespoň ne moc.
Ale z čeho jsou tedy pšeničné otruby, ječné vločky a celá ovesná zrna, když ne z obilí?

OBSAHUJE

Pšeničné otruby, PRE ALPIN sušená zelená vláknina, ječné vločky, jablečné výlisky, lněné semínko, celá ovesná zrna, kukuřičné vločky, cukrová řepa, melasa z cukrové řepy, pivovarské kvasnice, slunečnicová semínka, jablečný sirup, pšeničné klíčky lněný a slunečnicový olej, lisovaný za studena, sůl, sladový extrakt, koriandr, kukuřičné klíčky, výtažek z mořských řas.

Ne každý čte složení, na to lze říct jen...kobčám by chutnalo, i kdyby tam obiloviny byly. Ale mezi tím co chutná a co opravdu prospívá a je k něčemu je občas velká propast. Já už čtu složení na všem a nejen a jídle pro mě (šunky, salámy, sýr..) ale i na krmivech pro koně a psy.
A takhle vypadá kluk náš druhej foto níže. Ještě pohledám jak vypadal minulou zimu..

8.6.2015 16:07

Z mé zkušenosti dělá tak 50 procent právě manegment. Koně krmím pravidelně, ráno mají první seno a potom teprve jádro. Poté mají hodinu až hodinu a půl na to v klidu se nažrat. Potom jdou ven do výběhu. Večer dostanou seno a jádro naráz. Sena dávám hodně. Dokud může a žere, tak má seno. Seno minimálně 15 kg na koně. Mají i sekanou trávu několikrát v týdnu k večeři. A v jádře mají řepný řízek - v mokrém stavu ráno litr a večer litr, půl litra sladového květu a večer do krmení 300ml rýžových otrub. Večer odměrka combisolu ( kombinace vitaminu) a mají sůl bílou. Krmení včetně sena na koně vyjde na 850 Kč. Dřív v ustájení kuň žral první jádro, měl na to tak 10 minut a poté mazal ven se stádem ostatních ke dvou hromadám sena. Nedostal se k nim přes silnější tlustochy a tak byl až do večera hladem a ještě zmydlenejsmajlík neměl energii na nic. Mohla jsem do něj cpát horem dolem cokoliv. Pod sedlem jsem měla chcípáka. Teď je plný elánu jak mladíček.

8.6.2015 10:33

Zde ještě dvě fotky. Kůň doma a druhá hubená je kun v ustájení... je to rok od sebe.

8.6.2015 10:30

Dobrý den,
četla jsem vaši diskuzi. Chtěla bych vám dát odkaz na obchod s krmivy http://www.centrumkrmiv.cz/ kde vám jistě poradí s dávkou pro koně a dočtete se i spoustu zajímavých informací. Například, že obiloviny nejsou vhodným krmením pro koně, ačkoliv se stále všude krmí ovsem, ječmenem. Je spoustu krmiv a kombinací, kterými lze koně dobře krmit, tak, aby byl spokojen a nakrmen.

Jedna z věcí proč koně vypadají tak jak vypadají je manegmentu nájemní stáje. Až s přestěhováním koní domů mám kontrolou nad vším, co žerou. A koně vypadají úplně jinak, než když byli ustájení.
Ono je to totiž v dnešní době problém. Ustajovatel si z ustájení vašeho koně bere peníze, je to jeho práce se o něj starat tak, aby byl nakrmen a spokojen ale málo kdo to tak opravdu dělá. Práci odfláknou, hlavně rychle, aby byl čas na kafé nebo cigáro. Zaměstnanci jsou špatně placeni a pak nemají motivaci té vaší klisně prostě věnovat chvilku času, kterou si zaslouží.
A vy jako majitel koně si to ale musíte pohlídat. To že oni nemají, čas není váš problém. Tak si ho najdou. Vy je snad za to platíte. Tak ať kobyle namíchají krmení dle vás.
Nechápu tvrzení, že nikomu se nechce míchat nějaké KD... Já je doma míchám dvakrát denně a zabere to přesně 1 minutu na dva kýble. To je nějaký čas navíc?
Nemyslím, že nějaký závratný, aby se nedal obětovat, například když s kobylou dopracujete třeba vy sama.

25.5.2015 12:26

Ošetřete si smlouvu u právníka. Zapltíte za to maximálně do 2000 Kč. A máte klid.

20.5.2015 22:41

Na podbřišníku není dobré šetřit a zrovna umělý beránek, dle mého, nemá na koni co dělat.
Zaprvé - neodvede pot, jen nasákne a pak dlouho schne (umělotina)
Zadruhé - když se párkrát onosí tak je polstrování fuč...To vám žádný podbřišník z pravého berana naudělá.
A vlastně je celkově k ničemu. Já bych ho svému koni nedala, už u důvodu toho, že tyto gurty poměrně hezky a velmi spolehlivě koně " spálí". Já mít na sobě takovou podprdu, tak se asi zjevímsmajlík
Ne vážně...umělé materiály jako syntetický beránek sice vypadají chvilku hezky ale to je tak všechno. Kupte kobyle něco pořádného. Nosí vás na zádech, tak si jej zasloužísmajlík

16.5.2015 19:44

Dobrý den,
pokud neznáte koňovo velikost, tak je nejlepší vzít krejčovský metr a změřte koně celkově cca tři prsty za koutkem přes celou lebku, až opět tři prsty před druhý koutek. Tím záskáte představu o délce uzdečky včetně nátylníku. A jelikož každý koník má jiný nos, změřte i nos. Měří se obvod okolo hlavy v místě nánosníku. Pomozte si případně nákresem kde přesně sedí nánosník na hlavě koně.
A poté tyto údaje zapište a pošlete je prodejci uzdeček (online shop s jezdeckými potřebami) kde chcete koupit uzdečku. A poproste o změření uzdečky. Každý prodejce vám jistě rád pomůže. A je tosmajlík Žádná trága se nekoná a máte uzdečku