HonzaKov

Moje příspěvky

10.5.2017 19:48

Samička nakonec snesla 3 vajíčka, což je, jak jsem se dočetl, u pyrur poměrně malý počet. Včera začalo jedno vajíčko pípat a dneska se vyklubalo první holátko! Sameček byl tedy plodný už v 10ti měsících (tedy jestliže jsem měl od předchozího majitele správnou informaci o jeho věku). Jsem teď napnutý, jak dopadnou další dvě vajíčka smajlík.

18.4.2017 12:57

Ještě jednou díky za odpovědi. Jsem zvědavý, jak to nakonec dopadne smajlík

18.4.2017 09:20

Kroužek je z roku 2016. Samec se měl narodit v červnu, ale kdo ví, třeba se narodil dřív.

18.4.2017 09:02

Děkuji za všechny odpovědi. Dám tomu čas a uvidím. Vajíčka raději prosvicovat nebudu, abych je nepoškodil a/nebo papoušky nenaštval. Samička zatím na vajíčku sedí jen v noci a přes den občas - semtam se jde nažrat a taky s vajíčkem v budce hraje fotbal. Dočetl jsem se ale, že samice často zasedne, až teprve když je snůška větší. Pro eli22: papoušci si očividně padly do oka hned. Z popudu samičky se pokoušeli pářit ten samý den, co jsem je dal k sobě do klece, a to mělo být údajně samečkovi pouze 5 měsíců. Leda že by mi dal předchozí majitel špatnou informaci o jeho věku...

16.4.2017 18:45

Dobrý den, mám doma pár pyrur žlutobřichých. Samičce je rok a třičtvrtě, samci 10 měsíců. V posledních týdnech se celkem intenzivně pářili a před nedávnem začal samec samičku krmit a hodně se spolu zdržovaly v budce. Dneska samička snesla vajíčko. Může být vajíčko oplodněné, když je samec tak mladý? Dočetl jsem se, že pyrury by měly být pohlavně dospělé až v roce. Děkuji za odpovědi.

14.10.2016 13:41

Tak se ukázalo, že Fredík je Frederika smajlík. Rozhodl jsem se dát na rady místních chovatelů a koupit k ní samečka - viz. https://www.ifauna.cz/okrasne-ptactvo/inzerce/r/detail/2852000/pyrura-zelenolici-zlutoprsa-samec/.

27.9.2016 11:34

Pred lety zilo hejno papousku mnisich v Ceskem krasu v okoli Dobrichovic. Darilo se jim velmi dobre a bez problemu odchovavali mlade. Zaslo to tak daleko, ze Svaz ochrancu prirody uvazoval o tom, ze je zaradi mezi mistni druhy. Papousci vsak poradali nalety na okolni zahrady a sady a zacali ohrozovat a vytlacovat mistni druhy. Byli proto postupne odchytani.

Cizi druhy do nasi prirody nepatri, protoze mohou narusit ekologickou rovnovahu a vytlacovat puvodni druhy. Historie zna mnoho podobnych pripadu - nejznamejsi jsou asi kralici v Australii, kteri davaji na frak mistnim vacnatcum. V soucasnosti celi papousci invazi Velka Britanie. Ve volne prirode tam zije ca 30 tis. alexandru malych a 50 tis. andulek a take se jedna o uprchliky z chovu. Diky nim klesaji stavy mistnich druhu, napr. sykorek a penkav.

P.S. Omlouvam se, ze pisu bez interpunkce, pisu z ciziny.