Informace o uživateli:
Uživatel nezadal informace.
Moje zvířata
Registrace od: 16. 6. 2020 18:51:21
Naposledy přihlášen: 13. 5. 2025 21:28:50
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
stefan1421
napsal(a):
Nie neviem ale chcel by som vedieť cenu a kde sa dá kúpiť peniaze moc rolu nehrajú.
Tady je cena ve videu v čase 8:44 Jak je to stará informace netuším, ale cena stále bude jistě závratná
https://www.youtube.com/watch?v=WTUvpmxm31E&t=525s
David2013
napsal(a):
Super díky. A do toho jste to jen zasunul a už nijak nepřichytával? Jak velkou plochu desky jste dal mezi jednotlivé profile 1m X 1m ? Jde koupit i menší rozměr jak těch 3350 dlouhé? Třeba 2m x1, 25 m ? Všude jsem našel jen ty dlouhé. A poslední dotaz, zkoušeli jste někdo použít na voliéry Fermacell desky?
Ano, normálně jsem to vsunul do rámu. Je to vsazeno mezi "praporky" profilu, takže to nemá kam uhnout. Dělal jse jednotlivé rámy s těmi musela být opatrnější manipulace ( přece jen je to váha ). Ale po spojení super. Jestli se prodávají menší plotny netuším. Zkuste si zavolat do Cetris Hranice na podrobnější info. Já to řezal flexou. Mám to vysoké 3 metry. Pro lepší maipulaci jsem to dával do rámu 2x1m a druhý díl nastavil 1x1m
David2013
napsal(a):
Taky jsem tak přemýšlal, ale stejně to dřevo ve finále zadělám fasádů a nebylo by vidět jak by se mi líbilo ať to je přírodní a zbytečně moc kroků. Mám rád když je aspoň část voliér ze dřeva,ale tady to asi nepůjde. Na prvních voliérách z toho mám řešené příčky a strop v záletu. Udělám to z cetrisu, jak jste navrhnul první a hotovka, z venku to natřu ať to líp vypadá a bude. PUR panel jsem už vypustil úplně, myslím si že pro můj tip voliéry naprosto zbytečný, když tam nebudu topit a neuzavřu s tím celý zálet. Řešit oplechování, jak do toho pulty a navíc není to úplně můj tip voliér z toho. Působí to moc chladně,můj názor. Ale chápu, že pro vytápěné zálety, super možnost rychlé výstavby. Jen ještě jedna otázka v jaké tl. si myslíte ten cetris udělat? Někdo píše 10 mm, někdo 20 mm, že 10 mm se vlní? Bude stačit když ho našrubuju na hliníkovou konstrukcí z které bude zbytek voliéry s pletivem? Asi šrubovat normálně tex šroubem s podložkou?
Já bral 16mm a ten přesně seděl do hliníkového profilu HJ20H1
Jinak zásady upevnění cetris desek můžete stáhnout v PDFku třeba zde: https://www.cetris.cz › download › 514_ppp_kap-05
David2013
napsal(a):
A voliéry z cetrisu nemáte? Nebo je tu někdo kdo má podobným způsobem řešený zálet nemusí to být jen cetris. Z něčeho co se našroubuje např na hl. konstrukci a vydrží to, když na to bude pršet, sněžit. Musí se cetris ještě nějak ošetřit nebo vydrží když na něj bude pršet? Jak je to s tepelnou izolací třeba v síle 15 mm? Protože už jsi pohrávám s myšlenků, že bych tam udělal nevytápěný zálet a byli by tam např. červenokřídlý celou zimu. Původně to mělo být pro aratingy sluneční, ale teď když jsem si to trochu vyměřil tak si myslím, že voliéra 4 X 1,1 a v otevřeném záletu šířka 1,5 je pro ně i velká a mohli by tam být třeba ti červenokřídlí a aratingy do voliéry 1,5x2 co mám, což pro ně si myslím že je i celkem dostačující, samozřejmě pro každého ptáka čím větší tím lepší. Pořád špekuluju, na jednu stranu si myslím, že z těch PUR panelů je to zbytečné pro tak malý nevytápěný zálet, navíc pracovně asi náročnější, když musím ošetřit konce plechem. Nevím. Za každou radu budu vděčný .
Já mám z cetrisu krmnou část zimní voliéry. Cetris je vsazen do hlinikového profilu a z venku natřen na hnědo
kakapo2
napsal(a):
Prosim kterou mobilni aplikaci pouzivate k ovladani?Ja sem si objednal jinou znacku zarovky a v jejich aplikaci nemuzu najit nastaveni na postupne rozsvecovani a zhasinani....Muzu nastavit jen zapnuti a vypnuti a intenzitu svetla...Dekuji za odpoved.
Já používám chytrou žárovku TP-Link Tapo L510E a aplikaci TAPO
vlaštovička
napsal(a):
Ano, je to tak. Tahle věc ohledně holubů je taková stálice. Ale to sem tak úplně nepatří.
Ptal jste se na zvonky, případně na kosy a jiné volně žijící zpěvné ptactvo.
Bydlím v pražských Kunraticích a na to, že je to pražská čtvrť, je tady ptáků vcelku dost. Loni na jaře plno pěnic a nebývalé množství slavíků. hnízdili tady vždy, ale tolik jich u nás ještě nebylo. Zřejmě to je způsobeno tím, že, narozdíl od těch kosů a pěnkavovitých, mají kde hnízdit. Zarostlých pozemků nechaných ladem je tady ještě celkem dost, takže nejen slavíci, ale třeba i pěnice hnědokřídlá je zde početným druhem. Když jde o ty kosy. Asi tak před třemi léty jich tady bylo dost, ale pak zničeho nic začali ubývat. Dnes už je to lepší, ale i tak se zdejší populace zřejmě jenom tak rychle nevzpamatuje. Loni bylo studené jaro a vlhké léto, takže o žížaly nebyla nouze. Problém jsou bohužel straky, které nepropásnou žádnou příležitost k vybrání hnízda. Poslední dobou nám na zahradě hnízdí sýkory a u sousedů rehkové domácí. Nic jiného, kromě těch výše zmíněných pěvců hnízdících v hustém bylinném porostu, tu nemá šanci. Pěnkavovití ptáci jsou u nás stále vzácnější. Každý rok čekám, kdy přiletí zimující čížkové a stehlíci na krmítko a pořád nic. Letos u nás pár dní pobýval samec jikavce, jinak nic, ani dlaskové. Tím chci říct, že je to u nás, i jinde v přírodě, různé. Zajeďte si v létě na venkov a uvidíte konopky, zvonohlíky a domácí vrabce. Proč ne. Mají kde hnízdit, mají dostatek potravy a ohrožuje je méně predátorů, kteří se z velké části přistěhovali do měst za větším množstvím dostupné potravy. Zkrátka, kde nejsou straky, sojky a krahujci, tam se zvonkům a kosům daří.
Já bych viděl problém spíše v zemědělství a celkovém hospodaření s krajinou, nežli u strak, sojek a krahujců. Pamatuji si louky plné hmyzu, motýlů a tudíž i spoustu drobného ptactva. Na poli početná hnízdící "kolonie" čejek a v lese to také žilo.
Ještě před dvanácti roky jsem na napajedle, které mám zbudováno na okraji lesa nafotil přes 50 druhů ptactva. Již pěknou řádku let nazpět je úbytek na pítku katastrofální a krom koňader, modřinek, brhlíků, občas velkého strakapouda a v létě strnadů obecných skoro človek nic nenafotí.
Pravidelný návštěvník u našeho krmítka Dle mého se jedná o Bažanta bělochocholatého
ZBzH
napsal(a):
Ten postřeh, že se královákům nechce z vysokého výletu na noc do záletu je zajímavý. Mě spala přes léto první sezonu veškerá Austrálie také venku, ale s podzimními mrazíky pochopili, že je v záletu líp a už jim to naštěstí vydrželo. Co odchovy? Mate od králováků ve společnosti korel a andulek odchovy? Já mám králováky mladé a v samostatné voliéře. Ve společné mám horáky, nádherné a andulky a příští rok jsem zvědavý, jestli se odchov podaří. S bambusem pak dejte vědět, jak jste uspěl. Nápad se mi líbí a docela bych ho vyzkoušel.
Lotos to byla jejich první celá hnízdící sezóna a měli 5 vajec. Bohužel díky mé hlouposti ( slíbil jsem paní andulky a ač jsem věděl, že je to blbý nápad, tak se je snažil odchytit ) samice z vajec slezla. Bambus jsem tento týden zasadil. Zatím si ho nikdo nevšímá, tak budu doufat, že jim to vydrží
ZBzH
napsal(a):
A jaké osazenstvo tam máte? Ta výška je luxus! Elektrický ohradník - dobrý nápad! S bambusem experimentujete nebo s ním už máte zkušenosti?
Mám tam austrálii. Královské, korely a andulky. Původně jsem chtěl jít na výšku čtyř metrů, ale už teď ne a ne dostat králováky na noc do vnitřní voliéry, tak jsem zachoval stejnou výšku a bidla usadil níže. Bambus mě napadl vyzkoušet, aby trochu oživil vnitřek a rozbil trochu prostor.Takže teprve uvidím, jestli to byl dobrý nápad a nezničí ho.
ZBzH
napsal(a):
Moc pěkné! To je pro vaše svěřence velký skok do prostoru. Co jste použil za pletivo? Jestli správně koukám, tak pletivo je jednoduché.
Původní rozměry byly 4x2 a výška 3 metry a prodloužil jsem to o kostku 3x3x3 metry. Pletivo jsem kvůli lepšímu napnutí tentokrát volil pletené 13x13 sílou 1,4 mm. Ještě mě čeká vrátit demontovaný elektrický ohradník a zasadit do zadní usazené roury bambus. Snad z něj nezůstanou do jara jen tyčky
Je to samice krahujce. U dravců je vždy samice podstatně větší nežli samec.
Tady mám jednu, která mi dolétla na napajedlo
https://vafo.dobrodruh.net/rubriky/uvod/ptaci-aves/krahujec-obecny-accipiter-nisus