hototi

Moje příspěvky

11.5.2014 18:15

Zdravím,
hledám chovatele plemene zakrslý černý rex nebo zakrslý bílý červenooký rex, prosím poraďte, pokud někoho znáte, budu moc vděčná. :)

P.S. Šípa znám, p. Kozubík se mi na ZbčoRexe zatím neozval a o nikom dalším nevím, o černých rexech nemluvě.

31.3.2012 15:14

chovatelpodluzi napsal(a):
Straka není oficiální termín. Ale téměř pro jakékoliv dvou(tří)barevné plemeno s bílým základem se říká strakáč. Pak můžete rozdělit dva druhy strakatosti - holandskou (králík holandský, zakrslý holandský) a anglickou (anglický, český, německý obrovitý strakáč, případně u zakrslých zakrslý strakáč). Ta je u vyjmenovaných plemen vymezena přesně jako kresba hlavy, úhoří pruh, a stanovený počet kresebných znaků na bocích. Výběrem jejich nestandardních (slitých, více kreslených) jedinců vzniká kresba plášťová, která je typická pro berany, či meklenburské strakáče. Kombinací obou strakatostí vznikl králík hototský, tedy se můžete setkat se špatně kreslenými králíky vlivem obou genetických podkladů - jak pro anglickou, tak holandskou kresbu. Zvláštní kapitolu tvoří rexi (krátkosrstí). U těch jsou známy všechny výše uvedené kombinace. Jak holandská, či anglická strakatost, jejich kombinace, tak speciální strakatost typická jen pro rexi. Té se říká dalmatinský strakáč. A to proto, že má připomínat co nejvíce psa dalmatina, být co nejvíce nepravidelná s kresbou oddělenou o velikosti ideálně 5Kč jedna skvrna. DS není v jiném provedení nežli rex. Dále je u rexů strakáč jak známe např. českého. A protože již v plemeni jsou DS, tak se i tento zove ČSRex, přestože stejně dobře by to mohl být anglický, německý obrovitý, atd. Rexi s plášťovou kresbou jsou sice k vidění, ale nejsou uznaní. V USA udělali trojbarevné plášťové rexíky, které u nás má chovatelka z Brna, a celkem se chytil název leopard rex. Ale toto není oficiální. Jinak, u názvosloví se správně uvádí pořadí ZAKRSLÝ, BARVA, REX. Tedy výše uvedení králíci jsou ZDSčRex (Zakrslý dalmatinský strakáč černý rex) případně ZČiRex (Zakrslý činčilový rex). Není to složité, ale je toho víc. Snad to z těch řádků pochopíte. AH

Paní chovatelku z Brna znám, jsem s ní v kontaktu a říkala mi, že leopardí rexi mají neznámý genotyp ale jejich kresba je "rozdrobená japonská", což se zjistilo při narození jejích prvních mláďat. Jsou pěkní ale je to běh na dlouhou trať, musí se toho o nich ještě hodně zjistit. Jinak je to tedy tak jak jsem si myslela u těch DS, k Hb a ZHb: pokud se u nich objeví fleky, je to známkou špatného šlechtění - tedy nedošlechtění. Pravý ZHb mít skvrny nemá a pokud je má tak je došlechtěn špatně, měl se šlechtit tak dlouho dokud jsou skvrny téměř úplně vyhlazeny a po další generace se už nevyskytují - jsou prostě naprosto minimalizovány ale může se to stát, takže pokud se někomu kdo má ZHb příliš často rodí Hoč nebo ZHoč, může to být známka něčeho podobného. Moji králíci bez PP takoví jsou ale ti mi nevadí, jelikož nejsou na výstavy a tak si těch pár teček prominu. Zpět k rexům - jj znám to, nám se na výstavě strašně moc líbil ČSčžRex (Nebo to byl TS? ale to si myslím že ne,...) ale nemáme místo na tak velké králíky. Pán si ale stěžoval že prý nemají tak syté zbarvení jak by mít mohli, netuším čím by to mohlo být...každopádně se těčím do Přelouče, snad tam něco pěkného uvidím a popř. koupím. :)

30.3.2012 14:06

kakariki napsal(a):
zakrslý rex černá straka

zde foto zakrslého rexe ve zbarvení pravé černé straky, zdroj: http://www.rexi-kralici.wbs.cz/

30.3.2012 14:00

kakariki napsal(a):
zakrslý rex černá straka

Nejmenuje se to náhodou dalmatinský strakáč nebo je jedno jestli toto nazýváme černou strakou nebo dalmatinským strakáčem? Pokud se totiž nemýlím, tak černá, divoká, modrá aj. straka znamená, že je králík bílý, resp. má bílé břicho a krk a má na zádech a hlavě rozlehlou plášťovou kresbu a tím pádem toto není černá straka ne? Třeba se mýlím ale ráda bych věděla jestli je to pravda nebo ne...

25.3.2012 10:53

kachna napsal(a):
Toho jsem našla na rajteddiku.cz

Já ale nechci teddy :D Mám namysli normální ZHb s hnědými kruhy, v Americe je nazývají chocolate banded ale věru mně se možná více líbí ti černí, jelikož ten kroužek je mnohem výraznější a tak to má být. Nicméně by nebylo na škodu vyšlechtit více "typů" hototských plemen - mluvím teď o barvě kroužku, né o samostatných plemenech, těch je docela dost. Tu jsem si povídal s jednou chovatelkou a dělala jsem si legraci že by bylo super kyby vznikl "obrácený hototský", tedy černý s bílými kruhy, to by e ale musela zašlechtit i barva oka aby ho neměl červené...:-)

18.3.2012 18:55

Zdravím,
nevíte kde bych mohla sehnat rexe Zbčo? Myslím jestli nevíte, zda-li je chová někdo jiný než pan Šíp - vím ještě o lidech zapsaných v klubu kastorexů a barevných rexů, ale telefonní čísla jsou většinou stará a buď se mrknu na něco na výstavě, pokud tam něco bude, nebo mám smůlu.. :D
Jinak ještě něco docela důležitého - byl jste někdo na výstavě chovatel: Lysá nad Labem 2005? Měl by to být chovatel nebo určitě nějaká jiná výstava králíků, tuším, že byla v prosinci - potřebovala bych katalog z výstavy...:)

18.3.2012 14:43

A tady další němec - 1-0 ZHb, oceněn podle evpropského vzorníku 96,5 bodu

18.3.2012 14:41

Tak už jsem se konečně dočkala - zde na fotce 0-1 ZHb, prozatím neohodnocena, v květnu od ní budu čekat vrh :)
Fotku jsem udělala jen narychlo, když jsem zkoušela jestli umějí stát :)

16.3.2012 20:02

Zdravím a hlásím příjezd z Německa.
Oba králíci jsou úžasní, hlavně samička je typově opravdu pěkný králík. Oba mají dobrou povahu a jsou zvyklí na manipulaci, takže ok. :)
Fotky jsou na stránkách - http://www.zhb-kralicci.wbs.cz
Fotky mám uložené v jiném notebooku, tak na ně posílám jen odkaz :)

6.3.2012 18:13

chulo napsal(a):
Moje samice dnes v poledne při porodu...

Wow, to se mi nepodařilo nikdy zachytit - moje samička rodí většinou v noci :)

2.3.2012 19:12

kachna napsal(a):
ona je to ta saténová angora, američani to mají všechno takové trošku jiné
a slibovaný odkaz http://arba.net/breeds.htm#rabbits

Hééj to není fér, oni v Americe už mají uznaného hototského s hnědým kroužkem! Já chci taký abychom je v Evropě měli uznané :-))

2.3.2012 19:09

kachna napsal(a):
ona je to ta saténová angora, američani to mají všechno takové trošku jiné
a slibovaný odkaz http://arba.net/breeds.htm#rabbits

Ale to je nějaká divná angora, ta nemá ten hezky vykrojený ksichtík jako ta v tom článku tady na ifauně, ta vypadá spíš jak liščí..smajlík

2.3.2012 17:41

hototi napsal(a):
No to mi došlo, když jsem si zadala jméno tohoto rexe na google tak tam byly samé vačice...:D kombinace dvou struktur? Jedna je saténová, to jsem podle té fotky poznala. :)

Že by liščí saténový červený? Dosud jsem viděla jen v článku ifauny angoru saténovou červenou a ta byla tím svým osrstěním opravdu k poňuchání :-)) Tuším dostala cenu za nejlepšího jedince novošlechtění...

2.3.2012 17:37

kachna napsal(a):
ona ta jeho srst připomínala srst vačice oppossum. Machrovat odkazama tady zatím nebudu, kvůli své mizerné angličtině a protože tchyně je na cestě.
a mám tu jednu zajímavost z USA, je to kombinace dvou struktur srsti, podle hlavy se to myslím dá uhodnout.

No to mi došlo, když jsem si zadala jméno tohoto rexe na google tak tam byly samé vačice...:D kombinace dvou struktur? Jedna je saténová, to jsem podle té fotky poznala. :)

2.3.2012 17:34

chovatelpodluzi napsal(a):
Ano, anglický beran je správná odpověď. V tomto případě však nejde jen o určení plemene, ale i barevného rázu, který je u tohoto plemene opravdu rarita. :-) Víte?

Samozřejmě, to je černopesíkatý - ale ani jsem netušila, že i AB může mít takovou barvu srsti. :-)

2.3.2012 15:42

chovatelpodluzi napsal(a):
Hurá, konečně nějaká sranda, kde je víc lidí :-) Přidám tak trošku pro cvičení mladých. Hele zkoušející, ty počkej, jo? :-) Navíc, tu fotku Vlasťo stejně znáš :-) Našel jsem to na googlu z US stránek, přesný zdroj si nepamatuji, tedy se omlouvám, že neuvedu. :-)

Já se mileráda v poznávačce pocvičím, letos jdu poprvé na OMCH a to na fotce je Anglický Beran :)

2.3.2012 13:49

peterr22 napsal(a):
A tu strieboniačik :-))

Krásný, vypadá podobně jako dospělí Ssv až na to, že jejich mláďata jsou černá :-)) Jinak mám nové zprávičky, 16.3 so vyzvednu párek z Německa - pan Glutting pro ně pojede až do Bremerhafenu, což je od jeho domu vzdáleno asi 650km tak doufám, že budou slušní. Oba jsou z loňského roku, sameček má 96,5 bodu, samička nemá nic ale vezmu je teď na výstavu v Přelouči tak se snad zadaří a hned potom to všechno začne! :-):-)

2.3.2012 13:25

kralikvlastik napsal(a):
Rex Opossum :-) :-)

Zvlášní jméno :-)

2.3.2012 10:04

kachna napsal(a):
velmi dobrý postřeh, dobrá nápověda pro ostatní smajlík. Uvidím, jestli někdo uhodne, ale není to stříbřitý černý rex.

A je možnost vidět ho na evpropských výstavách (Lipsko aj)? Resp. chová se v zahraničí, a je i tam považován za vzácného či se tam normálně hojně vyskytuje?

2.3.2012 09:41

kachna napsal(a):
tak schválně:
U nás se už několik desítek let nevyskytuje

Připomíná mi stříbřitého černého ale ten nemá tak vysoký podíl bílé v kožichu, jeho fotku mám v mobilu z výstavy. Navíc stříbřitý černý je v ČR normálně k vidění...ale působí to takovým "kudrnato-rexovitým" dojmem...a není možné že by to mohl být stříbřitý černý rex?