Informace o uživateli:
Uživatel nezadal informace.
Moje zvířata
Nenalezeny žádné fotografie zvířat
Registrace od: 27. 6. 2017 20:05:26
Naposledy přihlášen: 26. 3. 2023 08:18:25
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
Evropský parlament a státy Evropské unie se dohodly na konečném znění Nařízení proti odlesňování. Evropské firmy budou díky němu muset prokázat, že jejich výrobky nepřispívají k odlesňování, pokud je chtějí prodávat na společném trhu. https://feedit.cz/2022/12/06/evropa-schvalila-zakon-proti-odlesnovani-omezi-kaceni-kvuli-produkci-soji-palmoveho-oleje-a-dalsich-komodit/
Evropský parlament a státy Evropské unie se dohodly na konečném znění Nařízení proti odlesňování. Evropské firmy budou díky němu muset prokázat, že jejich výrobky nepřispívají k odlesňování, pokud je chtějí prodávat na společném trhu. https://feedit.cz/2022/12/06/evropa-schvalila-zakon-proti-odlesnovani-omezi-kaceni-kvuli-produkci-soji-palmoveho-oleje-a-dalsich-komodit/
Zdravím, prosil bych o radu. Koncem ledna mi začala kvokat slepice kříženka, dokonce zasedla, i když jí beru vajíčka a nic pod sebou teda nemá. Já bych ji rád využil jako náhradní matku pro kuřata která budu líhnout, ale až v březnu.
Myslíte, že bych ji měl nějak odkvokat aby se zbytečně nevysilovala? A že by pak mohla začít kvokat znovu? Nebo když ji takhle nechám, tak to nějak vydrží až do března, a pak ještě měsíc než se kuřata vylíhnou? Děkuji mnohokrát za radu!
Gorran
napsal(a):
A nejake fotky nepridate? kohut dospely ako vyzera a sliepocky tiez.
Nejsou všechny čistokrevné, teď už mám jen ty "araucany" foto z léta.
Neregistrovaný uživatel
napsal(a):
Dobrý den,
Nevím nakolik vás moje postřehy z chovu povzbudí nebo odradí, pro mne jsou to ale super slepičky. Už 5 let chovám zdrobnělé oranžovokrké. Dostal jsem se k nim náhodou, to když mi jeden chovatel daroval kvočnu rousnou zakrslou či zdrobnělou a k ní asi 6 kuřátek mix všeho. Bydlím blízko lesa a nemám nijak oplocený výběh a tak i přes den mám ztráty. Když kuřátka odrostly, tak příroda udělala přirozený výběr a mne zůstaly jen dvě slepičky vzhledem a zbarvením spíše bažantíci co frkaly na stromy a měly dokonalé maskování. Kamarád mi potvrdil, že to jsou fenixky a obstaral mi chovné kusy. Dnes stále udržují chov 1,4-5 a v mém prostředí si je nemůžu vynachválit. Snůšku neřeším .. snášejí … jinak jsou to velmi ostražité a soběstačné slepice, které se umí o sebe postarat. Moc mi nikam neutíkají a drží se povětšinou u chalupy (plot nemám). Na noc se vždy chtějí schovat, ale pokud je až moc hezké počasí a teplo tak mi někdy vyletí na stromy. I přes ten divoký chov jsou snadno ochočitelné a zobou z ruky. Jednou jsem viděl, jak se je snažila dostat přes den liška, umí velmi dobře létat, není pro ně problém překonat i 60 metrů nebo vyletět na strom když je nouze. Přes zimu je mám v nezateplené voliéře a zatím zaklepávám ani při 20 pod nulou mi kohout neomrznul, nepřitápím ani nepřisvětluji, takže mi v zimě nenesou, téměř s určitostí mi začnou vždy kvokat v květnu a to klidně všechny najednou postupně s odstupem týdne. Jako mámy se mi osvědčily taky při odchovu bažantů a krůťat (zasednou ale max 6 krůtích vajec). Po odchovu mladých chvíli snášejí, ale zas jdou na kvokání. Kohouty jsem měl zatím dva a neprojevují se vůči mně nijak agresivně. Kohouti lítají taky velmi dobře. Tu slepičku z první várky mám pořád má to u mě do důchodu o kohouta se mi přeci jen čas od času postarala škodná. To by bylo asi vše k odlišnostem, doufám, že i ostatní přidají postřehy. Přiložená fotka je jen hodinku stará :)
klakier
Podle toho co píšete pro mě bude toto plemeno řešením. Bydlím v těsné blízkosti mladého převážně bukového lesa, a kde není les, jsou remízy s lískovými keři a trnkami, tedy ráj pro všelijaké predátory. Zatím jsem vždycky do roka přišel téměř o všechnu drůbež. Jediné co jakž takž přežívá místní přirozenou selekci jsou araucany a kropenky, které mají ale i tak co dělat. Všechny hybridky a podobná méně zdatná plemena se většinou dříve či později vytratí. Je pravda, že kdybych jim udělal nějakou voliéru tak bych takové věci nemusel řešit, ale raději nebudu mít slepice žádné, než pošlapaný páchnoucí výběh... Takhle si mohou chodit hrabat do lesa, a navíc si tam mimo zimu najdou převážnou část potravy samy. Chtěl bych se zeptat jestli by takové vlastnosti jako ty zdrobnělé mohly mít i normální fénixky, ? A případně, jak velká vejce vlastně nesou? A poslední otázka, myslíte, že když jsou tak letuschopné, že bych jim mohl udělat kurníček na půdě? Bylo by možné je tam nějak naučit?
stemad
napsal(a):
Dobrý den, zakoupil jsem líheň real 49 a chci se zeptat jak hlídáte vlhkost a teplotu v líhni jaký používáte vlhkoměr? může být i vlhkoměr s teploměrem nejlépe digitální.
Můžu se zeptat, myslíte že je tento vlhkoměr do terárií dostatečně spolehlivý i pro použití do líhně? Cena je něco málo přes 100kč, ale v u vlhkosti mám pocit že není potřeba mít zase až tak přesná měřidla jako u teploty..
Díky za názor
janos
napsal(a):
Ja dávám pre valké papagaje narezané na 5-cm dlh, o hodinu su len triesky nazemi.
I hrdličky milují bezinky, zjistil jsem to až když jsem je nechal prolétnout. Hrdličky si sedli na bezový keř a začly ozobávat hrozny bezinek. Od té doby jim je zralé zavěšuji ke krmení.
Jen jsou potom všude fialové fleky;-).
Máte pravdu, abych se přiznal, tak mám polootevřený chlív kam mají z ohrady přístup dvě kamerunské ovce. V této hospodářské části mám i vnitřní voliéry s drobotinou propojené s venkovními voliérami. Takže se ke mně stahují snad všechny myši z vesnice. Samozřejmě že to množství které se uloví během noci kdy pasti dávám k pytlům s obilím a do voliér není vždy tak velké, jsou období kdy se nechytí nic. Já nemám rád pouštění jedů do přírody navíc máme i kočku, takže živolovky u mě vyhrály.
Doporučuji tyto pasti, když se zadaří, tak do nich na něco voňavého přes noc ulovím i pět myší.
(Již jsem to tu někdy psal).
Nám auto srazilo slepici, a ta se nemohla téměř pohnout. Byla celá od krve a polámaná. Několik týdnů jen ležela, ránu na zádech jsme jí hojili jitrocelem, krmili a napájeli různými protizánětlivými bylinnými míchanicemi a výluhy, a po nějaké době začla chodit. Dožila se déle než slepice kterou jsme dostali jako náhradu!
leonberg69
napsal(a):
Dobrý den včera jsem našla mládě opeřené mám ho doma v kleci má tam i bydílka, ale nevim jak do něho dostat jídlo a pití zatím sám to neumí ale snaží se učit letát tak aby měl energii, mám ho přes den venku a přes noc doma kvuli kočkám. :) Nějakou rychlou radu prosim. Chci aby přežil a u měl lítat.
Běžte ho hned, jakmile to půjde pustit tam kde jste ho našla. V okolí bývají ostatní mláďata z hnízda, a rodiče je krmí. Rozhodně ještě není pozdě!
To je zvláštní že je fotka na bok, ani to nejde opravit. Zkusím ještě jednu.
Doporučuji tyto pasti, když se zadaří, tak do nich na něco voňavého přes noc ulovím i pět myší.