Informace o uživateli:
-
Moje zvířata
Nenalezeny žádné fotografie zvířat
Naposledy přihlášen: 20. 3. 2018 19:32:01
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
Uživatel s deaktivovaným účtem
napsal(a):
Ano je když leží na zádech jde vidět jak se hýbou. Byly jsme na sonu 2x aby jsme si byly jistí poprvé ve 30. Dnu a po druhé ve 40. Dnu a to už byly hezky vidět.
V podstatě každá březost delší než 63 dnu je vždy riziko a po mojich zkušenostech bych 66 den jela na cisař.Čím déle bude štěnata nosit tím budou větší a snižuje se pravděpodobnost normálního porodu živých štěnat.
Adidasler
napsal(a):
Pes je v poriadku zdravy povedal veterinar len velmi hravy a zvedavy no nie teraz ked ma kamene v sebe sa mu nechce lebo ho boli brucho...odcerveny je stale na cas nema ziadne cervy. Vapnik dostava pravidelne granuly ma ontario kvalitne pre stenata...o yoho psa je fakt postarane ako sa patri len clovek neustriehne s tymi kamenmi...musi z toho vyrast...volieru spravim no musim tie kamene nejak dostat prec...na voditku huskyho mat a vencit ho len tak je nezmysel...on potrebuje behat. Budem mu davat kyslu kapustu ako mi poradili a snad mu to vijde nejak vonku obali kamen a nejak sa to vonku dostane...ak nie po tyzni skusim rengen ci sa nieco pohlo a kam a uvidime co bude dalej...ak vieye nieco o tom ako dat kamen este vonko dajte vediet...dik.
Normální pes nežere kameny... pokud je sbírá a pak polkne je to zlozvyk a u vašeho psa už spíše psychická porucha.Pes pouze s košem a koš zespod vyplněný tak aby nemohl nic vzít do tlamy a to jak venku na vycházce tak doma na dvoře.Venčit pouze pod kontrolou s košem a na vodítku.Jinak o psa přijdete, není normální aby 5 měsíční štěně bylo 2-3 krát operované, pro organismus i psa je to obrovská zátěž.
Jestliže do ted nevyzvracel nespoléhala bych na kapustu a podobné rady..kámen se muže posunout do střev a uvíznout tam.
Adidasler
napsal(a):
Prosim o radu. Ako dostat prec kamene zo zaludka psa. Je uz po 2 operaciach zaludka boli mu vyberane kamene a zase ma kamene v sebe.2.5cm x 1.2cm snimok ukazal ze su ploske...dalsi je mensi. Skusal som vyvolat zvracanie u psa no nevydavi ich zo seba. Pes je malatny najme vecer a len chodi dokolecka bez zivota...jedna sa o stena 5 mesiacov. Nechcem ho uz dat zase rezat. Nema ich este v crevach a von nechcu ist ani zvracanim. Stolicu ma. Pes chce jest no len raz denne doobedu kedy je aj hravy. Dik za pomoc ked niekto vie poradit.
5 MĚSÍČNÍ PES UŽ PO DVOU OPERACÍCH ? Mužete to trochu vysvětlit to je žere ?Malátnost a to že chodí bez života dokolečka bych nepřičítala zas jen kamenum v žaludku... asi bych hledala problém i jinde.
Uživatel s deaktivovaným účtem
napsal(a):
To je pěkně prasác.ké zastání !
Dosud mu vydělávala, teď bude potřebovat čím dál častěji veterinární náklady - tak ať platí někdo jiný. Feně přeju, aby se jí ujal někdo hodný a ohleduplný a páníkovi, aby se mu to vrátilo
( třeba v dětech - taky bude jednou starý a nepotřebný ).
By mě zajímalo zda by tohle někdo z vás řekl přímo majiteli té feny..a tím nemyslím tu co je napsaná jako majitel ale toho kdo na ní ty vrhy odchoval
tero
napsal(a):
Tady taky jeden zajímavý...
https://www.ifauna.cz/psi/inzerce/r/detail/3158547/trpaslici-pinc-feny/.
Připadá mi to jako fotky štěnat 3 plemen... nebo se mi to jen zdá
usinga
napsal(a):
Dobrý den, obracím na zkušené s prosbou o radu. Mám čtyřměsíční štěně obřího plemene. Momentálně má 29 – 30 kilo (v dospělosti až 80 kilo). Asi 2-3 týdny řeším prošlapy. Štěně je krmené syrovou stravou (cca 500 g masa a vnitřností, dršťky + zelenina, ovoce + cca 300-350 g masitých kostí), přidávám céčko, pangamin, přípravek na klouby (všechno denně). Jednou týdně kelpu, komplexní vitamínový přípravek, olej. Prcek právě přezubuje, takže chápu, že to má taky velký vliv, ale nechci nic zanedbat. Na rady dalších chovatelů ho udržuju opravdu štíhlého, ale má hodně hrubou kostru (proto tak vysoká váha). Je vidět, že pokud je v klidu, má nožky pevnější, ale jakmile se vrátíme např. z procházky (max.1 kilometr denně), tlapky povolí a pak jsou přešlapy opravdu vidět.
Máte někdo zkušenosti, jak podpořit správný růst kostí? Vet mi radí Hill´s, ale to opravdu nechci… Někdo řekne přidat vit. přípravky, další zase nepřidávat, aby pes nebyl předávkovaný, že si z potravy vezme všechno. Tak z toho mám hlavu v pejru… Děkuju za jakékoli rady. Nerada bych krmila granulemi, ale jestli nic nevymyslím, asi to zkusím. Nechci, aby měl v dospělosti problémy.
Přidala bych C, kolagen a kosti a to hodně ideal jsou ty cela kuřata, křídla, krky, kuřecí ořezy (kostry), krmnou dávky bych sestavila tak že místo těch 500 g masa a vnitřnosti tak 500 g těch kuřecích ořezu, křídel, krku či cel. kuřat a k tomu i ty masité kosti.
Při takovem krmení pak sledovat bobky pokud by byla zácpa tak ubrat kostí pokud to bude ok tak klidně i přidat.,
Jako další přiměřená pohyb.. dobrý rust kosti nezáleží jen na krmení ale i na správnem osvalení a kondici a jen správně osvalená kostra drží správně pohromadě a je funkční, takže někdy i to omezování pohybu je na škodu.
Uživatel s deaktivovaným účtem
napsal(a):
Znám víc šeltiček, které řeší kde co, šeltie jsou obecně hodně velké citlivky. Na zvuky, lidi, rozhodčího, píšťalku, řeší zvuk houpačky atp. Stačí si přečíst příběh Adély Králové, juniorky, která uspěla se svou šeltií na MS a nakonec musela s agi přestat, protože šeltička z ničeho nic začala řešit prostředí, rozhodčího atp. (viz zde: https://zivotopis.osobnosti.cz/adela-kralova.php). Známý, který běhal úspěšně v SA3 s pinčem si pořídil už v pořadí druhou šeltii, obě dvě feny jsou citlivky, obě řeší prostředí, s jednou běhá jakžtakž, s druhou už vůbec. Poradit asi neumím, píšu to jen proto, že nejste s neběhavou šeltií zas taková výjimka, spíš bych si myslela, že to bude tou bojavostí, než že by vaše šeltie neměla motivaci. Podobný případ jsou pyrenejáci, moderní plemeno díky Silvii Trkman, která s nimi slaví úspěchy, ale v Čechách je jen málo pyrenejáků, kteří za něco stojí. Zkusila bych na čas přestat běhat, vybrat si třeba jiný sport, ve kterém může vyniknout, třeba se jí zvedne sebevědomí a pak se zkusit pomaloučku vracet zase k agi.Třeba by to mohlo pomoct. Nebo jí dát někomu na mazla a pořídit si jiného psa. Proč se vzájemně trápit, třeba by to nakonec bylo to nejlepší, co pro svého psa můžete udělat.
Docela by mě zajímalo zda se u šeltii nějak testuje povaha ? Jsou zde pracovní sportovní linie ? Vidím dost šeltii běhat agi ale taky hodně co vše řeší a bojí se v podstatě vlastního stínu.
Tedysek
napsal(a):
Asi bych se domluvila s majitelem psa o příjezdu třeba týden před krytím a o odjezdu pár dní po krytí. Ale to jen můj názor. Nikdy jsem nechovala a psa ještě letadlem nebrala. ;).
Týden před krytím... to taky není dobrý nápad pro fenu je to přece jen změna a změna i klimatu je možné že se muže změnit i hárání a fena muže přestat...
Je to daleko a prostě je to risk at už cesta autem nebo letadlem a záleží na majitelce jak moc chce riskovat.Pokud je fena zvyklá na cestování tak bych to riskla a jela tedy letěla podle progesteronu a po nakrytí hned zas zpět.
Dasvo
napsal(a):
Proč byste u jednoho štěněte zvažovala?
My jsme měli jedno, protože jsme kryli brzo (pes odjížděl). Věděli jsme to, ale riskli. Dneska už bych to neudělal, ale i tohle je zkušenost. Nezaplatitelná.
Počet štěnat ovlivnuje spíše fena která ovuluje a spouští vajíčka, pes na jedno krytí dá několik milionu spermíí u kterých je životnost až 6 dní... takže i když jste kryli brzo tak ty spermie 1-2-3 dny na ty vajíčka počkají, fena která spustí malý počet vajíček tam je předpoklad že další vrh to bude to samé.. i když další muže být ok.
Dasvo
napsal(a):
Přesně řečeno!
Mám fenu, která měla první porod císařem - jedno velké štěně. Druhý a třetí porod dala bez problémů přirozeně.
Myslím si, že vyřadit fenu z plemenitby jen kvůli jednomu císaři (bez dalšího upřesnění důvodu a příčiny) je nesmysl, kteří šíří především lidi, kteří vůbec netuší, o čem chov je.
U lidí se dřív doporučovaly maximálně dva císaře, dnes už jsou to tři, nepletu-li se. U feny tři. Nelze to ale srovnávat!
Tak osobně bych na feně která měla dva cisaře už dál nechovala at už to bylo z jakéhokoliv duvodu... a i u feny která měla v prvním vrhu jen jedno štěně tam bych to taky zvažovala hodně.
Je cisař a císař... pokud je proveden císařský řez z duvodu špatné polohy štěněte (štěně je vzpřičené) nebo že se dostanou do porodních cest dvě štěnata naráz tak nevidím duvod proč na feně nechovat dál a neudělat další vrh.
Další císař u kterého je možné pokračovat dál v chovu na feně je blbost veterináře a majitele feny kdy je udělán císař aniž by byl duvod a dost často to vidím u nenažraných veterinářu... a nezkušených a zbrklých majitelu kteří prostě nemaji zkušenosti..
A poslední druh císaře..přiliš velké plody, psychicky labilní fena která porod protahuje popřípadě fena která vubec nerodí, netlačí, fena je uzká, či má deformitu porodních cest.. na takové feně je jeden císař už moc a další bych neriskovala.
zahadnytajemny
napsal(a):
Zaznamenal jsem, že u ozbrojených složek se čím více objevují cíleně křížení NO a malinoisové,
které pracovně označují jako tzv. F1. Většinou si genově přenášení fyzické předpoklady po NO (jsou tedy mohutnější a silnější než BO) a povahu po malině. Má s tím někdo zkušenosti, případně nějaké odkazy na více informací, případně videa? Docela mě to téma zajímá. Sám nevím, pokud bych chtěl kupovat psa, zda bych šel do NO nebo BO. Toto se jeví jako zajímavý kompromis.
F 1 není to pes pro běžný výcvik a pro běžného majitele, tato štěnata se většinou dělají učelově a mezi běžné zájemce se nedostanou max nějaké štěně které není povahově či zdravotně ok a nehodí se k práci.Jsou vzhledově neustálení, někteří jsou docela pěkní ale někteří jsou i fakt škaredí takoví ani ovčák ani malina.
saola
napsal(a):
Z hlediska platné legislativy, pravidel, řádu v tom rozdíl opravdu není. Prostě je to podvod, takže chápu, že vám došly argumenty, které by to obhájily.
Souhlasím, diskuze o tom je zbytečná.
V několika příspěvcích tu mate jasně napsané že křížení či přilití krve je možné a že to určuje země puvodu tudíž co je na tom legislativně špatné pokud v zemi puvodu rozhodli o přilití krve pro zlepšení povahových vlastností plemene.
Kde máte ten podvod... to by pak byla všechna plemena podvod jelikož žádné nevzniklo ze dne na den a do každého bylo postupně přikřižováno další pro utváření žádoucích vlastností.
Psí plemena nebyla tvořena pro čistou krev ale pro požadovanou povahu a vlastnosti kde vzhled byl čistě funkční záležitost.
PS : i ti belgičani když tam pustily i něco jiného tak to nebylo na tajnačku a vždy věděli co a proč dělají a při troše trpělivosti jdou tato zvířata dohledat.
Uživatel s deaktivovaným účtem
napsal(a):
Ano, takže to jsou "kříženci", proto nemají PP pod FCI (mají svojí zastřešující organizaci) a tedy tím pádem i jiné vlastnosti-samozřejmě žádoucí.(nežádoucí jedinci, co vzhledově se nepodobají původnímu plemeni, jdou tedy do kopru) A když tedy kryjete takovým psem, vaše štěně dostane PP? Já jsem v tomto laik, tak se ptám.
... tyhle věci se děli zpětně tak před 20 -30 a více lety a psi kteří z toho vzešli byly použiti převážně k práci a do chovu zasáhli jen ti nejlepší kteří museli prokázat svou povahu i zdraví a hlavně museli i prokázat to že tyto vlastnosti předají dál.
Takovým psem klidně pojedu krýt a štěnata budou mít normální pp.
bilusik
napsal(a):
Jak již jsem psal já si se svými dvěma plemeny vystačím celosvětově s FCI a nemám potřebu hledat jinde nebo kupovat štěňata od chovatelů z jiných - mnohdy méně uznávaných organizací ( a už vůbec bych nehledal třeba pod UCI - to bych si vůbec nepomohl).
Z chovatelského hlediska velmi krátkozraké