
jiiry
Informace o uživateli:
-
Moje zvířata
Nenalezeny žádné fotografie zvířat
Registrace od: 9. 3. 2016 10:23:39
Naposledy přihlášen: 9. 2. 2018 12:08:13
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
Mám lahve, mám sušák pro kůzlata kdyby se náhodou cokoli stalo, už mám i starter s mléčnou složkou pro postupný odstav, doufám že jsme už připraveni na všechno. Jsou to neskutečně vděčný členové domácnosti, chodí se mnou na houby, na výlety, věrnější jak pes. Jako vy ty moji mrzáčci věděli všechno, určitě si pamatují, hodně mi na nich záleží. Děkuji Vám.
Tak jsem hned jsem klidnější #wink nepotřebuji mléko za každou cenu, ráda si počkám, spíše jsem měla strach o její zdraví, aby se koza správně rozdojila a aby měla v pořádku vemeno, aby neměla přebytek mléka a nedělal se zánět nebo neměla následně úbytek na mléku. Pokud to proběhne vše dobře tak se zařídíme podle Vás, pokud by měla mléka moc tak trochu oddojím abych ulevila vemenu, pokud málo tak přikrmíme, rozumím tomu dobře? a vydojovat tedy začneme až po odstavu, stav kůzlat budu sledovat podle selského rozumu, každý správný hospodář asi pozná že je zvíře dobře krmeno a že prospívá. Děkuji Vám mockrát za radu.
Přeji všem pěkného Silvestra a mnoho úspěchů v Novém roce. A prosím o radu.
V dubnu jsem vymámila od "chovatele kreténa" z naší vesnice anglonubijskou kozu a kozla. Kozel měl cca 1 rok zlomený neošetřený roh, streptokoka a roh prolezlý červy.neměl ani poloviční váhu co teď. koza už v době převozu ani nestála na nohou, byla začervená a vychrtlá na kost. když se zmátořila, začala dávat asi 3/4l mléka. Podařilo se nám je vyléčit, dnes už jsou to pěkný boubelatý mazlíci.Začínala jsem jako úplný amatér kterýmu bylo těch zvířat líto. Za tu dobu jsem o nich nastudovala všechno možný, spoustu rad a materiálů z internetu, ale na jednu otázku pořád nemůžu najít uspokojivou odpověď, proto se obracím na vás zkušené.
Kozu se podařilo připustit, v půlce února bude mít mladé. (loni u bývalého majitele porodila poprvé a měla 3 kůzlata, všechny uhynuly - údajně je nechtěla krmit a pošly hlady ).
A teď to co mě trápí.
Pokud kůzlata nepřijme, budu je krmit sama z lahve, kozu budu moci začít vydojovat.
Ale pokud se o mladé postará? Nevím kdy a jak budu moci kozu dojit abych od ní měla mléko a zároveň aby uživila svoje mladé. Kdy budu moci kozu začít oddojovat, a kdy ji budu moci zcela vydojit? Nemohu najít žádné materiály kde bych se to dočetla.
Mám dlouholetou zkušenost s dojnými krávami, ale tam tele prostě odstavíme ihned po porodu a krmíme lahví, když kráva přestane produkovat mlezivo, dává už užitek pouze člověku. Koza je ovšem něco jiného, a pokud ji donutím se o mladé postarat, chci je nechat u ní až do odstavu.
Prosím Vás poraďte jak v takovém případě od začátku postupovat a jak kozu dojit. děkuji Vám.
Emanox jsem dávala do vody, podle návodu na lahvičce. Nejprve 20 kapek na litr, dnes léčíme 6. den tak jsem už dávku ubrala na polovinu. (podle návodu se léčí 5-10 dní) poté když se nebude nic dít tak přejdeme na běžnou prevenci. Strakáče chováme taky, ale tohle byl fešák od našeho největší samice, belgického obra. pěknej robusní kluk. podle Vašich příspěvků jsem vyrozumněla, že víc už asi neudělám a je třeba vyčkat na další průběh. pokud pošel z nějakého jiného důvodu než kokcidioza tak snad to není nakažlivé. ostatní jsem samozřejmě prohlédla a sleduji jak žerou, nafouklí nejsou, dnes jsem kydala tak jsem každého měla v ruce, každý den při krmení hladím všechny po hřbetě jestli nevystupuje páteř zatím je vše v pořádku, tak držte palce. děkuji všem za rady, a pokud máte ještě nějaké dobré rady, rozhodně za ně budu ráda.
Děkuji za připomínku. Králík byl z března, tedy 5 měsíců starý. Krmím 2x denně, senem a granulemi. Občas místo granulí dávám trochu ovsa. jinak granule ničím nemíchám.Krmím 5. rokem pořád stejně a zatím se dařilo, neměla jsem ještě naštěstí jediný úhyn, až teď, takže předpokládám že v krmení to nebude. ale pokud znáte nějakou vychytávku, ráda si nechám poradit. králíka jsem nekuchala takže kokcidiozu pouze odhaduji, vzhledem k popsaným příznakům a rychlému průběhu nemoci. dva dny před úhynem jsem na něm nepozorovala nic podezřelého, byl čiperný, ale je pravda že jsem se nepřesvědčila jak se má ke žrádlu, byl v kotci s dalšími 3 králíky.
Dobrý den, prosím o vaše zkušenosti
Jsem mladá chovatelka, králíky mám 5.rokem, mám kolem 80ks, a kokcidiozu jsem nikdy v chovu neměla.až minulý pátek mi pošel králík evidentně na kokcidiozu. Páteř jako pilka, skřípal zuby, krčil se v koutě a nežral. dnes je to přesně týden a všichni ostatní králíci jsou zdravý, žravý a vypadají v pořadku.
Preventivně podávám a střídám acidomid, octovou vodu, vrbové větvičky, na zimu suším kopřivy, kupuju granule s antikokcidiky, krmím jen suchým, pouze na jaře podávám i mlíčí. Tento týdem jsem přikoupila a přeléčila vše emanoxem. Kotce čistím každý týden. Považuju sama sebe za dobrou chovatelku, žiju jen tou hromadou zvířat co doma máme, takže mám samozřejmě strach o další.
Ráda bych se zeptala na vaše zkušenosti, přečetla jsem toho na internetu mnoho, a všude se píše že kokcidioza dokáže zlikvidovat celé chovy. Je možné že by postihla pouze toho jednoho králíka? že mohl mít např. nějakou poruchu imunity? nebo se mám připravit na další ztráty? a napadá Vám ještě nějaká další prevence jak jim přilepšit? děkuji za vaše názory.
Dobrý den, prosím o radu, zda má někdo zkušenost s krmením malého množství míchanice pro dojné krávy také koze, konkrétně anglonubijské, dojné plemeno.Míchanice obsahuje velký podíl kvalitní voňavé siláže, oves, pšeničný šrot, sladové výpalky, řepnou melasu, ale také kukuřici. Je v ní vysoké množství vitamínů, je opravdu kvalitní. Krávy po nich dojí jak divé. Koze se ale bojím to dát aby se nenadýmala. Chtěla bych jí z počátku dávat minimální množství na ochutnávání aby si zvykla, a poté dávku jemně zvyšovat, a podávat pouze v době nejvyšší energetické námahy, po okozlení v době největší zátěže.Prosím zkušené chovatele o jejich názor.
Dobrý den, mám takový dotaz, prosím zkušené chovatele o radu.
Seděla mi kachna - poprvé, cca rok stará, měla 16 vajec, postupně je nemotorností porozbíjela, a ze zbytku nebylo nic. seděla 48 dní (měla jsem vyjíčka od kachen ještě pod kvočnou - chtěla jsem jí je dát k adopci, proto jsem jí nechala na hnízdě dýl) stejně se z hnízda zvedla a už běhá po zahradě. stává se že pižmovky sednou ještě jednou? sousedce pižmovka odvodila 1 kachně a sedla znova. je mi jí docela líto, po zahradě nám běhá spousta kuřat a pár kaček a ona pořád běhá za nima a píská, ale adoptovat nově vylíhnutý nechce - i když se z hnízda zvedla teprve včera.
ještě prosím, může být mladá na to aby pořádně vyseděla, nebo čím si vysvětlujete že se nezadařilo? seděla poctivě celé dny, ale když jsem na ní byla kouknout, tak se stávalo že měla některá vajíčka zakrytá jen napůl, takže nejspíš vejce zastydly - a to měla bedýnku aby jí hnízdo pěkně drželo.děkuji za Váš čas a prosím o odpovědi.
Dobrý den, prosím zkušené chovatele o radu.
Před 14 dni jsem si přinesla mladou samici králíka, když jsem si ji brala od majitelky, připouštěla ji, byla jsem u toho. nyní jsem už 2 dny měla podezření na falešnou březost (vypadalo to že samice si začne stavět ve 12.dni hnízdo). Včera ráno jsem přišla a samice už měla hnízdo postavené. vzala jsem ji tedy a dala k samci, ten ji obskočil, držela. ale večer jsem vyhodila mrtvé králíče, pěkné, velké donošené. přitom samička u dřívější majitelky byla v kotci se 2 dalšími samicemi.musela být tedy už připuštěna, ale ani dřívější majitelka neví jak se to mohlo stát (je z toho dost špatná, říká že se s tím ještě nesetkala, je to poctivá paní a chce mi samici vyměnit za dvě jiné, ale já měnit nebudu).
zkrátka se stalo, a nyní prosím o tu radu, protože jsem se s něčím takovým ještě nesetkala. Samice měla večer jen jedno mrtvé králíče, myslela jsem tedy že ráno přijdu a bude mít něco v hnízdě, ale žádné další mladé nemá. když se jdu z dálky podívat tak, aby o mě nevěděla, vidím že si dál škube chlupy a staví dál hnízdo, běhá k němu a pořád ho očuchává. Může mít ještě další mladé, mám počkat, nebo jí vykydat a hnízdo vyhodit? děkuji moc.
Dobrý den, vím že už je tady nespočet diskuzí na téma líheň, ale zatím jsem snad na každý typ našla - hrůza, nefunguje, malý úspěch při líhnutí, problémy s teplotou, problémy s vlhkostí, a spíše se tady píše co nekupovat, než co koupit. Proto prosím někoho, kdo má kvalitní automatickou či poloautomatickou líheň doma, aby poradil jakou koupit, pokud možno ne zrovna nejdražší která je na trhu. Nejsem si jistá, jestli je v mých silách vyrobit kvalitnější líheň, než ty, které jsou dnes nabízeny. stačila by mi bohatě na 24 vajec, chovám vlašky, kachny a brahmánky. Děkuji za Vaše rady