
JitkaH.
Informace o uživateli:
-
Moje zvířata
Nenalezeny žádné fotografie zvířat
Registrace od: 10. 10. 2017 14:32:48
Naposledy přihlášen: 28. 6. 2021 11:12:49
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
Dobrý den, zajímalo by mě, jaká je toto nemoc- několik dní slepička posedávala v hnízdě (vždycky pár hodin dopoledne), ale vajíčko nesnesla. Měla zvětšený měkký zadek, byla pokaděná. Jinak se chovala čile, žádná apatie, hřebínek i laloky pěkně červené. Ráno jsem ji zabila a když jsem ji otevřela, vyteklo z ní trochu vody (takové hodně naředěné mléko), a vypadla střeva s bílými cucky. Přikládám foto.Díky za rady. Jitka H.
Děkuju za reakce. Dalšího kohouta se mi pořizovat nechce, v kurníku už není místo a slepic mám 13, to se mi zdá na jednoho kohouta přiměřený, na dva málo.
Předchozí kohout mě také po roce začal napadat, tam jsem to řešila prutem, při napadení jsem ho několikrát přetáhla, až se stáhnul. Stejně to ale nepomohlo, napadání se opakovalo, stupňovalo (ačkoli jsem ho vždycky zahnala, takže si myslím, že si svoji dominanci rozhodně nepotvrdil) a kohout musel pryč. Tak jsem si říkala, jestli není chyba chovatele, když další kohout v podstatě po půl roce totéž. Máte ale pravdu, Dano, že jsem to nechala rozjet. Zkusím vaši metodu-okamžitě chytit a přitisknout na zem. A možná hloupá otázka - jak chytit, aby mi nevyskočil do obličeje? Za krk?
Krásný den, tak dávám vědět, jak jsem dopadla s léčbou vápenky. Postříkala jsem hřad Arpalitem, kohoutovi mírně přistřihla peří na běháku (aby ten běhák šel lépe ošetřit a aby se pod tím peřím nezdržovala vlhkost), několikrát po sobě ošetřila olejem či vazelínou, slepicím preventivně také a je od vápenky klid. Jénže. Vím, že nejde zvířata posuzovat lidskýma očima, ale potom, co jsem kohoutovi přistřihla to peří na běháku, byl chvíli takový uťápnutý a tvářil se tak, jako že jsem ho pokořila. No a od té doby se mě snaží napadnout. Zezačátku jen tak nenápadně (zezadu na mě běžel a když jsem se otočila, tak se zarazil), během 14 dnů se to vystupňovalo, až tak, že se včera klidně oddělil od hejna a běžel za mnou. Měla jsem v obou rukou koš s prádlem, tak jsem akorát chytla ramínko s tričkem a odehnala ho. Stejně se ale moc odehnat nedal. Tak nevím, opravdu jsem ho mohla tím ošetřením běháků tak vyprovokovat? Do té doby to byl moc hodnej a klidnej kohout, udržoval si od lidí svoji vzdálenost, nebyl bázlivý, ale rozhodně nikoho nenapadal. No a co s tím teď? Nechce se mi ho hned zabíjet..
Také jsem spojovalo nové hejno se starým a vše probíhalo téměř ukázkově. Mladé maransky (od 8. týdne měly svůj kurník s výběhem), staré (10 slepic s kohoutem) měly svůj kurník hned vedle. Od cca 16. týdne jsem je pouštěla společně, nocování bylo ale oddělené. Míst na krmení měly několik. Pár klovanců bylo, ale jinak v pohodě. Ve 21. týdnu jsem hejno spojila (zavřela maransčí kurník) a učila mladé, že už spí ve velkém společném kurníku. Po několika dnech se naučily a vše bylo v pořádku. Teď (po 2 týdnech) si jedna stará slepice usmyslela, že nepustí jednu maransku večer dovnitř. Prostě všichni jsou na hřadech, tahle stará ale čeká za dvířky a sotva tato jedna konkrétní maranska strčí hlavu dovnitř, tak ji vyžene. Tato maranska to po několika pokusech vzdá a jde nocovat do popeliště. Když jsem doma, tak starou slepici dám na hřad, maransku přidám (na opačnou stranu hřadu) a je pokoj. Když ale nejsem doma a zavírá automat, tak je to celkem problém. Dneska jsem tedy starou slepici izolovala do druhého kurníku na pár dní a doufám, že až ji přidám zpět, že už bude klid.. máte s tím někdo zkušenost? Jitka H.
Po přečtení tohoto vlákna jsem večer pořádně prohlédla slepicím pařáty a zjistila jsem, že všechny jsou v pořádku, jen kohout (marans, přikoupený teď na podzim) má na vnější straně, kde je pařát překryt peřím, pěknou vápenku. Hned jsem mu nohy vykoupala v oleji a budu pokračovat v léčbě, jak jsem si zde přečetla. Jen mě napadlo - jestli taky preventivně nemazat olejem nohy slepicím (ačkoli vypadají zdravě) a jestli kohoutovi to peří na běháku neostříhat (zřejmě se pod peřím drží vlhkost, která těm roztočům vyhovuje). Děkuji za postřehy. Jitka H.
Tak je tu zase podzim, a zase se mi ztratila slepice. Tentokrát ale záhadně - nikde ani pírko, ani náznak souboje. Slepice byly volně vypuštěné, ztratila se jen jedna. Jaké zvíře to mohlo být? Po jestřábovi by přece nějaké peří zůstalo (vždycky mi zůstala i napůl sežraná slepice), liška by jich asi zabila a případně odnesla víc.. Díky za postřehy, Jitka H.
Dobrý den, mám tento problém: mám 10 týdenní kuřičky maransky, přivezla jsem si je jako 8 týdenní. Byly vysezené pod kvočnou a od začátku byly zvyklé být venku. Takže jsou naprosto čiperné, otužilé, zvyklé žrát trávu a žížaly, jsou prostě skvělé. Je mi ale jasné, že musím mít do zimy pěkně vyrostlé. Koupila jsem tedy směs K2 od pana Kvídery. Slepičky se ale granulím vyhýbají. Prostě radši ždíbou jetel, na granule kašlou. Pročetla jsem si diskuze na toto téma - radíte, že nejlepší jsou pro vývoj slepiček směsi. Jak ale přimět, aby ji žraly? Fígle jako zamíchat do míchanic nefungují. Krmím míchanicemi, posekanou naklíčenou pšenicí, mají pastvu no a ty granule. Děkuji, Jitka H.