jones

Moje příspěvky

17.1.2021 11:34

Dobrý den,

potřeboval bych nutě poradit ohledně inkubace u chameleonů pardálích. Již řadu let používám k odchovu chameleonů jemenských vlhký typ inkubátoru, jenž je pro mne naprosto bezproblémový a mám v něm cca 100% líhnivost, nicméně již několik snůšek chameleonů pardálích dopadlo špatně, velmi často se objevují plísně a do vylíhnutí se dostane jen několik málo jedinců. Zkoušel jsem i suchý typ inkubátoru a bohužel to také nedopadlo nejlépe. Potřeboval bych poradit jaký typ inkubátoru jako zkušení chovatelé pro ch. pardálí používáte a jestli tam nemůže být i nějaký jiný problém, který mne nenapadá (je mi známo, že inkubační teploty jsou nižší a zkoušel jsem i diapauzu). Jde mi hlavně o to, jestli je vůbec možné s úspěchem vlhký inkubátor používat, nebo to opravu musí být suchý typ. A v případě suchého typu jaký výrobce by se dal doporučit, protože bydlím v bytě orientovaném na jih a má problémy s vysokou teplotou v bytě po celý rok (v létě slunce, v zimě mám vy bytě 25C aniž bych zapnul topení díky zateplení a také asi díky osvětlení v teráriích) proto bych asi potřeboval něco co umí i účinně chladit (vlastním Lucky reptile II, ale díky jeho hlučnosti a nespolehlivosti termostatu ho nevidím jako rozumné zařízení). Předem děkuji za jakékoliv rady.

René

14.1.2017 20:08

Dobrý den,

potřeboval bych poradit. Mám momentálně šanci nabrat si poměrně velké množství trouchnivějícího dřeva z ovocných stromů, konkrétně jabloní a asi i nějaká ta švestka. Netuším, ale jestli je tento trouch použitelný pro chov tropických zlatohlávků a nosorožíků. Nemáte s tím někdo zkušenosti? Bohužel to dost spěchá, protože do měsíce tam už bude celá prehistorická zahrada vybagrována. Předem děkuji za jakékoliv informace.

R.D.

13.12.2006 08:32

lark63 napsal(a):
1.Dnes jsem koupil na burze L2/ Potosia prygeri/ nemužu to nikde najít neni to nějaká blbost? prygeri???
2.Je u chovu Potosií nějaká zvláštnost??? Nebo stačí je chovat jako Eudicelli??
Díky za odpovědi.

Jedná se pravděpodobně o protaetia pryeri. Koukni sem http://www.coleoptera.wz.cz/C066.HTM

16.10.2006 13:56

alkorn napsal(a):
piste sem zajímavé odkazy na stránky zabývající se chovem a vlastne cimkoli o bezobratlích :-)

www.coleoptera.wz.cz

15.12.2005 07:49

nemi napsal(a):
Zdravim vsechny . Potreboval bych poradit(neda mi to spat:-). Uz asi 3 roky jezdime s kamosema po vsech certech(Lednice, Trebonsko, Palava, Malacky, Kovacov....)na brouky. Spousta vzacnych druhu, ale pachnici temer zadni. Mam jednoho, ktereho jsem chytil zcela neocekavane pri lovu tesariku alpskych na Bezdezu v dutine buku. Mel jsem strasnou radost, ktera byla trochu utlumena srsnim zihadlem , ktery mi ustedril obrance hnizda ve vedlejsi dutine. Vyvoj v bukovem trouchu je dost neobvykly, ze? Taky me prekvapila nadmorska vyska-cca 580 m.n.m. Muzete mi please nekdo poradit, jak a kde se daji chytit ve vetsim mnozstvi
(nejlepe na jizni morave)?? Jestli je nedostanu pristi rok, tak uz na ne asi kaslu. Diky moc

V okolí Pardubic a Chrudimi jich najdeš spoustu, už jsem je viděl snad v každý vesnici, ale jen náhodné odchyty ještě jsem nenašel strom s larvami.

11.8.2005 13:27

spiderman napsal(a):
Posílejte všechny fotky svých broučků co máte. třeba Chelorrhina polyphemus- samec

Lamprima aurata - samička

11.8.2005 13:23

spiderman napsal(a):
Posílejte všechny fotky svých broučků co máte. třeba Chelorrhina polyphemus- samec

Amaurodes passerini linnei - sameček

11.8.2005 13:21

spiderman napsal(a):
Posílejte všechny fotky svých broučků co máte. třeba Chelorrhina polyphemus- samec

Ranzania splendens - samička

11.8.2005 13:19

spiderman napsal(a):
Posílejte všechny fotky svých broučků co máte. třeba Chelorrhina polyphemus- samec

Tak já vám také něco málo přihodím:

Phalacrognathus muelleri - sameček

6.6.2005 14:53

far napsal(a):
Rád bych otevřel diskusi týkající se pěstování nosorožíků, zvl. podmínek pěstování, které ovlivňují velikost dospělců. Moji nosorožíci Chalcosoma caucasus mají kolem 7 cm, ale jejich "rohy" nejsou příliš vyvinuty. Někde jsem četl, ale už nevím kde, že relativně malá velikost je problémem "domácích" chovů těchto nosorožíků. Nevím ovšem jak je tato informace věrohodná. Moc se mi to nezdá.
Jak Vám dorůstají nosorožíci? Jaké jim poskytujete podmínky? Moji byli pěstováni odděleně, v asi v 5 litrech substrátu (bukový trouch:hrabanka 3:1) při teplotě 25 - 27 C. Bez přikrmování.

Moje zkušenosti ukazují, že nejvíce velikost imag ovlivňuje dostatek prostoru u larev. Schválně jsem experimentoval s larvami eudicell a udělal jsem si krabice 2 větší a 2 menší, při stejné teplotě a vlhkosti. Vždy v jedné jsem přikrmoval a v jedné byla dieta hrabanka + trouch. Z větších krabic byli očividně větší imaga, ale nebyl téměř žádný rozdíl u přikrmovaných a nepřikrmovaných larev. Takže já se kloním spíše k co největšímu prostoru pro larvu (pokud je to možné). Jinak může být dle mého příčina meších imag i v teplotě 25-27 C, vyšší teploty urychlují vývoj a je možné že se larva při zkráceném vývoji nestačí dostatečně vykrmit.

17.3.2005 09:10

tom napsal(a):
A neměl bys nějakou fotku s tvým teráriem a výbavou?

Ahoj, podívej se ke mne na stránky www.coleoptera.wz.cz máš tam jednoduchej univerzální návod na chov zlatohlávků. Pro eudicelly by měl plně dostačovat a pokud ti ještě nebude něco jasné tak mi napiš do pošty a já ti zkusím poradit.