
kiko
Informace o uživateli:
-
Moje zvířata
Nenalezeny žádné fotografie zvířat
Naposledy přihlášen: 15. 4. 2019 07:42:56
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
Jedna ,,naše'' panička dle telefonátu naprostá tragédie. Je to taková ženská od rány a když jsem chtěla ať se přijede podívat,tak na mě spustila,že v žádným případě se nepojede jen podívat 100 km a bla bla.Tím naše komunikace skončila. Asi po 14 dnech se ozvala znova(já mezitím tak nějak nezávazně komunikovala ještě s jinou a blbec jsem si neuložila jejich telefony). No samozřejmě jsem si tyto dvě zájemkyně popletla a přijela ta,které bych o telefonu štěně v životě nedala. No...paní je nejlepší panička kterou mám,fenka trajdá po horách s pánečkem,chrní doma...prostě ideál.Oproti tomu na mě dostal kontakt známý kamarádky-do telefonu fajn,měl už jednu fenku stejného plemene.Rodina právníků a doktorů.Tady se chovali jako blbové,ale říkala jsem si budiž,přeci jen je to známý mé dobré kamarádky,tak to snad nebude tak hrozné.Ale jo,fenka se tam má v rámci možností dobře,když pominu,že buší jeden vrh za druhým a úplně nevhodná spojení,hlavně,že je krycí pes za humny.Jako blb se chová dál,otravuje s kravinama (hlavně v nočních hodinách),pomlouvá...
Já teda teď vzala asi po 3-4 letech Vetamix a musím říct,že jsem byla mile překvapena.Maso pěkné,závoz v rozumnou hodinu (dřív se tu objevili třeba v 6:30 ráno),napsali v kolik bude závoz(přijeli sice o půl hođky dřív,ale řidič včas zavolal jestli to nebude vadit),řidič taky fajn (oproti těm nas... klukům co jezdili dřív),takže za mě teď spokojenost i s Vetamixem.Ale jinak beru Tutani a Do psí misky.
To není o tom jestli je chlap pejskař/nepejskař,ale o toleranci a chuti chtít být spolu u obouch stran.Já v 21 náhodou potkala kluka,od mala zarytý bytovkář,zvíře znal tak z televize.Odešla jsem tenkrát kvůli němu po 7 letech od jiného.Chtěl být se mnou...musel zkousnout mé 2 koně a králíka ☺O rok později jsme se rozhodli koupit vlastní domek,ještě jsme ani nepodepsali smlouvy a už jsem příteli oznámila,že si jedeme pro štěně /velkè plemeno/.No netvářil se,ale ani neprotestoval.Z jednoho pejska byli časem 4 a chovatelská stanice.Do mých záležitostí se psy se neplete,vlastně kolikrát anineví jak se jmenují štěňátka natož které je které, ale na druhou stranu,jede se mnou na výstavu,na krytí na druhý konec světa /kdybych tam našla psa😃/,psí holky miluje a my s holkama zase holt občas překousneme jít, místo prochajdy do lesů,sednout si s ním na ryby a zírat do vody.Že je doma pořád mrďas,protože holky jsou postelačky /3x50 kg😉/,všude chlupy-dlouhosrsté plemeno a od chlapa ani slovo,to už je jen taková třešinka na dortu pro mě.Ksme spolu 12 let.Takže chlap se určitě najít dá a nemusí to být ten první,kterého potkáte.
Uživatel s deaktivovaným účtem
napsal(a):
"od toho je tady klub (pod nadnárodní organizací), který má stanovit dostatečná pravidla"
ta nadnarodni organizace - i tedy klub - je porad jen a jen zajmove sdruzeni.
clenem muze byt kazdy jouda, i funkcionarem se muze stat kazdy jouda.
nejsou treba znalosti, neni odpovednost - ale muze byt funkce.
rizeny chov lze provozovat jen kdyz existuji nejake meritelne selektivni podminky v chodu.
a to rozhodne neni a nebude vystava.
bernaci dojizdi na to, ze se jelo na kvantitu a zhled jen.
tak jako mnoha dalsi plemena.
a dokud nebude v zajmu chovatelu delat nadstandardni testy, prověřovat a sledovat svoje zvířata a odchovy - to ze někdo od stolu a podle nalady zvoli rodicovsky par mu - nepomuze.
Tak zrovna u švýcarů jsou ve funkcích klubu povětšinou dlouholetí chovatelé.
To je přece hloupost,aby někdo někomu rozhodoval o tom s kým krýt.Hlavně ideální pár na pohled si nemusí vůbec sednout a co bude následovat...tys mi řekl krýt tímhle a tímhle a hele a už pojede kolotoč,který zase jen uškodí plemeni,potažmo dobrým vztahům mezi chovateli.A zbytek výše Vámi zmíněného myslím celkem funguje.
Uživatel s deaktivovaným účtem
napsal(a):
tak v tom by měl být hlavně aktivní klub
A jakým způsobem konkrétně? Klub se snaží chovatelům poradit,zapojují se do programů na vyšetření,doporučují se či naopakV chovné páry. Ale nakonec to stejně stojí na chovateli a jeho svědomí a klub to nijak neovlivní.
LenickaT.
napsal(a):
Tak pred 5 lety kdyz jsem si brala stene bernaka tam tohle tedy nebylo :-( a ze jsem si stranky prohlizela tehdy porad. Ale musim rict ze i tak se mi to nelibi. Obi tam na jednu stranu napisi ze jde o nejcastejsi umrti ale na druhou pouze ze chování jedinců s vysledkem C se nedoporucuje ale vyrazeni z chovu nejsou. Tak k cemu to pak je :-( to se pak sireni toho genu nezabrani :-(
Tohle vyšetření se dělá na klubu cca poslední 2-3 roky.Ale je už mnohem déle.Já ho dělám v Německu,protože jsem se k tomu tehdy dostala přes majitelku psa u kterého jsme byli krýt.Naše holky ho mají udělané asi 5-6 let už a zahraniční psi i několik generací zpět.Ale je fakt,że v té době jsme to tady v ČR měli jediný a pak se najednou zvedla vlna a začalo se to testovat i v klubu.Ale to je nepodstaté.Vaší fenky je mi líto,před dvěma lety mi zemřela moje nej na rakovinu sleziny.Ze dne na den jsem postřehla,že je něco špatně a potom ten měsíc čekánì a bezmoci...Takže držte se.
A hlavně tenhle test je zaměřený na histyosarkom - rakovina lymfy.Bohužel to neznamená,že i pejsek se super výsledkem neonemocní jiným druhem této nemoci,např.rakovinou sleziny,žaludku atd.😕 Vyřadit z chovu C jedince je nesmysl,i když ono s nima stejné moc chovatelů krýt nebude,ale natolik by se tím zase zúžila možnost chovných párů,že by se tím akorát rozvinulo něco dalšího.
Ano,SH preTest sice je,ale pořád to je jen určitý předpoklad náchylnosti.Je dost psů (v zahraničí) s výsledkem C,kterým je nad 10 let a jsou naprosto zdraví a naopak psy s výsledkem A,kteří na rakovinu zemřeli v 5 letech.Takže ano,své psy testuji,hodně jsem to řešila s německými chovateli.Nicméně hodnota těchto testů je dost sporná.
lesnížínka
napsal(a):
Tu krátkověkost vyvažuje opravdu až vyjímečná povaha těchto psů. No a většina lidí, co si toho psa pořizuje prostě doufá, že jim se to nestane, budou mít štěstí na zdravého psa. Když my jsme si ho pořizovali, teprve začala ta vlna módního plemene. Až cca v jeho 5letech to jelo naplno, množilo se na stovkách fen. Málokteré měly testy na ty nejzávažnější dědičné choroby, kam patří i ta leukemie. Přesto, že bych strašně moc pečlivě vybírala v rodokmenech, bych si já, už berňáka dobrovolně nepořídila. Nejspíš mne k tomu dotlačí muž, který prohlásí, že pokud psa, jedině berňáka. I když...teď si myslím, že tu bolest už nebude chtít prožít
Test na leukemii přece není ani dnes.Ano nějaké testy navíc jsou,nicméně na rakovinu,která stále patří mezi nejčastější ùmrtí,bohužel žádný test není.
zazule22
napsal(a):
Dobrý den,nechali jsme nakryt naší fenku bernského salasnickeho,pan nechtěl penize,ale štěně....po druhém kontrolním ultrazvuku bylo zjisteno,že fenka čeká pouze jedno štěňátko....smlouvu mezi sebou nemáme...má otázka zní,jsme povinni to jedno stendo mu dát? Děkuji za odpověď...
Do krycího listu se uvádí dohodnutá cena/náhrada za krytí.Takže jste tam měli uvést dohodnutou podmínku a počítat s možností jednoho štěněte nebo třeba s možností narození opačného pohlaví než chce majitel psa a sepsat jak budete v tomto případĕ potom postupovat.
Sissiaspol.
napsal(a):
Prosímvás, bývá obvyklé požadovat poplatek za krytí částečně splatný hned při krytí a pak ještě určitou částku za každé narozené štěně? Myslela jsem, že je to buď a nebo...? Budu nakrývat svou fenku poprvé, tak ať nenaletím. Díky za radu!
Ano,u našeho plemene BSP je to takto běžná praxe.
Uživatel s deaktivovaným účtem
napsal(a):
Předkupní právo je tedy právně vymahatelné?
Protože - nevím jak je to u psů - ale ohledně koní je internet plný příběhů, jak nový majitel podepsal tomu bývalému předkupní práve, pak se na to zvysoka vykašlal, zvíře zmizelo neznámo kam aniž by původní majitel byl upozorněn... a ještě ani jednou jsem se nedočetla, že by se původnímu majiteli dostalo nějaké satisfakce.
Ano,i já jsem takhle dopadla s kobylou kterou jsem prodala ,,kamarádce''.
Bohužel šampiona ani zdraví Vám nezajistí název CHS ani kdyby byla celosvětově nejlepší.Pokud vybíráte prvního psa a neorientujete se v tom,tak bych se do zahraničí moc nepouštěla.Ono většinou u jednoho BSP stejně nezůstanete,tak až se trošku zorientujete,můžete se pro dalšího vydat někam dál.Nehledě na to,že získat psa zkvalitní zahraniční chovky není zase až taková brnkačka jak se může zdát.V ČR máme klub a info o jednotlivých chovných jedincích poměrně přehledné.Takže ano,jsou velké chovky o kterých je slyšet,mají moře zkušeností,výstavní úspěchy atd. a potom jsou menší,třeba i začínající chovatelé,kteří sice tak známí nejsou,ale zase plno věcí dělají (nechci aby to teď vyznělo špatně v neprospěch těch vyhlášených) s větší pečlivostí a snahou.Takža asi bych si dala pár základních požadavků,mimo to,že chci zdravého šampiona,ale třeba koukla na kraj ve kterém bydlím(na klubových stránkách jsou chovky dle jednotlivých krajů),proč jezdit lán světa,když mám třeba tu dle svých představ ve vedlejším městě.A prostě si dala práci 1-2 odpoledne a jednotlivé chovky projela a pak se zamĕřila na tu která mi je sympatická dle webovek a tu kontaktovala.Třeba Vám nesedne chovatel a naopak a můžete hledat dál.Ono to chce padnout si do oka i vzájemně právĕ s chovatelem.Potom jde i v těch začátcích vše lépe k oboustranné spokojenosti😉