Informace o uživateli:
Chov hrabavé drůbeže : Česká slepice zlatě kropenatá
Chov vodní drůbeže : Husa česká, Kachna divoká
Moje zvířata
Naposledy přihlášen: 21. 2. 2023 18:51:40
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
Křížení kachny s pižmovkou možné je, ale jsou vhodné jen na maso poněvadž potomci křížených zvířat jsou neplodní. Je to tím, že se jedná o jiný druh. Na druhou stranu, když pižmovku od pojímá kačer pekingský, nebo ruánský kachny dosahují větší hmotnosti, než klasická pižmovka. Jen je třeba uhlídat, aby taková zvířata nebyla šířena dále do chovu.
Já je pro jistotu chladím, ale jak jsem slyšel někdo v této líhni nechladí a přesto se kuřata vylíhnou. Kachní vejce se musí chladit určitě. Jestli Vám mohu radit za sebe vajíčka by jsem chladil, jelikož když zárodek roste vydává více tepla a potřebuje ho dostat ven. Nehledě na to, že se ve vejci vytváří oxid uhličitý, který musí být 100% vyvětrán. Co se týče odpařovací podložky tu jsem přestřihnul napůl a jednu část podélně přehnul napůl a podložky ji pěkně drží.
Vajíčka v líhni pokládám špičkou dolů jinak by měly vyvíjející zárodky hlavičku dolů. Chlazení vajíček začínám 8 den, kdy je prosvětluji. Vejce s bílou skořápkou můžete prosvítit už 6 den inkubace. Teplota v líhni je nastavena na 37,5°C a vlhkost udržuji na 50% a poslední tři dny inkubace, když sundávám líheň z kolíbky zvedám vlhkost na 65% a líhnutí jde jedna radost, skořápky jsou dostatečně měkké pro snadné klubání. Jednu várku kuřat již vylíhnutou mám a další se mi budou líhnout za 14 dní. Snad je informace dostačující. Přeji úspěšné líhnutí.
Doporučuje se to, ale já housata neodebírám a vždy se mi podaří pod husou vylíhnout všechna housata. Husu mám zavřenou v husníku a pouštím ji, až druhý den po vylíhnutí všech housat. Tím že ji mám zavřenou ji to neláká se z vajec zvednout a jít vodit vylíhnutá housátka. Toto je má zkušenost, samozřejmě je můžete huse odebrat dát pod tepelný zdroj a vrátit až po vylíhnutí všech housat.