
kucer
Informace o uživateli:
Papoušci...
Moje zvířata
Nenalezeny žádné fotografie zvířat
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
mmirek
napsal(a):
Ahoj , také jsem o nich uvažoval , ale v době kdy jsem měl připravené peníze ,jsem nemohl nic pořádného sehnat , tak jsem šel do senegalců a teď už zase nemám místo.
Ať se daří v chovu.
Mirek
Mám 2 páry teprve něco přes rok. Vloni se mi také jeden pár pářil a nic, vyměnil jsem budku za obyčejnou z dřevěných prkýnek a změnilo se to. V současné době 1 pár sedí a druhý snad bude brzy... Velikost klece je dost podobná... Jde o ptáky u odchytu.
V.N.
napsal(a):
Dobrý den.Tito Žaci,jak je nadepsáno,jsou dovezeni a nasledně v těchto voliérách karanténování.Tyto voliéry jsou :délka 3,30m,šířka:3m,výška 2,30m.Krmení:suché:oves,drobná pšenice,kukuřice,slunečnice,kardi,granule ZuPrrem.Týden po dovozu klíčené:kukuřice,pšenice,slunečnice,kardi,mungo,hrách.Vařené:ta sama skladba,jak u klíčeného.Ovoce:jablka,hrušky,kiwi,hrozno,pomeranče,banány.Zelenina:mrkev,červená řepa,červená paprika,rajčata.Dětské piškoty a ořechy, samozřejmostí.Vařená vejce.Mléčná kukuřice.
Velmi pěkné hejno... Mám z dovozu 2 páry už skoro 5 let ve větších volierách a stále se nemají k hnízdění... Celoročně chodí do budek, krmení naklíčené atd... Ví někdo proč????? Určitě jsou to 2 páry...
Dík
pecko
napsal(a):
Bydlím v Mostě. A co chovám? Před tím než mě vykradli, tak jsem měl skoro úplné zastoupení papoušků rodu Poicephalus. Chtěl jsem s chovem skončit, ale nějak to nejde. Rád bych Vám napsal co chovám, ale nejde to. Můžete ke mě přiject nebo se můžeme sejít na burze v Kladně. Pecko
Díky za informaci, bohužel je to k Vám velmi daleko pane Pecko. Náhodou nemáte zkušenosti s Am. černotemenným?
Jirka.
hicks
napsal(a):
No rozhodně pokud to tak půjde dál to vtom začátečníci budou mít pěknej guláš. Rozhodně to odskáčou hlavně oni. A vtomto je problém.
Pro pana Pecka: Já osobně teď píši za sebe, kdyby se do Vás někdo pořádně opřel, tak bych se do toho tématu asi pravděpodobně zapojil. A rozhodně bych to tak nenechal, protože Vím co jste zač Vím kolik jste toho dokázal a naopak musel vytrpět. A proto bych se zastal, protože by jsme si Vašich skušeností měli vážit. Rozhodně se jen tak nedejte, protože kdo by potom odpovídal na témata, jako je Alexandr rudohlavý a nebo na dotazy o papoušcích dlouhokřídlých. Rozhodně důvod proč toto píši je taky ten, že mě papoušci rodu Poicephalus zaujali.
Rozhodně se nedejte.
Velmi často čtu pan Pecko.... Je možné dostat informaci odkud jste (stačí zhruba - ne adresu...) a co Chováte? Díky. Jirka.
Neregistrovaný uživatel
napsal(a):
Zdravím. Se všemi 3 předešlými názory souhlasím. Úvodem bych chtěl říct, že jsem správcem pouze moderované diskuse, takže příspěvky na nemoderované mazat nemohu, to vám oznamuji jen proto, aby si někdo nemyslel, že jsem slepý (jak už jsem slyšel). Přesto pročítám obě diskuse denně, a nelíbí se mi, že po vzniku moderované to vypadá jako by ta druhá zbyla jen pro urážení, nadávání,...(až na vyjímky)
Co s tím ? ... jen těžko něco ! Snad jen jak píše Brandt, že by mělo více lidí přispívat sem. Nemoderovaná diskuse neodrazuje pouze nováčky ale hlavně opravdové chovatele, zkušené, kteří by dokázali předat cenné informace. Myslíte, že starší chovatelé jsou zvědaví na čtení vulgárních výrazů ? - ani náhodou, příjdou jednou a více ne, co by tu také dělali ?
Souhlasím...
marek
napsal(a):
Nie som síce chovateľom európskeho vtáctva ( chovám amadiny Gouldovej), ale problematika v chovoch ma zaujíma všeobecne . Je dobré rozobrať problémy, pomenovať ich , navrhnúť riešenia a ak je možné dohodnúť sa, tak sa aj dopracovať k nejakému výsledku. Preto som sa v predošlom príspevku zameral na terminológiu . Problémov je však viac, napríklad „CITES“...
Skúsený chovateľ a najmä taký, ktorému ide o „ vec“ by sa mal o problematiku zaujímať v celej šírke.
Čo sa týka problémov v chovoch, najmä chovoch európskej avifauny a špeciálne v chove krížencov, tak je situácia na Slovensku ešte asi horšia ako v Čechách.
Robíme síce výstavy krížencov, odchovávajú sa , avšak aká je situácia naozaj? Hm, je to na zamyslenie, ide o to, že : podľa § 35 ods. 1, písm. j) zákona č. 543/2002 Z. z. o ochrane prírody a krajiny je zakázané chráneného živočícha medzidruhovo krížiť. Podľa § 33 ods. 3 sa za chránené živočíchy považujú aj všetky druhy voľne žijúcich vtákov prirodzene sa vyskytujúcich na európskom území členských štátov Európskeho spoločenstva s výnimkou domestikovaného holuba....... Neviem presne aký situácia je v Čechách vzhľadom na zákon.
Takže vlastne robíme chovy na „ čierno“ .Je to určite oblasť, kde bude potrebné urobiť veľa „ misionárskej práce „ a snažiť sa o presadenie zmeny takto prísneho zákona. Na to sa ale chovatelia musia spojiť a nie rozdeľovať či si dokonca vybíjať energiu na žabo- myších vojnách. NO to je na dlhú diskusiu...
Súhlasím tiež s tým, že treba urobiť vo veľa oblastiach chovu „ poriadok“ . Tak ako to spomínal pán Brázdil, je to vo veľa prípadoch problematika pomenovania, či nájdenia správnych termínov. Situácia bola relatívne jasná a pokojná, pokiaľ sa nezačali masívne objavovať nové mutácie, či krížence. Skorej ako boli odborne pomenované, vzniklo pomenovanie „laické , či burzové“ a to nie vždy, či dokonca málokedy zodpovedá pomenovaniu podľa skutočného obrazu v genetike daného jedinca.
Veľmi nesprávne pomenovanie podľa fenotypu sa vyskytuje aj v oblasti, ktorú dosť podrobne sledujem a to je chov amadín Gouldovej. Uvediem len príklad, aby mal prípadný čitateľ predstavu o čom píšem : dvojfaktorovú žltú amadinu Gouldovej s fialovými prsiami voláme „zlatý“ , avšak toho istého vtáka s bielymi prsiami voláme „žltý“. Jednofaktorovú žltú s fialovými prsiami voláme „zelený pastel“, avšak jednofaktorovú žltú s bielymi prsiami nazývame „zlatý“ . Máme tu teda rôzne pomenovania fenotypu pre vtákov geneticky rovnako vybavených, rozdiel je len vo farbe hrude. A čo je horšie máme do dve rovnaké pomenovanie „ zlatý“ pre geneticky rozdielnych vtákov. Bolo by teda potrebné pomenovanie ustáliť napríklad podľa faktorov s tým, že sa povie aká je farba pŕs a tým by si každý chovateľ bol istý, akého vtáka si domov priniesol. Takýchto príkladov je kopa a myslím si, že aj v problematike chovu európskeho vtáctva. Je preto na chovateľoch a odborníkoch s príslušných chovateľských smerov, aby sa dohodli.
Verím tiež, že pokiaľ komisia na tvorbu nového štandardu osloví skúsených chovateľov a odborníkov na teóriu, tak sa dá dopracovať k všeobecne akceptovateľnému výsledku.
Marek
marekburansky@stonline.sk
Myslím, že v temto případě jde o jedno z nejlepších témat v této moderované diskuzi. Především v tom, že je tu konečně někdo kdo je ochoten se podělit o své zkušenost a nejde na to tak jako někteří - já jsem si to musel prodělat tak ty taky... Díky.
forpus
napsal(a):
Mám taky dva páry, jeden je endoskopovaný, druhý odhadnutý, ale nevím, zda nejde o dva samce. Musím poslat od zbylých krev do Brna. Jsou nějakou dobu zatím spolu a ve vyborné kondici. Pokud byste chtěl samce, mužeme se dohodnout třeba na vyměně. M. Smrček
Koupil jsem údajně 2 páry a po DNA v Brně mě vyšlo 3 samice a 1 samec. Spíše bych dokoupil 2 samce, ovšem zaručeně starší aby šly k sobě. Vše ihned dávám do karantény a posílám na rozbory.. mám více ptáků a nemohu riskovat. Takže zkušenosti s chovem asi nemáte?
peta
napsal(a):
Ahoj Jirko mám dva páry z odchytu,nemužeš je dát spolu jsou to velmi teritoriální ptáci roškubaly by se hlavně v toku,odchov je docela problém někomu se daří ale drtivé většině ne,dnes už nemám čas ale příště napišu víc měj se.Peta
Díky... uvítal bych nějaké zkušenosti.. třeba i textovkami přes SKYPE??