
Kutilka
Informace o uživateli:
Jorkšírek mini fenka,
králíci: Samec Msm, Samice Bu , Nč,
drůbež: 1,12 Oravka zlatohnědá, 1,8 Vlaška koroptví s růžicovým hřebenem, kuřátka Orpingtonky zlaté černě lemované
Moje zvířata
Nenalezeny žádné fotografie zvířat
Registrace od: 24. 10. 2016 07:46:00
Naposledy přihlášen: 14. 4. 2020 17:07:12
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
Hurá, hurá, včera jsem přenesla do ohrádky na zahradě Vlašinky, aby se vyvenčily, nejenže mi za celý den neutekly, nepodlezly ani nepřeletěly, ale dobrovolně /skoro/ šupajdily do přepravky. Tak snad, přestože nemám vychované a ukázněné Vlašky od Olánka, bude líp. Nejvíc mi v minulosti vadilo vejít do kurníku a tam poplach.Oravky si na mě už zvykly a tak v kurníku je pohoda.
Jejda to je náhoda, taky jsem stěhovala- kuřata v odchovnách, ale je do vyšší třídy a Oravky č.1 ke kohoutovi, parádně se povedlo, kohout je přijal a je to napohled pohodové hejno, jenže tam budu ještě přidávat později nyní 12 týdenní, tak uvidím.
Manžel mi upravuje a zlepšuje ustájení v kurníku na rovnocené dva prostory, pro Vlašky a Oravky, podle možností co nám dává býv.ovčín, doufám že se mi podaří vyfotit.
Zajímalo by mě jak staré jsou Vlašinky u toho krmítka a ty co jsou na hřadě. Nemáte sražené hrany, ale máte hřady zřejmě širší, kolik cm prosím mají. u Vás je to nádhera. Já zatím s Vlašátkama bojuju o uklidnění o možnost vyfocení o útěku z výběhu venku a o rozeznání našedlé a nahnědlé hlavičky, což nějak nejde rozpoznat. Chvilku se mi zdá, že to vidím, ale
Tady je starší fotka s kterou jsem se už chlubila, není to moc vidět, ale to světlé na konci větviček jsou dlouhé světlé květenství, ale teprve dnes jsem si všimla těch plodů
Uživatel s deaktivovaným účtem
napsal(a):
to je ale divný durman.
To teda jo Letos poprvé kvetl, ale nevím kde se, nebo kdo ho opýlil, protože semenáček máme nedaleko, ale je to jen malý keřík. Ale radost mám velikou a dám vědět jestli uzraje, holt pořád platí " čím blbější sedlák, tím větší brambory
Já mám 6 keřů kanadských borůvek v jámě jak Ovečka, jen ještě vyložené igelitovým pytlem od zahradnické hlíny ve dně pytle otvory na odtok vody. Uvnitř pytle pouze rašelina kolem keře zamulčováno zase rašelinou a každý rok na podzim přidávám hnojivo na borůvky. Tento postup je podle popisu na zkoupené sazenici. Mám je asi 5 let. Na podzim dávám ke keřům hnojivo na borůvky. U každého keře mám plastový kulatý sloupek a přes ně, jak jsou keře v řadě přetahuji zelenou plastovou síť proti ptákům na zemi síť přidržím háčkem z drátu.
honzapm
napsal(a):
No jo, ten lupusí recept by nevyšel, soudružky ještě nemají dostatečně najeto.
Hop hop.
Kdyby někdo potřeboval herbář, tak tu mám tři a zabírají dost místa.
Jeden dendrologický, dva botanické. Spousty materiálu a krásy a nádhery.
Sbíráno vlastní ručkou, t. č. levou. :) :).
Pane HonzaPM, mě z Vás vážně klepne, ten 3x herbář to už je fakt moc. Vy jste snad úplně universální všestranně použitelný. Levou ručkou a z gaučíku.
Dnes jsem objevila na boční straně obou pařátů červené flíčky a na hřebínku stroupky prosím neví někdo co by to mohlo být?
Nabourávám statistiku, ale kdo to má vydržet, když se dívám na fotečky krásy střídající nádheru, nechce se mi vůbec věřit, že mi něco podobného, oušem s růžicovým hřebínkem roste u mě v odchovně. A Janince sedí večer na ohradě a čekají až si je tam posbírá. Tak já se zkusím polepšit, abyste mě vzali do spolku, budu víko otevírat víc pomalu.
Vlašky Plašky. Pokud by to ještě nikdo nevymyslel, určitě bych to byla já.To by mě zajímalo od jakého věku se Vlašátka zklidní. U mě se můžou ulítat když zvednu víko v odchovně k doplnění krmiva nebo vody a to na ně mluvím a promlouvám klidným až vemlouvavým hlasem. Jakmile ale nahoru na krmivo v krmítku přidám stouhaný tvaroh, vajíčko, nebo mrkvičku, začnou zobat, skoro všechny. Odchovna je 1,60 dlouhá tak tam těch 17 ptáčátek má rozběh. Doufám, jak budou větší tak se postupně zklidní, jinak je budu muset dát do polepšovny k Janince, nebo přímo k Honzíkovi PM
ladd
napsal(a):
Dávat kohouta k mladým slepicím dříve, než začnou snášet je zbytečné. Když může být zatím u starých slepic, tak to nemá žádný smysl.
Nejlépe bude pouštět staré i mladé do velkého výběhu společně s tím, že kurník budou mít každé hejno svůj. Teprve až začnou mladé snášet, je rozdělte a kohouta přidejte k mladým.
Nebo je pouštějte do výběhu na střídačku jako doposud a až se mladé slepičky roznesou (nevím v kolika měsících začínají nést oravky), kohouta k nim přendejte. Pak se nebudete muset bát, že kohout bude z nadrženosti "mordovat" slepičky, které na to ještě nemají věk.
Děkuji, to je tolik informací, četla jsem i vlákno o přidání kohouta ke slepicím, tak to musím nějak vstřebat a právě jsem nechtěla nechat u kohouta staré slepice, abych se vyhnula šikaně mladých a ve 20 týdnech mi někdo psal, že to mordování kuřice ustojí. Teď některé kohout brácha co je zatím s nimi taky pojímá. Kmen by měl být 1,18. Teď jich mám jen 1,10.
čapice
napsal(a):
Ja jsem vzdy, tedy 3x pridavala kohouta ke slepickam. Sice den dva byl chudak, ale holky rychle srovnal a vse bylo v poradku.
Já se obávam opaku kuřicím bude 20 týdnů a kohout je loňský, takže mám strach o ně aby je nenapadal, i když jsem na i fauně četla, že v tomhle věku to kuřice už vydrží.
ančovička1
napsal(a):
Kdyz se kuricky s kohoutem videly pres plot, nemel by byt problem, seznamovat bliz, primo osobně, stejne musi probehnout..ja kuricky do hejna s kohoutem pridavam, par dni je sikanuji starsi slepice, potom je klid..ale mam dva kurniky, tak na noc kuricky zaviram vedle, aby mely klid..take bude zalezet na velikosti pozemku, kde je budete mit, aby kuricky mely únikovy prostor pred starsimi, zarlivymi slepickami, s kohoutem bych problem nevidela
Kohout bude v oddělené části kurníku s kuřicemi sám a po 8 týdnech k nim přidám další Oravky, potom budu mít chovný kmen Oravek konečně /snad/ komplet. Nepodařilo se mi nalíhnout z 24 násadovek, najednou- /neoplozená vejce, kruh smrti a 4 zdrobnělé Velsumky + kohouti/. Vedle nich mám za pletivem druhou část kurníku kde jsou zatím ostatní slepičky a za 18 týdnů bych tam chtěla mít Vlašky co jsou teď v odchovně, Do velkého výběhu chodí nyní střídavě přes den a v tom bych chtěla pokračovat. Takže pokud to dobře chápu k samotnému kohoutovi do jeho části kurníku přidat kuřice, tak děkuji za radu,
Příští týden budou mít kuřice Oravek 20 týdnů. Potřebuji je z výběhu, kde byly oddělené od ostatní drůbeže, spojit s kohoutem Oravákem, který na kuřice čekal v kurníku s několika slepicemi různých plemen. Mám dilema jestli mám kuřice přidat do kurníku ke kohoutovi, kde vytvoří kmen Oravek, nebo dát na několik dnů kohouta do výběhu ke kuřicím? A potom přesunout společně. Navzájem na sebe přes pletivo viděli, jen u kuřic byl kohout jejich brácha co teď musí do mrazáku, jelikož má křivý prst. Jak začlenit kuřice do hejna jsem našla, ale jak spojit kuřice s kohoutem ne. Prosím tedy o radu.
Ještě pár fotek Vlašátek je jim dnes 2 týdny a zdá se mi, že 3 budou mít listový hřebínek.
veraboskova
napsal(a):
Šmarjá, my jich máme 5 keřů na zahradě. Už pár let, ale toto, to na zahradě nééchci. Kačíkačko, jak to zpracováváte? Já jsem zatím sbírala na koláč a letos jsem vyzkoušela zavařit jednu sklenici na kompot jak to bude chutnat. Napadla mě ještě marmeláda.
Já mám několik keřů, ale doteď jsem žila v přesvědčení, že je to Muchovník olšolistý neboli hrozinkový stromek. Stříhám je na výšku, kam dosáhnu a jsou tedy ve formě keře.
Používám šťávu z bobulí na základ marmelády a do toho přidávám všechno co na zahradě v tu dobu zraje a říkám tomu zahradní směs. Bobule jsou velmi sladké, tak dávám méně cukru. Je moooc dobrá a každý rok dělám znova.