
LuckyDog
Informace o uživateli:
-
Moje zvířata
Nenalezeny žádné fotografie zvířat
Registrace od: 18. 12. 2021 19:47:47
Naposledy přihlášen: 4. 10. 2022 10:45:56
- Témata ve kterých diskutuji
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
Uživatel s deaktivovaným účtem
napsal(a):
Na to by si měl zodpovědný páníček snad najít čas, ne? O náladě nemluvě. Holt když čistím svoje zuby, tak budu i psí. A psisko nemusí mít zálibu, stačí, když zákrok toleruje. Pak bychom tady nemuseli číst plačtivá témata, jak má někdo nenaložitelného a neošetřitelného psa, kterého nechá doma trpět.
ti povidam, kometo, zkus tu vodu :) uvidis sama, ze na tom neco je!
LD.
Dája6
napsal(a):
Dobrý den 😜,
2 malý psi, zubní kámen katastrofa pomalu každý rok. Před dvěma lety po čištění doporučeno čistit večer hadříkem na prstě třeba co druhý den a dva roky bez problému a zápachu. Stačí. Nedoporučeno kartáček.
Dája
verim.
jenze ne kazdej panicek ma na to kazdej druhej den cas a naladu a ne kazdy psisko v tom najde zalibu.
LuckyDog
Ja si to cely vymyslel, nic vyzkouseno nemam. Snazim se tu vsechny uvest v omyl, protoze to je to, co me bavi. Vsici ostatni rikaj, ze je to blbost, tak to musi bejt blbost. Nakupte hromadu psich kartacku a predrazenejch dentalnich pamlsku, protoze to je "cesta".
Pac a pusu, LuckyDog.
ps.
Mam dojem, ze uz je na trhu psi elektricky kartacek se sonickym pohybem...
jistě, že na tom něco pravdy je. Naše psisko mělo se zubním kamenem veliké problémy a po tom, co jsme mu začali dávat pít vodu odstátou, nebo z rychlovarný konvice (čili převařenou), bylo po problému.
Všichni ti, co tu vyhlašují, že tvrdá voda s tím nemá nic společného, to nikdy nevyzkoušeli...
Zkuste to a já Vám garantuju, že po dou měsících poznáte citelný rozdíl (co se zápachu z mordičky týká).
LuckyDog.
lesnížínka
napsal(a):
No, jestli je někdo omezený, tak jste to vy, protože melete jen to svoje, které jste někde vyčetl a neověřil si fakta, viz. voda ve vodovodech. Ačkoliv máme vodu tak tvrdou, že by jsme mohli nahradit v betonu cement, můj pes nikdy na žádném odstraňování kamene nebyl. Kámen se mu začal tvořit v menší míře až teď, kdy už je moc starý a nechce tolik chroupat kosti. Pes si sám k pití vybírá raděj dešťovou vodu, odstátou vodu a pod. Tchánů pes pil celý život z kádě, kam se namáčely motyky, ta voda tam byla týdny, než ji déšť,,vyměnil". Takže to je tak jediné, s čím s váma souhlasím, že pro psy je vhodnější dešťovka.
Já nic nevyčetl, poradil mi to kamarád a nutno podotknout, že jsem byl k tomu zrovnatak velice skeptický. Nicméně byl to můj dobrej kámoš a dušoval se, že to vážně funguje, takže říkat mu hned z prgy (jako Vy, aniž bych to zkusil) že je to holý nesmysl, to bych neudělal. Mám třetího psa v řadě,
mám to skutečně vyzkoušené, nebudu radit na pích fórech ňákou blbinu, když jsem ji nevyzkoušel.
A tím s Váma tuto debatu končím. Má rada je pro lidi, co jsou ochotni vyzkoušet něco nového, když je to o minutu více práce, a i když se jim to nezdá, co kdyby na tom něco bylo, pes jim poděkuje...
Vy i s tchánem pijte vodu z kádě, nebo jakou chcete, pokud jediný člověk, co si mou radu přečte potom zjistí, že je to pravda, tak to nebylo zbytečný.
Moje úcta a nechť Vás síla provází...
od zubního kamene oproštěný, LuckyDog.
Uživatel s deaktivovaným účtem
napsal(a):
Viz můj omyl příspěvek (13 17) pro lesnížínku - ten je pro vás.
Kometa: v poho, to se může stát každýmu, já ale reagoval na příspěvek lesní žínky a ne Vám! :))
Jinak veterinář být netřeba a já tu mluvím o kameni v psí tlamě! Já tu vodu piju taky a zubní kámen nemám.
Moje úcta a nechť Vás síla provází...
od zubního kamene oproštěný, LuckyDog.
lesnížínka
napsal(a):
Převařením tvrdé vody opravdu vznikne měkká. Se zbytkem souhlasím, zubní kámen nemá s tvrdou vodou nic společného. Mimochodem...ve vodovodech je voda upravená, měkká.
No jasně, tvrdí někdo, kdo to nikdy nezkusil a nikdy nezkusí... raději bude svý psisko vystavovat zcela zbytečným a stresujícím procedurám, jen aby měli svou pravdu. Lituji Tě a ještě víc tvýho Snad nejsou všichni tak omezení, jako ty.
Moje úcta a nechť Vás síla provází...
od zubního kamene oproštěný, LuckyDog.
Ještě jsem chtěl doplnit, že jsou na trhu psí dentální kapičky, co se kápnou do misky s vodou a ty také fungují dobře.
Já nicméně vždy preferuji přirozenější, jednodušší a levnější řešení.
KONEC (POD NARKÓZOU PROVÁDĚNÝCH) ZUBNÍHO KAMENE ZBAVUJÍCÍCH NEBEZPEČNÝCH VETERINÁRNÍCH ZÁKROKŮ!!!
ZMĚKČENÍM VODY SE ZBAVÍTE PROBLÉMU SNADNO A NAPOŘÁD!
Skoro mi to připadá, ze už píšu obchodní slogany a agitace pro zvýšení prodeje nějakých výrobků! :)
Jelikož je tato má zkušenost tak málo známá a to i mezi odborníky, snažím se jí šířit nahlas, jak to jen jde, protože svou neznalostí utrácíme za předražené nefunkční psí žvejkačky, v horším (ovšem ne méně častém) případě psi trápíme!
Moje úcta a nechť Vás síla provází...
od zubního kamene oproštěný, LuckyDog.
Uživatel s deaktivovaným účtem
napsal(a):
Já si to nějak nedokážu představit s tou škrabkou, bála bych se že mně ujede ruka a vjedu mu s tím do dásní.
Já mám 5-letého labradora a zubní kámen se mu začal dělat v cca 2 letech. Do jeho 15 měsíců jsem s ním bydlela jinde a kámen neměl. Ale myslela jsem si že to bylo tím že byl ještě štěně a že prostě je jeden z těch co na kámen trpí od mládí. Ale teď jak čtu že u vaší fenky to bude asi tvrdou vodou tak mně to teprve docvaklo že to tak bude asi i u nás. Protože máme vodu hodně tvrdou, usazuje se nám kamenec na vaně neskutečným způsobem a psí misku na vodu drhnu pořád od kamence. Přitom misku umývám denně a vodu měním několikrát denně.
Jinak mu čistím tak 4x týdně zubní pastou pro psy. A dávám sušené dobroty na kousání. Zkoušela jsem i kelpu, ale výsledek téměř žádný. Dříve jsem čistila obyčejnou od trixie a efekt žádný. Teď poslední měsíc máme kvalitnější od beaphar a o něco lepší to je. Tak možná když vytrváme a budeme čistit pořád pravidelně tak kámen bude minimální.
Zdravim,
dle mých nemalých zkušeností, je zubní kámen, na psích zubech, právě kámen vodní, z vody kterou dáváte pejskovi pít.
Téměř všichni máme doma v kohoutku příliš tvrdou vodu, narozdíl od psů, si jej dokážeme sami odstranit. Tím, že mu vodu v misce několikrát denně měníte, situaci naopak zhoršujete, jelikož v odstáté vodě se kámen, alespoň částečně, usadí na dno. Dávejte od teď pejskovi pouze vodu měkkou! Tedy filtrovanou, balenou, převařenou či odstátou, a já Vám garantuju, že už se Vás problém se psím zubním kamenem netýká, věřte mi! Není třeba žádné dentapamlsky, žádná ústní voda, zubní pasty pro psy s podobné blbiny, stačí, aby pes nepil tvrdou vodu, to je celý "zakopaný a vysmátý" pes... :)
Moje úcta a nechť Vás síla provází...
od zubního kamene oproštěný, LuckyDog.