Informace o uživateli:
-
Moje zvířata
Nenalezeny žádné fotografie zvířat
Naposledy přihlášen: 29. 10. 2018 03:13:22
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
mysak
napsal(a):
No, řekl bych že neperou, lépe řečeno kohouti se většinou neperou, ale ten, který má navrch, odhání toho druhého (od slepic, od krmení, od napíječky, od popeliště, z hřadu, a prostě ze svojí blízkosti). Vzhledem k tomu, že je na jednom místě kohoutů víc, jejich zloba se jakoby rozptýlí.
Než když je v jednom výběhu pouhá dvojice kohoutů. To se totiž ten co má navrch neustále naváží do toho slabšího. Soustřeďuje na něj neustále svou pozornost. A slabší kohout může trpět podvýživou, dehydratací, nakonec přestane pojímat i kokrhat a je k ničemu. Při neustálých útěcích se může nechtěně i zranit, takže začne třeba kulhat. Proto dva kohouti zvláště temperamentních plemen je kor v uzavřeném výběhu špatně.
Ale je-li kohoutů v hejnu víc, mají svou přísnou hiearchii, která je nastolená zpravidla jednou sobojem. Hierarchie je tvořená jako u slepic zpravidla liniově a nebo cyklicky což je lepší varianta (žádný kus není úplný outsider). Hierachije je přísněji dodržovaná než u slepice, ale mohou se tu a tam vyskytnout rozhodující potyčky mezi ojedinělými dvojicemi, které mohou vézt ke změně hodnostního pořadí. Je to také o psychice zvířete, některý to prostě s nervy dlouho nevydrží být nadřazený nebo dokonce vůdčí. Z toho plyne že i souboje nejsou jen o síle protivníka ale také o jeho šikovnosti a nervech. Proto kolikrát vyhraje souboj zakrslý kohoutek nad velkým plemenem. Protože to velký prostě vzdá.
Nemluvím o bojovnicích, tam platí ještě jiné věci, jako tvrdošíjná neústupnost, nižší práh bolestivosti a jiné faktory.
Ze své zkušenosti mohu tedy říct, že je-li ve výběhu kohoutů tři a více, je to lepší než když jsou jen dva. Pravdou také ovšem je, že při více kohoutech (než při jednom) nemají mnoho klidu nosnice. Proto pro ti kdož drží slepice jen na snášku tam není kohout vůbec nutný a nebo stačí bohatě jeden na 30 slepic, ohlídá je všechny. To ovšem neplatí u plemenných zvířat, kde je mnohdy za potřebí kohoutů více, (může jeden uhynout nebo se jinak zranit a je nepoužitelný), nebo mám-li kohouty ze dvou či více chovů a pod.
Zajisté je něco zase ještě jiného vlastnit více plemen, jako to mám já, takže tam jsou zase rozdíly v temperamentu mezi plemeny. Je určitě lepší kohouty odchovávat od mala společně, protože když se přinese cizí, k boji prostě dojde a nebo nedojde, nový kohout se rovnou podřídí domácímu, ale je nějaký čas silněji odháněn. Těch soubojů jsem zažil několik a dokonce mi několik kohoutů při nich padlo pravděpodobně na srdeční kolaps. Kohouti se mi perou zejména po rozdělení kmenů pro sběr nás. vajec, kdy na sebe po nějakém týdnu začnou dorážet přes pletivo a pak je pustit... vyžaduje prostě dohled. Recept aby se v tu dobu neprali nemám. Možná je lepší pustit hned všechny najednou by se to zase čím dřív rozptýlilo,než pouštět jednotlivě. No po nějakém týdnu od vypuštění je všechno klidnější, kohouti si zvyknou na přítomnost druhých a docela se tolerují. Do jisté míry samozřejmě. Takže potom může vzniknout takováto fotografie...
tady když jsem si přivezl stříb. vranohlaváka, tak se toho minoráka bál, ale po sběru nás. vajec na jaře a vypuštění z volier to už je opačně. Došlo k lítému souboji. Ale nikdo nebyl vážně zraněn. Nikdo neuhynul. Bohu díky. Tak to má být.
Jinak ti zlatokrcí vranohlaváci a minorky dole na fotce to je všechno mladé, takže tam se buď jedni bojí druhých a nebo opačně. Ale prát se - to ne.
JK
Děkuju moc za vysilující odpověd
lydie
napsal(a):
Na špičky křídel se vyprdněte, nejdříve zabíjíme v 10ti týdnech oboje, ale to musíte opravdu sledovat a zabít je když jsou krásné, lesklé, uhlazené peří jako připravené na výstavu.
Ale jistější je to ve 4-5 měsících po druhém přepeření a zase musí být krásné až je škoda je zabít, je to o tom, že je prostě pořád sledujeme a když se nám fakt líbí, tak jdou.....
Máme je po oškubání opravdu krásně čisté, ale taky jsme se jeden rok trápili při škubání, než jsme správný čas vychytali.
Nohl by jste mi prosím ten 4-5 měsíc nějak upřesnit v týdnech???
lydie
napsal(a):
Musíte vědět, kdy zabíjet...my nemáme problém.
Kdo chce, časem na to přijde.
Tohle byl třeba kříženec landenky a po pystencích ani stopa
No právě vystihnout to =( .
Můžu se zaptat v kolika týdnech zabííte pižmovky kdy kačery a kdy kachny už jsem zkoušel snad všechno= když jdou špičky křídel přes sebe v 20 týdnu a nevystihnu to nikdy. Napište mi to prsím v týdnech . Kdy zabíjíte vy děkuju
bichirek
napsal(a):
Zdravím chovateľ! :)
Lohmann je hnedá sliepka, tuto pán nado mnou píše hnedá ako hnedá, avšak z hnedých je aj Issa brown, Lohmann, Morávia, Orpingtonka, Hempšír :) všetko ide od seba rozlíšiť..
Sú to finálne hybridy, ktoré sú šľachtené na vysokú znášku vajec. Ak sa niekde uvádza 300+ vajec ročne, je to pre klietkový chov kde sa im svieti stále.
V odstate hybdridky sú dobré sliepky, máte dosť vajec, cca 250 ročne ( neviem presne), kohúty sa dobre vykrmujú a rýchlo rastú. Neodporúča sa hybridy ďalej množiť a liahnúť, lebo nikdy neviete čo odchovete. Ale z vlastných skúseností je to často to isté, sem tam je niektorá vačšia a menšia.
inak neviem čo presne chcete vedieť, farba skorápky hnedá, stane sa, že jedna sliepka nosí biele so slabým nadychom do žlta.
s pozdravom, bichi.
#prikladám Vám fotku aby ste sa vedeli zorientovať aspoň v základných druhoch sliepok :)
Souhlasím s vámi ,nejlepší co se týče výkrmu Černý dominant a pak Kropenatý s Hnědým.
Na vejce jsou ejlepší Černé dominanty pak červené a pak sasexové .
Snáška v domácím chovu je opravdu tak těch 250 .
Chci jen podotknout ,že jsem psal jen o Dominantech ne o jiných hybridech a jsou to poznatky z mého chovu.
marcela.s
napsal(a):
Taky mi to připadá jako mulard. V tomto případě kříženec pižmovky(kterou jste chtěl) a pekingské kachny. Do chovu nenechávejte.
Mě to taky připadá jako mulard .
Do chovu ,ale vůbec nenechávat je to neplodný
Tady máte kačera ,kachnu a mladé PIŽMOVKY
pomořanka
napsal(a):
Ne, nejsou. Snáší kolem 20 vajec, dohromady ve dvou cyklech. Spokojen?
Jen jedna nese trochu víc.
Jo a abych nezapomněla, jsou to čistokrevné pomořanské husy.
Nezlobte se na mě jen mi to přišlo hrozně moc. Myslel jsem ,že tolik vajec nenesou ty Landenky .
Jen bych se vás chtěl ještě optat : 1. Kolik máte průměrně mladých u Pomořanek na hnízdo?
2. Kolik máte průměrně mladých u Landenek na hnízdo?
pomořanka
napsal(a):
Standard udává, že landéská husa snáší 25 a VÍCE vajec.
Čili 25 vajec je minimum.
Nikde se neuvádí, kolik to je to více a žádná horní hranice není stanovena.
Většina landéských hus starších dvou let snáší 40 - 50 vajec. Pokud nese ještě víc, je to jen dobře ne?
A kolik vajec nanese vaše Pomořanská husa ? Já jsem slyšel 20-30 . Taky jsou ty vaše lepší nosnice ?
klakier
napsal(a):
Ikdyž husa nakonec většinou sedne, je to snimi spíš trápení. Husa totiž snáší i 60 vajec a při těch posledních už bývají neoplodněné a husa je dost vyčerpaná. Na přirozený odchov bez líhně nejsou ideální.
60 vajec? To snese tak brojlerová husa nebo Německá nosná .
U Landenky budete rád za 30-40 . A u České husy 10-15