
massena
Informace o uživateli:
Chovám hlavně papoušky, andulky,korely, agapornise růžohrdlé,fišeráky, škraboškové, rosely pestré,alexandry velké, alexandry malé, aymary pruhované,, hmyzáky leskoptve tříbarvé, z drobotiny hlavně holoubky diamantové a zebřičky. Moji srdeční záležitostí jsou loriové.Mám zatím mnohobarvé horské a masseny.
Moje zvířata
Nenalezeny žádné fotografie zvířat
Registrace od: 20. 1. 2015 14:41:38
Naposledy přihlášen: 15. 10. 2021 16:07:18
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
haka68
napsal(a):
Zatím, jsou v pořádku, tátá krmí, já zahřívám(tedy líheň), jsou to velcí bojovníci, myslím, že to zvládneme...zabít se dají kdykoli. Přežily již 24 hodin bez mámy, tak si myslím, že jsou z nejhoršího venku.
Držím vám palce at to dobře dopadne.Také bych se je pokusila zachránit, napište potom prosím zda se to povedlo.
pterodactyll
napsal(a):
Ona tato klec na párek drobného ptactva, jak píšete zebřiček nebo kanárů dostačuje. Za předpokladu že jim uděláte z přirozených různě silných větví prolézačku.Může tam být i párek andulek. Je ale pravda, že vždy je lepší klec na délku, na prolet. Pták není vrtulník aby létal nahoru a dolu.Výrobci tyto klece jasně nezvládli.
Já ji měl rovněž a to pro Alexandra malého. Ten byl ale stále puštěný, nad klecí udělaný strom, kde trávil většinu dne. Do klece chodil jenom na žrádlo a spát.
Je pravda, že tam někdy trávil i půl dne a spal, když nikdo nebyl doma.
Bylo to jeho útočiště, pak ano, když má prostor na prolet. Jinak na chov je vždy lepší, jak Vám zde již poradili kolegové.
omlouvám se, vložili jsme ve stejnou dobu prakticky stejný příspěvek.
Dobrý den, ta klec se dá na zebřičky nebo jinou drobotinu použít. Drobotina nemá ve zvyku okusovat nebo lézt po pletivu, tak bych se asi nebála otravy. Když se dají dovnitř přírodní větve aby mohli létat a poskakovat, tak si myslím, že je v pohodě. Ale fakt je, že pro papoušky kvůli letu je lepší mít volieru delší než na výšku.
Určitě, měla jsem takovou. Koupila jsem si násadu a vylíhla jsem kachňata v líhni, měla 6 sourozenců. Všichni byli přítulní ale ta jedna Kačenka byla jedinečná. Chodila za mnou jak pejsek, přišla na zavolání a poslouchala. Nebyla křídlovaná tak mohla létat a vracela se domů. Stačilo zavolat, Káčo domů. Měla jsem ji 6 let. Vloni se mi ztratila, nevím jestli ji něco slovilo nebo jestli venku uhynula ale obrečela jsem ji, byla to prostě Kača.
baštris
napsal(a):
Zdravím už jsem to sem jednou dával, Tady jsou dvě videa jak dokrmovat holubata..
https://www.youtube.com/watch?v=pXTOguqmlT8
https://www.youtube.com/watch?v=IcAkcstPFJo.
Teda tak to je super, to jsem ještě neviděla. Zatím jsem vždy dokrmovala jen stříkačkou nebo sondičkou.Ale tohle vypadá, že pro holoubě je daleko přirozenější.
Dobrý den, zkušenost s ovesnýma vločkama nemám ale několikrát jsem dokrmila mládě pávíka dokrmovací směsí pro papoušky. Můžete krmit jak stříkačkou do zobáku nebo hadičkou přímo do volátka ale to by vám asi musel někdo ukázat.Dokrmila jsem holoubata i první den po vylíhnutí. Holoubě si rychle zvykne a pak už přijímá krmení dobře. Otázkou je proč holoubě rodiče odstrčili, může v něm být nějaký problém, holuby to poznají. Ale taky bych ho zkusila dokrmit.
Uživatel s deaktivovaným účtem
napsal(a):
No a pak takový drobný detailek... zpěvné ptáky velikosti vrabce loví především krahujec, a ten po domácí drůbeži fakt nepůjde, protože ta už je na něj příliš velká.
No není to tak docela pravda, krahujec samec je drobnější ale samice krahujce mi vybírala holuby hlavně pávíky a kotrláky běžně.Ale pouze v zimě kdy měla hlad.