
michstr
Informace o uživateli:
Uživatel nezadal informace.
Moje zvířata
Nenalezeny žádné fotografie zvířat
Naposledy přihlášen: 20. 12. 2019 09:30:16
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
michstr
napsal(a):
Saténový siamský samec ze spojení myšek (samice - Německo, otec - Polsko, Dynamimaus) - nestandard - nepravidelné znaky. Symbolická cena 50,-. K odběru ihned (20.09.2007).
Nestandardní sobolí samec s bílými znaky. Ze spojení samice - Německo, otec - Polsko, Dynamimaus. Symbolická cena 50,-. K odběru ihned (20.09.2007).
brosetti
napsal(a):
Já se přidám. Mám na výběr mláďata barevných myšek z 4 vrhů, včetně saténových a het. astrex (kudrnatých), 1 samec v siamském zbarvení, pointy budou černé nebo tmavě hnědé. Jsou z nepříbuzných spojení, jedno s podílem krve polských výstavních myšek (vrh o). Mám k výběru samečky i samice, lze sestavit nepříbuzné páry.
Myšky jsou vzrůstem velké, velice krotké, 100% klidné a nekousavé.
foto na webu http:// cottoncup.wz.cz
(odstraň 1 mezeru)
Saténový siamský samec ze spojení myšek (samice - Německo, otec - Polsko, Dynamimaus) - nestandard - nepravidelné znaky. Symbolická cena 50,-. K odběru ihned (20.09.2007).
michstr
napsal(a):
Mám malé myšáky po rodičích s PP (Dynamimaus), 100%-ní nepříbuzné polské spojení. Mohutná stavba a výstavní uši! K nabídnutí je čokoládový tan samec.
A krásná čokoládová samička.
Mám malé myšáky po rodičích s PP (Dynamimaus), 100%-ní nepříbuzné polské spojení. Mohutná stavba a výstavní uši! K nabídnutí je čokoládový tan samec.
kamalka
napsal(a):
Ahoj. Chtěla bych se zeptat, zda a případně jak je možné předejít vnějším parazitům u asi týden starých myšat. Nemají zjevné problémy, ale připadá mi že se poměrně často drbou, je to "můj první vrh", tak nevím, možná je to normální. Mám doma Arpalit neo, kde je psáno, že se nesmí používat u zvířat mladších než dva měsíce. Taky bych těžko asi zamezila tomu, aby se prckům látka dostala na hlavu, čili jediná možnost je asi vyměnit podestýlku a vystříkat ubikaci...poradíte?:)
díky
kam
BioKill mám odzkoušený i na holátkách minimyšek afrických a bez ztrát na životech.
Arpalit je může zabít .
BioKill nanáším vatovou tyčinkou na celé tělo myšky. Akorát se vždycky snažím mít tento přípravek trochu nahřátý (nádobku s BioKillem postavím předem do sklenice s teplou vodou a chvilku počkám, až je i BioKill vlažný) aby mi ti malí drobečci při aplikaci nenachladli, potom je dobré je ihned vrátit do hnízda k mámě, nebo jim chvilku svítit žárovkou (pouze z důvodu tepla), než oschnou.
Aplikací tohoto postupu je riziko nějaké nešťastné události minimální.
S pozdravem
Michala
brosetti
napsal(a):
Pro mě je to taky otazník. Burmese má být černá aa myš s 2 rozdílnými alelami na C lokusu. Má to být ch cch (siamese+chinchilla), takže burmese je aa chcch. Co mají na hiiret je fakt dost tmavší. Jenže.. jenže když se podívám na blue burmese, aa dd chcch, což je tedy totéž jen navíc s modrým dd ředěním, tak vidím světle modrou myš s tmavě modrými pointy. Tohle mi na tom přijde zvláštní. Proč ty pointy nejsou u burmese výranější - tj. jaktože se ten akromelanický znak tolik neprojeví??? Napadá mě jedna věc: maj tam ne zrovna nejlepší fotky:-( Prostě by se to asi ověřilo při následném křížení - dvě tyhle musí dát dohromady 1/4 mláďat chinchilla, 1/4 siamese a 1/2 burmese. Když ne, není to burmese. Co ty na to?
Souhlasím, i když se všechnu tu genetiku barev, typů srstí a tak učím jen krátce.
Barvu burmese soudím ale především podle toho, co jsem viděla a to je burmese samec od chovatelky Natálie - chs Dynamimaus z Polska (což soudím, že je uznávaná chovatelka a v barvách myšek se orientuje velice dobře) - ta barva byla tmavá "čokoládová", jednolitá...přesně jako na těch fotkách ve Vašem odkazu...
M.
brosetti
napsal(a):
Překvapivě, i burmese by to mohlo být: http://www.hiiret.fi/ eng/breeding/varieties/burmese.html
koukněte na ty fotky! Foxík krásnej s bílým bříškem. Tenhel vyapdá na mladé, pointíky by se mohly ještě dovykresmit. Siamese se vybarvují se do 2 měsíců! Ve 3 týdnech ještě není celkem vůbec nic poznat, pak to začíná tmavnout. Pozor nezaměňovat colorpoint beige (cpb) s burmese (bur). cpb má pointování vždy výraznější!
Burmese je dle mého tedy výrazně tmavší a vlastně úplně jiná barva, která je poznatelná už u mláďat a věkem se nějak moc nemění...ale jak říkám, odborník přes toto nejsem, pouze se učím a učím...takže zároveň děkuji za trpělivost a vysvětlující příspěvky, jsem za ně moc ráda! M.
brosetti
napsal(a):
sameček: short hair champagne burmese tan
Skutečně je tato myška sh champagne BURMESE TAN ???
Nevidím barvu burmese ani tan...možná má burmese znaky (z fotky těžko poznat), ale jinak vidím siamku... Ale nějak moc se v barevných mutacích zatím neorientuji, takže bych uvítala radu odborníka... Díky.
MŠ
bendyl
napsal(a):
ano, vím
Zajímalo by mě, jak lze vyřídit potřebné dokumenty k povolení chovu.
Sama bych o toto zvíře měla velký zájem, a sehnat by se dalo, ale ty zákony.
Zjišťovala jsem potřebné údaje přes ZOO a tam mi to bylo vysvětleno tak, že jako hobby chovatel nemám moc šancí k udělení tohoto povolení.
Máte s tím nějaké zkušenosti?
Z Vašeho inzerátu mi vyplývá, že ano, protože pokud by se jednalo o "černý" chov, tak by asi inzerát nevznikl, že?
Předem děkuji za cenné informace!
MŠ.
zviratkomilacek
napsal(a):
který z těchto hlodavců je dostupný i u nás v čr?
Momentálně všechna zde uvedená zvířátka jde sehnat i v ČR, jde jen o to - kolik kusů, kdy, kde a za kolik - peněz a někdy spíš námahy...
Krysy akáciové momentálně nabízí k prodeji Lenka Šejbová v inzerci drobných savců (má dvě krásná mláďata - mohu jen doporučit...). MŠ
navel
napsal(a):
Díky za odpověd
Já se ptala proto, že se nám ted narodil 15-ti hlavý vrh. V minulém vrhu téže samičky a jiného samce bylo 13 narozených, 13 odstavených. Sestře této samičky se narodilo 13 mláďat v prvním vrhu (u jiného chovatele). Nechala jsem si z prvního vrhu samičku - zajímalo by mě jestli i ona bude mít takto početné a bezproblémové vrhy.
Ostatní naše samičky mívají také tak kolem 6 - 8. mláďat
Poprosím i další chovatele o podělení se o vlastní zkušenosti :)
Hanka
Dobrý den Hanko,
naše "Meruňka" získaná od pana Harta z Brna porodila několik mláďat (nemohu říct, zda jich bylo více, než pak následně odchovaných, protože jsem jí do pelíšku nelezla a pohledem se ta kupa spočítat nedala) z toho odchovala 15 mláďat - samozřejmě z toho jednoho vrhu. Jedno mládě bylo viditelně slabší, ale přežilo a následně to dohnalo... Velice mě to překvapilo, i když tato samice je už od pohledu obrovská.
Další křečice odchovala mláďat 10, všechna byla cca stejně velká, žádné slabší.
Od této doby ale již křečky syrské nemnožím.
Taky je asi jiné, když má křečice již za sebou třeba několik vrhů, u těch našich to byl první vrh, kdy jim bylo cca 5 měsíců a dále jsem je již nepřipouštěla, takže nemohu ani říct, zda tato mnohopočetnost mláďat by byla zachována i v dalších vrzích.
PS. Dle fotek máte krásná zvířata, často jsem na Vašich stránkách, tak jen tak dál!
Přeji hodně chovatelských úspěchů!!!
S pozdravem
M. Štrbáková
zviratkomilacek
napsal(a):
Ta je nádherná,jak se dá sehnat,jaké jsou pravidla chovu?Díkes?
Myslíte Thallomys? Jde o stromové zvířátko, takže ubytovat do vyšího terária, akvária či klece s větvemi, hodí se i nějaká závěsná budka... Jinak je chov +/- stejný asi jako u potkana (i velikost zvířátka je podobná). Pokud ji budete mít od mlada, dá se i podobně ochočit, i když potkana určitě nepředčí. Je možné chovat jedno zvířátko, pár, nebo skupinku o jednom samci a více samicích, případně více jedinců stejného pohlaví. Co se týká rozmnožování, tak to není nijak náročné, ale rozhodně není to tak snadné jako třeba u potkanů, už jenom proto, že rodí obvykle 1 - 3 mláďata. Na fotografii je přírodní zbarvení, ale byly vyšlechtěny už i barevné mutace.
Sehnat se dá např. v Německu - tam je u chovatelů dosti oblíbená.
zebra
napsal(a):
Pochlubte se vašima www stránkama o hlodavcích!
Nebo ty na které se rádi vracíte!
www.exotictihlodavci.ic.cz