Informace o uživateli:
-
Moje zvířata
Registrace od: 11. 3. 2015 11:34:57
Naposledy přihlášen: 14. 7. 2018 23:31:56
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
Tomáš97
napsal(a):
Dobrý den, můj "domácí" agapornis si cca před měsícem začal ve velkém máčet proso do koupací misky. Vzhledem k tomu, že to i po půldnu začalo zapáchat, vyměnil jsem velkou misku na malou napáječku. Z malé napáječky si začal nosit vodu v zobáku na dno klece pod misku s krmením a máčet si to na spodu klece (na dno používám filtrační písek). Ptám se především proto, že jsem si ničeho podobného u našich "venkovních" agapornisů ve voliéře nevšiml a mám obavy, zda mu to nemůže i zdravotně ublížit. Máte s tím někdo zkušenosti? Předem děkuji za rady.
Zkuste mu sám nabídnout máčené zrní, když mu chutná, jen mu to prospěje. Ublížit mu může v případě, že začne kysat, plesnivět a on to zbaští. Je potřeba nespotřebované včas odstranit.
Tomáš_SK
napsal(a):
ďakujem za rady. Musím pozháňať pletivo. V prípade že nezoženiem, nemalo by sa mladým nič stať, mám pravdu? Predpokladám že do týždňa vyletia lebo majú už také 1-2cm letky aj chvostové perá. A keď budú vedieť´samostatne prijímať potravu tak ich odstavím a perie by malo dorásť.
Každopádne musím si zabezpečiť pletivo do budúcna.
Ešte by som mal jednu otázku a nechcem zakladať druhú tému. Mám ešte jeden (asi) pár neofém ozdobných. Výzorovo to vyzerá tak, že samica je trošku viac vyfarbená ako bežné samice (mierny náznak oranžovej škvrny ale výrazná oranžová farba, samec naopak je taký nevýrazný. Občas sa mi zdá že to môžu byť aj 2 samce. Po nainštalovaní búdky zozačiatku mali o ňu záujem, chodieval jeden aj do búdky, kŕmia sa ale paličke ale nič viac. stratili záujem o búdku ale kŕmiť sa naďalej kŕmia. Otázka znie kŕmili by sa 2 samice alebo 2 samci?
Co se týká aktuálního škubání mláďat, máte zcela pravdu, je to sice pro ně nepříjemné, ale přežijí to, zvláště pokud jsou už před výletem z budky a peří jim pak po odstavu rychle doroste. A pokud jde o vzájemné krmení se dvou samic, event. samců, sice neofémy nechovám, ale myslím, že to možné je. U Forpusů jsem to také viděl.
Tomáš_SK
napsal(a):
Veľmi pekne ďakujem za reakcie. Mám odpozorované, že kŕmi len samica (samec do búdky ani len nepozrel, stáva sa že sedí na búdke a dokrmuje samicu a tá kŕmi mláďatá v búdke) Rozhodne šklbe len samica. čo sa týka odstavenia samice, bojím sa toho že samec ich nebude dokrmovať nakoľko ich nekŕmi ani teraz.
Ak zoženiem pletivo skúsim to s ním, že oddelím mladé v búdke + zložím vrch búdky.
Ak to nepomôže tak pri druhom hniezde vyskúšam odstaviť samicu na 1 deň a pozriem či sú mladé nakŕmené.
Pokud je oddělíte mřížkou v budce (oko bych volil 19x19), pak už je zbytečné je dále stresovat tím, že odstraníte horní víko. To bych nedělal. A jestli vám je samec už teď nekrmí současně se samicí, tak to bude asi nejlepší řešení, tak jak píšete, oddělit je v budce. Tak ať se podaří.
Tomáš_SK
napsal(a):
ota:
Máte s týmto skúsenosti? že by som zbavil búdku vrchného deklu? nestratia o mladé záujem?
Práve že doteraz mi to žiaden pár nerobil tak neviem zaujať postoj k veci. V minulosti sa mi stalo že som mal aj mláďatá aj novú znášku v jednej búdke. D prežili aj mladé aj ďalšia generácia. Samozrejme je možné že chcú znovu hniezdiť.
Dobrý večer, mám takovýto pár Papoušíčků šedokřídlých. Jen chci upozornit, že škubání mláďat neprovádí "pár", čili oba rodiče, ale jedinec.Buď samec, ale spíše bych to tipoval na samičku. To si musíte vypozorovat ale sám.Veškeré rady, jako dát budku na zem bez horního víka, nebo dát na budku víko z plexyskla, větvičky na okus do budky apod., selhaly. Jediné řešení, ke kterému jsem se odhodlal sám, zafungovalo - oddělit z klece jedince, který mladé škube a nechat je dokrmit tím druhým. U mne to takto funguje, nechci trvdit, že to musí takto fungovat vždy u všech. Neplatí ani tvrzení, že tento zlozvyk je dědičný. Mám od tohoto páru již odchovávající potomky a ani v jednom případu, tento zlozvyk nepodědili. M.K.
eli22
napsal(a):
Tak naše pyrura před každým sneseným vajíčkem spořádá obrovské množství sepiovky. Úplně to hltá. Takže může mít ta vaše málo vápníku, nebo jsou vajíčka moc velká, nebo má samička nějakou anomálii v reprodukčních orgánech,... Předpokládám, že je chováte doma, ne venku. Je to jejich první snůška?
Je to jejich první snůška a samozřejmě jsou doma. O sepiovku moc nestojí, ale vejce mají normální pevnou skořápku, takže vápník asi mít bude. Jinak problém z nedostatku nějakých vitamínů nebo minerálů to asi nebude, už proto, jak jsem již uvedl v prvotním dotazu, že po snesení vejce je vždy zcela bez problémů, chová se a vypadá zcela normálně, jakoby nikdy žádný problém neměla.Z nedostatku čeholi by se těžko vzpamatovala takhle rychle. Chovám ještě několik párů forpusů, ti jsou krmeni podobně, uhnízdili by se, kdybych jim nesbíral budky a samičky nikdy žádný problém neměly. Takže se obávám, jak jste i Vy zmínila výše, že problém bude asi hlubšího rázu v samičce. Možná se ještě někdo ozve, s obdobnou zkušeností, nejen u Pyrur.
Dobrý den, mám 3-letý pár Pyrur, nyní samička snesla zatím 3 vejce, vždy před snůškou vajíčka je ale hodně "špatná". Sedí načepýřená, většinu dne pospává, zobe jen málo, zdá se že i těžce dýchá, je totálně bez energie, chvěje se, přestává létat jen šplhá. Už jsem před snesením druhého vejce myslel, že o ni přijdu.Pak snesla a byla zcela normální. Stejně se to opakovalo i před snesením zatím posledního 3-tího vejce. Myslím, že to není normální stav. Má někdo z chovatelů podobnou zkušenost a je možné jí nějakým způsobem pomoci tyhle stavy zmírnit a překonat? Děkuji za rady a zkušenosti. M.K.
aerforce
napsal(a):
Dobrý večer,
studovat mutace z této knihy rozhodně nedoporučujeme. Dobrá byla ve své době, ale nyní je to již dávno překonané. Na druhou stranu má pěkně zpracovanou část o chovu. Co se týče mutací, tak v češtině je jednoznačně nejlepší kniha "Agapornisové - kompletní průvodce" od Dirka Van den Abeele (dávno vyprodaná, se štěstím se dá sehnat z druhé ruky...). A nejaktuálnější je její dvoudílné pokračování, které však vyšlo v holandštině a angličtině.
Netvrdil jsem, že je nejaktuálnější, samozřejmě může být překonané vše, o čem tu je řeč a ani Vy o tom vědět nemusíte.Pouze jsem doporučil něco, co pro začátečníka v chovu určitě postačí, (konkrétně pro chov Forpusů) je dostatečná, samozřejmě pro aktuální odchovy agapornisů může a určitě bude, ve svých poznatcích překonaná, stejně jako bude překonaná Vámi zmiňovaná "jednoznačně nejlepší kniha - Agapornisové - kompletní průvodce", a to pravděpobně i dříve, než publikace mnou již výše zmíněná s ohledem na dobu jejího vydání.
Irbis191
napsal(a):
Děkuji, asi jsem to vážně uspěchala , ale andulky bych nerada zase přesouvala zpět, myslím, že i ten první přesun pro ně byl dost velkým šokem? Nezhoršilo by se to? Jo a k té nachlazené andulce: už nesedí načepýřená, je trochu aktivnější, ale má bílý průjem. Souvisí to s tím nachlazením a má se to nějak léčit?
Nevím, jestli by byli na veterině když jsou prázdniny... Jinak žere a já jí podávám jen suché krmení a větve na okus
Nevadilo by andulkám ve voliéře, kdybych je nedala zpět? Voliéra je zateplená, ale... nechci zase aby mi nastydly všechny. Jsou už trochu otužilé, dávala jsem je i do mírného letního deštíku.
Těžko říct, jestli bílý průjem souvisí, nebo ne, s prochlazením.Každopádně podávejte jen suché krmivo a sledujte další vývoj. A nějak jsem nepochopil, proč by měly utrpět andulky nějakou újmu při odchytu...? Vy nemáte chytací síťku, do které je bez problémů "ulovíte" a snadno přemístíte? Lepší by bylo dát je zpět, než čekat, která další podlehne. Předpovídají další celodenní mrazy.
Irbis191
napsal(a):
Ne, nepřepeřuje. Pera má všechna, v dobrém stavu, Ale myslím, že byla jen nachlazená. Dala jsem jí do tepla a místo, kde seděla jsem nasvítila lampou, jak jsem se to dočetla na internetu. Myslím, že se zlepšuje, létala a vzala si ode mne trochu prosa. Myslím, že až se znovu oteplí, bude moct jít zase ven?
Stabilní teplejší počasí je v nedohlednu a pokud jsou zvyklé na vytápěný byt, je to pro ně teplotní šok a bude ještě hůř (mám na mysli počasí).Myslím, že jste to přemístění ven uspěchala. Vyčkejte, až se alespoň denní teploty budou vyrovnávat s těmi, ve kterých je chováte v zimě.
shonek
napsal(a):
Dobrý den, existuje nějaká knížka, kde se pojednává o genetice a mutacích u papoušků nebo nějaká dobrá stránka na internetu ?
Pokud se vám jedná o Agapornise, event. i jiné druhy papoušků (Forpusy), tak je myslím docela dobře "udělaná" knížka "Agapornisové a jejich mutace" od Milana Vašíčka. Vydalo BARKO.
smidla
napsal(a):
Doby den,
take jsem kdysi pro guldy toro poridil, ale mam s tim spatne zkusenosti.
Co se tyce hnizdniho dulku, ten u guld postrada vyznam, jelikoz stavi hnizdo.
S pozdravem smidla.eu.
Ag žádní velcí stavitelé hnízda nejsou, to co jsem jim do budky " představěl", tak většinou "upravily" podle svého a to tak, že měli pod sebou minimálně materiálu, takže ten důlek tam své opodstatnění měl. To je jen má osobní zkušenost.
Kaka35
napsal(a):
Ja jsem tam mel, polootevrenou ale samec udelal hnizdo ale samice nechtela dovnitr. Tak zkousim toto, zadni celo muzo skovat. To je hnizdo po kanarech.
Pořiďte jim obyčejnou budku pro andulky, uzavřenou, s důlkem, aby se vajíčka moc nerozbíhala a vlet.otvorem o průměru 4cm, jak už napsal kolega výše.Budou mít klid na hnízdění.