Informace o uživateli:
-
Moje zvířata
Registrace od: 11. 3. 2015 11:34:57
Naposledy přihlášen: 14. 7. 2018 23:31:56
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
Aniee
napsal(a):
Dobrý den,
Chtěla bych poradit ohledně přepravováni pyrury. Musí mít přepravka bidýlko a jak by měla být přepravka velká ? V jednom článku jsem se do četla, že stačí přepravka pro kočky. Předem děkuji za rady a tipy :).
Pořiďte si obyčejnou malou přenosku na ptáky (25x15x15), bez bidla. Jen ne žádné velké přenosky jako např. pro kočky, tam se vám bude tlouct, bude chtít létat.
ŠárkaK
napsal(a):
Dobrý den, mám menší problém a nevím si rady.
Mám v jedné voliéře tři páry které sedí na vejcích bohužel včera mi jedna samice vajíčka opustila a dnes zemřela(bylo ji 5). Bohužel samec ji stále hledá a já se začínám bát i o něj. Myslíte, že mu mám koupit novou samici a dát ji rovnou do voliéry mezi ty dva zbylé hnízdící páry a nebo to mám nechat a být a koupit jinou samici až po hnízdění ? Děkuji za každou rychlou odpověď
Dobrý den, není zřejmé, zda se jedná o andulky či jiný druh, ale ani pokud se opravdu jedná o chov andul, nepouštěl bych novou samičku do společné voliéry, zvláště když páry hnízdí. Samce se kterým ji chcete s párovat, bych odebral a dal oba zvlášt do jiné klece. Až si budete jistá, že vytvořili pár, dejte je k ostatním, do společné klece. A ť se daří.
atobajus
napsal(a):
Rozpoznání je stejné jako u přírodních ptáků. I u těch nejsvětlejších pastelů nebo americké žluté vždy najdete modrou v křídle u samečků. To samé i v modré řadě.
Fotky z netu + v odkazu na web Forpus klubu najdete fotky mláďat pastelové mutace.
http://www.forpus-klub.cz/barevne-mutace/.
Tak znuvu po vložení Vašeho příspěvku, za který děkuji, jsem oba žluté pastely prohlédl (roztažené křídlo), musím zkonstatovat, že po modré barvě (zvláště u jedince, kterého jsem viděl pokusit se o páření coby samec), není modrá barva vůbec, jen světle šedá, a u druhého je pak barva letky na roztaženém křídle o něco tmavěji šedá.Modrá určitě ne. Takže jsem dospěl k závěru, ža mám asi dvě samice z nichž se jedna chová jako samec. :D. Jinak oba ptáci jsou "hodně" žlutí pasteli. Od samého počátku co opeřili, jsem byl v domnění, že to jsou samičky. Až pak mně svým chováním zvyklaly. Jinak mají ještě 2 sourozence, modré pastely (jeden snad kobalt), tam je tmavě modrá barva v letkách zcela evidentní a od počátku nebylo pochyb, že to jsou oba samci.
Aduš1
napsal(a):
Dobrý den, sháním přípravek na odčervení S 76. Neprodáváte ho někdo prosím? A nebo nevíte o něčem podobném, účinném proti "prskavce" u Alexandra růžového vousatého?
S76 je spolehlivý a zcela neškodný přípravek, který podávám při prskavce Amadin Gouldové a kanárů. Nechávám si jej posílat od p. Martina Kovalčíka (ze Slovenska). Je možno jej sehnat i u p.MVdr.Miloš Máca (Jaroměřice n/R), ale na něho bližší kontakt nemám. M.K.
E-mail: kovalcikmako@gmail.com (p.Kovalčík).
aymy
napsal(a):
D. den, taky nejsem z těch, co se snižuje k novinám. Řeším to bukovými peletkami - podestýlka pro malé hlodavce. Krásně to pohltí mnohdy řídký a vodnatý trus jižní ameriky. A místo novin volím baličák. Zkouším to různě kombinovat. Pelety dávám spíše pod kritická místa, tam kde se nejvíce spí, nebo rozhazuje mokré krmení. V největších vedrech se baličáku raději vyhnu, poněvadž se brzy pod nasáklým papírem mohou tvořit plísně. Ráno vyberu na lopatku to nejhorší a postupně přihrnuji dobré pelety, nechávám takto týden. Co do kvality jsou lepší ty německé, nerozpadnou se tak brzo. Ten šuplík to jinak hodně usnadňuje.
Dobrý den,
určitě zajímavé a podnětné řešení. Ty bukové pelety se dají koupit běžně v potřebách pro zvířata
nebo objednat někde na netu, prosím Vás?
pan.
napsal(a):
Dobrý den, nikdo vám zatím neporadil, tak to zkusím.Stačí krmit jednou denně, rádi ztuční, na pár aymar dostanou cca 60 - 70 ml směsi pro malé papoušky, pár kostek ovoce, zeleniny, dětský piškot, jako pamlsek ji můžete dát tyčinku.Sepiová kost stále k dispozici, ale na ni jsou ještě mladí.Krmit v pravidelnou hodinu a miska musí být prázdná, pokud krmení zbývá, tak snížit dávku.Přeji hodně zdaru.
Dobrý den, prázdnou misku jste myslel aby měli druhý den ráno před dalším krmením nebo
např. ještě dopoledne tentýž den, kdy byla naplněna a víc jim již nedat ? Díky za odpověď. M.K.
ulmus
napsal(a):
Já jí pravě koupil jako dokrmenou. Od 20 dne. Jak jsem psal dříve, je to první papoušek na ochočení, ale od ručně dokrmené jsem čekal více. To myslím v tom směru, že si na mě dříve zvykne.
Každopádně děláme pokroky, takže to půjde.
Tak to fakt musím reagovat hned, protože jsem překvapený, myslím tím, že je až tak odtažitá.Také bych čekal od dokrmené mnohem víc, Ale asi záleží na jedinci.
Mne varoval pán co mi samečka prodával, abych jej hned nepouštěl z klece, že bych jej těžko dostával zpět. asi po 2 dnech podle chování. jsem usoudil, že by to neměl být problém a pustil jsem ho na prolet. Od prvního okamžiku až do současnosti je jako klíště, a vždycky se vrací ke mně, ...na ruku.. na rameno.., na hlavu. U té samičky, co nebyla dokrmená ručně, to tak určitě neplatí, ale ona se to naučí od něho, to už je vidět teď, jak je chytlavá.
A jak to máte s opakováním slov? Ten můj pyrurák po 20 dnech co jsem jej přivezl, mne překvapil zřetelným zopakováním svého jména "Kubíček", a teď cca po 3.měs. večer žvatlá než usnou svoje jméno "Kubíček" a včera jsem poprvé zaslechnul jak vyslovil "Zuzanko", jméno samičky.
Určitě se dočkáte i vy, zvláště je-li na kontaktu s vámi závislá, myslím tím, že jako nemá svého papouščího partnera.
ulmus
napsal(a):
Takže Rori, už si bere krmení přímo z ruky, přes mřížku i přímo v kleci. Jaký další postup doporučujete?
Diky.
Dobrý večer,
rozhodně nechci dělat ze sebe nějakého zkušeného chovatele papoušků, ale řeším právě stejný problém se samičkou pyrury, kterou jsem "pořídil" k již dříve zakoupenému a částečně ochočenému samečkovi. Samička nebyla ručně dokrmována, samec od 25 dne.
Po vpuštění samičky do klece ji samec odmítal vůbec přijmout, takže jsem ji musel dát do jiné klece, dal jsem je tak, aby na sebe viděli. Pak jsem ho každý den dával až k její kleci a později jsem jej na chvíli vpouštěl do její klece. Postupně si na sebe zvykli tak, že dneska je rozdělit, to bych asi nemohl, jsou na sobě závislí. (a to cca po 1.měsíci ). - Ale -, ručně dokrmený sameček má své excesi v chování, a to hlavně vůči samičce-je žárlivý-stačí když na ni začnu mluvit a ona přijde k mřížce, začne na ni útočit a odhánět ji ode mne. Ona je oproti němu klidná, spíše bojácná a vždy ustoupí. Pouštím je na prolet po místnosti oba, samce není problém "sebrat" a dát do klece, (zato mne vždycky štípne), samičku nechávám, aby šla za ním zpět sama a daří se to, i když ne vždy tak rychle, jak bych chtěl. A na ruku už sama přišla v místnosti sama také, ikdyž je zatím bojácná a na pohyb ruky odejde, ale ona také kopíruje chování samečka.
Pokud máte Vy pouze tu jednu samičku, doporučuji nespěchat, dát jí čas, zkusit ji postupně pomalu zvyknout na prst a na pohyb ruky a pak ji s rukou vytáhnout z klece, ale rozhodně nechytat rukou, abyste ji dostal zpět, musí tam vlézt sama a nebo na Vaší ruce. Přeji hodně trpělivosti, určitě se podaří. M.K.
ulmus
napsal(a):
Ano, to jsem již pochopil. Proto je zavřená. Jenom sedím u klece a neustále na ní mluvím, já nebo žena. Ona se jakože vždy přiblíží, zkusí otuknout nos a hned zas valí do rohu.
Tak buďte trpěliví a pokračujte ve sbližování se, dejte jí okusovat jablko z ruky, nebo něco co má hodně ráda, semínka slunečnice ap.
ulmus
napsal(a):
Zdravím,
docela by mě zajímali vaše postupy při získávání důvěry a ochočení. Kromě straky jsem žádné ptactvo neochočoval, a u ní to šlo víc než snadno. Ženská pořád hudrovala, že s těch mých ptáků nic nemá tak jsem jí pořídil pyruru žlutoprsou. Máme jí doma týden. Jednou jsem jí zkusil pustit, ale dostat jí zpět byl docela boj. Je celkem zvědavá, ale pořád se bojí. Rád přijmu nějaké tipy.
Děkuji.
"Pustit" ji múžete jen pokud vám sedne na ruku a tu s ní vytáhnete s klece, a musí vědět zcela spolehlivě, kde má jídlo a kam se sama vrátit. Jinak ji dokonale zblázníte...
Uživatel s deaktivovaným účtem
napsal(a):
AVICENTRU kupuji ve velkém a vše OK. AVICENTRA je cenově dostupná.
DELI-NATURE je ovšem čistější a bohatší na své složení. Při malém balení bych cenu neřešil a šel do DELI-NATURE.
http://www.epapousek.cz/oddeleni/24-smesi-zrnin-deli-nature.
Už delší dobu kupuji po zkušenosti pouze směsi DELI NATURE, VERSELLE LAGA. Problémové balení s vysušenou myší se týkalo 0,5 kg černé slunečnice, kterou jsou zakoupil
spíše jako pamlsek v ZOO prodejně při cestě po "vlastech českých". Ale po komentářích některých "kolegů" zde na ifauně, se k tomu už nechci vracet.