O nás

„Inzertní portál prověřený chovateli“

Historie

Počátky webového portálu iFauna se datují v 90. letech. Tehdy se pár přátel, pracujících ve státní plemenářské organizaci, zamýšlelo nad nedostatkem prostoru pro chovatelskou inzerci. Vznikl tak na tehdejší dobu unikátní způsob propojování nabídky a poptávky chovatelů. Zakladatelé iFauny jezdili osobně po republice a sbírali poptávku a nabídku jednotlivých chovatelů. Osobně třídili požadavky a rozesílali nabídky. Bylo to v době, kdy neexistoval internet a inzerce probíhala pouze v přílohách velkých státních deníků.

V roce 1990 je tato metoda nahrazena tištěnou inzercí v časopisu Fauna. Inzeráty se zprvu psaly v textovém editoru T602 a ručně lepily na novinový papír, který se ofocoval na blány. Správnou se ukázala spolupráce s Honzou Bodečkem, dvorním malířem brněnské ZOO, který pro Faunu vytvářel ilustrace od roku 1991. S nástupem digitalizace na konci 90. let přichází nápad přidat k časopisu webové stránky. Web iFauna.cz vzniká v roce 2000 a v prvním roce má 300 návštěv.

V následujících letech se web rozvíjí bez velkých finančních investic a žije především z nadšení jeho zakladatelů. Milníkem je rok 2010, kdy iFaunu přebírá další generace rodiny zakladatelů, a realizuje první větší investice do rozvoje webu včetně jeho redesignu. Další roky web zaznamenává silný nárůst návštěvníků a v roce 2016 má již půl milionu věrných uživatelů a jejich počet stále roste. V současnosti se iFauna věnuje především zvyšování uživatelského komfortu webu.

Propojujeme

„Nejsme bazar zvířat
a chovatelských potřeb.
Jsme komunita chovatelů,
milovníků zvířat, kterým záleží na
spokojenosti zvířat i chovatelů.”

„Vytváříme prostředí, kde lidé
pohodlně najdou veškeré
informace, které potřebují o
chovu vědět.”

Informujeme

„Nabízíme informace a
zkušenosti chovatelů pro pořízení
nového zvířete.”

Radíme

„Máme za sebou tradici
a historii. Radíme ve více
než 7.000 odborných článcích.”

Jedinečné výhody

Silná komunita chovatelů

Přes 30.000 návštěvníků každý den. Ptejte se a sdílejte své názory a zkušenosti s největší online komunitou chovatelů a milovníků zvířat v ČR.

Aktuální chovatelská inzerce

Denně nabízíme více než 35.000 aktuálních inzerátů s chovatelskou tématikou. Zadavatelé své inzeráty každý týden pravidelně aktualizují.

Nejobsáhlejší diskuse o chovu v ČR

Za dobu historie webu naši uživatelé vložili více než 5.000.000 příspěvků plných chovatelských rad.

Tisíce odborných článků

Na zvířata jsme odborníci. Poradíme vám ve více než 7.000 online článcích na různá témata. Každý týden nové odborné příspěvky.

Cíl

„Chceme být suverénní volbou
všech chovatelů i zájemců o zvířata
v České republice.“