Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.

Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod).

 
iFauna.cz »

Články

« předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10770 771 další »

23.02.2018 13:03 - Zveřejněn před 2 dny

Chov drobných exotických astrildovitých ptáků zaostává v současnosti za chovem papoušků, kterým se dostává naopak neobvyklé popularity. Je to i malinko škoda, protože tito malí ptáci se dají chovat i s malými nároky co do velikosti nutného prostoru, který je k jejich chovu zapotřebí. Anebo dokonce společně s papoušky ve společné voliéře. Zatvrzelí ochránci všeho živého jsou sice proti jakémukoliv chovu ptáků v klecích, což je ovšem krajní názor, ale ve všem musíme hledat především pozitivní stránku, nikoliv zápor. Bez chovu ptáků v klecích bychom ani zdaleka neměli o nich tolik poznatků, jaké dnes máme, a vůbec poznatků o chodu přírody všeobecně.

23.02.2018 12:56 - Zveřejněn před 2 dny

Těžko najít větší trosky než naši skupinku po vylodění z autobusu v Chile. Po zhruba osmnáctihodinové cestě z bolivijské Cochabamby s přestupem v La Pazu nás linkový autobus vysazuje na hlavní silnici u odbočky na Putre, což obnáší ještě pětikilometrový přesun po vedlejší silnici do města. Vykládáme bagáž, po pár krocích končí batohy zase na zemi v prachu a my na nich.

19.02.2018 09:36 - Zveřejněn před 6 dny

Společnost Krmivabezecná byla založena v roce 2002. I přes náročné začátky firma vyvinula receptury pro vlastní krmné směsi pro poštovní holuby a exotické ptactvo. Krmivabezecná je zárukou kvality – vyvážené směsi jsou vyráběny z pečlivě vybraných surovin. A co vás možná nejvíce překvapí, že za celým tímto úsilím stojí žena! Žena, která nezná předsudky a svou pílí, zkušenostmi a láskou k ptactvu vybudovala tuto ryze českou společnost. Přinášíme vám příběh majitelky Lenky Bezecné, ženy, která se nebojí zabojovat.

19.02.2018 09:24 - Zveřejněn před 6 dny

Nedávno jsme zmiňovali o důležitosti dárcovství psí krve. Mluvili jsme také o problematice neustálého nedostatku psích dárců a kritériích, které pejsci musí splnit, aby se mohli stát dárcem. Například je to minimální váha 25 kilogramů, být plně zdraví a ve věku od 2 do 8 let. Stane-li se váš pejsek dárcem bude za to odměněn v podobě různých benefitů. Navíc může zachránit spousty životů a stát se tak velkým psím hrdinou.

16.02.2018 14:17 - Zveřejněn před 9 dny

V obci Choťánky nedaleko Poděbrad žije přední chovatel českých čejek rousných František Hrdlička. Svůj život zasvětil práci na různých odborných pozicích v zemědělství, ale také koníčkům, mezi které patří včelařství a okrasní holubi. Jeho chov je vyhlášený tím, že si stále zachovává schopnost polařit, což byl v minulosti obvyklý jev, kdy si holubi hlavní zdroj obživy obstarali sami sběrem semen plevelů, drobných živočichů a rostlin na polích. Dnes se tato schopnost udržuje v chovech poštovních holubů, zatímco okrasní holubi bývají často drženi spíše voliérově a z důvodu obav před útoky predátorů je chovatelé krmí tak vydatně, že holubi svůj život ve volnosti tráví v bezprostředním okolí holubníku.

14.02.2018 16:18 - Zveřejněn před 11 dny

Černé perly z holandské oblasti Frísko obvykle budí obdiv všude, kde se ukážou. Jsou to majestátní vraní koně bez odznaků, s bohatou hřívou, rousy a výraznými chody. V Holandsku jsou doslova národním pokladem a jejich výstavy jsou hojně navštěvované. Hodnocení zejména fríských hřebců a zařazení do plemenitby jsou nesmírně přísné a kladou na koně i majitele nemalé nároky.

12.02.2018 13:55 - Zveřejněn před 13 dny

Zajímavý a atraktivní vzhled tohoto malého a velmi oblíbeného afričana lépe vystihnou přiložené fotografie než sáhodlouhé popisování. Troufám si odhadnout, že papoušek senegalský je nejhojněji zastoupen mezi chovateli i mezi majiteli papouščích mazlíčků z celého rodu papoušků dlouhokřídlých (Poicephalus). K nám se začal dovážet již v 60. letech minulého století.

« předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10770 771 další »

Komerční sdělení Vytvořit zde reklamu
SLEVA 50% - Láskominy Časkrmení.cz
Akce na dentální psí pamlsky láskominy! Nakupte právě teď a ušetřete polovinu peněz! Jen do vyprodání ->>
SLEVA NA VŠE - Časkrmení.cz
Využij slevový kupon "ifauna" a uplatni slevu u objednávek nad 1990Kč. Všechny slevy se sčítají včetně dopravy zdarma!
Zažívání, tlusté střevo, imunita
Veterinární produkt Probiovet obnovuje střevní mikroflóru. Řeší zažívací problémy a posiluje obranyschopnost.
Pučálka s.r.o. - Specialista na holistická krmiva
Dodání do 48 hodin. Doprava zdarma. Vše skladem. Profesionální servis.