Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.

Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod).

 
iFauna.cz »

Články

« předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10779 780 další »

21.06.2018 08:24 - Zveřejněn dnes

O tom, jaké vzpomínky si na danou zemi člověk uchová, často rozhodují drobnosti. Jsme v Peru, do konce naší dovolené, nebo spíš cesty, zbývají čtyři dny, a hledáme hotel ve městě Arequipa. Je tma, jsme už v centru, pomáhá nám navigace. Asi není náhoda, že přesně ve chvíli, kdy omylem vjíždíme do jednosměrky tím špatným směrem, už nás má policajt na motorce. Je odměřený a my se trochu vymlouváme na navigaci. Je taky zvídavý, strká hlavu do auta a ověřuje si, že nekecáme. Když na displeji vidí, jak nás přístroj skutečně zlomyslně navádí do protisměru, ukazuje, ať ho následujeme. Do krásného starobylého ubytování jménem La Hosteria máme doprovod s majáčkem, pak se loučí a jede. Nevím, jaké heslo ctí peruánská policie, ale tak nějak vypadá „pomáhat a chránit“ v praxi.

19.06.2018 13:52 - Zveřejněn před 2 dny

Na chovnou sezonu jsem se připravoval již od měsíce ledna, kdy jsem začal sestavovat jednotlivé chovné páry. Plán chovu si připravuji každý rok a tentokrát jsem se rozhodl pro různorodost barevných kanárů, protože se rád kochám pohledem na voliéry, kde proletují kanáři různých barevných rázů. Od lipochromových červených kanárů přes červené mozaikové kanáry až po melaninové, u nichž mám rád klasické barvy, jako je červená izabela, červený achát, a to zejména intenzivně vybarvený. V mozaice jsou to červení acháti, červenočerní, saténoví a izabeloví. V melaninu jsou to i bílí kanáři, a sice dominantně bílí saténoví a recesivně bílí achátoví opáloví. Opálové kanáry mám i červenočerné v mozaice a červenoachátové v mozaice. Na takovou směsici kanárů při jejich proletu ve velké voliéře je nádherný pohled a je to přímo pastva pro oči.

17.06.2018 11:52 - Zveřejněn před 4 dny

Většina pejskařů se raduje z kynologie, protože je to jejich zábava nebo zaměstnání. Jsou však lidé, kteří se z pejsků také radují, ale kynologie je pro ně nutností. To je případ handicapovaných dětí i dospělých, pro které je pes nezbytným pomocníkem.

16.06.2018 12:09 - Zveřejněn před 5 dny

Kdo by nechtěl, aby jeho kůň dokázal běhat rychleji, skákat výš nebo jen courat po krajině déle bez toho, že by se unavil? Většina sportovně laděných jezdců má tento požadavek na jednom z prvních míst seznamu svých jezdeckých přání. A představte si, že současný trh s krmnými doplňky myslí i na ně a slibuje: dávejte koni náš výrobek a jeho výkonnost se výrazně zvýší. Jek to pravda? Jak vůbec tyto doplňky fungují?

14.06.2018 09:35 - Zveřejněn před 7 dny

Jak takhle sedím u počítače, za zády mám docela slušnou sbírku literatury o skupině ptáků, která je námi chovateli docela oblíbená. Mohlo by se zdát, že o těchto ptácích víme všechno. Mladým se to stává skoro pravidelně, aby pak ke stáří museli dát za pravdu tomu řeckému filozofovi, který došel poznání, že neví nic. Ach ano, tenhlecten Sokrates, který nikdy nic nenapsal, a všechno, co o něm víme, známe z pera jeho žáka Platona. Ale kdo mu dával chleba, aby mohl filozofovat? Říká se, že pocházel ze zazobané rodiny. Jak všechno na světě souvisí se vším, měli bychom si uvědomit, že tedy ani o našich svěřencích toho zase tolik nevíme. Ale mohli bychom vědět více, kdybychom si to mohli dovolit. Přece jenom se objevují nové informace a pohledy, dokonce i v té starší literatuře, co mám za zády, jenom si je musíme uvědomovat. Proto si myslím, že je docela dobré udělat si čas od času takovou malou inventuru toho, co víme, protože v první řadě ve vědě, kterou ornitologie tedy je, není nic definitivního, konečného.

12.06.2018 09:52 - Zveřejněn před 9 dny

„Žádný pes tu není jen tak.“ W. Bruce Cameron: Psí poslání

10.06.2018 16:08 - Zveřejněn před 11 dny

Tradice československého chovatelství papoušků a cizokrajného ptactva sahá do minulosti více než sto let. Papoušci jsou většinou chováni a odchováváni v zajetí po řadu let již v několika generacích. Bylo by ale zajímavé připomenout si české (eventuálně československé) prvoodchovy zajímavějších, ale i těch běžnějších druhů papoušků. Informace a podklady pro tuto sérii článků budu čerpat z knih již zesnulého Milana Vašíčka, z knihy Cizokrajní ptáci chovaní v klecích od MUDr. Jaroslava Karáska, z původních Informačních zpravodajů, z Příloh informačních zpravodajů, z Exoty a ze starých výtisků v minulosti velmi oblíbeného časopisu Chovatel.

09.06.2018 08:09 - Zveřejněn před 12 dny

Pokud máte rádi nevšední, exotická plemena, pořiďte si právě ayam cemani – exotické, přímo magické plemeno, které má černé nejen peří, ale také kůži a vnitřní orgány. Toto černé zbarvení způsobuje genetické mutace nazývané fibromelanóza. Plemen s hypermelanózou je více, u nás jsou nejznámějším z nich hedvábničky. Žádné z nich ale není tak černé jako ayam cemani. Ayam znamená v indickém jazyce kuře, Cemani je vesnice poblíž města Solo na nejzalidněnějším ostrově na světě – Jávě.

« předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10779 780 další »

Komerční sdělení Vytvořit zde reklamu