Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.

Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod).

 
iFauna.cz »

Články

« předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10765 766 další »

11.12.2017 08:59 - Zveřejněn dnes

Letošní týdenní mezinárodní lavinový kurz Horské služby ČR se konal na hřebenech Krkonoš v polovině ledna. Jeho zahájení bylo spojené s výstupem na Sněžku, kde se u pomníčku vzpomínalo na dva členy HS, kteří tam právě 16. ledna před dvaačtyřiceti roky zahynuli při záchraně mladého turisty.

11.12.2017 08:50 - Zveřejněn dnes

O tomto papouškovi vyšlo v nedávné době několik článků ve Fauně. Nebudu ho tedy podrobně popisovat. Jen připomenu, že je to drobný (12,5 až 13,5 cm) zelený papoušek z jihovýchodní Asie. Samice nemá na rozdíl od samce červenou skvrnu na krku ani žlutý pásek na kostřci i modrá skvrna na temeni chybí nebo je slabě naznačena. V přírodě se má živit nektarem a květy, ale i semeny, plody s bobulemi, konzumuje též hmyz.

10.12.2017 10:42 - Zveřejněn včera

Kůň se v přírodě chová způsobem, který ho odlišuje od všech ostatních zvířat. K tomuto způsobu chování patří vybudování sociální struktury a fenomén uzavírání individuálních přátelství. Klíčem k oběma, tedy k potřebné dominanci a k intimní, uznalé důvěře, je koni vlastní komunikace, řeč těla.

07.12.2017 11:12 - Zveřejněn před 4 dny

Bažanti – Phasianidae – se člení do 16 rodů, které celkem sdružují 150 druhů a poddruhů. Mezi nimi je mnoho druhů velmi pestře zbarvených či zvláštně opeřených a každý chovatel má své oblíbené, na které by přísahal, že jsou to ti nejkrásnější. Ani já nejsem výjimkou a pro mne je tímto naprosto nejkrásnějším druhem bažant diamantový. Pokud však odhlédneme od emocí a subjektivního hodnocení, myslím, že všichni dojdeme k závěru, že paví bažanti jsou opravdové perly nejen v bažantí, ale v ptačí říši celkově.

07.12.2017 10:58 - Zveřejněn před 4 dny

Psi jsou nesmírně inteligentní zvířata, která nás nikdy nepřestanou překvapovat. Takřka každý den nám dokazují, že jsou našimi nejlepšími přáteli, na které se můžeme kdykoli spolehnout. Někteří psi si zaslouží více obdivu než ti ostatní, jejich výjimečnost je totiž úžasná, a někdy dokonce může zachránit nejeden život.

04.12.2017 14:18 - Zveřejněn před 7 dny

V poslední době dostávám mnoho dotazů od (patrně nových) majitelů štěňat, které se týkají problematiky psích her – zda mají nějaký význam, zda se jim má zabraňovat, jak korigovat bolestivá kousnutí mléčnými zoubky atd. Hry psovitých šelem mají v jejich světě nesmírný význam a je nejen dobré, ale takřka nezbytné do jejich tajemství proniknout, pokud má být majitel svému psu dobrým vůdcem.

02.12.2017 10:15 - Zveřejněn před 9 dny

Amadina pruhovaná je malý, téměř nenápadně zbarvený ptáček pocházející z Austrálie. V evropských klecích je značně oblíbeným chovancem, ačkoliv není zase tak běžný jako jiné druhy pocházející rovněž z těchto končin světa. Je to ptáček v evropských klecích domestikovaný, když žádní již nejsou vylíhnutí ve volné přírodě. Austrálie kdysi dávno zakázala jakýkoliv vývoz ptáků ze svého území, avšak také dovoz. V případě dovozů bylo nejspíš již pozdě, když mnohé druhy zvířat dovezené z rozličných důvodů se ukázaly vražedně nebezpečnými pro tamní přírodu.

30.11.2017 10:28 - Zveřejněn před 11 dny

Zástupci rodu paprika (Capsicum), který patří do řádu lilkotvaré (Solanales), čeledi lilkovité (Solanaceae), se používají jako zelenina, koření nebo lék. Pokud jde o lék, hodilo by se upřesnění, léčivou látkou je kapsaicin. Tato látka se dá využít i v chovech drůbeže, působí např. proti salmonelám i vnitřním parazitům, posiluje imunitu.

« předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10765 766 další »

Komerční sdělení Vytvořit zde reklamu
Zažívání, tlusté střevo, imunita
Veterinární produkt Probiovet obnovuje střevní mikroflóru. Řeší zažívací problémy a posiluje obranyschopnost.
Pučálka s.r.o. - Specialista na holistická krmiva
Dodání do 48 hodin. Doprava zdarma. Vše skladem. Profesionální servis.