Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.

Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod).

 
iFauna.cz »

Články

« předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10755 756 další »

18.08.2017 10:47 - Zveřejněn včera

V současné době vrcholí přípravy na výstavy a taky začíná příprava na budoucí chovnou sezonu. Je to období rozhodování. Po ukončení hnízdění jsme vyřadili z chovu jedince buď proto, že špatně krmili, nebo škubali mláďata. Do dalšího chovu tedy prošli výběrem jenom jednotlivci, kteří splnili naše očekávání. Jak mladí, tak chovní jedinci dopeřují. V této době přemýšlím, kolik mladých samečků a samiček si ponechám pro budoucí sezonu.

17.08.2017 08:29 - Zveřejněn před 2 dny

Co vše vybízí naše psy ke štěkavým projevům, už jsme zmínili v minulých třech článcích. Zbývá nám to nejtěžší – jak se vypořádat s těmi nejštěkavějšími. První zkušenost říká, že nejlepší je problémům předcházet. Proto už při prvních radostných chvílích ze čtyřnohého přírůstku do rodiny, zvláště když si pořídíme plemeno pověstné štěkavostí, musíme myslet na to, co bude dál. Nemáme-li s psíkem výcvikové ambice (jako žena, jejíž zkušenosti jsme popsali minule), začneme jakousi bytovou výchovou. Ta vede nejen ke komunikaci, čistotě a ovladatelnosti, ale i k návyku na samotu. Jakékoliv štěkání za naší přítomnosti snadno ovlivníme, avšak když jsme mimo domov, nemáme šanci. Ledaže by nám zatelefonoval soused, abychom se okamžitě postarali o štěkajícího nezbedu. Náš rychlý návrat dům by nic nevyřešil, kromě chvilkového uklidnění souseda. My bychom další den se strachem opouštěli domov, aby se na nás tentokrát nezlobil celý panelák. Začněme proto s výchovou co nejdříve.

15.08.2017 08:44 - Zveřejněn před 4 dny

Několikrát jsem se již zmínil, že na stará kolena přepadl mne nový koníček. Sedím v autě na jednom a témže místě a čumím. Je to moje pozorovatelna. Mohlo by se zdát, že je to činnost nudná a zbytečná, kdybych neměl u sebe modernější fotoaparát a kousek papíru, na který si zaznamenávám to, co jsem viděl. Venkoncem i spousta jiných lidí provozuje totéž. Myslivci na posedu nebo rybáři u vody. Jiní lidé zase chodí terénem a zaznamenávají viděné ptáky, právě probíhá další kolo mapování ptactva. Svoje záznamy předávám pak „majiteli“ mapovacího čtverce, který svoje pozorování může doplnit o to moje.

14.08.2017 12:42 - Zveřejněn před 5 dny

Ben, který pochází z USA a do České republiky se s rodinou přistěhoval teprve před několika lety, trpí poruchou autistického spektra. Border kolie Haley, kterou pro něj vycvičila Pestrá společnost, mu bude sloužit jako komunikační most s ostatními lidmi a zároveň mu bude dělat společnost, aby se nebál být sám.

13.08.2017 08:34 - Zveřejněn před 6 dny

Chovatelská literatura se tímto odborným pojmem pro péči o povrch vlastního těla a typem chování ptáků obvykle nijak nezabývá a podle etologa Z. Veselovského (2005) jej většinou opomíjejí i učebnice etologie. Přesto má svou důležitost a je nezbytné ho papouškům umožnit třeba poskytováním pravidelné koupele. K dennímu využití času ptáků patří v nemalé míře čištění zobáku, prstů a drápků, čištění vodou (prachem) a slunění, čištění jiným jedincem (allopreening). Tyto typy komfortního chování udržují papouška v potřebné kondici a čistotě vnějšího povrchu těla, umožňují mu odolávat nežádoucím vlivům prostředí. Mezi ně patří atmosférické změny, jakými jsou déšť, sníh, změny teploty, ale také reakce na škodlivé působení ektoparazitů na pokožku či opeření.

12.08.2017 10:22 - Zveřejněn před 7 dny

Husice nilská byla donedávna u nás považována za velmi vzácného zatoulance z Afriky. V posledních letech se ale s ní setkáváme ve volné přírodě stále častěji, dokonce i s mláďaty. V minulém století se již úspěšně aklimatizovala v Anglii a v Nizozemsku a odtud se nyní šíří i do střední Evropy.

11.08.2017 08:06 - Zveřejněn před 8 dny

Česko má světový unikát. Bývalý vojenský výcvikový prostor Milovice, který se nachází mezi městy Milovice a Benátky nad Jizerou, se stal prvním místem, kde se vyskytují všechny tři klíčové druhy velkých kopytníků Evropy. Tedy divocí koně, zubři a pratuři. Podobný pohled se lidem nenaskytl možná několik posledních tisíc let. Zubři byli v přírodě vyhubeni až počátkem dvacátého století, pratuři o tři sta let dříve a koně zřejmě již před mnoha sty lety a možná i tisícovkou let. Jejich poslední populace však přežívaly na různých místech, takže v jedné lokalitě se neměly možnost potkat několik tisíciletí.

« předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10755 756 další »

Komerční sdělení Vytvořit zde reklamu
QUIKO Classic 5kg vědro
QUIKO CLASSIC vědro 5kg. oblíbené váječné krmivo německá kvalita, přímý dovoz
raj-akvaristiky.cz
Internetová prodejna akvaristiky, teraristiky a chovatelských potřeb.
OBCHOD-RYBARENI.CZ
Rybářské potřeby, prodejna a e-shop se spoustou akčních nabídek pro rybáře. Slevový program, doprava zdarma.
AnimalShop
Nabízíme široký sortiment chovatelských potřeb pro psy, kočky, hlodavce a také pro akvaristiku, teraristiku.Doprava 56Kč