Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.

Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod).

 
iFauna.cz »

Články

« předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10776 777 další »

19.08.2018 14:17 - Zveřejněn dnes

Libeček lékařský (Levisticum officinale) je mohutná rostlina z řádu miříkotvaré (Apiales), z čeledi miříkovité (Apiaceae), která se pěstuje především jako koření. Využívá se ale také jako léčivá rostlina, byly ověřovány i možnosti použití v chovech drůbeže. Anglický název lovage i německý Liebstöckel zdánlivě spojují libeček s láskou. Anglické lovage vzniklo ze starého francouzského levesche, latinské levisticum zase ze slova ligusticum, tedy Ligurie, a to proto, že libeček byl a je zvláště rozšířený v třetím nejmenším kraji Itálie, Ligurii, ležící na severozápadě zmíněné země. Říkalo se mu také ligurský celer. V Německu a Nizozemsku je jedním z běžných názvů libečku Maggikraut (bylina Maggi), protože má bylina podobnou chuť vůni jako omáčka Maggi.

18.08.2018 07:22 - Zveřejněn včera

Výstavy jsou přehlídkou výsledků chovatelské činnosti a úsilí v daném roce. Pro mnohé z nás je úspěšnost našich odchovů daná výsledkem a umístěním na bodovaných výstavách a zájmem chovatelů o naše odchovy. Je to také doba, kdy jezdíme po výstavách a nakupujeme novou a kvalitní krev do našich chovů, aby budoucí sezona byla lepší než ta letošní. Pořád v nás dřímá nespokojenost a touha, aby příští sezona byla lepší.

16.08.2018 08:26 - Zveřejněn před 3 dny

„Psi nejsou celý náš život, ale dělají náš život celý.“ Roger Caras

14.08.2018 08:55 - Zveřejněn před 5 dny

Téměř padesát roků mé chovatelské zájmové činnosti patřilo chovu čistokrevných zvířat. Byla to drůbež, holubi, papoušci, nutrie, a hlavně králíci. Téměř dvacet pět roků jsem se také aktivně jako posuzovatel i vystavovatel zúčastňoval výstav na všech úrovních. Asi před deseti roky jsem z pracovních i osobních důvodů na organizované chovatelství zanevřel, králíky zrušil a posuzování pověsil na hřebík.

12.08.2018 19:28 - Zveřejněn před 7 dny

Nedaleko Drážďan v Sasku se rozkládá městečko Moritzburg, kde se nachází známý německý hřebčinec, ve kterém v současné době chovají těžké teplokrevníky, sportovní teplokrevné koně a také haflingy. O prvních třech víkendech v září se v hřebčinci koná přehlídka plemenných hřebců, která je nádhernou podívanou. Velmi populární je také místní stejnojmenný vodní lovecký zámek, kde se v 80. letech natáčela kultovní pohádka Tři oříšky pro Popelku.

11.08.2018 10:27 - Zveřejněn před 8 dny

Jihoameričtí papoušci žijí nejen v tropických pralesích, ale i v nezalesněné krajině. Dříve obýval papoušek karolínský (Conuropsis carolinensis) i Spojené státy americké, ale v současné době je již vyhynulý. Byl zařazen do monotypického rodu Conuropsis, který byl příbuzný s rodem Aratinga. Vyhuben byl kolem roku 1918. Pro latinskoamerický kontinent jsou zvláště typické a velice známé dva druhy – arové a amazoňané.

10.08.2018 09:23 - Zveřejněn před 9 dny

Postupujeme-li čeledí astrildovitých podle systému použitého v publikaci Soustava a české názvosloví ptáků světa, dostáváme se k rodu Cryptospiza, který můžeme česky nazvat rodem astrildů horských. Tento rod zahrnuje jen čtyři druhy drobných astrildovitých pěvců, kteří se vskutku vyskytují v Africe jen v horských ekosystémech. U tohoto rodu se chci trochu více zdržet, než tomu bylo v předchozích částech pohledů na současnost, a to ze dvou důvodů. Důvodem prvním je, že česká chovatelská literatura se těmito ptáky dosud nezaobírala, důvodem druhým to, že se podařilo nasbírat jisté zkušenosti a poznatky, které v chovatelské literatuře nikde nenajdete. Kromě jednoho druhu jsou tito ptáci v chovatelské Evropě jen málo známí. Pojďme se tedy na ně podívat.

09.08.2018 08:11 - Zveřejněn před 10 dny

Mám rád výstavy holubů a holubářské řeči snad ještě raději. Nedávno za jednoho deštivého dne jsem seděl v příjemně vytopené místnosti v sousedství výstavní haly a společnost mi dělali dva postarší holubáři. Neznal jsem je, jenže "holubář všude bratra má", semleli jsme kdeco, až se řeč stočila na dravce.

« předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10776 777 další »

Komerční sdělení