Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.

Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod).

 
iFauna.cz » Články »

Psi

« předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10165 166 další »

17.05.2018 09:41 - Zveřejněn před 5 dny

„Žádný pes tu není jen tak.“ W. Bruce Cameron: Psí poslání

12.05.2018 11:01 - Zveřejněn před 10 dny

Léto je v plném proudu. Teploty se stále zvyšují a my si užíváme dovolených a další letní pohody. Bohužel i v tomto období číhá nejen na nás, ale především na naše pejsky řada nebezpečí. Pojďme se společně podívat na některá z nich a na to, jak jim předejít.

08.05.2018 11:40 - Zveřejněn před 14 dny

Vznik saintgermainského krátkosrstého ohaře se datuje na začátek 19. století. Malíři Desportes a Oedry zachytili na svých plátnech, která jsou k vidění zejména v Louvru, hned několik bílo–oranžových ohařů. Nelze sice s jistotou říci, že se jedná o saintgermainské ohaře (čte se „senžermenský ohař“ nebo u označení braque saint–germain „brak senžermen“), ale s ohledem na dobu, místo i jejich dřívější oblíbenost je to opravdu možné. Takto zbarvení lovečtí psi však byli tehdy velmi oblíbeni a mnoho francouzských ohařů (plemen a typů) se vyskytovalo v podobném zbarvení.

29.04.2018 13:20 - Zveřejněn před 23 dny

V srpnu 2017 oběhlo čtyřicet let, co na svět přišla první štěňata českého horského psa. Plemene, které mělo být v mnoha směrech univerzální, silné a odolné a jehož šlechtěním dosáhli jeho chovatelé výborných výsledků a nakonec i vysněného cíle.

18.04.2018 09:40

Jako každé léto, tak i letos se vydalo k vodě mnoho čerstvých majitelů psů, kteří byli poněkud překvapení, když zjistili, že pro jejich miláčka voda není žádnou slastí. Zaráželo je to o to více, když poblíž jiní pejsci běhali do vody a řádili v ní, jako by to mělo být naposledy. „Jak je to možné?“ ptali se.

10.04.2018 13:57

Existence tohoto plemene, respektive jeho předků, se odhaduje na několik až desítek tisíc let a je považováno za původní. Jeho historie je spjata s původní etnickou skupinou paleoasijského původu, národem Čukčů. Tento národ je považován za první obyvatele severovýchodní Asie a je starý 30–40 tisíc let. Za místo vzniku tohoto plemene je považována Sibiř, ale vyšlechtění husky do plemene má na svědomí Severní Amerika. Přístup Čukčů ke psům v nehostinných krajinách byl sice „využít je naplno“, ale zároveň byli jejich přáteli, členy rodiny i topením v době spánku, což v kynologické historii ve vztahu pes a člověk není až tak běžné.

04.04.2018 11:55

„Žádný pes tu není jen tak.“ W. Bruce Cameron: Psí poslání

Novou éru v nahlížení na chování, a tedy i učení psů v Československu odstartoval Vladimír Mikulica svou knihou Poznej svého psa. Zdraví mu však nedovolilo, aby v osvětě a v bádání pokračoval. MVDr. Vladimír Mikulica, CSc., by se letos dožil sedmdesáti let. Přestože mu bylo dopřáno zpracovat pouze jedinou knihu, byť opakovaně vydávanou s několika menšími změnami v osmdesátých a na počátku devadesátých let, je možné konstatovat, že jeho publikace byla převratná. Nikoliv z hlediska nových výcvikových metod, ale v pohledu na proces učení psů. To nastínilo zkušeným a hloubavým kynologům cestu k hledání dalších přístupů k výchově a výcviku psů, když do té doby se vycházelo z teorie reflexů nositele Nobelovy ceny I. P. Pavlova. Kniha vydaná poprvé ve Státním zemědělském nakladatelství v roce 1985 v nákladu 65 tisíc výtisků se dočkala i dalšího rozšířeného vydání a dotisků v devadesátých letech, takže počet výtisků se přiblížil k úctyhodnému číslu dvou set tisíc. Takovým nákladem se nemůže pochlubit žádná obdobná kniha.

V dnešní době máme možnost pojistit si skoro vše. Máme pojištěný dům, auto, a dokonce i život. Někteří lidé uzavírají i tzv. „pojistky na blbost“. Proč by tomu tedy mělo být jinak u našich milovaných domácích mazlíčků? Pojišťovny hlásí jen samé výhody, pomoc při veterinární péči či při poškození majetku vaším zvířetem. Zda je toto pojištění pro vás a vašeho pejska výhodné, posuďte sami.

V roce 2003 získalo toto úžasné plemeno v rázu středním a velkém svůj řádek v červené knize německých plemen psů ohrožených vyhynutím. Zde byl velký špic zařazen mezi nejohroženější druhy domácích zvířat vyhynutím do první kategorie, což je velmi vysoké riziko, že tyto rázy vymizí v historickém propadlišti kynologických dějin. Byla by velká škoda a nenahraditelná ztráta o tyto akční, veselé a stále usměvavé krasavce přijít.

« předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10165 166 další »

Komerční sdělení Vytvořit zde reklamu
CatExpert.cz - zasítění oken bez vrtání
Zabezpečte své kočce výhled z okna dříve, než bude pozdě. Objednejte CatExpert ještě dnes!
www.dromy.cz
KOLAGENNÍ PEPTIDY PRO INTENZIVNÍ REGENERACI POHYBOVÉHO APARÁTU. Akční cena 395 Kč.
ShopForPets.cz
Obchod pro domácí mazlíčky. SLEVA při registraci. DOPRAVA ZDARMA a další výhody. Tak neváhej a navštiv nás :)
Psí hotel u Brna.
Dopřejte vašim pejskům dovolenou v hotelu. A když říkáme hotel, myslíme tím hotel ...