Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.

Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod).

 
iFauna.cz » Články »

Akvaristika

« předchozí 1 2 3 4 5 další »

Předtím, než si vše potřebné pořídíte, je třeba si ujasnit …

Většina mláďat lidskou pomoc nepotřebuje. Pokud u mláděte nejsou jeho rodiče, neznamená to, že je opuštěné. Jeho rodiče jsou většinou poblíž a pravidelně se k mláděti vrací, aby jej nakrmili. U mnoha druhů volně žijících živočichů je běžné, že rodiče nechávají své potomky i několik hodin o samotě, když shánějí v okolí potravu. Tyto informace vám pomohou poznat, kdy mládě potřebuje lidskou pomoc a kdy ne.

Austrálie, sen mnoha potápěčů, ale i mořských nadšenců, kteří se nikdy nepotápěli. Ostrov, kolem něhož se nachází jednoznačně nejhezčí korálové útesy na zemi. Nejznámější je Velká útesová bariéra – Great Barrier Reef – která je od roku 1981 zapsána pod ochranou UNESCO. Nachází se na severovýchodním pobřeží Austrálie, a nejedná se o jeden celistvý útes, ale o mnoho menších útesů. Má délku přes 2 000 km a šířku až 150 km.

Rudé moře je část Indického oceánu, která se rozprostírá mezi Arabským poloostrovem a Afrikou. Na délku má skoro 2 000 km, a široké je až 350 km. Rudé moře získalo svoje jméno podle sinice, která v době svého rozmnožování zbarví moře do červena. Velkou zvláštností tohoto moře je větší hustota mořské vody, která je způsobena umístěním. Do moře nepřitéká mnoho sladké vody z řek, srážky také nedosahují vysoké úrovně a nevyrovnají vysoké odpařování vlivem celoročně vysokých teplot.

Korálové útesy v ostrovní Indonésii patří k nejhezčím a druhově nejrozmanitějším na světě. Dnes si povíme něco o ostrově Jáva. Jedná se o velký ostrov, který je ze všech stran obklopen mořem, na kterém je významná sopečná činnost. Její vliv je jasně patrný především na barvě písku na pláži.

Kančík příčnopruhý je mou oblíbenou akvarijní rybou. Byl jedním z prvních druhů, se kterými jsem začínal a ke kterým se také pravidelně s nostalgií vracím. Přestože je to ryba krásná a pěkně zbarvená, není vhodná do společného akvária. Je silně teritoriální a v době tření a odchovu mladých dosti agresivní. Přesto, rozhodne-li se někdo pro její chov, byť v jednodruhovém akváriu, nebude touto rybkou zklamán. Široká paleta jejího sociálního chování a dojemná péče o potomstvo, to je podívaná, která zaujme každého akvaristu.

Malá akvária slouží nejčastěji k vytírání generačních ryb, odchovu potěru a mladých rybek. Jsou tudíž většinou jen dočasným řešením a do budoucna neposkytují většině druhů akvarijních ryb optimální podmínky, zejména dostatečný prostor k životu.

Astronatus ocellatus (AGASSIZ, 1831) Vrubozubci se vyskytují v Jižní Americe, v povodí řek Orinoko, Amazonka, Rio Negro, Paraná a Rio Paraguay. Osidlují stojaté a pomalu tekoucí vody v nížinách, například slepá ramena a jezera v záplavových oblastech. Je zajímavé, že žijí v tzv. „bílé vodě“ (zakalené jílovými sedimenty), stejně jako v tzv. „černé vodě“...

(Pokračování z Fauny č. 7/2008.) obr. 1 obr. 2 obr. 3 obr. 4 obr. 5 obr. 6 Po uvedených úpravách v akváriu jsme čekali, co se bude dít dál. A dělo se. Skalárům, samci i samici, se brzy zabarvil hřbet a vysoká hřbetní ploutev do červena Samec, protože je světlejší, byl červenější. Na samici byla červená barva vidět jen na...

Ať jsme byli děti nebo dospělí, vždycky jsme měli doma nějaké akvárium s rybičkami. Většinou to byly živorodky, levné a dostupné neonky nebo parmičky. Později jsme se rozhodli chovat i jiné, dražší a hůře dostupné druhy, nakonec jsme se zakoukali do afrických cichlid. Bohužel při povodních v roce 2002 nás zaplavila voda až do výšky půl metru od stropu právě...

« předchozí 1 2 3 4 5 další »

Komerční sdělení Vytvořit zde reklamu
Mořská akvaristika Plzeň
Vše pro mořskou akvaristiku včetně živočichů. Váš sen o mořském akváriu proměníme ve skutečnost...
raj-akvaristiky.cz
Internetová prodejna akvaristiky, teraristiky a chovatelských potřeb.
OBCHOD-RYBARENI.CZ
Rybářské potřeby, prodejna a e-shop se spoustou akčních nabídek pro rybáře. Slevový program, doprava zdarma.
AnimalShop
Nabízíme široký sortiment chovatelských potřeb pro psy, kočky, hlodavce a také pro akvaristiku, teraristiku.Doprava 56Kč