Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.

Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod).

 
iFauna.cz » Články »

Drůbež

« předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 1031 32 další »

27.04.2018 16:00 - Zveřejněn před 28 dny

Měsíček lékařský (Calendula officinalis L.) z řádu hvězdnicotvaré (Asterales), čeledi hvězdnicovité (Asteraceae), podčeledi Asteroideae, rodu měsíček (Calendula) je další pokladem, který nám příroda dává. Zkrášluje záhony i vázy, podstatné je, že se používá jako léčivá rostlina. Chovatelům krém z ní připravený zjemní ruce, ale může pomoct i chované drůbeži. Jméno rodu Calendula pochází z latinského názvu calendae, což znamená „první den v měsíci“. Měsíček lékařský, anglicky pot mangold, je často zaměňován s jinými druhy, které jsou označované stejně, ale patří k jiným rodům. Jde např. o aksamitník – afrikán.

20.04.2018 21:52

Klasifikován jako zranitelný (vulnerable, VU) a uveden v úmluvě CITES, příloha I. Stran názvosloví prošel jistým vývojem. Dříve byl označován jako Polyplectron emphanum (Temminck, 1832), protože však první popis provedl Lesson (1831) jako Polyplectron napoleonis, je od roku 2001 používán pro bažanta palawanského jako jediný správný latinský název Polyplectron napoleonis.

07.04.2018 11:38

Někteří chovatelé nedají dopustit na přirozené líhnutí pod kvočnou. Pokud chceme líhnout pod kvočnou, musíme počítat s tím, že kvočnu zpravidla nedonutíme kvokat, kdy se nám to hodí. I o to se ale můžeme pokusit. Další nevýhodou je snížení celkové snášky, přenos nemocí na kuřata. Výhodou líhnutí pod kvočnou je, že se o průběh líhnutí a vylíhlá kuřátka chovatel nemusí tolik starat.

04.04.2018 19:36

Skořice je kůra stálezelených tropických stromů skořicovníků, které patří do čeledi vavřínovité (Lauraceae). Pro kůru se používá Skořicovník ceylonský (Cinnamomum zeylanicum) a Skořicovník čínský (Cinnamomum cassia). Je nejen oblíbeným kořením, které se hodí i k přípravě kuřete. Může být i něčím víc, než součástí receptu. Testována byla i jako prostředek v boji proti bakteriálním infekcím. Doporučuje se v kombinaci s oreganem.

Letošní líhňařská sezona je již téměř za námi, v diskusích se ale množí dotazy s různými problémy, se kterými jste se, milí čtenáři, setkali. Vlivů, na kterých závisí dobrý průběh líhnutí, je celá řada. Výsledky líhnutí jsou závislé především na biologické hodnotě násadových vajec a na dobré funkci líhně nebo spolehlivé kvočně.

Kopr (Anethum graveolens) vonný se řadí do řádu miříkotvaré (Apiales), čeledi miříkovité (Apiaceae), je jediným zástupcem rodu kopr (Anethum). Lidově se kopru říká císařský kořen nebo koprek. Anglický název dill je odvozen od staroanglického dyll, které pravděpodobně pochází z norského slova pro uklidnění a uvolnění. Vonným se nazývá právem, jeho vůně je nezaměnitelná. Využití má jako léčivá bylina, potravina, ale také jako krmivo pro drůbež.

Když se rozhodnete vystavovat: 2. pozice – hlava

Klasifikován jako téměř ohrožený, Near Threatened (NT), a uveden v úmluvě CITES, příloha II.

Petržel zahradní (Petroselinum crispum) nebo také petržílka, petruška, petružel či zahradní zápich patří k rodu petržel (Petroselinum) z čeledi miříkovitých (Apiaceae), řádu miříkotvaré (Apiales). Roste snad v každé zeleninové zahrádce a patří k nejoblíbenějším zeleninám i bylinkám. Má široké uplatnění v potravinářství a v léčitelství, ale využít se dá i ke zpestření krmné dávky našich opeřenců. Druhový název Petroselinum odpovídá řeckému petroselinon, což lze přeložit jako skalní celer. První část slova petra se dá přeložit jako skála, druhá část selinon označuje také celer.

V důležitosti posuzovaných znaků je u lehkých plemen hned na prvním místě, u ostatních plemen na místě druhém. Pouze u bojových plemen je důležitějším plemenným znakem utváření hlavy a zobáku. Hodnotí se nejen jednotlivé části hlavy a její tvar, ale i její velikost a to, zda odpovídá dalším tělesným proporcím.

« předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 1031 32 další »

Komerční sdělení Vytvořit zde reklamu
Pučálka s.r.o. - Specialista na holistická krmiva
Dodání do 48 hodin. Doprava zdarma. Vše skladem. Profesionální servis.
CatExpert.cz - zasítění oken bez vrtání
Zabezpečte své kočce výhled z okna dříve, než bude pozdě. Objednejte CatExpert ještě dnes!