Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.

Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod).

 
iFauna.cz » Články »

Terarijní zvířata

« předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 1067 68 další »

Na celé naší planetě není jiný biotop, který by se tak výrazně a v ničem nepodobal žádnému jinému. Biotop, který by obsahoval takové množství endemických druhů rostlin a živočichů, biotop, který je tak výrazně izolován od všech ostatních ekosystémů. Existuje jen jediné takové místo na Zemi – trnitý buš na jižním cípu ostrova Madagaskar.

Zimování terarijních zvířat je stejně jako chov samotný opředeno několika mýty a existuje mnoho zaručených i těch méně vhodných metod. Mnoho chovatelů svá zvířata zimuje, stejně tak je i velká chovatelská základna, která raději nezimuje. Jak je to tedy doopravdy? V tomto článku Vám prozradím několik zásad, které je vhodné si uvědomit a každý se potom může rozhodnout, jestli zimovat nebo ne.

Cvik „lehni“ má mnohostranné využití v běžném životě a je součástí mnoha dalších cviků, jako je například krátkodobé či dlouhodobé odložení („zůstaň“) nebo poslání psa „na místo“. Zároveň je cvikem dobře využitelným, když chceme někde setrvat delší dobu (návštěva restaurace) nebo chceme psovi zdůraznit, jak je důležité momentální zachování klidu. A v neposlední řadě tento cvik využijí ti majitelé, kteří se svými psy cvičí stopování a různé speciální cviky či disciplíny.

Zo systematického hľadiska patrí rod Goniurosaurus do čeľade Gekkonidae, podčeľade Eublepharinae. Momentálne sem patria druhy g. araneus, g. bavanglingensis, g. catbaensis, g. hainanensis, g. huuliensis, g. kuroiwae, g. lichtenfelderi, g. luii, g. orientalis, g. splendens, g. toyamai, g. yamashinae, g. yingdeensis.

Třída: plazi, řád: šupinatí, čeleď: varanovití. Rozšíření: Indonésie – ostrovy Komodo, Rinča, Gili Montang, Flores. Velikost: délka těla až 3,1 m, hmotnost největších samců po nasycení i více než 100 kg. Rozmnožování: snůška samic obsahuje 10 až 30 vajec. Za 197 až 230 dnů se líhnou mláďata o velikosti 40–50 cm a hmotnosti 100–140 g. Délka života: až 20 let.

Charakteristika druhu. Želva čínská Mauremys sinensis patří do čeledi Geoemydidae (= Bataguridae), batagurovití, dříve byla řazena do rodu Ocadia, nyní Mauremys. Tento druh nemá žádné popsané poddruhy (Moravec 2008). V přírodě se vyskytuje v Číně, ve Vietnamu až po severní Laos (Zych 2006). Jedná se o kontrastně zbarvené želvy se světlými proužky na tmavém podkladu. Tmavý klenutý karapax má tři podélné kýly. Chov s jinými klidnými druhy vodních želv je možný. Nenapadá ani zvířata vlastního druhu ani želvy jiných druhů.

Pro potřeby zjednodušení a omezení administrativy rozdělil vědecký orgán CITES vybrané druhy živočichů do tří kategorií a testy parentity budou vyžadovány podle zařazení příslušného druhu do těchto kategorií. Pokud však budou shledány důvody k požadavku parentitního testu u exemplářů kteréhokoli z druhů zahrnutých v příloze A (popř. B), bude vědecký orgán CITES parentitní test vyžadovat i v těchto případech v souladu s článkem 55 nařízení Komise (ES) č. 865/2006 o prováděcích pravidlech k nařízení Rady (ES) č. 338/97 o ochraně druhů volně žijících živočichů a planě rostoucích rostlin regulováním obchodu s nimi.

Turistické městečko Rabac není jistě nutné představovat. Je oblíbeným cílem českých turistů a leží na východním pobřeží Istrie. Málokdo z těch, kdo sem jezdí za sluncem a modrozeleným mořem, však ví, že v Rabacu a jeho okolí žije řada zajímavých druhů ještěrek.

Většina mláďat lidskou pomoc nepotřebuje. Pokud u mláděte nejsou jeho rodiče, neznamená to, že je opuštěné. Jeho rodiče jsou většinou poblíž a pravidelně se k mláděti vrací, aby jej nakrmili. U mnoha druhů volně žijících živočichů je běžné, že rodiče nechávají své potomky i několik hodin o samotě, když shánějí v okolí potravu. Tyto informace vám pomohou poznat, kdy mládě potřebuje lidskou pomoc a kdy ne.

V českých chovech se mimo krmné cvrčky a pár druhů sarančí zástupci rovnokřídlých (Orthoptera) vyskytují jen vzácně. V poslední době je však v chovech a terarijní inzerci k vidění exotická kobylka Stilpnochlora couloniana (Saussure, 1861), která je na rozdíl od svých evropských příbuzných býložravá. Protože o této kobylce a jejím chovu není mnoho informací, rozhodl jsem se napsat tento článek, který snad pomůže zájemcům o chov tohoto zajímavého druhu.

« předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 1067 68 další »

Komerční sdělení
repashy/pangea
repashy krmivo pre vaše plazy chovateľské potreby pre plazy
raj-akvaristiky.cz
Internetová prodejna akvaristiky, teraristiky a chovatelských potřeb.