Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.

Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod).

 
iFauna.cz » Články »

Krmiva

Pšenice je jednou z nejběžnějších krmných obilovin, používají se jak obilky, tak sláma nebo mladé zelené rostliny. V krmných dávkách drůbeže patří k těm základním. Je významnou potravinou, ale také surovinou. S pšenicí, stejně jako např. s kukuřicí, mědí nebo ropou, se obchoduje na komoditních burzách. Celosvětově je po kukuřici druhou nejpěstovanější obilninou, třetí místo patří rýži.

Mrkev, řepa, brambory … Mezi chovateli králíků nejznámější a nejvytíženější druhy okopanin, kterými svým ušákům po celý rok, jsou-li k dispozici, přilepšují. Ale co zkusit třeba topinambury? Mnozí myslivci, zahrádkáři či chovatelé jdoucí s dobou by jistě mohli vědět, o čem je řeč. Vím to i já, a proto bych vás rád s touto nenáročnou rostlinou a jejím pěstováním blíže seznámil.

Patříte také mezi ty, kteří si koncem babího léta říkávají, co s poslední vyrostlou trávou? Nebaví vás sekat zahradu a mrhat pící tím, že je vyhozena do kompostu nebo vyvezena do lesa? Chcete-li vyzkoušet pro ušáky něco „nového“, nabízím alternativu, která řeší hned několik problémů jednou ranou!

Nový chlupatý mazlíček dokáže převrátit Vaši domácnost vzhůru nohama, a to někdy téměř doslova. Je skoro jako miminko, „vtrhne“ do Vašeho života a alespoň zpočátku si nárokuje většinu Vaší energie, času a lásky. Pokud máte kotě nebo štěně poprvé, krůček po krůčku se učíte o nového člena Vaší rodiny dobře starat. Úplně jednoduché to není, každé zvířátko je přeci jen jiné a obecný manuál neexistuje. Ovšem určité zákonitosti ano a my Vás s nimi velmi rádi seznámíme. Staňte se členy Hill’s klubu štěňat a koťat, zapojte vlastní intuici a pak už se jen s Vašimi mazlíčky těšte na život plný radosti, porozumění a dobrodružství.

V minulých číslech jsem uvedla, že slepice mají krátkou trávicí trubici, a tak využitelnost krmiv ovlivní např. i obsah vlákniny nebo zastoupení vody. Dnes se podívejme na jednotlivá krmiva.

Myšlenka vyvinout krmivo Marp vzešla z našich dlouholetých zkušeností v oblasti distribuce krmiv a výživy zvířat. Naším hlavním cílem bylo, je a bude přinášet krmiva, která jsou zaměřena na maximální funkčnost. Krmivo Marp přinášíme ve dvou základních řadách – holistická řada a superprémiová naturální řada.

Špatně krmený pes už od pohledu nemá „jiskru“, nemá energii. Nemusí být hubený, často právě naopak, mívá nadváhu. Rád polehává, je neaktivní, málo si hraje. Při procházce se prochází, neběhá, nevyhledává hry, těší se hlavně zpátky domů. Málo aktivně komunikuje s dalšími zvířaty a lidmi, je klidný, vyjadřuje se očima a vrtěním ocásku, nevrtí „celým psem“, není mu do skoku. Méně pobíhá, nezkoumá, není zvídavý. V každém momentě jako by šetřil energii, snaží se ji nevydávat, nevyzařuje. Instinkty mu našeptávají: Něco ti chybí, každou kalorii si schovej! Nespaluj! Tělo s nedůvěrou očekává, že bude ještě hůř.

Každá kočka je jedinečná. Některá si ráda hraje, jiná raději celý den proleží. Bez ohledu na vzhled je kočka mazlíček a majitelé ji milují takovou, jaká je. Třeba i baculatou. Baculky jsou tak rozkošné a měkoučké, že by byl hřích jim cokoliv upírat. Jsou spokojené, když jsou zdravé, milované a hýčkané. Kočky se nepozorují v zrcadle jako ženy a svou váhu neřeší, ani když jim začne způsobovat potíže v pohyblivosti, mrštnosti nebo při hře. Nadváha však může kočce způsobit zdravotní problémy. Dekagramy nebo kila navíc nadměrně zatěžují srdce, páteř a klouby, dlouhodobá nadváha navíc zvyšuje riziko vzniku cukrovky.

Španělská společnost Psittacus Catalonia SL byla založena s úmyslem zaměřit svou hlavní činnost na péči o papoušky chované v zajetí. Společnost zahájila svou činnost v roce 1998 vývojem chovného centra pro africké papoušky. Od té doby až dodnes společnost rozšířila oblast své činnosti a nyní věnuje zvláštní pozornost výzkumu a vývoji specifických krmiv pro papoušky.

Doplněk jídelníčku kočkovitých šelem Na jaře a v létě lze kočky pozorovat, jak často okusují trávu. Příčina je taková, že ostré listy trávy pomáhají vyčistit žaludek od chlupů spolykaných při každodenním čištění srsti. Během pozdního podzimu, zimy a časně na jaře tuto možnost nemají. Proto se doporučuje vysévat v určitých intervalech obilí...

Komerční sdělení Vytvořit zde reklamu
raj-akvaristiky.cz
Internetová prodejna akvaristiky, teraristiky a chovatelských potřeb.
CatExpert.cz - zasítění oken bez vrtání
Zabezpečte své kočce výhled z okna dříve, než bude pozdě. Objednejte CatExpert ještě dnes!
Sušené vepřové uši
Časkrmení.cz - specialista na sušené pamlsky! 100ks prémiových vepřových uší za výhodnou cenu! Skladem! Nakupujte zde ->
www.dromy.cz
KOLAGENNÍ PEPTIDY PRO INTENZIVNÍ REGENERACI POHYBOVÉHO APARÁTU. Akční cena 395 Kč.