Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.

Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod).

 
iFauna.cz » Články »

Krmiva

Pšenice je jednou z nejběžnějších krmných obilovin, používají se jak obilky, tak sláma nebo mladé zelené rostliny. V krmných dávkách drůbeže patří k těm základním. Je významnou potravinou, ale také surovinou. S pšenicí, stejně jako např. s kukuřicí, mědí nebo ropou, se obchoduje na komoditních burzách. Celosvětově je po kukuřici druhou nejpěstovanější obilninou, třetí místo patří rýži.

Mrkev, řepa, brambory … Mezi chovateli králíků nejznámější a nejvytíženější druhy okopanin, kterými svým ušákům po celý rok, jsou-li k dispozici, přilepšují. Ale co zkusit třeba topinambury? Mnozí myslivci, zahrádkáři či chovatelé jdoucí s dobou by jistě mohli vědět, o čem je řeč. Vím to i já, a proto bych vás rád s touto nenáročnou rostlinou a jejím pěstováním blíže seznámil.

Patříte také mezi ty, kteří si koncem babího léta říkávají, co s poslední vyrostlou trávou? Nebaví vás sekat zahradu a mrhat pící tím, že je vyhozena do kompostu nebo vyvezena do lesa? Chcete-li vyzkoušet pro ušáky něco „nového“, nabízím alternativu, která řeší hned několik problémů jednou ranou!

Nový chlupatý mazlíček dokáže převrátit Vaši domácnost vzhůru nohama, a to někdy téměř doslova. Je skoro jako miminko, „vtrhne“ do Vašeho života a alespoň zpočátku si nárokuje většinu Vaší energie, času a lásky. Pokud máte kotě nebo štěně poprvé, krůček po krůčku se učíte o nového člena Vaší rodiny dobře starat. Úplně jednoduché to není, každé zvířátko je přeci jen jiné a obecný manuál neexistuje. Ovšem určité zákonitosti ano a my Vás s nimi velmi rádi seznámíme. Staňte se členy Hill’s klubu štěňat a koťat, zapojte vlastní intuici a pak už se jen s Vašimi mazlíčky těšte na život plný radosti, porozumění a dobrodružství.

V minulých číslech jsem uvedla, že slepice mají krátkou trávicí trubici, a tak využitelnost krmiv ovlivní např. i obsah vlákniny nebo zastoupení vody. Dnes se podívejme na jednotlivá krmiva.

Doplněk jídelníčku kočkovitých šelem Na jaře a v létě lze kočky pozorovat, jak často okusují trávu. Příčina je taková, že ostré listy trávy pomáhají vyčistit žaludek od chlupů spolykaných při každodenním čištění srsti. Během pozdního podzimu, zimy a časně na jaře tuto možnost nemají. Proto se doporučuje vysévat v určitých intervalech obilí...

Komerční sdělení
Sušené pochoutky pro pejsky
Nejširší nabídka originálních sušených pamlsků v ČR za super ceny! Sušené pouze horkým vzduchem! Vše skladem!
raj-akvaristiky.cz
Internetová prodejna akvaristiky, teraristiky a chovatelských potřeb.