Informace o uživateli:
-
Moje zvířata
Nenalezeny žádné fotografie zvířat
Registrace od: 21. 1. 2015 15:30:57
Naposledy přihlášen: 9. 5. 2023 12:43:10
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
Uživatel s deaktivovaným účtem
napsal(a):
běžně se to doporučuje - zcela vyvážená strava pro štěně v růstu - pak už se nedá nadělat tolik škody... Vždyť i Inspektorka říká, že u některých majitelů štěňat je lépe, když krmí granule ....
Jinak teda dostává i bílý jogurt, tvaroh, vajíčko, dá si semnou sýr (když nejsou moc slané)
Uživatel s deaktivovaným účtem
napsal(a):
A to maso žere? To jsem z příspěvku nepochopila.
A vlastně jsem ani nepochopila, proč do roku granule a pak maso.
Maso žere hezky. Od té doby konečně normálně žere právě. Do roka granule jsem chtěla proto, že jsem se trochu bála, když roste. Aby jí třeba něco nechybělo. Teď to teda po týdnu přepočítávám. Podle toho, jak nabírá.
rapotacka11
napsal(a):
Nebo třeba 1 krmení jak je zvyklý,
druhé krmení granule. (zkusit, zda to pomůže)
Granule právě nechce. Proto jsem přešla dvou týdnech na maso. Vyzkoušela jsem troje a z každých pozobala. Měla jsem v plánu krmit cca do roka granule a pak maso. Ale nechtěla to, tak ji nebudu zbytečně nutit to žrát. Ale můžu zkusit, jestli se jí nezměnila chuť no.
Uživatel s deaktivovaným účtem
napsal(a):
Odpadlý, uschlý nebo zavlhlý zbytek trávy, který vyjede při nastartování sekačky ven, je pro mé psy lahůdka. Servisman přes sekačky mě každý rok kárá, chtělo by to čistit průběžně.
Jak staré máte štěně a čím ho krmíte? Jestli jde o hysterické požírání, něco jí možná ve stravě chybí. Pes je chytrý, umí si sám doplnit chybějící složky stravy. Žraním různých druhů hoven, bylinek, travin, kořínků se snaží polepšit balanci pro svůj organizmus. Než dávat štěněti košík, zamyslela bych se primárně nad stravou.
Ještě mě napadlo, koupit přímo bylinkový doplněk. Se sušenými bylinkami a to přidávat. A nebo třeba přímo nasekané listy pampelišky.
Atheira
napsal(a):
Co vím, tak ani trávu žeroucí zvířata se trávou ze sekačky nekrmí z toho důvodu, že ty posečený kousky mají tendenci rychle kvasit, což není na trávení dobrý. Ale štěňata dělaj divný věci, když to není posečená tráva, je to to samý se sněhem. A pak blejou.
Jako cíleně ho nechat sežrat celý okolní lány je asi blbost, hlídat rozhodně jo. Když neuhlídáte a sežere fakt velký množství čekala bych, že bude blejt. Ale že lítá a občas to láduje... no, je to štěně, to se stává. Ale trénovat, že není dobrý to dělat, je určitě na místě.
Děkuju za odpověď. Ona kdyby mohla, tak to sežere asi fakt všechno 😑. Na běžnou trávu tak vysazená není. Nebo je to tím, že to je pro ni prostě nové. Ale třeba ucpat by se mi s tím snad nemohla? Na žraní si vybírá fakt spíš ty uschlejší koláče.
Dobrý den, myslíte, že může psu uškodit, když požírá takové ty uschlé koláče posečené trávy? Dnes nám prakticky všude, kde se dá venčit, posekali trávu. Na zemi ale zůstalo vcelku dost zbytků, které odpadávají od sekačky. Moje štěně se to úplně hystericky snaží sežrat. Kdyby si s tím jen hrála, rozškubala a plivala to, tak to beru... Ale ona to žere. Samozřejmě se snažím ji to nedovolovat, ale když je to na celém pozemku a potřebuju, ať se vyvenčí, moc mi to není platné :/. Běžnou trávu, o které vím, že není jedovatá, jí nechávám. Ale tady si nejsem jistá, když je to z té sekačky. A kdyby mohla, tak takhle spořádá celý pozemek.Mohlo by jí to nějak uškodit? Nebo radši koupit náhubek? Děkuju za radu a zkušenosti.
Maurine
napsal(a):
Pes je záležitost na 12, 15 let. Vím, že na vzhledu zase tak nezáleží, ale taky hraje svou roli. To je můj názor. Nedovedu si vedle sebe představit prostě malého psíka typu bišonek, buldoček.. chtěl bych s ním jezdit třeba i na kole..
A co ti boxeři? Četl jsem, že jsou vhodní i pro začátečníky.
Bišonci jsou náhodou super univerzální psíci :D. Aktivní. Výlety a procházky v přírodě v pohodě zvládají. Když náhodou člověk ochoří, tak s ním zalehnout do postele a přizpůsobí se. Ale chápu, když se vám líbí více velcí psi :). Krátkosrstá kolie se vám třeba nelíbí? Ikdyž prý hodně pouští doma chlupy.
rapotacka11
napsal(a):
Není to problém, je to radost, štěstí, pohoda.
Taky žijete sama, v bytě,
tak do toho vidíte ...
Ano, taky žiji sama v bytě. A se psem :D. A za radost to stále považuju. A to mám psa už starého s nějakými zdravotními neduhy. A světe div se...zvládám to. Tak jako většina pejskařů. Jestli ono to není tím, že toho psa jsem chtěla a tak nějakou případnou komplikaci nevidím jako tragédii.
Andrýsek3
napsal(a):
No mě tim furt někdo straší ze všech stran, že pokud by měl člověk v těle hodně protilatek a pak šel na očkování, tak by toho asi bylo moc a mohl by z toho být nějaký problém. Ale nějaký relevantní zdroj taky nemám. Jednou jsem to slyšela v televizi. Kolegyně mela těžký průběh, hodně protilatek přes 200 a doktorka ji řekla, že očkování až za pul roku. Jinak běžně asi 3 měsíce po prodělanem covidu. U mě to bude asi 2,5 měsíce a čekám na výsledky těch protilatek. :D
Tak to jste mě těď docela vyděsila. Já sice nijak prokazatelně covid neprodělala. Ale člověk vlastně nikdy neví,že? A nemluvilo se o tom spíš v tom smyslu, že právě po prodělání má člověk vlastní obranné látky a nepotřebuje očkovat? Aby jako nezabíral místo těm bez protilátek. To mi teď bude vrtat hlavou.
Andrýsek3
napsal(a):
Nevíte někdo, kolik může mit člověk protilatek na covid, aby bylo v pořádku se nechat očkovat? Včera jsem byla na odběrech, covid prodělán před dvěmi měsíci a ve středu bych měla jit na očkování.. Tak čekám na čísla, ale vlastně nevím, co je ok a co ne. 🤔
Můžu se zeptat...To je někde uvedeno, že pokud má člověk nějaké protilátky z prodělání covidu, tak je to očkování nebezpečné? Nějak mi ta informace úplně unikla. A taky bych měla jít snad brzy na očkování. Odběry jsem si teda dělat nenechala.
Uživatel s deaktivovaným účtem
napsal(a):
U nás totéž, až na to, že pokud v neděli odpoledne prší, lidé se i přesto naprosto nelogicky houfně vydávají na rodinné procházky.
Jako je to hezký, že se zjistilo, že se dá chodit taky ven. Určitě lepší, než když společnost celý dny dřepí u telky. Ale pro nás pejskaře zvyklý na "volnej rajón" je to fakt nepohodlný
U nás je to taky stejné. Všude mraky lidí. Dříve jsem v okolní přírodě potkala za celou procházku tak 2...3 lidi. Teď není možné se jim vyhnout.
Andrýsek3
napsal(a):
Ve speciální MŠ, ale i ZŠ na které jsme závislé je otevřena. :)
Takže slintaji všichni a hodně. A blížou hračky, ruce věčně v puse, v MHD jezdí bez roušek (pochopitelně) a mají sníženou imunitu. A my dostali respirátory včera. 🤔
Mám to stejně :/. Hlavněže školy, kde žáci museli nosit roušky a jsou schopní dodržovat nějaká hygienická pravidla zavřeli... U nás žáci běžně kýchají a kašlou do éteru (roušky samo nosit nemusí), věčně si oblizují ruce a vše kolem... A než je člověk odchytne a ruce podesinfikuje, otlapkají ve třídě všechno a všechny. Spousta našich žáku taky ráda cestuje MHD. Opět bez roušek a s tím, že ruce si nemyjí a nedesinfikují (obecně mají špatnou hygienu). Docela jsme si s kolegy klepali na čelo, když oznámili, že naše typy škol poběží dál. Respirátory používáme. Ale kdo zná tyto děti, ví, že na nějaký bezpečný odstup se nehraje, ikdyž my dospělí se snažíme...
Děkuju za reakce. Tak to tedy asi nebudu riskovat :(. To bych si neodpustila, kdyby číča něco králíkovi udělala. U nás právě se psem není problém. Brali jsme si ho jako štěně ke staršímu králíkovi a sžili se hezky. Samo, že jsem štěndo musela vychovat a úplně bez dozoru nikdy nejsou. Budu se stěhovat do vlastního, tak jsem si chtěla splnit dlouhodobější sen pořídit si kočku, protože předtím to nebylo možné.