Minie

Moje příspěvky

28.7.2017 23:26

Dobrý den,

máte někdo zkušenost se soužitím kočky a králíka? Poslední dobou hodně uvažuji nad pořízením kočky, ale mám už doma zakrslého králíčka a nejsem si jistá, jestli by to nebyl problém. Ušák je zvyklý většinu dne se pohybovat v bytě mimo svou ohrádku. Bez problémů si zvykl na rodinného psa a ten na něj. Běžně jsou spolu na volno. Proto mne zajímá, jestli je možné takové pohodové soužití i mezi ušákem a kočkou. Kočičku jsme doma nikdy neměli, nejsem si proto jistá, jak moc jde tohle ovlivnit třeba výchovou, plemenem... Nechtěla bych ani jednoho nějak omezovat. Děkuji za zkušenosti.

31.5.2016 00:23

Moudivláček napsal(a):
Ztím Vám nikdo radu nedal, tak to zkusím.
Dělejte jak uznáte za vhodné. Podle toho, co jste napsala jste dopadla relativně dobře. Docílila jste dosud maximum možného, bude se to lepšit. Nic nekupujte, mohlo by to být horší. pokud chcete pozorovat chování papoušků v kleci, nepouštět je, kupte mu partnera.

Proč by slečna/paní nemohla papoušky v páru nechávat proletět po bytě? Naopak pozorovat papoušky blbnoucí spolu při pobytu mimo klec může být dost velká zábava. Já jsem dříve jako dítě (poučena hloupou radou ze zverimexu) chovala samotnou samičku agapornise. Nijak extrémně ochočená nebyla ( a že jsem se snažila), ale nebála se. Po dlouhých letech jsem se konečně odhodlala a pořídila samečka. A byla to ta nejlepší volba. Letitá samička úplně ožila, najednou začala i více létat. Když po několika letech původní samička stářím uhynula, dokupovala jsem znovu do páru. Další papoušek byl po přinesení velmi plachý, měl vyloženě hysterické záchvaty při každém pohybu okolo klece. I přes to jsou dnes oba papoušci ochočení a kontaktní až moc A to byli oba od mala chování v páru. Mimochodem úplně původní samička se naučila až od mlaďocha, že nechat se podrbat na hlavičce není úplně špatná věc, ikdyž si občas ráda klovla :D. Podle mě pokud je zadavatelčin agouš plašší povahy, druhý se může naopak povést a přes něj si zadavatelka získá i původního papouška. Za mě, když agapornis, tak jedině v páru. Ale to je jen můj názor.

18.5.2016 22:20

juvialo21 napsal(a):
Dobrý den,

mám zakrslého králíčka 4 roky, teď jsme si pořídili pejska, je to 4 měsíční fenka, kříženka loveckých plemen, máme ji z útulku, kam jsme ji umístili, když jsme ji našli volně pobíhat po opuštěném parkovišti.

Bohužel při prvním kontaktu se králíček i pejsek hrozně báli...Napřed na sebe koukali, potom se králíček lekl a začal skákat po své kleci, pejsek běhal tam a zpátky a u toho kňučel. Poté jsem psa odvedla. Při dalším setkání to bylo podobné, jen jsem králíčka umístila na stůl, takže pejsek se začal natahovat a skákat. V této době je králíček mimo ložnici, kde spím, protože fenka je velmi fixovaná na lidi a stále má potřebu za někým chodit-ve večerních hodinách jsem to pouze já, protože s babičkou se seznamuje velmi pomalu, avšak i tam dělá pokroky.

Fenka neštěká, nekouše, zkrátka na ni jen kouká, případně kňučí..Nepotřebuji, aby byly nejlepší kamarádky, ale chci zase králíčka zpátky do svého pokoje..Máme fenku teprve 2. den, avšak je to můj pejsek, tak přesně nevím, jak na to, aby si zvykly..Pejsek má celkově problémy s komunikací, jak s lidmi, tak i se psy, či jinými zvířaty. Nikoho nenapadá, pouze kňučí..Ale k lidem, které zná, je velmi přátelská a hodná.

Byla bych moc ráda, kdybyste mi dali nějaké své rady.
Moc děkuji :).

Dejte jim čas =). Já před několika lety zvykala štěně na dospělého králíka a povedlo se. Dnes je mohu mít společně puštěné a na psa se můžu spolehnout. Cca týden jsem štěně do pokoje s králíkem nepouštěla. Chtěla jsem aby si králík postupně zvykl na pach psa (najednou se bál i mne, protože ze mě byl cítit pes). Pak jsem začala postupně prcka brát do pokoje s králíčkem. Králíka rozhodně nevyndávejte na stůl ani jinde, jak jste psala. Nechejte ho v kleci (je to jeho teritorium a cítí se tam bezpečněji). Se štěnětem si můžete poblíž klece hrát, mazlit se, nabízet pamlsky. Prostě ho v té chvilce při seznamování nějak zabavte. Intervaly prodlužujte až bude psík schopný v klidu pobýt v místnosti celý den. U nás to trvalo cca 2 týdny, než králík přestal výhružně dupat a štěně nedoráželo. Postupně jsem začala seznamovat i s králíkem mimo klec. Psík byl raději na vodítku, abych mohla rychleji zasáhnout. Pokud teda králíka pouštíte běhat, tak k tomu bych psa pustila až v momentě, kdy má nějakou poslušnost. Abyste ho případně mohla odvolat, kdyby králíka otravoval. Nebojte půjde to =). Králíka mi nakonec toleruje i rodičů 13 letá jezevčice. Tam ovšem nepraktikuju společné běhání. Natolik jí zas nevěřím

18.5.2016 21:51

Uživatel s deaktivovaným účtem napsal(a):
Není pravidlo, že každá fena=milovnice všech štěňat na planetě.

Ano, mě dokonce přijde, že feny cizí štěňata povětšinou vůbec nemusí.

12.5.2016 19:20

nexxi napsal(a):
Děkuju, ale já to špatně napsala, moc se omlouvám.. já ten otisk chci do knížky - diáře.. takže nějakou barvu... moc se omlouvám.

Dobrý den, co třeba takové ty dětské prstové barvy? =). Je to bezpečné pro děti, tak pesanovi by to snad taky nemělo vadit.

27.4.2016 14:07

Dobrý den,

nejlepší je králíka na postel vůbec nepouštět. Těžko ho odnaučíte nekonat tam potřebu. Zkuste ho pokaždé co tam vyskočí sundat či jinak vyhnat. Můžete i vyzkoušet hlasitě zatleskat, pokud ho přistihnete, že by se tam chystal vyskočit. Chce to ale dost důslednost a musíte ho holt hlídat. Moje králíková časem pochopila, že stejně bude vyhozena a když náhodou jednou za čas vidím, že by si tam chtěla vyskočit (obíhá a načumuje na postel), pomáhá to tlesknutí jako varování. Pokud to nepomůže, budete muset postel nějak zatarasit po dobu běhání králíka venku. Určitě bych ho nenechala pobíhat po posteli a bobkovat vám tam. Za chvíli by vám to tam mohl i očůrávat...

16.7.2015 11:35

A nenapadlo Vás třeba, že takovéto příspěvky často mohou psát děti, které prostě jen mají starost o svého mazlíka? Nemají doma rodiče/prarodiče, kteří by jim rozumně vysvětlili co a jak a ony se chtějí někde poradit? Ikdyž třeba pro zkušeného chovatele s hloupým dotazem...

28.3.2015 10:52

Mango napsal(a):
A pokud ho chcete vycvičit nesmíte koupit druhého agapurnise.

S tím si dovolím nesouhlasit. Mám párek agapornisů, ochočení a kontaktní jsou oba až až. Podle mně není nad to, sledovat ty dva, jak spolu vymýšlí rošťárny, nebo si probírají peří. Můžu srovnávat, dříve jsem měla doma mnoho let samostatně chovaného ptáka a po spárování s dalším, na něm bylo vidět, jak mu to prospělo. Po odchodu původního starého papouška jsem dokupovala znovu do páru a nový papoušek, původně tak plachý, že při každém průchodu kolem klece měl hysterické záchvaty, mi teď sedává na rameni a nechává se hladit.

21.1.2015 17:36

Děkuji za odpovědi. Jen jsem byla tou barvou překvapená, protože jsem ho kupovala poprvé. Papoušky už jsem viděla i pít, tak už se nebojím, že by mi vodu s ním nechtěli pít =).

21.1.2015 15:50

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat těch, kteří již někdy použili přípravek amivit pro exoty na to, zda je normální výrazně žluté zbarvení přípravku. S tímto přípravkem jsem se dosud nesetkala a dnes při prvním použití mně ta barva vcelku zarazila. Na fotkách v e-shopu o totiž vypadalo, že je čirý. Pokud je opravdu takto zbarvený, neměli jste problém s tím, že by vám ho papoušci nechtěli pít? Děkuji za odpovědi.