
mirlen
Informace o uživateli:
-
Moje zvířata
Nenalezeny žádné fotografie zvířat
Naposledy přihlášen: 19. 5. 2021 12:27:04
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
Nemám rád, když se do diskuzí o chovatelství tahá politika, ale s většivou názorů tom.50 souhlasím. Jsem člen ČSV a nestydím se za to. Včely se nedají zavřít a izolovat a proto záleží, jak včelaří soused a jestli vše dělá jak má, protože to ovlivňuje ostatní včelaře v sousedství. Taky jsem se začal zajímat, jak a kdy léčí kolegové a vždy znervozním, když se objeví nějaký bordelář.
Bohužel na nový medomet si budu muset ještě počkat. Pracuji s klasickým pocínovaným starým medometem ovládaným vrtačkou. Je to jediná věc, co při začátku včelaření jsem neměl nové. Jediný za co jsem rád, že vytáčím elektricky a nemusím točit klikou.
Při koupi medometu bych si asi taky nechal poradit a jak píše tom.50, raději bych ho chtěl vidět na vlastní oči. Můj tchán má medomet, který si zakoupil před dvěma roky, nevím výrobce, ale hodně oceňuje a to mohu i potvrdit, když mu pomáhám, že jeho medomet nemá středovou hřídel po celé ose a díky tomu může rámky otáčet uvnitř medometu a nemusí je tedy kvůli překážející hřídeli vytahovat ven z medometu a po otočení je vracet zpět. Koš je i tak dost pevný a nijak nevybruje. Jiné zkušenosti nemám, ale je pravda, že výrobců je spousta a žádný včelař nechce naletět. Je to důležitá pomůcka, která se pořizuje téměř na věky a tak přeji šťastný výběr. Jsem rád, že se tady otevřelo téma medomety a snad se zde objeví více rad.
Od té doby, co mi z chovu zbyla jedna samice, tak očkuju a je pokoj, musím to zaklepat. Letos ani ne ale vím, že loni v okolních vesnicích to dost padalo a já měl pokoj. Očkuju si sám, tak to člověk ušetří. Ono si alespoň můžu říct, že víc jsem pro to nemohl udělat, ale zažít ten zmar, kdy vám padá jeden za druhým, to je opravdu síla a člověk si říká, že mu to za to nestojí.
V dnešní domě si ale myslím, že je celkem dobrý, že králíky už nemá každý, jak to bylo dříve a tak se mor tak nešíří, ale kdyby očkovali všichni, tak si myslím, že je to ještě lepší.
mirlen
napsal(a):
Nechovám žadný brojlery to je pravda. Samce mám Činčila velká a samice Kalifornský, vše tetovaný. Nekrmím králíky půl roku. Zabijím nejlépe ve 3 kg až 2,5 kg živé váhy. Je pravda, že nemám žádnou speciální místnost na zabíjení, která má kachličky až ke stropu, ale na čistotu dbám. Taky králíky chovám klasicky v kotcích na slámě a po odstavu jdou společně do výběhů. Mám statek a všechny kotce a výběhy mám uvnitř hospodářství. Jiná zvířata krom slepic nemám, tak že ani kozu. Výhoda toho, že mám králíky mezi kamennými zdmi je myslím ta, že v létě nejsou králíci vystavený vedru a je to dobrý prostor, který nemají rádi komáři. Tak asi tak. Samozřejmě klimatizovanou halu jako vy nemám, ale mě to stačí.
Oprava 3,5 kg.
Uživatel s deaktivovaným účtem
napsal(a):
No, já znám kastrovaných koček fakt hodně a dokážu vám proto říct, že tyhle věci o přirozenosti a gaučácích jsou jen taková vidlácká latina. Stejně jako je pověra, že kastrovaná kočka nechytá myši. Prostě kastrovaná kočka je úplně stejná jako nekastrovaná kočka, je stejně ostražitá a stejně přirozená jako nekastrovaná, akorát kočka samice se nemrouská a netahá koťata a kocour nemá potřebu pářit se s kočkami na úkor vlastního života. to ovšem neznamená, že se vůbec pářit nebude :D jen prostě nemá zapotřebí se kvůli tomu nechat zmrzačit. A myši loví líp jak nekastráti, protože na to mají víc času :D
Co se prasat týče, samozřejmě když někdo vykrmuje doma prase na dva metráky a navíc brambory a šrotem, tak ho vykrmuje dlouho, takové prase stačí dospět a pak tam kančí pach bude. Já mluvím vyloženě o velkochovech, kde se prase v rychlovýkrmu udělá na 90 kg a jede. Tam se to shihnout dá.
No a když máte králíky ve výběhu společně, tak tam se vám to řeže, to je jasný. To jsme zase u toho způsobu chovu. Když má někdo králíky "postaru" jak bylo kdysi v chlívku s kozou, nebo prostě takhle ve skupině, a zabíjí je bůhví kde, tam má kastrace svoje opodstatnění. Člověk, co má pořádný masný plemeno v králíkárně v kotci a samce picne v třech čtyřech měsících fakt kastrace řešit nemusí.
Nechovám žadný brojlery to je pravda. Samce mám Činčila velká a samice Kalifornský, vše tetovaný. Nekrmím králíky půl roku. Zabijím nejlépe ve 3 kg až 2,5 kg živé váhy. Je pravda, že nemám žádnou speciální místnost na zabíjení, která má kachličky až ke stropu, ale na čistotu dbám. Taky králíky chovám klasicky v kotcích na slámě a po odstavu jdou společně do výběhů. Mám statek a všechny kotce a výběhy mám uvnitř hospodářství. Jiná zvířata krom slepic nemám, tak že ani kozu. Výhoda toho, že mám králíky mezi kamennými zdmi je myslím ta, že v létě nejsou králíci vystavený vedru a je to dobrý prostor, který nemají rádi komáři. Tak asi tak. Samozřejmě klimatizovanou halu jako vy nemám, ale mě to stačí.
Uživatel s deaktivovaným účtem
napsal(a):
Ono v podstatě v některých chovech se od kastrace kanečků ustupuje ze stejného důvodu. Když máte dobrou genetiku a výborný podmínky chovu včetně krmení, pak se dá i prase už vykrmit na porážkovou hmotnost dřív, než přijde do puberty. A takoví kanečkové tím pádem nejen že nesmrdí, ale během výkrmu i lépe rostou.
No a u králíků je to právě proto překonaná věc. Mohlo to být užitečné kdysi, kdy lidi poráželi králíky v půl roce nebo později.
Respektuji jakýkoli názor, ale já mám králíky ve výběhu, kde jich mám společně 20 až 25 ks saice samce. U těch prasat bych byl opatrnější, Já už ochutnal maso, kde kanec neměl vyřezanou jednu kulku a byla cítit i zabijačková polívka v chuti o mase ani nemluvě. Zkrátka co vyhovuje jednomu, to nemusí vyhovovat jinému a od toho ta diskuze je. Jinak u těch koček, pokud se vykastrulí, jsou z nich jen gaučáci a ztratí svoji přirozenost, ostražitost, kterou si nesou z přírody. S koťatama nemám problem, protože díky městským chovatelům je tak velký úbytek koček, které jsou schopná mít koťata díky kastracím, že každý vrh bezproblémů udám. Zkrátka vykastrovat svého domácího mazlíčka je pro mě stejně popuzujcí jako pro vás hospodářské zvíře, protože se z něho stane Vůl, nebo jak říkám já bambulák, který ztratí právě svou přirozenost z přírody.
Proto nejsem o nic horší než vy, každý máme svoji pravdu, což je normální a v pořádku.Víc k tomu nemám co dodat díky a přeji všem hezký den .
mustela.erminea
napsal(a):
Velmi by mě zajímalo, kdo z příznivců domácí kastrace by si nechali zaživa vyjmout varlata, byť těm, co ví jak na to...?
Nikdy bych nepřenesl přes srdce, kdyby se u mě jakékoli zvíře trápilo, nikdy mě žádný králík nevykrvácel, ale respektuji váš názor, ale jak vysvětlíte kastraci domácích mazlíčků počínaje koček atd., to je podle mě zvěrstvo.
Největší nepřátelé kastrace jsou ti, kteří to neumí a to je dobře, že to nedělají. Já se to naučil od strýce cca v 15 letech a do dneška můžu říct, že vím o čem to je je mi 36 let. To je asi dobrá praxe. Ti co viděli jak to dělám chtějí, abych chodil i k nim a nikdo si nikdy nestěžoval, každý vidí jen výhody ani jsem nikdy nezaznamenal nějakou negativní reakci.
Ale opět říkám kdo to neumí, tak to kritizuje a těm to opravdu vyvracet nechci a kdybych to taky neuměl, tak to taky nedělám.
Ano víčka mám nová s potiskem tak cena od 2,50 - 3,00 Kč + nová sklenice, ikdyž teď některé jsem měl od třešňového kompotu vymyté v mičce. Nejhorší je dát med do sklenic od kyselé zeleniny čalamáda atd. a víčka vždy nová, z těch se pach nikdy nevymyje.Máte pravdu, že včelaři moc o ceně a kolik vytočili medu se bavit nechtějí. Tak jsem si právě řekl, když je to tady anonymní, tak snad napíšou. No uvidíme.
Dovolil jsem si založit toto vlákno, jelikož mě zajímá, za kolik prodáváte svůj med a jak hodnotíte sezonu 2017. Co jsem zjistil od včelařů v okolí, letošní sezona nebyla moc příznivá a někteří včelaři u nás v okolí nemají med ani sami pro sebe. Já letos prodávám květový za 130 Kč a tmavý 150 Kč. S prodejem jsem už skončil protože med už v tuto dobu nemám na prodej jsem měl jen 100 kg.
Stoprocentní čistá potravina neexistuje. V dnešní době ve všem i v biopotravinách je nějaká chemická látka ale v tak mini množství, že to nestojí za řeč. Berte to i tak, že i lidské tělo je jedna chemická sloučenina, ale vždy záleží, aby nějaká látka nepřesáhla určité množství a taky si nemyslím, že kyselina v jakékoli podobě je čístá přírodní zdravá látka. Tak mi vysvětlete, jestli je tedy dobré vystavovat včely po delší dobu účinkům kyseliny a jak jim to prospívá.
Co říkáte na léčení kyselinou šťavelovou? např.. http://beeinfo.cz/kyselina-stavelova-snadno-rychle/.