
mmackova
Informace o uživateli:
-
Moje zvířata
Nenalezeny žádné fotografie zvířat
Naposledy přihlášen: 21. 10. 2021 09:58:08
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
Pořídili jsme si starou kozu, která má na několika místech po těle léze s vydrbanou srstí a strupy. Veterinář provedl seškrab a odeslal vzorek na kultivaci. Vyšetření na plísně vyšlo pozitivně, ale plíseň se nepodařilo vykultivovat, takže nevíme, o jaký druh se jedná. Veterinář doporučil mytí nějakým spec. šamponem, ale jednak to teď v zimě není proveditelné (nechci ji stresovat před porodem a mohla by nastydnout), jednak bych spíš věřila nějaké vnitřní léčbě. Nemáte, prosím, někdo zkušenosti s nějakým účinným antimykotikem na vnitřní užití?
Předem díky.
emiel
napsal(a):
Možná to bylo i psem, to je fakt...
My jsme takhle přikrmovali od malinka 2*, máme beardedky a fenka měla 9 a 11 štěňat - což je na její velikost dost, asi by to zvládla sama, ale pro naši jistotu jsme štěńata vždy půlku na střídačku přikrmovali. Poprve nevím, co jsme měli za značku, podruhé to bylo mléko od Bento Kronen, ani v jednom případě neměla štěňata problémy, trávila to normálně.
Moje známá měla 2* po sobě problémy se štěňata, štěňata jí umírala brzy po porodu, právě průjmy a podobně - bylo to infekcí bakteriemi z pochvy feny, pomohlo přeléčení feny před dalším vrhem.
Tak to je zajímavá informace, o téhle možnosti se mi žádný veterinář nezmínil...Akorát nevím, jestli na to přeléčení není už pozdě - máme cca 4 dny před termínem...Ale poradím se zítra s veterinářem. Díky!
emiel
napsal(a):
Pročetla jsem si to tady i na nemoderované diskuzi, promiňte, s váším chovatelskými záměry nesouhlasím, ale teď je pozdě. Jinak genetická záležitost to být může, já bych na takové feně asi nechovala dál.
A ke štěňatům - tohle vemte prosím jako dobrou radu - dělali jste nějaká vyšetřetí feny, třeba na bakteriální mikroflóru v pochvě? Nebo na herpes? Jiné onemocnění?
Přijde mi hodně divné, že máte takové ztráty, i když krmení mléčnými náhražkami není ideální, nezemře po nich 11 štěňat ze 12.
Udělali jsme jen vyšetření na herpes, to vyšlo negativně. V obou případech jsme kryli stejným psem, tak jsme ho teď změnili. Třeba to už proběhne normálně, fenka má mléčné žlázy hodně zduřelé...Ale s tou kojnou v záloze bych byla klidnější. Jakou značku mléčné náhražky byste doporučila? Jestli bude početnější vrh, tak bude potřeba tak jako tak...
lisakova
napsal(a):
No zkuste se pozeptat, budu držet palce
Díky za podporu. Vložila jsem stejný příspěvek do nemoderované diskuse a ostatní chovatelé se na mě vrhli jak hejno sršní s tím, že takovou fenu nemám vůbec krýt...přitom určitě nejde o genetickou vadu, protože poprvé mléko měla, jen ho nebylo dost pro 12 štěňat...
lisakova
napsal(a):
a proč si myslíte, že vaše fena nebude mít mléka dost?
Při prvním vrhu měla mléka málo a při druhém žádné, měla jen mlezivo a tím to skončilo, mléko se vůbec nezačalo tvořit. S náhražkou mléka to nedopadlo dobře, asi je dobrá jen na přikrmování, ne jako jediná výživa čerstvě narozených štěňat. Anebo jsem měla špatnou značku...
knavova
napsal(a):
Když se mi nepovede sýr, okamžítě ho přetvořím na brynzu a dělám, že to tak mělo být. Ani sýr nemelu. Jen ho rozdrobím rukama a prohnětu se solí dle chuti. Dělám brynzu takovou tu hrubší, v Globusu se dá koupit vážená, není mazací. V neděli jsme měli halušky s kozí brynzou a všichni jsme se ohavně přežrali.
Pavlína
Takový nějaký hrudkovitý sýr správné konzistence už se mi taky podařilo vyrobit, ale chybí tomu ta typická brynzová vůně a štiplavost. Myslíte, že té se dá docílit zráním, nebo ji tomu dodává ovčí mléko?
Mám dvě kozy a jedna odmítá žrát jakékoliv jádro. Když jsem ji pořídila, byla zvyklá na pečivo, to jí ale nechci moc dávat, protože to pro ni určitě není moc zdravé. Zkoušela jsem ječný šrot, mačkaný oves, obojí suché i vlhké, solené i nesolené, smíchané se zeleninou...Nic z toho nechce. Žere otruby, ale ty zas mají málo živin...Když žere jádro druhá koza, tahle ji sem tam odežene, ale sama si nevezme. Co byste radili?
jirinajanickova
napsal(a):
Může jít o prasklou cévku ve vemeni. Stav se většinou samovolně upravuje, ale pokud se vám za tři dny zdá stále stejný, už je to podezřelé. Nasaďte vitamín K ( seženete v lékárně ) a čaj z kvetoucího řebříčku ( ten zas na louce ).
Díky, Jiřino, obojí zkusím sehnat, ještě zkouším čerstvou šalvěj ze záhonku...Zánět tam asi byl, protože v mléce byly i sraženiny, ale teď přetrvává jen to růžové zabarvení. Může zánět žlázy vzniknout i z vnějšího poranění? Kozenka měla na jednom cecku kousanec od kůzlete...Ještě mám jeden dotaz, ale na to založím samostatnou větev...
Prosím o radu: Pořídila jsem si dvouletou kozu a hned při druhém dojení jsem si všimla narůžovělé barvy mléka. Veterinář nasadil na tři dny antibiotika. Dnes dostala třetí dávku a mléko vypadá stejně. Koza se jinak chová normálně, žere, dojit se dá taky bez problémů...Nemůže se jednat o něco jiného než zánět vemene? A pokud je to opravdu zánět, víte někdo, co by pomohlo? Předem díky...