odberryho

Moje příspěvky

10.10.2022 12:03

Přesně z tohoto důvodu jsem omezovala záchody i u nás. Jednu dobu chodili dokonce tři kocouři do jednoho. Oni s tím problém neměli, ale vadilo to mně, takže nakonec mají dva. Jeden tedy zeje prázdnotou, ale vím, že kdyby se cokoliv stalo a neměla bych čas vyčistit. mají ještě záložní druhý.

Když jsme bydleli ještě v malém bytě, měli jeden záchod dva kocouři z nutnosti. Tam nebyl pro další záchod prostor.

10.10.2022 06:50

Ptala jste se na to, zda lepší ohrádka nebo klec? Tak já osobně říkám, že rozhodně ani jedno. I já mám ráda otevřené prostory. Nikdy jsem nikam nové kotě nezavírala. Zkuste se vžít do citů toho maličkého, že je najednou bez mámy, sourozenců...úplně sám a ještě zavřený v kleci.

Zásuvky kočky neolizují. Nevím, jakou elektriku máte na mysli, ale kabel k rychlovarné konvici kočky běžně nežvýkají. Jooo, nabíječky ano (moji kocouři tedy nikdy nic takového nezničili) , ale to si asi zvládnete večer uklidit.

Chovatelé mají kočky a koťata všude. Doslova a do písmene. Žijí s nimi, znají běžný provoz. Jestli vaše chovatelka chová koťata v kleci, tak si od ní kotě neberte, to je špatně.

Mmch, víte, že horizontálně je vodorovně?

9.10.2022 21:27

Ohrádka jako karanténa při nemoci je blbost. V době propuknutí nemoci už byl druhý stejně patogenům vystavený. Navíc respirační nemoci se ohrádce vysmějí.

Z důvodu bezpečnosti bych naopak kotě do ohrádky nedala. To může ohrádku rozebrat na prvočinitele. Sežrat nitě (VELMI nebezpečné), prokousat si díru a v ní se pak uškrtit, nebo jen napůl prolézt, zpanikařit a při zběsilém úprku s ohrádkou přijít k úrazu. Vypreparovat z toho ten drát, co to drží a zranit se i něj.....

Takže ohrádka je podle mě víc nebezpečná než užitečná. Stejně tak snaha kocoura, co se venku cítí zle, učit být venku.

9.10.2022 18:19

Mám doma tři kocoury. 16 let, 5,5 roku a 3,5 roku. Základem je, nedělat z toho žádnou vědu. Ano, ze začátku budou vrčet a prskat, je to normální. Pokud má domácí možnost před kotětem utéct (do výšek), tak se na oddělování vykašlete úplně.

Přinesete kotě v přepravce, nechte ho v ní chvíli zavřené. Dejte starousedlíkovi šanci se podívat z blízka. Nenoste ho ke kotěti a kotě nenoste k němu. Ať si tempo seznamování určují sami. Nejlépe se zkamarádí při hře, kterou povedete vy.

Hlavně žádný cirkus a divadlo kolem nového člena. Jestli čekáte problémy, tak problémy budou. Hoďte se do režimu, že je to úplně normální situace a jediné, co dělejte je, že když bude kotě staršího příliš otravovat, tak mladšího zabavíte.

8.10.2022 00:53

Tak se mi povedlo unavit a natočit našeho retrívra, když jde mimochodem

https://m.youtube.com/watch?v=eizqsrWbBdQ

5.10.2022 11:46

Jiří5 napsal(a):
Osobní zkušenost nemám, používám klasiku. Věřil bych tomuto a nikoliv bezdůvodně:
"Vzhledem k tomu, že v LED technologii chybí pro vidění denních tetrachromativních plazů (v podstatě všichni denní ještěři) celá jedna „barva“, je nezbytně nutné tyto svítidla kombinovat se zdroji UVA záření. LED světlo také nevydává žádné UVB." (úvozovky=opsáno).

Podle citovaného bych nabyla dojmu, že když tedy UVA a UVB žárovky mít budu, mělo by to být v pořádku.


ALE...asi to nebudu zkoušet na první agamě, když je nemám nakoukané a nepoznám asi známky diskomfortu hned na začátku.

Sharingan - to dává smysl. Míchat světla tedy určitě nebudeme. Dostane plnospektrou zářivku a aspoň bude jisté, že má, co potřebuje

Díky oběma za reakce.

5.10.2022 06:21

Všechny zdravím a obracím se na vás s dotazem. Budeme pořizovat Agamu, snažím se nastudovat maximum, ale tady mě manžel zaskočil. Navrhl k osvětlení použít led diodový pásek o teplotě světla 6500k. Všude čtu, že ideální jsou plnospektré zářivky. Má někdo v teráriu osvětlení pomocí LED a spokojenou Agamu k tomu? UVB a UVA světlo je samozřejmostí, jde "jen" o nahrazení zářivku diodovým páskem.

3.10.2022 22:07

Popravdě jsem již několikrát byla na více veterinách a nikdy po mě výpis nechtěli. Většinou když se rozhodnu stav konkrétního zvířete prodiskutovat jinde, tak ani nechci, aby se chytili "původní diagnózy" a my se pořád točili v kruhu. Takže raději nechám druhou veterinu udělat všechna základní vyšetření znovu. Nepočítám tedy zákroky v sedaci....zatěžovat zvíře nadbytečným přispáváním zase nechci. Leda že by základní vyšetření ukázalo podezření jiným směrem.

30.9.2022 21:12

fikovnice napsal(a):
Hele, mně by i celkem zajímalo videjko psa - mimochodníka. Kdybyste náhodou někdo disponoval, prosím o vložení.

Zkusím zítra na procházce....jestli se tedy unaví dřív než já

29.9.2022 18:50

Kocouři chodí normálně a náš retrívr to dost střídá. Poznám to už, aniž bych na ty nohy viděla, protože se začne vlnit jak had Vůbec nechápu, jak takhle může "šetřit energií", protože jak ho vidím, přijde mi to spíš náročnější oproti tomu, když jde normálně

22.9.2022 07:40

Je mi té kočky tak moc líto. Místo toho, abyste ji poskytli bezpečí u vás, tak ji strčíte tam, kde se neustále šíleně bojí. Nemůžete seznamovat dvě kočky, z nichž jedna je strachy bez sebe a nemá se kam ukrýt. Ta bude pořád v takovém psychostavu, že k sobě kocoura nikdy nepustí.

Takže nejdřív je potřeba hodit ji do pohody. To, že vám močila do postele, byla známka obrovského stresu. Vím, že je to krajně nepříjemné, ale ona to neměla jak jinak říct. Postel uchráníte přehozem, co neproteče. Začněte úplně znovu a snad to napodruhé půjde lépe.

21.9.2022 11:15

Psovi to vyřešilo dlouhodobé potíže s trávením. Po zdravotní stránce OK, ale neustále se vracela kašovitá stolice. Probiotika, dietní granule, barf....nic nepomáhalo. Tonoucí se stébla chytá, zkusila jsem, byť jsem tomu nevěřila. Po jedné kůře byl rok pokoj. Letos v létě proběhla další kůra (týden trvalo, než se zase srovnal) a zatím se drží. Může od té doby zeleninu, syrové hovězí kosti, pamlsky ...předtím nemyslitelné.

Tchýně měla od nich preparát na zklidnění nervové soustavy reaktivní fenky a tam efekt asi taky byl. Sice je pořád lekavá, ale od doby nasazení se přetočila až do kousnutí páníčka jen jednou.

Kamarádka ale efekt u svého psa (zažívání jako můj) neviděla. Takže i to se může stát, že se nestane nic.

3.9.2022 12:36

Mám paralyzér s pepřákem dohromady, ale na psa bych použila paralyzér. Popravdě doufám, že nikdy nebudu v situaci, že bych ho musela použít a pokud už bych musela použít, doufám, že agresora zastaví zvuk výboje. Svého psa jsem na ten zvuk navykla.

1.9.2022 21:32

fikovnice napsal(a):
Takže se ukazuje, že mamuty tu mám jen já...?
Obyčejňák Fido cca 9kg, a Elsa dtto...

Přestaňte to už krmit plutoniem
Jooo, někdo má šťastnou ruku na obříky Úplně vidím, že až se to jednou povede mně, tak bude mít hrozné problémy s klouby. Zatím si vybírám miláčky, co potřebují zvláštní péči

31.8.2022 13:45

Je to vysoce pravděpodobné, pokud po změně aviváže došlo ke změně návyků. Některé kočky nemají změny rády. Některé si z nejistoty začnou nové věci značkovat (moč, trus), takže jste vlastně na tom ještě dobře. Pokud to jde, zkuste se vrátit k původní aviváži a uvidíte. Nebo počkejte. Kočka by časem změnu přijmout měla, pokud pro ni nová vůně není vyloženě obtěžující (což vám ale neřekne)

31.8.2022 13:41

Tedy, ta vaše britka je hotový aristokrat a mainka pubertální čertisko. Vrčení u jídla, to jsem u dospěláků našich neslyšela. Věřím, že ji to přejde. Teď je to hormonální šílenec. Mají nějaké police u stropu? Nebo má britka jiné místo, kam se může efektivně uklidit?

Věřím, že si to u vás ještě sedne, ale malá musí dospět. Teď to s ní mlátí. Škoda, že šla od kočky ve dvou měsících. Ten měsíc výchovy kočičí mámou zrovna jí konkrétně dost chybí. Váš úkol bude to pořád korigovat, snažit se zabránit mladší přílišnému obtěžování britky a britku pro změnu kočírovat v tom, aby si "nekousla" do mainky pokaždé, když jde okolo. Maince to nevadí, ale zvyšuje to touhu do té britky pořád jít.

Držím palce, mainky dospívají dost dlouho.

31.8.2022 12:41

Je drobnější, ale pořád v normě. Pokud je jinak v pořádku, tak krmte dále, jak to děláte doteď. Nenechte si namluvit, že kočky mají 7kg a kocouři 12kg. Najdou se i tací, ale většina z nich jsou zároveň obézní.

Vaše kočička ještě bude růst. Jeden z mých kocourů mezi 2.a 3. rokem přibral další kilo na konečných 7,5. Mladší (ten už nejspíš neporoste) zůstal na 6,5 kg. A to jsou kluci.

Ukážete nám Vaši princeznu?

31.8.2022 10:07

Spíš bych k tomu přidala probiotika. Fortiflora je super. Hlavně podávat s odstupem od antibiotik (antibiotika by to hned zlikvidovala) i od smecty, enterozoo gelu apod. (Ty by to zase pohltili do sebe).

Kombinovat (jednou to, příště druhé) by asi vadit nemělo, ale nějak v tom nevidím smysl.

K léčbě rýmy se vyjádřit nemůžu, nevím co za bakterii vám tam našli.

Ps- průjem může být způsobován i tou potravinovou intolerancí (i když pokud berete dlouhodobě antibiotika, viníka bych viděla hlavně v nich). Máte teď nějaké opravdu analergenní krmivo?

31.8.2022 07:52

K britce jste vzala mainku. Mainská je hodně aktivní plemeno, moc nespoléhejte na to, že se věkem hodně zklidní. Ona si potřebujete hodně hrát a jediného vhodného adepta si určila jako britku. Možná by to chtělo natočit na video, ale z toho, co píšete, mi nepřijde zase tak nutné je od sebe separovat.

Mám tři kocoury a syčení, vrčení a prskání tu také máme. Občas se i proženou. Ale nikdy to není "naostro".

Máte pocit, že britka útočí na malou i když k tomu zrovna nemá důvod? Zkuste je pořádně pozorovat. Jsem si jistá, že malá hází "blbé ksichty". Provokuje starší zíráním. Až to starší nevydrží a vylítne. Pak to vypadá, že zlobivá je starší. Když se tohle děje u nás, neodnáším toho, co syčí, ale toho, co blbě čumí. Nebo ho aspoň slovně usměrním "Klífane, hoď se do klidu a zmizni".

Nejlíp se mi vždycky sbližuje přes pamlsky. Dá se s nimi i potrénovat. Umějí si sednout, dát pac, panáčkovat. U hry je to naprd, když jeden je váhavější a druhý do všeho hrrr. U nás si navíc jeden kocour hraje jen s míčky, druhý s pírky na provázku a nejstarší má nejraději tyčku nebo brčko.