Telefon:
608864518
Informace o uživateli:
Uživatel nezadal informace.
Moje zvířata
Registrace od: 3. 3. 2020 10:25:35
Naposledy přihlášen: 5. 4. 2023 10:47:17
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
Dobrý den,
myslíte, že je technicky a reálně možné, aby výsledky krevního séra, odeslané do dvou různých laboratoří, (od stejného psa, samozřejmě) pokaždé ukázaly úplně jiné hodnoty?
Jedná se o alergologické testy na reakce na složky potravy.
První laboratoř ukázala hodnoty v pořádku (pes dle nich alergický nebyl ani podle IgG ani IgG) zatímco výsledky nabrané o pár měsíců později a poslané do jiné laboratoře, ukázaly silnou reakci na téměř veškeré maso (+ většinu příloh).
Konkrétně to byl Německý Laboklin a plzeňská Genomia.
Řeším už půl roku u psa gastro problémy, které pokaždé úplně ustaly na veterinární gastro dietě (překvapivě), ale vždy se v různé míře vracely při pokusu přejít na jakoukoli jinou formu žrádla - vařené, libové (bráno podle prvních výsledků, že pes primárně není alergik).
Pokud by měla pravdu druhá laboratoř, tak je mi jasné, proč se psovi pokaždé přitížilo, když jsem (i velmi postupně) zkoušela např. vařenou rýži nebo libové krůtí, když podle druhých výsledků na ně má tu nejvyšší reakční třídu.
Myslíte si, že mohlo dojít k záměně?
Já jsem z toho od včera docela rozpolcená a nevím co si o tom myslet. Jasně, že tyto testy nejsou úplně 100% spolehlivé, věděla jsem, že se to může a bude asi trošku lišit, ale aby jedna laborka poslala výsledky v nulkách, maximálně sem tam jednička (hraniční) a druhá laborka měla téměř na každém řádku tu nejhorší reakční třídu, to už mě přijde jako "kde to jsme" a vyvolává to ve mě pocit, že člověka fakt zkásnou o x tisíc za rozbor, a pak to tam někde Máňa s Rudou vyplní random jak sportku. 🙈
Dobrý den, dotaz pro všechny kdo barfují, kde kupujete koňské maso? Ideálně nějaký prověřený spolehlivý dodavatel, kterého máte vyzkoušeného ohledně kvality.
O Do Psí Misky vím.
Krmim.masem.cz vím taky 😉
Případně, existují kromě Wolfsblutu i nějaké jiné monoproteinové granule s koňským masem?
Děkuji moc.
Uživatel s deaktivovaným účtem
napsal(a):
Dnes u nás také celý den prší a chrťata jsou nadšení, protože můžou lítat vzduchem a není jim vedro, jsou zabahnění, urousaní a taaak spokojení. Nevím nevím, když chtějí, umí být za šlechtice, problém je, že chtějí fakt výjimečně 😀
Ach, barzojové ❤️
To je pro mě úplně nejvíc nejnádhernější pes.
Bohužel, stejně jako sadrullah, mýmu chlapovi se chrti bohužel vůbec nelíbí.
Proto i pro mě (z více důvodů) chrt zůstane jako nikdy nesplněnej sen. Ale pokaždé, když ho někde vidím, moje srdce poskočí a oči zvlhnou 😁
Krátkosrstá kolie je vlastně takový kompromis mezi chrtem a catahoulou.
Obě ty plemena miluju, ale ani na jedno nikdy nebudu mít podmínky, proto zůstávají v kategorii toho nesplněného snu ❤️
Tak jsme si dnes ráno pošustili, a místy už šustění vystřídalo křupání. Dnes do rána poprvé mrzlo tak, že koním ve výbězích zamrzla voda.
Nebudeme chodit šustit, budeme chodit křupat 😁
Inspektor Pišišvor
napsal(a):
Měla jsem za to, že v Německu už Merle nevystavíte🤔
Protože Helmut je opět papežštější než papež a svatější než svatej.
A Rakušani je kopírují.
To způsobí akorát tak zbytečné zužování chovné základny a konec krásného málopočetného plemene.
Vám nepřijde na hlavu, že merle pes, který má genetiku o.k, je otestován odzhora dolů na všechno možné, je exteriérem i povahou typický představitel plemene, do chovu nesmí kvůli barvě ...a jinej pes, který bude geneticky přenašeč nebo dokonce postižen na půlku nemocí, je z obliga, a do chovu může, protože je např. hnědej?
Anglie (země původu) snad na tyhle výplody chorých mozků nikdy nepřistoupí.
lupus4
napsal(a):
To nejsou předsudky, to je fakt.
Homozygot merle často trpí závažnými zdravotními problémy (defekty zraku, sluchu, anomálie kostry, srdečního a reprodukčního systému). Z těchto důvodů se nedoporučuje spojovat spolu dva merle psy.
Proto bych u rodičů (jde-li o cardigan) chtěl vidět testy rodičů ... Genetický test odhalí merle, hidden merle i variantu cryptic merle.
U pembroke je to bezpředmětné. Třeba nám zadavatelka prozradí, kterého si pořídí
Homozygot merle je v oficiálním chovu zakázán. Spojovat merle na merle se nesmí, to jsou maximálně tak praktiky nějakých dementních množek.
Pokud má paní pejska s PP, může si vybrat maximálně heterozygot merle, a ten nemá o nic víc žádné zdravotní problémy než jakákoli jiná barva.
To mě vždycky úplně vytáčí do vrtule, když se mě kolemjdoucí ptají, jestli moji psi jsou "ty nemocný" případně hluchý nebo slepý. Vždycky odpovídám že ne, a pravděpodobnost je úplně stejná jako u jakéhokoli jiného psa.
Vůči takovýmto předsudkům pak vzniká to, že merle barvu chtějí v Německu úplně vyloučit z výstav. Přitom např. u krátkosrstých kolií to není žádný moderní výstřelek, je to barva úplně první, původní, prapředek všech.
lupus4
napsal(a):
Proč by zadavatelka neměla brát merle zbarvení?
ntvl ouško, právě aby jako novicka se nemusela trápit a pohlídat genetiku rodičů
neb asi v tom nebude tak "zdatná" jako vy (přesně jsem čekal, kdo to začne rozpitvávat )
A já to klidně rozpitvám, protože tohle téma (předsudky vůči barvě) mě štve.
lupus4
napsal(a):
Proč by zadavatelka neměla brát merle zbarvení?
ntvl ouško, právě aby jako novicka se nemusela trápit a pohlídat genetiku rodičů
neb asi v tom nebude tak "zdatná" jako vy (přesně jsem čekal, kdo to začne rozpitvávat )
Ale ta genetika nezávisí na zbarvení, o to jde.
Pokud má vrh nést špatnou genetiku, tak je úplně jedno, jestli pejsek bude zrzavý, černý, nebo merle.
lupus4
napsal(a):
zkoukněte zdravotní vyšetření rodičů (povinná i nepovinná)
+ viz Janaa
jestli jde o Cardigan, neberte merle zbarvení
+ nastudujte si knížky od Franty Šusty
1) Trénink je rozhovor, ve kterém má i váš pes co říct
2) Trénink je v hlavě, v té vaší i v té zvířecí
3) Neznám druhé takové zvíře, jako je pes
Proč by zadavatelka neměla brát merle zbarvení?
😉
Pohlídat genetiku rodičů, ano, každopádně, ale merle zbarvení NENESE gen na žádnou nemoc o nic víc, než sable, tricolor... 😉
Ještě jeden kolií spam ❤️
Miluju podzim, miluju ticho, miluju to šustění listí pod nohama.
A jako bonus k tomu dva čumáčky, které se vás každou chvíli, když vás míjí, přijdou jen tak mimochodem letmo dotknout, aby vám řekli, že vás samozřejmě taky milují. Pokud teda zrovna netahají klacek 😂
I kolií kluci zdraví osazenstvo.
Škoda že mám možnost fotit jen na mobil (a blbej mobil).
Včerejší západ slunce, když padla mlha v údolí, byl úplně jak z nějakého mystického filmu. Škoda že to nešlo zachytit.
Uživatel s deaktivovaným účtem
napsal(a):
Marp kuřecí jsou bez obilí. Hill´s nevím, ale určitě šrot pro slepice, tam obilí bude.
Takže najděte granule, kde je něco takového - rýže, oves, ... kukuřici asi radši ne.
Essential balance.
Koukněte se na ty, co vyhovovaly cca - kolik mají proteinu, tuku, vlákniny, vlhkosti - a najděte granule, co jsou těm číslům nejblíže
+ ať je tam největší podíl "masa", tuku a přílohy stejný, podobný.
Tzn. hlavní složky budou kuře, krůta + obilí a cca 20 % protein, 10 % tuk?
Přírodní cesta je rozvařená rýže, borůvky, dušená mrkev, ostružiník, libové maso, kosti v prášku, banány. Stejně jako u lidí.
Od samotné rýže přes 5 g masa a tuku po maso s kůží.
Kdyby mi bylo blbě a ze všeho blbě, tak začnu sucharem a vodou.
Za tři dny určitě neumřu.
Postupně přidávám toto a tamto a v určité chvíli to stopnu, když začne být něco blbě.
Nikde není psáno (i kdyby bylo, je mi to ukradené), že pes musí jíst kilo masa a gram rýže. Třeba je to skoro obráceně.
Děkuju moc, Megí.❤️
Vařený se dá normálně kombinovat s granulema? Aspoň zezačátku, v tom přechodu. Pouze syrový by se nemělo, míchat ve granulím, že?
Uživatel s deaktivovaným účtem
napsal(a):
No my jsme to právě vydrželi 🤗 a teď je to na těch kachních Marpech paráda a vše vychytaný a fungujem, akorát musí každý měsíc na vyprázdnění žlázek....no zřejmě kvůli tomu všemu ho někdo-bývalý majitel, vypustil venku a pak se ho přišel do útulku vzdát...ale stojí to zato mně 😉 každý útulák má něco zdravotně...
Máte můj velkej obdiv ❤️
Uživatel s deaktivovaným účtem
napsal(a):
Nějaké ty alergie dle krevních testů, běžné odběry krve, kontrastní rtg jícnu kvůli možné tzv.kapse(to je ok), jindy kontrast žaludku a střev (sežral?plastový čumák z hračky??) a v pořádku, sono břicha ok...ale do gastroskopie jsem nešla a zvládáme to i bez toho, tam by zřejmě padla dle vet dgn., že nedovírá dobře přechod mezi žaludkem a jícnem a žaludek je línější a proto degan. Když se více napije a v žaludku jinak nic, tak vodu zvrací..se budete smát, ale když jsem poblíž, čapnu ho na ruku a čekám až si říhne, to pak nezvrací nebo mu musím dát honem pár granclí a to pak zvládne upustit vzduch sám a voda zůstane v břiše. Trpíval na průjmy a zvracel třeba až po 8h od krmení, když se nárazově přecpal, nestrávené. Před deganem zvracel párkrát večerní granule nestrávené. Když sežral něco, co neměl, zvracel šťávy a pak měl průjem, to je běžné, když to brzo přejdeca nevleče se to. Má alergii na histamin, měl to z farmového lososa-zvracení letargie a druhý den drobná vyrážka po celém těle, tak nic lososového taky nedávám. Ob 2 roky dělám preventivně kardio, protože mu občas modrá jazyk. Trochu má chycený jeden kyčel dle RTG, tak dávám kloubní výživu...možná ta gastroskopie by něco z toho, co popiduju výše prokázala, ale já to nepotřebuju mít dgn. na papíře, když jsme to vychytali za ty 3 roky a fungujeme ok...tak i u nás je to dle vet takhle cajk....
No ty vole teda...držte se ❤️