
pako
Informace o uživateli:
Korálovky druhu - Lampropeltis tr. hondurensis, a nelsoni
Basiliscus plumifrons, Pogona viticeps
Boa constrictor
Chelonoidis carbonaria
Moje zvířata
Naposledy přihlášen: 3. 5. 2023 00:34:25
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
kladno
napsal(a):
Chápu, že se někomu zdá divný že dospělé PMB nebo hroznýši jsou neprodejní, ale taková je realita. Moc lidí si stále myslí že dospělá chovná zvířata mají určitou cenu na které lpí při prodeji. Bohužel je to tak, že rozhoduje trh. A realita v současnosti je taková že je možná budete muset nabídnout třeba i zadarmo!
Problém u adult. zvířat je, že mezi chovateli vládne nedůvěra. Každý si hned domýšlí různé důvody proč se někdo zbavuje kvalitních zvířat (staří jedinci, neplodní atd.). A úpřimně; dle mého názoru většina starších prodávaných zvířat je opravdu prodávána právě kvůli nějakým takovýmto hendicapu. Rozpoznat pak mezi nima ta kvalitní je problém. Také raději kupuju mláďata.
Je to asi kacířské konstatování, ale jako východisko se jeví i kulinární úprava plazů. My na to nejsme zvyklí a některé chovatele to i pobouří , ale u národů kolem rovníku jsou hadi běžnou pochotkou.
trinetri
napsal(a):
Dobrý den.
Mám leguána zelenýho, je mu kolem osmi až devíti let. Poslední dny je ale úplně mimo.. jen polehává na těch
nejstudenějších místech v teráriu a vyhřívání se vyhýbá jak to jen jde! V jídle se jen tak povrtá,
něco málo i v tom poloztuhlým stavu sní, ale opravdu jen velmi málo. Při pohybu mi přijde, jako by
ztrácel stabilitu, chodí tak zvláštně vratkavě a drží se hlavně na zemi. Taky mění povahu a všeho se
dost děsí! Vždycky byl dost společenskej, přítulnej, zatímco teď je agresivní na cokoli!
Po fyzický stránce vypadá zdravě, jen trochu pohubnul, ale psychicky je absolutní opak než býval!
Prosím poraďte někdo, pokud víte, co by to mohlo znamenat!! DÍKY t.
Vše, co píšeš o chování tvého leguána jsou nespecifické příznaky onemocnění , které má patrně závažnější příčinu. V tom věku se často vyskytují metabolická onemocnění vyplývající z nevhodných podmínek chovu a to nemyslím , že se o něj špatně staráš, může to být právě naopak ,které negativně ovlivňijí vnitřní orgány , vedou k chronickemu onemocnění ledvin, jater i soustavy oběhové . Některé metabolity vznikající při látkové přeměně potom působí v organizmu toxicky a vedou k podobným příznakům jak uvádíš. Chlazení může vyvolávat i zánět v tělní dutině. Nezbytná je návštěva veterináře , který určí další směr vyšetření.
aaabbbccc
napsal(a):
Ahoj.Chci si pořídit 1,2 Boaedon fuliginosus.Četl jsem že tito krásní hadci se páří celoročně a já bych je chtěl chovat ve společném teráriu.Tak mě napadlo,aby samice nebyli vyčerpané neustálým pářením,samce každý rok na dobu 2 až 3 měsíců oddělit.Šlo by to takdo?Předem moc dík.
Chovám boaedony již delší dobu a skutečně jejich reprodukční potenciál je obdivuhodný. 1,2 je dobrý poměr , lze i 1,3 , ale já mám většinou 1,1. Oddělení samce je možné , ale některé samice primipary ovulují i bez přítomnosti samce a kladou neoplozená vejce. U samice oddělené od samce tři měsíce jsem měl oplozená vejce. Separace pohlaví na 3 měsíce nezabrání kladení vajec
k abel
napsal(a):
...hm,Ti lidé asi nikdy neviděli 30cm Trimouše a ten čip, u vzácných a problematických druhů už i jen trauma z takového zásahu, může být likvidační.To zas někdo něco vymyslel
, jsem opravdu zvědav,jak to dopadne
Tak už je to tady l.l2. 2008 byla vydána vyhláška č.411/2OO8 Sb vymezující tzv druhy vyžadující zvláštní péči. Pro teraristy je významná informace , že mezi tyto druhy patří jedovatí plazi/ hadi a ještěři/ a krokodýli. Plazi podléhající této vyhlášce musí být nezaměnitelně označeni a to jedovatí plazi při dosažení délky 3O cm a krokodýli při délce l8 cm. Vyhláška nabývá platnosti dnem l5.l2.2OO8. Co k tomu dodat. Je to příkladná buzerace od úředníků , která povede k týrání mlaďat a znechucení chovatelů . Nedovedu si představit jak označit fotkami mláďata ,která nemají diferencovanou kresbu a aplikovat čipy ? To je zvěrstvo !!
iriss
napsal(a):
Jo, jo moc krásná. Ale u mě jsou favoriti všichni .
Mám také několik druhů scinků a někomu bych přenechal T.gigas evanescens. To je foto.
k abel
napsal(a):
. . . no právě, a proto pojďme zjistit jak by to s tou podporou,účastí bylo
Vytvářet novou organizaci je vždy obtížné. Zpočátku je hodně odhodlání, ale po čase nastoupí apatie. Mame zde funkčí pražskou organizaci na čele s př. Kodymem. Tato organizace by moha být za určitých okolností vedoucí silou v našich aktivitách. Tam by se mohly soustředit naše připomínky i peníze na reklamu i právní pomoc. Nevím pouze, zda jsou tam lidé, kteří by se chtěli ve jménu celku angažovat.
Uznávám, že se stane, že člověk je na nesprávném místě v nesprávný čas a dostane se do problému. To se možná stalo i p. Kodymovi a Velenskému. Právě proto by tito pánové měli být u zrodu petice , kterou iniciují řadoví teraristé. Měli by z pozice vedení TSP protestovat proti záměrům ministerstva a vahou své osobnosti se zasadit za organizované akce teraristické veřejnosti. Zatím v diskusi nevidím jediný příspěvek z jejich strany a tudíž se domnívám, že v kritické chvíli vyklidili pozice a čekají jak to dopadne.
jetmar
napsal(a):
Přesto že s Vaším názorem souhlasím a s povděkem reaguji na zmínku o nestoru české teraristiky a herpetologie prof. Vogelovi a jeho způsobu propagace a boje.
Musím upozornit na skutečnost, že pan Kodym i p. Velenský byli MŽP sprostě zneužiti, jak sami zdůrazňují ve svém veřejném prohlášení na TSP. Upozorňují na tuto skutečnost nejen prohlášením, ale i svou nejen současnou činností, za což jim skládám své uznání a poděkování.
Tak to neberu. Jejich jména budou navždy spojena s tímto zákonem. Jejich účast na projednávání dané problematiky je nesporná a oni se od ní okamžitě nedistancovali a neupozornili chovatelskou veřejnost . Nějaká prohlášení mezi teraristy nejsou omluvou . Jedinou cestou je dopis poslancům, kde upozorní na jednání ministerstva , že oni nejsou konzultanti a jejich jména byla zneužita. Případně dopis dají poslanci za svůj obvod a požádají ho o jeho presentaci ve sněmovně. Pak může být hodnověrnost zákona zpochybněna.
k abel
napsal(a):
... vážení,protože je příspěvek pode mnou " o ekoteroristech už dost dlouhý a nepřehledný" vkládám nové téma, a prosím nehledejte v tom nic jiného!!!
... vypadá to,že se to trochu rozjelo,a protože mi píše několik zájemců o uspořádání podpisové akce,tak tady jen uvedu pár věcí,které již sice byli řečeny,ale opakování je (prej) matka moudrosti.
1. Tato petice je určena do zákonodárného sboru, ne MŽP, kde je nyní návrh zákona projednáván,v tzv.připomínkovém řízení. K tomuto byli přizváni i zástupci chovatelské veřejnosti, nevím o všech ,ale např. P.Kodym jako předseda TSP. Tak že není pravda že nebyla "veřejnost" přizvána. My bohužel ale nemáme žádné informace o tom,jak připomínkové řízení probíhá.
2.Připomínkové řízení končí 31.1.2008 a je možné posílat názory a připomínky na adresu e-mail : Eva-Mazancova@env.cz
3. Ať už to však dopadne jakkoliv,my jako občané máme právo ze zákona,sepsat petici,uspořádat podpisovou akci a tuto pak poslat úřadům. Protože jsem vyzval k tomu aby se takové akce někdo chopil, a neuspěl jsem - udělal jsem to sám.
4. Text jsem vložil zde do diskuse o "ekoteroristech",po některých připomínkách jsem ho upravil a vložím ho sem,znovu,z vaším dovolením?
5. Informoval jsem pořadatele burzy v Ládví pana Čuříka,a mám jeho svolení tuto podpisovou akci uspořádat, Burza je 9.2.2008 v KD Ládví. Přijďte tedy v hojném počtu. Jen pro zajímavost,zde uvedu že mi psal člověk,který přijede až z Ostravy,
aby se mohl podepsat. Klobouk dolů!!!
6. Všichni kdo mají zájem,uspořádat podpisovou akci,at mi klidně napíší na e-mail
adresu k-abel@volny.cz , rád pošlu předlohu petice a vzor podpisového archu ... jen
prosím pokud máte starší prohlížeče,napište mi to ať nevznikají zbytečné komplikace,užmám uloženu i druhou verzi právě pro tento případ.
Díky všem!!!
Při čtení příspěvků je mi smutno a chápu rozhořčení chovatelů.Bohužel ,vždycky se najde nějaký Jidáš, Pohanka , Melčák nebo Kodym a Velenský, kteří pro peníze nebo pochybnou popularitu se propůjčí ke kolaboraci.Naše stesky jsou určeny do našich řad a proto si myslím, že pláčeme nad špatným hrobem. Sami sebe přesvědčujeme, že uvažovaná likvidace chovů ter. zvířat je špatná věc, ale který poslanec to čte ?My musíme své názory dát najevo v poslanecké sněmovně.
Nestor naší herpetologie prof. Vogel, když chtěl legalizovat herpetologickou stanici v Suchdole, tak chodil mezi poslance s hady a o přestávkách je seznamoval s cíly jeho projektu. On, jako jediný potřebné povolení získal a to je také cesta pro teraristy dneška. Především pro ty, kteří si postavili chovná zařízení a produkcí ter. zvířat nebo primátů se živí. Kdo logicky uvažuje , tak ví, že dlouhodobé odchovy zvířat jsou možné jen tehdy , pokud je dostatečný genetický základ. Na to nestačí jeden, dva páry , ale celé skupiny a celoživotní poslání. Argumentace, že není v zájmu ochrany přírody provoz velkokapacitních odchoven n.p. želv je zcela lichá. Podívejme se n.p. do USA, kde je velkochovatelů nespočet, živí se tím a zvířata exportují do celého světa. Evropa je v zajetí dogmatických úředníků, kteří svůj úřad využívají k tvorbě nespočetných zákazů a příkazů omezujících lidskou aktivitu. To je a bude pro Evropu špatná vizitka. Apel na poslance by měl obsahovat, dobrou fotodokumentaci a kvalitní zdůvodnění, proč a jaké klady má chov zvířat v zajetí. Ať se zamyslí nad každým dokumentem a uvědomí si jedno hlasování rozhodne o bytí a nebytí
Pokud a rgumenty budou akceptovány, tak existuje šance. Podívejte se na otce, kteří demonstrují za právo vidět své děti. Také mají jen šanci aktivního nátlaku a medializaci svých problémů. Většinu lidi nedojímá osud mas, ale osud jednotlivce, proto individuální akce jsou lepší než petice. Petice je dobrá, ale sami víme, že petice píše kde kdo a jejich výsledek je nejistý. V praxi je často uplatňováno arabské přísloví : Psi štěkají a karavana jede dál. Takže já sázím na individuální kampaň spojenou s osudy jednotlivých chovatelů a presentací jejich práce a výsledků.Bohužel naše hobby není z hospodářského hlediska významné , a proto jeho cílená likvidace nebude mít až na vyjímky sociální dopad.
Tyto zákony ve jménu ochrany přírody jsou produktem zelené totality / vzpomeňte si na slova našeho presidenta Klause/ a jsou začátkem úsilí o likvidaci veškerých chovatelských aktivit a diferencovaných zálib.
druhá část k příspěvku 31.1.
Pokud a rgumenty budou akceptovány, tak exitsuje šance. Podívejte se na otce, kteří demonstrují za právo vidět své děti. Také mají jen šanci aktivního nátlaku a medializaci svých problémů. Většinu lidi nedojímá osud mas, ale osud jednotlivce, proto individuální akce jsou lepší než petice. Petice je dobrá, ale sami víme, že petice píše kde kdo a jejich výsledek je nejistý. V praxi je často uplatňováno arabské přísloví : Psi štěkají a karavana jede dál. Takže já sázím na individuální kampaň spojenou s osudy jednotlivých chovatelů a presentací jejich práce a výsledků.Bohužel naše hobby není z hospodářského hlediska významné , a proto jeho cílená likvidace nebude mít až na vyjímky sociální dopad.
Tyto zákony ve jménu ochrany přírody jsou produktem zelené totality / vzpomeňte si na slova našeho presidenta Klause/ a jsou začátkem úsilí o likvidaci veškerých chovatelských aktivit a diferencovaných zálib.
milan
napsal(a):
otevírám toto zajímavé téma, protože by mě zajímalo, zda má někdo zkušenosti s touto možností. Píšu to proto, že když jsem byl v Rumunsku, tak hned na začátku května jsem našel několikadenní, možno jen asi dvoutýdení mládě graecy. To by pak znamenalo, že buď přezimují pozdní vejce, nebo mláďata, která se sice vylíhnou, ale třeba nevylezou - až na jaře. Máte někdo podobnou zkušenost?
Milan
Přezimování mláďat ve vejci bylo pozorováno u Emys orbicularis ve Francii a také na východním Slovensku. O suchozemských želvách jsem to zatím nečetl , ale je to pravděpodobné.
redsnake
napsal(a):
Takže to co mi píšeš nejsou zkušenosti to je někde vyčtený?Mně se guttáty svlíkaj bez problému i bez Uv a bez vitamínů stačí krmit kvalitníma myšima
A Uv u guttaty je naprosto zbytečný.........
Také myslím, že UV záření je u užovek červených zbytečný luxus. U nočních a soumračných hadů je důležitá dotace vitaminů v potrave.
Vzpomínám si, že jsem před lety četl v Intern.yearbook , že chovatel exprimentálně držel užovku červenou asi dvacet let bez světla a její životní projevy nebyly odlišné od normálu.
ityy
napsal(a):
Zatím je to předčasné, ale kdo ví kdy se objeví i u nás.
Může se ptačí chřipkou nakazit želva, která zkonzumuje bejlí potřísněný trusem nakaženého ptáka? Chodím s želvou v létě do parku a do přírody, kde se želva sama pase, mám jí to radši odepřít? Co natrhám domů, to umeju...
Virus ptačí chřipky je na poikilothermní živočichy nepřenosný.
cijoml
napsal(a):
Ahoj, delam zampiky a nadherne vonej. Jak je loupu, tak ty krasny slupecky a jeden na drobno nakrajeny zampik bych chtel dat mym milackum. Muzu? Neublizi jim to?
Žampiony jim nemůžou ublížit. Není to sice jeijich běžná strava, ale příležitostně je požírají. S chutí houby požírají jihoamerické suchozemské želvy Geochelone carbonaria /uhlířky /. To jsem sám pozoroval u chovatele v Německu.
irokez
napsal(a):
Mám dotaz. Na jaře budu dělat nový výběh pro tři Hermanky a chtěla bych, aby tam mohli i zimovat. Máte někdo takový výběh? A mohla bych případně poprosit o radu, jak to vyřešit se zimovištěm? A je to vůbec dobré? Vím, že je to brzy, ale nechci to nechávat na poslední chvíli a chci se na to přes zimu připravit. Děkuji.
Pro reprodukční chov suchozemských želv evropského regionu je venkovní výběh nezbytný. Rozepisovat se o této problematice by bylo velmi zdlouhavé , a proto ti doporučuji publikace o chovu evropských želv, jež vycházejí v jazyce německém i anglickém. Běžně jsou k dostání na každém terarijním trhu, kde je nabízí pan Lipenský.
desteros
napsal(a):
Jo díky
Stomatitida je onemocnění vyvolané buď traumatem hlavy/n.p. u odchytových hadů/nebo infekcí zanesenou do tlamy krmným zvířetem ,případně i infekcí z jiných organů, jež se přenesla do dutiny tlamy, Pokud zasahuje měkké tkáně t.j. dásně je vyléčitelná vcelku dobře. Pokud však přejde na hlubší partie t.j. kosti vede většinou k úhynu plaza. Léčba je adekvátní k rozsahu onemocnění, U lehké formy /zarudnutí dásní, ojedinělá ložiska hnisu při bázi zubu/stačí potírat dásně genciánovou tincturou, běžnou v humánní praxi, 3 % peroxydem vodíku případně antibiotikem ve formě suspenze/ tetradelta ../ nebo i zasypat antibiotickým pudrem./aureomykoin/. U rozsáhlejší formy , kdy je zánětem zachvácena celá tlama a zánět zasahuje až ke kostím čelistí , je nutno mechanicky odstranit nekrotickou tkáň a aplikovat místně i celkově antibiotika! Vždy je nutno počátat s možností polknutí infektu a vznikem nových ložisek n.p v zaživacím traktu, játrech atd.Pokud nemáte zjištěnu citlivost lze s úspěchem aplikovat preparát Ivatyl,Enroxyl, Baytril atd.Nutná je optimalizace teploty,Léčba může být dlouhodobá a často vyžaduje umělé krmení.