Informace o uživateli:
Brněnský voláč , Český rejdič , Pražský rejdič středozobý, Práchenský káník
Moje zvířata
Nenalezeny žádné fotografie zvířat
Naposledy přihlášen: 15. 11. 2022 22:48:04
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
Meelek
napsal(a):
Hledám zájemce o vytvoření, jak to nazvat, zatím asi takové "společný iniciativy" pro vytvoření městského holubníku na Českolipsku.
Přesně to, o co usilovali cca 2 roky v Praze a dotáhli do skorokonce.
Připojil by se ještě nekdo? Třeba někdo, koho nebaví honit po dvorku drůbež, tři dny uklízet na výstavě a odejít s plastovym pohárem a kupou papírků.
Vik.
Zdravím , můžete mě lépe informovat jak to v Praze dotáhli do zdárného konce ? Něco konkrétního - místo , popřípadě už se to staví ? Díky za kladnou odpověd. P.Vajs
Ve čtvrtek 11. října zemřel po dlouhé a těžké nemoci posuzovatel a chovatel holubů ing.Gerhard Stein .
Zoom
Arpalit Neo kožní sprej, roztok - mechanický rozprašovač 150ml
Arpalit Neo mechanický rozprašovač 150 ml je vhodný zejména pro menší zvířata, pro krátkosrstá zvířata, pro jedince hůře snášející zvuk spreje. Používá se k běžnému ošetření srsti i k ochraně proti opakovanému napadení parazity.
5555 - to popsal správně, chce to číst pozorně, Arpelitu je více druhů
Vážení kolegové, chovatelé,
opět nám nastává několikaměsíční rizikové období, ve kterém reálně hrozí opětovný výskyt ptačí influenzy (chřipky) na našem území. Ve snaze předejít zbytečným nedorozuměním chceme navázat na naší předešlou činnost z jara letošního roku, kdy jsme se s ptačí chřipkou potýkali naposledy. Stále ještě máme čas se na vše připravit.
Aktuálně již byla ptačí chřipka zjištěna na severu Německa. Pravděpodobnost jejího opětovného výskytu na našem území je v historicky krátké době více než velmi pravděpodobná. Již v minulém týdnu Státní veterinární správa (dále jen SVS) vydala doporučení pro preventivní opatření v chovech. Klub přátel exotického ptactva (KPEP) se ke SVS připojuje, a doporučuje chovatelům, aby důkladně zvážili následující opatření zajišťující biologickou ochranu chovů:
1. Bez ohledu na výskyt ptačí chřipky na našem území doporučujeme:
Alespoň pro rizikové období připravit zastřešení venkovních výletů za účelem maximální možné ochrany před kontaktem exotů a jejich krmení a napájení s volně žijícím ptactvem.
Dopředu připravené a uzavíratelné vnitřní prostory voliér a domovů, kam je možné chov pro případ ohrožení za včasu přemístit, jsou pochopitelně výhodou.
Provozuje-li chovatel exotického ptactva zároveň chov holubů nebo hospodářské drůbeže, doporučujeme jejich maximální vzájemnou izolaci. Během poslední vlny ptačí chřipky na našem území se toto ukázalo jako významný pozitivní faktor pro zachování chovu exotického ptactva při nařízené likvidaci drůbeže ve vyhlášených ohniscích, případně v ochranném či dozorovém pásmu.
Má-li chovatel exotického ptactva hospodářskou drůbež v těsném sousedství, je vhodné se s majiteli dopředu dohodnout na možných preventivních opatřeních.
2. V případě vícečetného výskytu ptačí chřipky předpokládáme brzký zákaz burz. Toto opatření, zřizované SVS, chápeme jako nutnou prevenci, nejméně omezující naše chovy. Avšak bez ohledu na to zda tato situace nastane, doporučujeme:
Během rizikového období nevstupovat do chovů v obuvi a v oděvu, ve kterém jste se zúčastnili burzy, a dodržovat maximální možnou hygienu.
Ptactvo, které vezete na burzu více než jednou, izolovat od zbytku chovu (není tím tedy míněno ptactvo určené k okamžitému prodeji, např. do výkupu nebo dohodnutému zájemci).
3. V případě výskytu ptačí chřipky na našem území doporučujeme:
Maximální omezení návštěv ve Vašich chovech. Máme potvrzeno, že kontaminace z vnějšího prostředí (přenos na oblečení, na botách) představuje velmi významné riziko přenosu.
Riziko nákazy přenosem z vnějšího prostředí lze dále snížit používám dezinfekčních rohoží a ochranných oděvů (obuv, pláště, či montérky určené jen pro vstup do chovatelské zařízení).
Věříme, že tato doporučení nebudou chápána jen jako mnoho povyku pro nic. I když jsme si vědomi, že u exotů je riziko nákazy minimální, přesto nelze vyloučit. Daleko větší riziko však představují úředně nařízená opatření proti šíření nákazy, do kterých vždy nějaký chovatel exotického ptactva spadne, že ani neví jak. A následky už všichni dobře známe. Pevně doufáme, že se nám podaří rizikové období přečkat bez jakékoli újmy na našich chovech. Nebudeme však předbíhat událostem, dále budeme reagovat až na konkrétní vývoj situace. Ale platí, že základem pro úspěšné zvládnutí rizikového období zůstává dostatečná informovanost a komunikace mezi chovatelskými organizacemi, chovateli, a SVS.
Prosíme, informujte dále své kolegy.
Se srdečným pozdravem,
Ladislav Žoha, předseda KPEP, tel.732483540
Mgr. Jan Cvrček, zmocněnec KPEP pro kontakt se SVS, tel.721838279.
incas
napsal(a):
Zdravím všechny,
také nejsem příznivce léčení antibiotiky, proto se zájmem sleduji tuto diskuzi. I u mne si to musí holoubata "vybojovat" sama. Pravda je, že PH nechovám a vystavuji minimálně. Pouze očkuji Pharmavacem a trichošku udržuji v mantinelech tabletami Roni - columbi tbl.
Ale co si má myslet mladý, nebo začínající chovatel při pohledu do oficiálního katalogu PharmaGalu? Katalog je cca 10 let starý, to tady ještě adenoviry nikdo neznal... Nevím, jak vypadá katalog aktuální, doufejme v návrat k přírodě. J.S.
Ahoj Jirko, nedávno jsem se taky poptával na nový katalog, nikde není ani u prodejců ! Jedině napsat přímo do firmy PharmaGalu! Ohledně používání různých léků, na to mám svůj názor, ale když vidím jak to někteří chovatelé aplikují, tak dávám raději oči stranou ! Málo kdo se řídí návodem a servírují to od oka - lžička sem a sklenička tam! Je to téma na dlouhé povídání.
Měj se Pavel.