Pedross

Moje příspěvky

27.6.2018 13:29

OK, asi mate pravdu, drzim porad tech 37,5°, jsem zvědav, jaká bude úspěšnost.

26.6.2018 12:43

Díky moc za popis, udělám to tedy tak. Jinak já vycházel z těchto tabulek: https://www.ifauna.cz/drubez/clanky/r/detail/2813/jak-lihnout-kurata/

Ovšem nechám to na těch 37,5°C, u té mé je poměrně velký rozptyl hodnot teplot uvnitř líhně (Janoel 40), ikdyž je to zvláštní, tak po okrajích je až 39°C, uprostřed pod větrákem naměřím stejnou hodnotu jako je na displeji.

26.6.2018 11:55

Díky, po celém vajíčku nejsou, to jsem jenom přehnal.. Ale prostě je vidět u zárodku žilky, takový pavouček jako u nakřáplého skla okna :) Ještě se vás zeptám, co pak ten 21 den, od nějakého 18 dne jsem se dočetl, že vyndám mechanismus na aut. otáčení vajec a zvýším vlhkost v líhni. Kuřata po vylíhnutí se mají nechat v líhni den bez ničeho? Je to tak správně? A to pořád za té teploty 37,5 stupně, jak je předepsáno v návodu k líhni? Také je mi divné, že teplota v návodu je 37,5 a tady na ifauně jsem našel tabulku, kde poslední dny by měla být teplota až cca.40 stupnů. Omlouvám se za debilní otázky, nerad bych udělal něco špatně :).

26.6.2018 11:13

OK, díky, asi jsem moc hrr :) Člověk je poprvé zvědav, jestli tam vůbec něco bude :) Tak posečkám ještě těch pár dní.

26.6.2018 09:20

Potřeboval bych poradit. Líhnu NV od hedvábniček, nyní 4tý den. Zkoušel jsem je dnes prosvítit, některá vajíčka jsou průhledná a není v nich nic, je vidět akorát vzduch. bublina. V některých je tmavá tečka ale není jinak nic vidět. A ve zbývajících je vidět zárodek se žilkami po celém vajíčku. Předpokládám, že ty průhledná a a tmavé tečky bez ničeho jsou čistá vejce a můžu je vyndat? Nebo mám ještě počkat?

14.5.2018 13:34

Okno je cca 30x30cm, není velké. Kurník je bývalý chlívek na prasata, jen opravený, s novými omítkami a natřený vápnem. Holky mají vyvýšenou dřevěnou podlahu cca metr nad původní podlahou. Okno je cca 20cm nad úrovní dřevěné podlahy. Můžu sem večer hodit fotku. Možná by stálo za to zprovoznit nějaký trvale zaplý led pásek namířený do stropu, aby světlo nerušilo, ale aby v kurníku nebyla úplná tma po setmění. Klasickým světlem přisvěcovat je blbé, po zhasnutí třeba v půl desáté večer už je v kurníku rázem tma jako v pytli, stmívač bohužel nemám. Slípky většinou spí buď na hřadu a nebo v těsné blízkosti na zemi, některé na hřad odmítají jít. Hřad jsem předělával, nyní je fošna cca 10cm široká a zhruba 15cm nad podlahou.

14.5.2018 12:35

je to řízeno soumrakem, takže když se smráká, automatika zavře. Momentálně po přenastavení citlivosti je to kolem 21 hodiny. Pokud to bude zlobit, tak nezbude nic jiného než předělat řízení na časovač. Včera stačilo těsně před zavřením rozsvítit a holky byly po zavření už uvnitř kurníku. Někdy to vyjde dobře, někdy ne. Kolikrát se jim ani z toho kurníku přes den moc nechce, je tam pořád chládek a venku je jim horko, ještě jsem jim nedodělal venkovní stříšku. Trochu stínu tam je, ale ten se pořád podle slunce stěhuje.

11.5.2018 21:16

Asi to tedy zkusim jim to nechat otevrene, kdyz budeme pryc. Dnes jsem je byl zkontrolovat a blbky chrnely u zavrenych dvirek na zebriku.Asi jim to budu muset prenastavit na dyl, jestli to pomuze.

11.5.2018 13:56

Tak se zase ozyvam z Plzne :) Kohoutovi /snad je to kohout, nejsem si uz vubec jist/ jsem drapy ostrihal, bylo to bez problemu, chuze uz mu nedela problem. Hedvabky snasi, krasne chodi do kurniku v prubehu dne, i z kurniku bez problemu jdou, ale mam problem s tim je naucit, aby vecer lezly samy do kurniku. Naistaloval jsem jim do kurniku k aut. zaviraci dvirek pipak, ktery pipa kdyz se zaviraji dvirka. Dvirka se zaviraji pres sroubovici, kterou pohani zprevodovany motorek. Zavirani trva cca 2-3 minuty. Nekolikrat jsem je pri zavirani a pipani zahanel dovnitr. Vetsinou staci vzit kohouta a ostatni zalezou za nim sami. Problem je, ze ted nekolikrat v tydnu jsou v kurniku uz treba v pet, ale bohuzel nekdy zustanou venku i po soumraku a chouli se v koutu. Nevim jak jim domluvit, aby do toho kurniku zalezaly pravidelne. Existuje na to nejaky figl? Zkousel jsem jim i v kurniku pres spinaci hodiny rozsvecet, ale moc to nepomohlo. Jsem z toho na prasky, protoze se blizi cas, kdy budeme dva dni mimo domov a nerad bych, aby mi ty nase blbky neco sezralo. Zaroven je nechci nechat dva dni zavrene v kurniku.

19.4.2018 11:47

To není blbý nápad, na zimu je to fakt dobré. To mě nenapadlo.

19.4.2018 10:12

dnes jim je cvaknu, snad necvaknou oni mě :) díky.

19.4.2018 09:54

Spíše bych osobně volil raději řízení dle soumraku, slepice se řídí také tím. Odpadá problém s neustálým štelováním času otevírání/zavírání (východ/západ slunce, letní čas). Nicméně dá se obojí, jen mě fascinují některé otvírače řízené DCF signálem, jak má slepice poznat, že se mění letní čas na zimní a naopak? :).

18.4.2018 23:18

Mate pravdu, dneska me ale holky mile prekvapily. Jednak byla v kukanich vajicka a jednak samy dopoledne vylezly po aut. Otevreni dvirek a behaly ve vybehu kdyz jsem dorazil z prace. Vecer take obrovsky pokrok, do kurniku sice samy nesly, ale stacilo nasmerovat kohouta na ctvrtku zebricku a sli bez kecu pekne vsichni za nim, dneska jsem fakt cumel. Jeste ty drapy zkratit, dodelalat lehke upravy v bydleni a zkusim odsroubovat ty pricky, prijde mi, ze o ne akorat zakopavaji.

18.4.2018 12:24

Mám domácí výrobek ze závitové tyče, motoru s převodovkou (z ebay za 200). Celé je to řízené soumrakovým čidlem SOU-1 UNI od Elka (primárně určeno pro řízení osvětlení ulice, zahrady, domu). Kurník se dle nastavené úrovně osvětlení zavírá momentálně kolem půl osmé večer. Ráno díky hysterezi se otevře až s větší úrovní osvětlení, cirka kolem sedmé. Výhodou je to, že ho nezmátne ani úplněk a dá se nastavit určité zpoždění, takže krátký posvit baterkou přímo na čidlo či záblesk blesku nevyvolá povel k otevření.

18.4.2018 07:01

diky za info. Vcera jsem jim vecer hodil ke stavajicimu venkovnimu zebricku jeste dve fosny z kazde strany a bylo to o chlup lepsi. Stacilo hedvabky strcit na treti "schudek" a dolezly samy az do kurniku. Skoro mi prijde, ze jim vadi ty pricky na zebriku. Jeste se zeptam, privezeny kohout ma velke pokroucene drapy, muzu mu je lehce zkratit?

17.4.2018 12:41

OK, zkusím jim to vyměnit, prken je dostatek :).

17.4.2018 12:18

není 10cm moc? Dám jim měsíc, pokud to nepůjde, tak to snížím, za den to je hotové. jinak díky za rady!

17.4.2018 11:56

jo máte pravdu, přijde mi, že se bojí výšek, ikdyž větší kuře, co je s nimi, je docela kaskadér a sedí všude možně, i ve výšce. Spíš si myslím, že jsou navyklé od předchozího majitele, byly trvale zavřené v kleci venku. Tak snad jim to dojde, zkusím je na hřad večer vysazovat a trénovat s nimi ten žebřík. Vnitřní vysoko není, to kuře to dává v pohodě, slepice taky, problém je venkovní, to zkusím nějak rozšířit. Hřady jsou si myslím ok, nejsou to úplně střešní latě, je to lať 2x3 cm, se zaoblenými hranami.

Když bude nejhůř, tak holt kurník zazdím a udělám podlážku mnohem níže a vchod kousek nad úrovní výběhu.

17.4.2018 10:21

Ahoj,
teplota mě nenapadla, ale v kurníku mi přijde, že je celkem teplo, nicméně teplotu jsem neměřil. Zkusím schválně změřit, přes den tam ale určitě kolem 17-20 stupnů bude, k večeru při otevřených dvířkách už asi méně. No snažím se je jim pomáhat po tom žebříku, myslel jsem si, že je to lepší, než je nosit oklikou v rukou, ale ve výsledku to asi vyjde nastejno Zkusím ještě pár dní jim dát čas. Krmení jim ven dávám včetně vody. Myslíte, že bych jim měl to krmení přes den z kurníku odstranit?

17.4.2018 10:04

popř. co je špatně na tom žebříku? Napadlo mě, zda by pro ně nebylo lepší, kdyby ten žebřík byl strmější, ale nechce se mi žebřík na zkoušku zkracovat. Zkoušel jsem i večer v kurníku rozsvěcet, ale prostě ani je nenapadne mít snahu jít do kurníku nebo z kurníku.