
petraaart
Informace o uživateli:
-
Moje zvířata
Nenalezeny žádné fotografie zvířat
Registrace od: 24. 7. 2017 14:48:16
Naposledy přihlášen: 14. 10. 2021 12:51:04
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
Já právě teď taky sháním, po 20 letech v univerzalech a teď naposledy skočka Prestige elastic. Mám navíc problém hlavně sama se sebou se usadit, mám drezurne najezdeneho koně profesionálem do S, s výrazným pohybem v klusu, a zatím jsem nenarazila na sedlo, ve kterém by mi byl jeho klus příjemný. Za sebou mám drezurní sedla Prestige Roma, kieffer Ulla salzberger a Wintec countorblocks s výraznými opěrkami, pak sedlo devoucoux milady, to by bylo fajn, jenže já potřebuju posedlí spíše 18, mám dlouhé nohy a skoro 180, to devoucoux bylo psáno 17,5 ale reálně sotva 17. Zatím vše sedla od paní Dohnalove z a- sedel, bohužel ve velikosti 18 tam moc výběr není, kůň potřebuje komoru dvojku. Teď jsem narazila na inzerát od soukromého prodejce, právě na ten euroriding diamant v 18 a dvojce komoře, po přečtení různých diskuzíc zde a na equichannelu jsem toto sedlo naznala jako jedno z velmi oblíbených, dále se hodně řešila ta wintec Isabella a passiery grand Gilbert. Jiné sedlo od nikoho nemám možnost vyzkoušet, u nás se nikdo drezuře nevěnuje.
Dobrý den, podělí se prosím někdo o zkušenosti s drezurnimi sedly?
Nejvíce mě zajímají sedla euroriding diamant, wintec Isabel, případně passiery. proč jste si vybrali konkrétní sedlo, jak jste spokojeni, jak sedí koní a jaký typ koně mate, případně v jakých drezurních sedlech jste seděli, a co jste vybrali.
Pak u konkrétního sedla euroriding diamant mě zajímá velikost komory, a kde je na tomto sedle toto číslo uvedené, prý naší kentaur dvojce odpovídá jejich číslování 3.
Moc děkuji.
Dále jsem ještě zapomněla zmínit přepraváky, za cenu 1299 nejlevnější, co jsem našla, a svoji službu plní dobře. Dost přes zimu využívám i tu nepromokavou deku do kolotoče nebo na lonžování, dá se využít i při procházkách, v oblasti plece je přední elestický pás, který koni nepřekáží při pohybu. Měla jsem zkušenost i se sítovanou dekou proti hmyzu, ale ta se mi na koni divně přetáčela, tak tu jsem prodala a pořidila od firmy Presteq, a nelituji. A co vlastně nosím skoro pořád, je jejich softshellová vesta s fleesem, na tu bych úplně zapomněla.
Já mám od nich poměrně dost výrobků, výborné zkušenosti mám s ohlávkou, jakoby koženou za 599, od kožené k nerozeznání, dám občas vyprat, a furt jak nová. Za mě tam mají top nejlepší zvony s cenou okolo 400, a to jsem měla všechno možné, i drahé od veredus...., tyto byly nejlevnější a vydrží nejvíc. Pak mám od nich chrániče na předky, ty používám občas na nenáročnou práci, taky dobře sedí a cena levná. Dále mám od nich turistickou uzdečku 2in1, tam byla cena kolem 2000, tu jsem zatím využila jen párkrát. Co ted hodně využívám, je podsedlovka v černopetrolejové barvě, sice od koně trochu odstává, ale jako pracovní super a cena taky fajn, takže mi jí nebude líto třeba za rok vyhodit. Ještě zkušenost s podsedlovkou s kapsami, ta je ale hodně slabá, a pravidelně jsem měla obsah uvnitř kapes vlhký od potu. V zimě pak mám od nich dvoje rajtky s fleesem, ty nejobyčejnější, nosím jak na ježdění tak na práci, jsou zateplené a vyjdou levněji než kdejaké leginy. Dále tam mají přijatelně cenově obřišník na lonžování, ten slouží dobře. A doporučuji jejich bederky, vyhovují mi ty, co kryjí jen záda koně, a nejdou pod nohou jezdce, je to 2 v 1, bud fleecová nebo nepromokavá, nebo se dají spojit. Cena také top oproti ostatním. Měla jsem od nich i pár rajtek, ale všechny jsem bud vrátila nebo prodala po pár použití, ty mi nějak nevyhovovaly. Když to tedy shrnu, v decathlonu nakupuji ráda, některé výrobky fakt s cenou top, ale nejzákladnější věci jako helmu, boty, sedlo, pracovní uzdečku...mám to nejlepší co si můžu dovolit, neb opravdu se jejich perka nedají srovnat s Ariatkami atd..
Přesně tak, proto také ale musí počítat s tím, že na celou plochu nemůže koně pouštět pořád. Já mít oněch 2000 m, dokážu si to představit, a koně bych hned z ustájení vzala domů. Ale počáteční náklady bych odhadla cca na 200 000 pokud by mi někdo komerčně dělal přístřešky/boxy plus to zpevnění menšího padoku.
Ale ještě musím k tomu dodat, že jsem také pochopila že zadavatelka chce prostě koně pořídit a pustit je na ten pozemek 2000 m. To je opravdu nesmysl, základ je mít ten přístřešek nebo box a k tomu samozřejmě čím větší zpevněný prostor, tím lépe, ale opravdu zpevněný. Na zbývající prostor pouštět koně jen když je sucho nebo zmrzlo, ale při té ploše to bude opravdu jen větší výběh, o nějaké pastvě nemůže být ani řeč. S tím že koně budou minimálně přes zimu na senu musí počítat. Od jara do podzimu si může například chodit sekat trávu.
Přidám svoji zkušenost. 1 koně jsem měla několik let doma. Bydlím na vesnici v RD, s poměrně malým pozemkem. U domu jsem měla postavený zateplený venkovní box a před ním malý zpevněný padok cca 3,5 * 8 m. To bylo vše co se k domu vešlo. Za vesnicí cca 500 m od domu jsem měla pronajatou louku, určitě teda větší jak 2000 m, tam byla vždy tráva a nikdy se nestalo že by kůn výběh rozdupal. Musel se tam ráno vodit a odpoledne nazpět. To bylo v době kdy jsem ještě studovala, tudíž jsem měla na koně poměrně dostatek času a celé odpoledne věnovala jemu. Jako rozhodně to nebylo ideální, hlavně tím, že byl kůň sám, ale tím chci jen říct, že i na malém prostoru kůň být může, musí mít ale zajištěný dostatek každodenního pohybu. Tudíž pokud by zadavatelka postavila boxy a k nim zpevnila alespon malý prostor na padoky, a tam měla kone jen na noc například, a na den je vodila někam na pronajatou pastvu, nevidím v tom takový problém.
Můžu také přidat svůj postřeh, protože mám vyzkoušeno více věcí. Je fakt, že se musí přizpůsobit oblečení jinak na vyjíždku venku a jinak na trénink, také záleží na počasí, zda fouká vítr, má sněžit, svítí sluníčko atd. Od podzimu také samozřejmě pravý beránek na sedlo, to udělá hodně. Mám zateplené softshellové rajtky podšité fleecem s grip sedem a vyvýšeným pasem, ty jsou fajn dejme tomu kolem 5 stupnů. Pokud je více zima, chce to pod ně podvlíkačky. Dále mám zkušenost s jezdeckou sukní sahající mírně pod kolena, toto je fajn v zimě na práci kolem koní, ale na ježdění se mi moc neosvědčilo při rychlejším tempu, i když to má poutka pro upevnění kolem stehem, při naklusání to odvlává od stehen. Tudíž na krokovky super, je mírně zateplená a nepromoková, ale na rychlejší tempo nic moc. To samé s jezdeckým kabátem, při rychlejších chodem prostě od noh vlaje. Mojí nejoblíběnejší kombinací na ted na vyjíždky jsou zateplené rajtky z Decathlonu, stojí do 500, jsou podšité fleecem, nemají tedy ani grip sed, nic, je pravda, že v samotném sedle by klouzaly, což mě nedělají na beránku, ale hlavně opravdu jsou fajn dlouhé kožené chapsy přes ně, do těch bych opravdu šla. Oni sami o sobě nehřejí, ale výborně izolují, tudíž pokud pod ně dáte něco teplého, o to teplo nepřijdete. Mírný dešt nebo sněžení také snesou. K nic nosím jezdecká perka zateplená pravým beranem. Jinak ještě poradím opravdu funkční triko, co dobře odvádí pot, to samé mikina i nejlépe i bunda. Výborné zkušenosti mám s věcmi od Horse Pilot, to oblečení je fakt super, na to nedám dopustit. Samo od sebe je drahé, já kupuji vždy starší kolekce se slevou. Jinak hodně záleží i na těch botech, moc se mi neosvědčil umělý beran, ale chce to fakt pravý, má uplně jiné vlastnosti. No a nejlepší věc jsou vyhřívané vložky do bot, mám z Lidlu za 699 tuším, dají se použít i na vysoké boty, nebo druhá varianta jednorázové vyhřívací vložky, když fakt hodně mrzne. Jak jsou nohy fakt v teple, je to hned znát.
Já běžně peru pravý beránek v pračce, ale má to svoje potřeby - program jen na vlnu, nastavit co nejnižší otáčky, teplota pouze 30 stupňů, a prací prostředek určený přímo pro beránky. Až se dopere, tak hlavně nesušit na topení, ale přirozeně. Občas povytáhnout, ale hlavně si pořiďte speciální kartáč na česání pravého beránku, já mám od Christu.
Měla bych na prodej tyto knihy:
Všechno o koních - 150 Kč
Encyklopedie koní - 200 Kč
Jdu do toho - Koně - 100 Kč
Encyklopedie koní a poníků - 250 Kč
Jezdecká škola Lindy Tellington Jonesové - 150 Kč
Jak chránít kopyta koní - 100 Kč
Výcvik mladého koně - 250 kč
Encyklopedie koní od Joseé Hermsen - 150 Kč
Průvodce jezdectvím - 100 Kč
Jízda na koni - 50 Kč
Jak myslí koně - 150 Kč
Stupnice vzdělání koně - 200 Kč
Chov koní od Duška - 250 Kč
Příručka jízdy na koni - 250 Kč¨
Vlastní kůň - 50 kč
Chov koní přirozeným způsobem - 200 Kč
Chov a péče o koně - 160 Kč
Závodní příprava jezdce - 180 Kč
Jezdecký výcvik - 160 Kč
Velké encyklopedie koní - zcela nová- 380 Kč
Komplet všeho bych nechala za 2500.