
Pipilota
Informace o uživateli:
-
Moje zvířata
Nenalezeny žádné fotografie zvířat
Registrace od: 7. 10. 2018 20:44:34
Naposledy přihlášen: 1. 4. 2023 18:22:45
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
Už OT - jak tak o tom zívání přemýšlím, no aby se to nezaměnilo s hříběcí grimasou podřízenosti (moje kobyla co je vždy poslední ve stádě tou grimasou vítá šéfovou při návratu z projížďky - úplně vzorově). Ale při tom se jazyk neplazí, spíš je to podobné zívání - no ale kdo má napozorováno, nezamění to. Napadlo mě to při komentu o calming signal.
(prostě to koukání jen tak na koně co a jak dělají má taky význam)
Já dávám kobyle do kyblíčku kdejakou bylinu. Podle sezóny co zrovna roste, protože v ohradě to tak pestré není a co si budeme vše potřebné se nedá koupit v prášku. Chmelové šištice jsou u nás běžné (až plevelné). Dávám je spíš kvůli fytohormonům. Ale nějaký speciální efekt jsem nezaznamenala. (možná jen nemám ten správně vědecký přístup) Držím se obecného doporučení nepodávat bylinu víc jak 14 dnů v kuse.
lenacia
napsal(a):
tak bez ježdění sem teď byla přes měsíc.. měla bych tam jet kvůli krmení, ale když sem se právě vyflákala 3x na chodníku když sem šla s odpadky tak to nikam nejedu. Bude dneska 'o hladu' (seno má!)
nebl bněte - hlady za den nechcípne, ale aby měli vodu (to se musí kontrolovat, kdyby u nás trakaře padaly)
To zívání je vhodné dát do kontextu. Naše dušna kobyla ziva když dojdeme klusem do výběhu. Z kroků to nedělá. No tak to bude z únavy.
Jiné zívání je když na ni zkouším masáž podle Andersona - tam je otřepani a zivnuti žádané (jako že se to povedlo).
Zas jiné zívání je při práci ze země, třeba nad trailovou překážkou.
No a od bolesti může být taky....
Veeve
napsal(a):
Ne my máme hřebce teď už valacha. Nevim majitelka tomu rika pony Appaloosa asi kvuli zbarveni. Ale my sme matku nevideli jen mam ji ukazovala ma fotkach. Ale otec je čistý i podle papíru. Tak me zajimala výška ať vím co můžu očekávat.
Očekávat můžete všelicos.
Ty papíry se drží tak přísně proto, že dědičnost má svá pravidla. Jsou tam poměry jak se co dědí (vyštěpí) - z toho se pak vyvodí pravděpodobnost nějaké vlastnosti. U kříženců s rodiči známých vlastností se to v první generaci taky dá hezky odhadnout.
Upřímně - pryč od takových hříbátek. Všechna mláďata jsou milá, ale až cca do 30 je pak budete živit. V ČR je nyní hodně koní, ale velmi málo dobrých. Už jen z toho jak to popisujete, tam bude nějaké ALE. Tohle hříbě je přesně ta nejistota jestli to bude spadat do pony a nebo přeroste KVH (a že je malých koní u nás víc než je potřeba).
Obecně se dá usuzovat podle matroklinních vlivů, že to hříbě bude menší než otec. Ale jestli jde o hřebečka a bude se včasně kastrovat, mohl by i dorůst těch 150. Zas je potřeba započítat i kvalitu managmentu. Jenže ona mohla být matka taky kříženec pony a velký kůň a tam se to pak může podědit různě.
S tou vodou u koní je to detektivka. Studená, moc teplá... Ale jednou prostě nepily obě kobylky a až po naklonění ke kyblíku, že tu vodu vyměním mi to došlo. Kocour ten kýbl označkoval. Vůbec se nedivím, že ten puch nepřekonaly. (. na odstranění jsou dobré dětské ubrousky na zadek, jinak to tam zůstane a každý druhý kocour to přeznači)
Jo zvířátka jsou radost!
Uživatel s deaktivovaným účtem
napsal(a):
No jo, ale co koně, kteří mají přístup k napáječce? Jenom se ptám.
Jako úplně nevěřím, že se zvíře nenapije, když je teda fakt ouvej.
Právě že u napáječky si nemáte šanci všimnout. Stejně tak ve velkém stádě.
A věřte, že jsou jedinci co se zapomínají napít. Zažila jsem jich více. Byly to starší kusy a nebo s nějakou chronickou nemocí. Třeba dušnost. Oni se z ničeho nic třeba celou noc nenapoji. A jasně že pak kolečko s kolikou...
No a to se pak dává mokré žrádlo v kyblíku a máčené seno - jako prevence. A do toho se fakticky těm kůň sem tam nenapije.
První westernový jezdci u nás rozhodně neměli k dispozici speciální plemena. Jezdilo se na "všem". ČT, hucul, arab, A1/1...
Jen se musí počítat s tím, že na vyšší úrovni už vás budou dobře ježdění koně westernových plemen předbíhat. Prostě mají vybrané některé vlohy co běžně ČT nemá.
Ale na běžné ježdění ve westernovém stylu se hodí.
Uživatel s deaktivovaným účtem
napsal(a):
Mě kobyla zakolikovala na konci léta při jeden den slunce druhý den ochlazení.....nežrala, tvářila se podezřele a sotva nohu z výběhu přendavala. Byla bez peristaltiky, ihned vet, injekce, nevím co, vodění, druhý den klistýr , rozběhlo se to...
Doktor povídal, že se asi zapomněla napít jak se ochladilo....
nebo vědecký názor: změna tlaku
tohle je moje noční můra - "zapomene se napít" - tohle prostě někteří koně dělají (proto voda kyblíkovaná, aby se rychleji zjistilo, že je něco jinak než má být)
Uživatel s deaktivovaným účtem
napsal(a):
Dobrý den, jdu s dotazem ohledně holandských papíru na kobylu. Koupila jsem od paní 2,5 letou kobylu otec barock pinto a matka cob. Majitelka tvrdila ze papíry vyřizuje, tím pádem ji nemám ani prepsanou a mám jen kupní smlouvu. Nevěděl by někdo jak dále postupovat? Zda jde nějak zjistit jestli ty papíry fakt budou? Paní majitelka psala před 2 měsíci ze na ne čeká a teď přestala komunikovat úplně.
No jestli nemáte papíry od koně, tak doporučuji hodně rychle vrátit. Plemeno žádná sláva a bohužel se ho drží handlaci a jiní vykukove.
Přece chcete vědět jak je kůň očkovaný, odčervení atd.
Určitě je potřeba mít nějaký evidenční průkaz - u dovozů Vám určitě poradí co a jak na centrální evidenci ve Slatiňanech.
Navíc hrozí pokuty, jestli u nás není kůň vedený.
JanaJanaJanaJana
napsal(a):
Já jsem třeba někde na FB zahlédla i koučku, která vodí své klienty ke koním.
Tohle mě vůbec nenapadlo, že by někdo využíval, ale zase proč ne, že :) taky jsem tohle dělala zdarma, třeba kámoškám po rozchodu a tak :) ale tak lidé z něčeho žít musí a třeba takhle to koučování funguje lépe s koněm než bez koně.
No jenom mít k tomu to vzdělání. Opravdu psychologie se specializací na koučink. Ne jen kurz a prachy sem. Stejně tak hyporehabilitace je vysoce odborná záležitost. (a mnozí se na tom přiživují)