Informace o uživateli:
Uživatel nezadal informace.
Moje zvířata
Registrace od: 2. 11. 2016 13:09:10
Naposledy přihlášen: 2. 8. 2022 12:45:24
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
neverend
napsal(a):
To nevím jak kde,ale já zatím zažil ustajovatele kde člověk dostane radu a pomoc v případě nutnosti.Ještě se mi nestalo aby ošetřovatelka řekla "mě padla" ahoj a s veterinářem si tu dělejte co chcete.Opravdu si nemyslím,že péče o koně spočívá pouze ve vykydání a zavedení do/z výběhu.
No,u nás je to úplně jinak..každý sám za sebe...prostě ustajovatel zajistí seno,slámu a nějaké jádro,vykydání boxů a odvedení koně do výběhu....nic víc....koně si zavírájí majitelé,.u kováře,veterináře si každý majitel musí asistovat sám.....ustajovatel je nekońák,takže jaká rada?????
neverend
napsal(a):
Taky bych nechtěl být ve stáji,kde se musím ohánět papírem ve snaze domoci se svých řekněme "práv".🙁 Jinak mě stále připadá pět tisíc za celoměsíční starost o koně celkem málo v dnešní době.Člověk nesmí zapomínat,že v tom jsou započteny také vědomosti a zkušenosti ustajovatele a nejen každodenní práce kterou člověk vidí.Za cenu jedné slušné dovolené se mi stará někdo o koně celý rok? To je přeci celkem paráda,ne? 🙂
Vědomosti a zkušenosti???A starost o koně spočívá pouze ve vykydání a zavedení do výběhu...toť vše.....
sisi58
napsal(a):
Tak nějak jsem si to myslela. Jak píšete, takto vás může ten člověk později vydírat do nekonečna.Nevím, jak to máte s ustájením v okolí, možná bych se porozhlédla, co kdo, jinde nabízí.
No právě,že v okolí nic moc...a hlavně já už jsem v té stáji hrozně moc let ...nejsem stěhovavý typ..
sisi58
napsal(a):
Škoda vody. Navíc, pokud nezaprší, bude co nevidět zákaz zalévání.
Pokud máte kam jezdit a jízdárna není jediná možnost ježdění, vykašlala bych se na to.Ale to musíte říct všichni nebo alespoň velká většina.
Dávat 5000,- když si navíc musíte i něco dělat sami, je už dost.
"Starost o výběhy,o vodu a o příkrm na výběh je už pak na každém majiteli." Jestli tomu rozumím, sbíráte ve výběhu houna a krmíte si tam koně.Což je pro majitele velká úleva.Jak čas,tak nafta, či úspora za placení človíčka, co by to dělal, když ne majitelé.
Sbíráme si houna..děláme si menší opravy..kupujeme si seno na příkrm...denně si taháme do výběhu vodu...placený ošetřovatel pouze koně ráno vypustí do výběhu a vykydá box.....
Všichni víme,že je sucho.....chápu proto některá opatření.Ovšem s tím,s čím přišel včera ustajovatel se nějak nemohu popasovat....platím 5 000,-za ustájení ...v ceně je jízdárna,nějaké krmení,kydání boxů a zavádění koní do výběhu.Starost o výběhy,o vodu a o příkrm na výběh je už pak na každém majiteli.Včera se na nástěnce objevilo,že pokud nepřispějeme částkou 2000,-za každého koně na nákup lejty na vodu na zavlažování jízdárny....bude nám odepřen vstup na jízdárnu!!Tak nevím...za týden třeba přijde s tím,že potřebuje nové gumy na traktor,jinak se nevyveze hnůj????
Uživatel s deaktivovaným účtem
napsal(a):
Jaká realita?
Jakože někdo vyžaduje přísnější podmínky než určuje ministerstvo zemědělství? Nebo v těch krmivech pro drůbež a prasata ta sója je ve skutečnosti non gmo a jen to na obal zapomněli napsat?
Třeba mlékárna Vám nevezme mléko pokud budete krmit GMO.
Uživatel s deaktivovaným účtem
napsal(a):
Je maso a mléko získané od zvířat krmených geneticky
modifikovaným krmivem bezpečné?
Ano. Krmiva určená pro výživu hospodářských zvířat v současné době mohou
obsahovat složky získané z GM plodin (nejčastěji GM sója a kukuřice) či GM
mikroorganismů (biomasa z GM kvasinek či bakterií). Maso a mléko získané od
zvířat krmených GM krmivy se neliší od produktů získaných od hospodářských
zvířat krmených tradičními krmivy, jsou zcela bezpečné. Na takovéto produkty se
nevztahují pravidla pro označování.
Tolik nějaký leták ministerstva zahraničí. Nevím, jak u krav, ale drůbež a prasata mají GMO soju v krmivech zcela běžně.
Realita je jiná...
Dotaz
napsal(a):
Ad ten zákaz koní - jen článek, co na mě vyskočil.
https://www.info.cz/magazin/zbav-se-kone-zachranis-svet-chov-zvirat-je-pro-klima-mnohdy-horsi-zatezi-nez-automobil-39243.html?fbclid=IwAR2B_z4mmUvJ6givYLvKvbymEF7Rj7pDAa8yT5XsTahSGR85b0urnrEl8oQ
No...jak může jeden živočišný druh,potažmo ten,který to prostředí znečištuje a zatěžuje absolutně nejvíc....omezit jiný živočišný druh.Kde vzal vlastně to právo
o tom rozhodovat??
Uživatel s deaktivovaným účtem
napsal(a):
Krmení přece žádnou ochrannou lhůtu nemá, to mají jen léčiva. Tam platí standardní "pokud neurčí výrobce pro daný živočišný druh jinak, je OL na maso 28 dní".
A já teda morčata, co z nich pak dělám grilovačku nebo rizoto - koprovku jsem nezkoušela - krmím úplně normálně úplně normálním senem, trávou a krmivy. A úplně normální zeleninou a kdybych koupila přes animo sušenou, tak by to dostali taky, ale při jejich spotřebě všeho je lepší to nekombinovat a jistí to krmná mrkev.
Prostě stejně jakoby tu sušenou zeleninu mohlo dostat prase nebo koza nebo dobytek.
Poku v tom krmivu nejsou GMO suroviny.....
Neregistrovaný uživatel
napsal(a):
Já protestuju už jak to píšeš.😂 Něco jíst lidi musí,ale to neznamená že to musí být vše.Budoucnost je stejně v umělém mase a sice to bude pro lidi asi šok,ale to byl i první automobil.😂 A nebo začne 12.5.2020 válka USA vs China a budem mít po starostech všichni i s kuřatama.☺️
A kdo určí co se bude jíst a co ne???
Rif Du Madon
napsal(a):
Nejsem trenér ani závodní šampion. Zkusím to popsat slovně. Děti to takto chápou.
Kůň se snaží dostat své tělo pod těžiště jezdce, je mu to tak pohodlné a nejmíň si pak opotřebovává nohy, šlachy, klouby. Když nesete něco těžkého, je veliký rozdíl, jestli to máte v těžišti nebo daleko od něj. Pro jednoduchou stranovou pobídku stačí mírný úklon do požadované strany. KOUKEJTE se tam, kam chcete jet. Otočení hlavy Vám nastaví páteř, ramena i sedací kosti tak, jak to má být. Nemyslete na zadek, jen otočte hlavu. Přiložte vnější otěž koni na krk (zkuste si vzít obě otěže do jedné ruky, automaticky se otevře vnitřní otěž, všichni Vám budou nadávat, že ruka nesmí křížem přes kohoutek, ale kůň to pochopí). Nenavažujte se vědomě do jednoho třmenu, představte si, že kůň má v místě sedla joystick, na kterém sedíte a ovládáte ho břichem a zády. Svalový tonus obou nohou držte stejný a vychylujte břicho a záda. Hodně lidem ve snaze ovlivnit váhu na třmenech vyjíždí zadek v sedle právě na opačnou stranu, než by měl. Máte rovná záda a nic Vás nebolí?
Pro komunikaci rovně dopředu brzda / plyn používám hlavně břicho a jako zálohu záda. Samostatný terénně vychozený slušný kůň se "ptá", jestli jedeme. Povolené břicho (případně + předklon) znamená, ano jeď. Když chci přibrzdit, břicho zatnu a brzdím joystickem. Naopak když mi ve cvalu ztrácí šťávu a začíná padat na hubu, jedu celým tělem nahoru-nadechnout do plic (jakoby to mělo koně nadnášet), přizvednu ruce, břicho tak pružně povzbuzuje.
Tahat najednou za obě otěže zpátky dozadu, je zbytečné.
Nechte se polonžovat na madlech, stav kdy sedíte bez držení rukou a s minimálním svalovým napětím, je nad těžištěm koně. Zavřete oči a představujte si, že jezdíte jako někdo, kdo se Vám na koni líbí. Když jste po ježdění sedřená, je to špatně.
Pobídky váhou do strany zkoušejte buď na chodivém koni, nebo ať Vám nechodivého lenocha ze země pobízí někdo jiný. Vyhnete se tím zlozvyku "pobízet sedem"=ošukávat sedlo, sorry za výraz:).
Koukněte na videa a kupte si knížku Phillipe Karl: Omyly moderní drezury. Práce s váhou je tam výborně popsaná + obrázky.
Nesmíte se bát jet dopředu, strach blokuje správné pobídky.
To je krásný výraz...
Uživatel s deaktivovaným účtem
napsal(a):
Tak prvně by si měl majitel koně uvědomit, že jeho miláček má kolem půl tuny a zacházet s ním podle toho. Věřím, že by pak výrazně ubylo úrazů způsobených demencí majitelů. Ono když vám uteče z vodítka jezevčík, max. vám ho srazí auto. S koněm je to poněkud horší, pokud je ve špatnou chvíli na špatném místě, způsobí smrtelné nehody.
Potom by majitel měl být schopný posoudit zdravotní stav koně, správně ho nakrmit a postarat se o to, aby měl k životu vše, co potřebuje, ale zase ne příliš. Ideální je získávat tyto zkušenosti z více knížek a na více místech praxí. Člověk si pak tak nějak stejně musí sesumírovat sám, co je "pro něj" správně. Pokud má přitom vždy na prvním místě potřeby zvířete (opravdové potřeby koně, nikoliv potřeby jiného živočišného druhu) a zachází s ním přitom spravedlivě a férově, tak potom i více cest může vést ke stejnému cíli: spokojený kůň a v důsledku i majitel.
Ježdění je pak až na posledním místě. Ono kolikrát laik, který má zvířata rád, dokáže být ke koni vnímavější než profík ("A nebolí ho to, když mu to takhle furt táhne hlavu dolů?").
Po roce u koní si budete myslet, že už znáte všechno a umíte jezdit, po deseti letech vám dojde, že nevíte a neumíte vlastně furt nic
A i po 45 letech je to stejné.....