Informace o uživateli:
Uživatel nezadal informace.
Moje zvířata
Registrace od: 2. 11. 2016 13:09:10
Naposledy přihlášen: 2. 8. 2022 12:45:24
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
Dobrý den, mám valacha, který je po zlomenině pánve a krčního obratle..po převrácení se.Kupovala jsem ho s tím, že špatně koordinoval zadní nohy, nemohl se ohnout na jednu stranu...věnovala jsem mu již dva roky...cvičení, rehabilitace, zvláštní přístup k práci..dnes je koník využitelný na jízdárenskou práci, terén ve všech chodech...i skočí do metru...Má poškození nervů ale nepotácí se, nepadá..postaví se i na zadní a když jde o bubáky, otočí se na pětníku...mám tedy výbornou chiropraktičku...Tím chci jen říct, že ne vždy se to musí vzdát..taky jsem měla takové okamžiky..Kontaktovala jsem i zaříkavačku..by´t v tomto ohledu jsem skeptik, dost jsem po jejím telefonátu změnila názor.
Horsana
napsal(a):
Tak tieto reakcie sú prísne individuálne, väčšinou sa vyskytnú u jedincov s nejak oslabenou imunitou, hoci to je strašne vágny pojem, tá oslabená imunita.
A môže to byť aj reakcia na hmyz, nejaká kontaktná alergia, príznak nejakej ľahšej otravy, ťažko povedať- to môže byť tisíc a jedna príčina.
Má to symetricky ? Reaguje to nejak na liečbu/ošetrenie ? Pečeň sa nejako skúmala - krv ?
Že nemôže ísť do boxu je dosť nevýhoda, no.
Má to méně na předkách..na zadkách to postupuje výš...a ty dost otékají, krev v normě...játra posíleny ostropestřem...ta imunita je možná...ale nikdy na nic netrpěl...max při prvních mouchách řešíme záněty v očích..
Horsana
napsal(a):
Keď ono to nemusí väziť tak úplne v odznakoch, samozrejme môže, ale...
Minulé leto sme mali tiež reakciu, z 8 koní traja, stará kobyla a dva valachy, všetko kategória invalid, bolo to kvôli ďateline na pastvine a v sene.
Hucul, ktorý má všetky 4 nohy nad karpy biele vysmiaty a bez jedinej krustičky.
Trošku pomohlo napatlať nahrubo zinkovkou a opaľovacím krémom, ale samozrejme problém sa vyriešil sám behom pár dní po prevedení na pastvu, kde ďatelina už nebola.
Takže ak je možnosť, tak pátrať, čo je v sene/pastve a čo by mu mohlo vadiť a samozrejme nepúšťať koňa na slnko, ani keď je pod mrakom, reakcia sa spúšťa pôsobením UV žiarenia, väčšinou. Zároveň by sa teda mali tie boláky zlepšiť.
To je, co mě zaráží..znakový koně jsou v pohodě..ve stáji je kolem 40 koní a on to má jediný...
Uživatel s deaktivovaným účtem
napsal(a):
Ano to znám, je to bolestivé. Vloni to tomu mému začalo taky až koncem srpna v období sucha, nešlo mi to moc do hlavy. Bojovala jsem s tím do listopadu, kdy dostal po kastraci ATB a pak teprve to konečně zmizelo. Hodně pomáhaly chrániče, nedostalo se na to slunce ani žádný bordel. Kde to má?
Na předkách ve spěnkách.na zadkách už to zasahuje hlezna..a tam jsou ty bolestivé otoky..on má problém vyjít z boxu normálně, ale teď je to mnohem horší..ani ve výběhu nepopoběhne...tak doufám, že zaberou ty ATB...za ty léta u koní jsem pořád něčím novým překvapena...asi se budu věnovat háčkování...
Uživatel s deaktivovaným účtem
napsal(a):
Morgáně to mělo vloni taky, on má tedy bílé nohy se superrůžovou kůžičkou, rozjelo se to do nehezkých rozměrů. Třezalku neměli, ale měli jetel, který byl zřejmě příčinou. Letos je v jiném ustájení a zatím měl jeden malinkatý stroupek (zřejmě z bahna - na pastvině praskla voda a udělala se tam velelouže, ve které koně rádi postávali třeba celý den), který jsem preventivně stříkala superoxidačním roztokem a dala na dva dny chránič.
Myslím, že tyto problémy nejsou omezeny na bílé nohy, i když u nich je to častější.
No..v dnešní době to co mají ve výběhu nedá se nazvat pastvou...jen tak uštipují..a je to absolutně suchý výběh.Kdyby to bylo z bahna..tak to už jsme řešili loni, ale tohle mě fakt překvapilo...hlavně to fakt bolí, je extremně trpělivý na veškeré ošetřování, ale tohle už nedává..šije kolem sebe jen mu na nohu šahnu..
Naďa3
napsal(a):
Může to být fotodermatitida, kdy kůň sežral třezalku nebo něco podobného.
http://www.equichannel.cz/kdyz-slunce-pali.
Leda by bylo něco v seně...ale má to jen jeden ze dvaceti koní.
Dobrý den, řešili jste někdo alergii na slunce na černých nohách?Tvářilo se to ze začátku jako podlom, ale po konzultaci to vypadá na alergickou reakci..vypadá to stejně jako alergie ze slunce co mají koně s bílými odznaky..Navíc jsou nohy oteklé a bolestivé..nasazany protizánětlivé léky, ATB a betadinové zábyly...
Za ty leta u koní jsem poznala spousty hřebců.ale jeden mi fakt utkvěl v paměti...Waldfurst..nádherný, měděný ryzák úžasné povahy...Snášel kolem sebe jiné hřebce i kobyly, ale nesnesl jednoho valacha...když ho jen ucítil byl schopen přeskočit pevnou ohradu..no bylo to takové malé opevnění..cca1,90cm vysoké...vzal to na tři cvalový...
Uživatel s deaktivovaným účtem
napsal(a):
..i já jsem před léty prošla jezdeckým oddílem...přes půl roku jsem jenom uklízela a to nejen stáje a stání koníků, čistila koně, postroje a podobně...teprve pak začala samotná výuka...neexistovala výmluva proč nemůžu přijít v horku, dešti - omluvou byla snad jenom smrt - tedy vlastní...vydrilovali nás velmi dobře...milovala jsem to tam a bylo to úžasné a moc ráda na to vzpomínám i když už je to let ani raději nepočítám a paradoxně vzpomínám i na to období, kdy si člověk musel poctivým úklidem vše zasloužit...navíc jsme se museli učit i teorii věcí okolo a o koních a byli jsme z toho zkoušeni...
Jojo...rozebraná uzdečka na řemínky a kdo včas nesloží nejezdí...dnešní realita...holčička, rádoby mistryně republiky a když jím oška řekla aby si nauzdila sama poníka...rozbrečela se...po chvilce marných pokusů omotat to ponclovi kolem hlavy..
sisi58
napsal(a):
Ona ta štábní kultura zas tak zavrženíhodná není.
Začátečníci se naučili pracovat, čistit koně i cajky, základy o zdraví a nemocech koní, co kde kůň má a jak se to jmenuje, čím a kolik se koně krmí, jak vodit, kam si stoupat, jak obsedat, jak chystat na závody, co na závodech atd., atp. A při tomhle se pomalu učili i jezdit. Napřed krokovat, pak na lonži klus a když jim to šlo, i pár koleček cval.
Kdo vydržel, ten jezdil. Nebylo to zadarmo a o to to byl sladší pocit, konečně opravdově JEZDIT ! To majitelé, kteří si párkrát svezou zadek na jízdárně, odjedou dvě, tři vyjížďky do terénu na pomalých, sešněrovaných koních a hned si koupí svého koně domů, tak to nikdy nezažijí.
A když dostanete pochvalu od trenéra, mezi dalšími 7 - 8 jezdci, tak to se dmete pýchou, neboť trenér většinu času nadává a řve. Takže pochvala je svátek.
A jak se říká "Těžko na cvičišti, lehko na bojišti!", tak to je pravda. Ty základy máte pod kůží a berete je jako samozřejmost. Což koně jistě ocení.
Samozřejmě jsou, jako všude, trenéři dobří a méně dobří. A taky ne vše, co dřív platilo, se dodržuje dosud. Ale pár základních pravidel platí dodnes.
Koně jsou zvířata velká a nebezpečná, lehkovážnost, neznalost, pitomé neználkovské nápady se vymstí. A ta štábní kultura sloužila k minimalizování nebezpečí jak pro lidi, tak pro koně.
Jen láska ke koním nikdy nestačí.
Štábní kultura...při tom se mi vybavilo..kdysi jsem měla trenera...bývalý vojenský důstojník..trenér jízdy..to byla pravá štábní kultura...vše mělo pevný řád a jak to šlapalo..dnešní někteří majitelé by asi nechápali...i když někdy jsme pomalu i salutovali..