
Sisik
Informace o uživateli:
-
Moje zvířata
Nenalezeny žádné fotografie zvířat
Registrace od: 11. 10. 2015 00:55:27
Naposledy přihlášen: 14. 3. 2019 16:33:34
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
Dobrý den, milí pejskaři. Máte někdo nějaké nové informace o plemeni karlovarský nebo turský harlekýn? Jde o jedno nebo dvě různá plemena? Šlechtí je jen pan Martínek nebo více lidí? Liší se (kromě zbarvení) něčím od trpasličího pinče a pražského krysaříka? Máte někdo osobní zkušenost s těmito pejsky?
Znovu jsem zkontrolovala slepice a objevila jsem krev v okolí kloaky i u dalších leghornek, ačkoli neměly kloaky vyhřezlé. Jedna má i klobance v těchto partiích. Asi jiné slepice cítily krev, tak po těch krvavých šly a klobaly. Ta leghornka, která měla kloaku venku, tak tu jsem hned ráno strčila do přepravky a kloaka se kupodivu zatáhla, má jí ale z venku celou naběhlou, nateklou. Nevím, co mám dělat; místní veterinář neporadí, to už mám vyzkoušené.
Dobrý den, vloni na podzim jsem si pořídila 10 kuřiček leghornek - údajně cca12 týdenních od nějaké firmy z Tachovska. Počítala jsem, že začnou nejpozději začátkem roku snášet, ale dávaly si na čas a snášet začaly až v dubnu. Nemyslím si, že by to bylo špatným krmením. Dostávají pšenici, minerální doplňky, hodně trávy a občas různé zbytky z kuchyně - pečivo, brambory apd. Taky krmím drcenými kostmi z papiňáku. Ale zpět k vejcím. Snášet začaly maličká špičatá vajíčka. Náhle se mi u dvou slepiček objevila vyhřezlá kloaka. Je mi to divné, že se to stalo mladým slepičkám a hned dvěma najednou, když vajíčka mají mrňavý. Předpokládám, že nezbude nic jiného, než slepičky utratit. Bojím se ale aby se to neobjevilo u dalších. Co může být příčinou? Kromě leghornek chovám taky maransky a u těch pozoruji taky něco podezřelého. Trvá jim hrozně dlouho, než snesou vejce. V kukani sedí i několik hodin. U maransek vejce nejsou krvavá a taky jsou malá. I maransky jsou mladé slípky ani ne roční. Navíc jejich vejce nejsou tmavě hnědá, když tak občas nějaké ale většinou jsou světle hnědá, ačkoli jsou na začátku snášky. Barva vajec by mi ani tolik nevadila, jen chci uvést co nejvíc podrobností. Má někdo nápad, co by mohlo být příčinou problémů? Děkuji.
Dobrý den, mám 2 krůty modré a 1 bronzovou (nebo českou bůhví) a nanesly mi zatím 40 vajíček, která odebírám a nechávám jen podkladky. Chci se zeptat, kolik ještě asi tak snesou vajec než zasednou. Odpoledne modré krůty sedí i několik hodin na hnízdě, ale pak zase slezou a druhý den je další vajíčko. Jak mám poznat, kdy jim mám vrátit jejich vajíčka, aby je mohly vysedět? U husy jsem to poznala snadno - pustila do hnízda prachové peří a bylo to jasné.
Dobrý den, mám dotaz na zkušené chovatele s praxí. Mám hejno indických běžců - kačera a pět kaček. Uvažuji o pořízení pižmáka a tří kačen pižmovek. Nebudou se navzájem křížit? Kačer pižmák je mnohem větší, neublíží kačkám běžkám? Běžce chovám jen pro ozdobu, pižmovky bych chtěla na maso, resp. jejich potomky. Děkuji.
Já bych dala přednost hodnému zvířeti před výstavně úspěšným, ale třeba agresivním zvířetem.
Pořád čekám, kdy husy začnou řvát a ony nic. Asi jsou němé, jen husák když přijdu příliš blízko, tak syčí a pomalu odchází. Dnes jak chvíli svítilo sluníčko, tak se husy slunily spolu s běžci a pospávaly v jednom chumlu, prostě pohodička. Akorát jsem je ještě neviděla žrát.
Tak od úterka jsem hrdou majitelkou chovného dvouletého páru českých hus chocholatých. Jsou neuvěřitelně hodné a tiché. Bojím se, že je to třeba přejde, ale zatím pohoda. Pampelišku berou z ruky, indické běžce ignorují, psa taky. První den jsme se dostali domů až za tmy a ukázalo se jak jsou chytré - noc strávily na rybníčku. Až ráno začaly prozkoumávat zahrádku a když zjistily, že tu není nic nebezpečného, druhý den už na vodě nespaly. Už mají i jména : Gusta a Lady Gaga
Děkuji za rady. Přebrala jsem si to tak, že využiju přirozených instinktů češek a nechám je vysedět a odvodit jednu snůšku. Pokud budou chtít v létě znovu zasednout, tak to prostě nechám na nich. Pokud bude vše ok a chov se bude dařit, třeba taky v dalších letech zkusím nějaké náročnější a zkusím líheň, ale zatím nemám zkušenosti a ani moc času. No jsem na mateřské se dvěma dvojčatama (2x2)
Často jsem se setkala s tím, že lze huse odebrat čerstvě vylíhnutá housátka a že husa asi po 14 dnech se znovu páří a dojde na novou snůšku. Nikde jsem ale nenašla, co bude s těmi prvními housátky. Chápu odchovám je uměle, ale co pak? Je možné je vypustit později na dvorek k jejich rodičům a mladším sourozencům? Poznají je rodiče nebo je napadnou, aby ochránili mláďata z druhé snůšky? Nebo jinak - co takhle poté, co husa snese cca 10-15 vajec a chystala by se zasednout, tak jí vejce nedat a dát do líhně a nechat husu aby měla druhou snůšku (bude jí mít?). Druhou snůšku jí nechat vysedět a pak housátka smíchat s těmi z první snůšky. V tomhle případě by snad nebyl tak velký věkový rozdíl mezi housátky.
No to je krása! Odkud jste? Nutně potřebuju izabelky, citrónky, oranžovokrčky a žluťáky bíle tečkované. Vždy kohoutka s nepříbuznýma slepičkama. To asi nebude zrovna hračka sehnat.
Můžu nabídnout indické běžce.
Kurníček pro budoucí milflérky je už objednán. Jen doufám, že nebudou zkoušet plavat v rybníku s běhnama.
Dobrý den. Chtěla bych si pořídit české husy. Snažila jsem se předem si něco o nich nastudovat, ať už v knihách nebo na internetu, informace jsou dost rozdílné. No já už si to nějak přeberu. Nejvíc mě ale překvapilo, že dost lidí, kteří chovali české husy od nich přešlo k jiným plemenům, kvůli ekonomii chovu. Moc to nechápu, česká husa by měla být naprosto skromná, otužilá a na chov "levná" oproti jiným druhům. Podle reakcí lidí zde na ifauně soudím, že nese mnohem méně vajec, ale zase se o ně sama dobře postará. V knihách jsem přitom vyčetla, že česká husa snese 10-40 vajec; landaiská 20-25 a v druhém roce 30-35 a pak se snáška prudce snižuje. Tak nějak nevím.
Ti Vaši kříženci byli neuvěřitelně krásní. Škoda, že je už nemáte. Ráda bych si je pořídila, ale je to asi nesmysl, když mám malou zahrádku a běhají mi po ní indičtí běžci. Myslím, že krůty by je napadaly. Taky si nejsem jistá, jak by obstála krása zahrádky. Sice jsem četla, že krůty nehrabou, ale bůhví, jestli je to pravda a co teprve kytičky a jahody. Krůty taky nejsou prý moc chytré, tak aby se mi neutopily v rybníčkách.
Znovu jsem si prošla fotky; tak ten agresor bude asi spíš zlatokrký. Tak už mám favority: původně jsem myslela, že nejhezčí jsou tříbarevní, pak jsem uviděla první fotky v tomto vlákně - nejhezčí jsou modro izabelovo porcelánové, hm nebo zlatokrké. No citronovo porcelánové jsou prostě krásné. No a žluté bíle tečkované...ach jo - nádhera. Kam já je všechny dám?