
svont
Informace o uživateli:
-
Moje zvířata
Nenalezeny žádné fotografie zvířat
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
svont
napsal(a):
Ahoj, tak tohle je náš novej mazel, strašně zlobí, ale my máme nervy z oceli :) Jmenuje se Bára a má 3 měsíce. A takhle vypadala na Mikuláše, prostě rarach.
A ještě jednou, tentokrát v pelechu.
nicolll
napsal(a):
co takhle dalsi tema..sice tu mooc nebyvam ale obcas si to rada prectu(mame pokazeney PC),..takze prispivejte at mam co cist
Ahoj, tak tohle je náš novej mazel, strašně zlobí, ale my máme nervy z oceli :) Jmenuje se Bára a má 3 měsíce. A takhle vypadala na Mikuláše, prostě rarach.
xumii
napsal(a):
Ahoj. Minuly tyden sem si koupil plus minus 35 cm dlouho guttatu od chovatele z Brna pres inzerat. Vypadal velice seriozne, tak sem si rikal ze nebude problem. Byla udajne rozkrmena a potravu prijimala v pohode. Rikal mi ze mam zkusti krmit tak 4 dny po koupy. Tak sem zasel do nejblizsi prodejny a koupil male hole. Hadek se o nej zajimal jen trochu. Kdyz byl skoro u nej, tak sem si rikal konecne po nem vyjede. Ale hole se najednou pohlo a hadek se odplazil jinam. Skousel sem to vzdy ob dva dny,ale stale nic. Pak se teda svlekla coz mi zapomnel rict onen prodejce. Ted ma tak kolem 40 cm. Tak sem ji zkusil predhodit druhej den hole. Ale furt nic. Dneska je to presne asi tak 5 den a furt nic. Vubec se o nej nezajima. Je mozny ze se boji jeho velikosti?? Poradte co mam delat.
Ahoj, měl jsem stejnej problém s mojí užovkou a už jsem se chystal na násilné krmení, pak jsem ale někde četl skoro až bláznivou radu, potřít hole vysočinou nebo podobným salámem. Tak jsem si říkal, že za vyzkoušení nic nedám a ono opravdu, hned na 1. pokus se zadařilo, před tím jsem předkládal asi 4-5 holátek (nařízlá, mrtvá, živá) a nic, reakce na živá byla stejná jako u Vás. Pak jsem znovu zkoušel bez potírání a žádná reakce, dnes už sice sežere všecho, ale na začátek by to za zkoušku určitě stálo. Luboš
gekko
napsal(a):
Ahoj Doli nahoře už jsem posílal fotky to jsou rodiče tohodle prcka.
Gekko
Ahoj, mám problémek s agresivitou samice Eublepharis macularius. Asi před dvěma týdny jsem v noci slyšel v teráriu (100cm x 40cm d x š) ránu, po rozsvícení už se samozřejmě nic nedělo, od té doby je rámus v teráriu každý večer. Před dvěma dny jsem si všiml reakce jedné ze samic, kdy začala prchat jen co zahlédla druhou chovanou samici, takže mně je už jasné, že rámus nedělá samec při páření a honění samic, ale zběsile prchající samice, která sebou mlátí o dekoraci ve snaze vyhnout se pokousání od druhé samice. No a včera jsem viděl útok samice za denního světla, zrovna když se napadená samice zbavovala staré kůže. Jinak tyto Eublice jsou spolu už 3/4 roku a předtím žádný problém nebyl. V teráriu je 1,2 skupinka. Napadaná samice má malinké zranění na hlavě od předvčerejška. Chci se tedy zeptat jestli máte s takovýmto chováním zkušenosti, protože všude se píše jak jsou gekončíci společenští. Myslím, že by bylo dobré agresivní samici oddělit, ale musím pro ni ještě udělat přechodné bydlení. Máte někdo nějaký jiný návrh, za každou radu budu vděčný.
Chovu zdar Luboš.
svont
napsal(a):
8. a máte ode mě na čas pokoj (cvrček zatím žije)
Zdravím, nedávno byl na nemod. diskuzi příspěvek ohledně ucpávání střev Gekončíků pískem. Já osobně chovám svoje chovance na písku, který se používá např. do dětských pískovišť, viz. foto nahoře, docela mě zarazilo kolik účastníků diskuze má s pískem nedobré zkušenosti, ohledně ucpávání střev a následného úhynu chovaných zvířat. Začínám uvažovat o novém podkladu, ale už pomalu docházejí možnosti na čem vůbec chovat, viz. diskuze o lignocelu. A když přemýšlím o radách dát jako podklad kamínky s větší zrnitostí, napadá mě hned otázka náhodného pozření, třeba při lovu. Proto mě zajímá jaký na to máte názor?
Luboš
chovatel
napsal(a):
Hezký. Z čeho máš zadní stěnu. Rád bych jim to také tak zařídil.
Ahoj zadní stěna je z montážní pěny, určitě doporučuju, daj se z ní po zaschnutí vyřezat pěkný tvary, já jsem ji nechal sice bez ořezání, ale myslím že to taky nevypadá tak zle. Určitě by bylo hezčí to vyřezat do tvarů skály, ale teď už se do toho pouštět nebudu.
Povrchová úprava je písek, kterej jsem přilepil lepidlem na kachličky.
gekko
napsal(a):
Ahoj, mám problém se svlekem gekončíka nočního, jde asi o roční samičku v dobré kondici. V teráriu je kout s neustále vlhkým lignocelem, miska na vodu, teplota se pohybuje od nějakých 35°C přímo pod žárovkou, až asi po 22-23°C v nejstudenějším koutě, takže si může vybrat podle libosti.
Včera dopoledne se začala svlíkat, měla s tím velké problémy a nakonec ji zůstala stará kůže na nohách, ocase a polovině hlavy (neuvolnila kůži u tlamky), zbytek svlečky byly jen menší cáry, ne jako obvykle větší kusy. Odpoledne se nic nezměnilo, tak jsem jí vykoupal ve vlažné vodě cca 3 minuty a asi po 2 hodinách jsem to ještě jednou zopakoval, při druhém koupání jsem se pokoušel kůži jemě sloupávat, ale nešlo to. Dnes ráno jsem na ni koukal a starou kůži má pořád na těch místech jako včera.
Co mám dělat teď? Nemáte s tím někdo zkušenost, jak starou kůži dostat dolů jiným způsobem?
Jinak tam s ní je ještě jedna samička a samec a ty se nedávno svlékli bez problémů.
Díky za každou radu, Luboš.