
Tada
Informace o uživateli:
Uživatel nezadal informace.
Moje zvířata
Nenalezeny žádné fotografie zvířat
Registrace od: 22. 2. 2019 20:07:58
Naposledy přihlášen: 22. 2. 2023 07:41:54
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
Uživatel s deaktivovaným účtem
napsal(a):
Velká farma? Kolik cca kusů? Po porodu jdou, pokud se nepostaví...kolik za rok? Pracovala jsem v prvotelkové stáji, kam přicházely jalovice na otelení. Byla jsem tam jeden rok, za tu dobu - žádná jatka, žádný úhyn.
Nemůžu ani tipovat kolik kusů tam je ani už nevím kolik hektarů mají bohužel. Ale mají tam jeden kravin kde jsou krávy na telení a v dalších asi 4 jsou krávy a furt něco staví třeba teď kruhovou dojírnu. Za tu dobu co jsem tam tentokrát byl (14 dni) to byla jedna krava která šla po porodu. Jak říkám už si to tolik nepamatuji.
Uživatel s deaktivovaným účtem
napsal(a):
Jerseyka připuštěná holštýnem fakt nemá problémy při porodu? Holštýn není masné plemeno, ale stejně...
Ja o tom nic nevím, jen že to tam tak měli, ale myslím ze to bylo v pohodě když netelil rapl který hned měl potřebu tele z krávy tahat a potom z toho musela krávu odvést kafilérie. Asi 10-12 krav šlo každý týden na jatka. A paznechty se dělaly celoročně bylo to obrovská farma a majitel kupoval další a další skrachovalé farmy.
buba236
napsal(a):
Tak u nás v kravíně máme 2 kříženky jersey a s holštýnkami jsou úplně v pohodě i během říje. Spíš si myslím že kdyby byly čisté jerseyky s holštýny tak by mohl nastat problém na dojírně, protože u nás se dojí ze zadu a jak se učí chodit na dojírnu mladé krávy tak se stává u některých menších že podlezou branku, nebo se jim těžko nasazují stroje když na ně dojička špatně dosáhne, nebo se natlačí na sebe víc krav najednou. Tak asi by musela technologie odpovídat danému plemeni, ale nevím nikdy jsem upřímně neviděl velký kravín pouze s jerseykami.
https://lany.czu.cz/cs/r-11154-strediska/r-11388-strediska-zivocisne-vyroby/r-11390-stredisko-zivocisne-vyroby-pozary tady myslím mají jenom jersey!
Uživatel s deaktivovaným účtem
napsal(a):
Za jakých podmínek? Jako typ ustájení, jak je velký prostor, kravín nebo pastvina, kolik kusů čeho a celkem a tak.
Volne ustavení s postélkama ,červinky jsou odrohované asi aby jim neublížili máme od nich jednu odrohovanou . Já toho moc nevidel bylo to ve spěchu ale měli tam jalovice brown swis ,holstyn čestr, červinka,monbeliard vše dohromady. Bylo to něco jako venkovní zimoviště též s postelkama. A s výběhem ale ven je pouštěli jen občas. Doporučuji se více poptat Pana Kocmánka.(ale libilo se mi jak vedle sebe stáli holstyn s červinka )
U příbuzného v německu mají dohromady holstyn s jerseykami a je to v pohodě a jerseyky zapoušti holštynem (ale inseminačními dávkami) takže tam maji i spoustu krížencú holštýn×jersey
Neregistrovaný uživatel
napsal(a):
Jestli můžu, tak opravím - ANGLONUBIJSKÁ nevznikla z afrických plemen koz - to je omyl. Původními matkami byly dojné kozy indické (snad i z oblasti dnešního Pákistánu) - mám v knihovně britský atlas koz - večer dohledám a dodám přesné názvy plemen. Nakládali se na lodě jako cestovní zdroj mléka pro rodiny britských důstojníků a úředníků, vracejících se z Indie domů do vlasti. V anglických přístavech měly být poraženy - ale jejich exotický zjev (hlavně klabonos a uši-plachťáky) zaujal místní chovatele - a tak je připouštěli vlastními kozly (většinou sánskými, částečně i toggenburskými a jerseyskými). Heterózní efekt udělal své - a mimo exotického zjevu se k jejich oblibě přidala i obrovská mléčnost... Ta se sice časem dostala na normální úroveň, ale toto plemeno koz už bylo na světě... Později se do chovu zamíchalo ještě pár importovaných kozlů (něco z Indie, něco z Etiopie a Somálska) a v jednom Walleském statku ještě celé stádo sánských koz.
K dojným plemenům můžeme ještě přidat: KOZU ŠUMAVSKOU (regeneruje ji ZOO Vyškov) a KOZU KRUŠNOHORSKOU (k její regeneraci vyprovokoval nějaký nadšenec ZOO Chomutov, a snad psal i Plzeň).
K srstnatým plemenům ještě patří KOZA ANGORSKÁ
Já myslel ze Zoo Chomutov chová pouze kozy karpatské a ne krušnohorské. Nebo chovají i krusnohorské.