Informace o uživateli:
Uživatel nezadal informace.
Moje zvířata
Nenalezeny žádné fotografie zvířat
Registrace od: 3. 4. 2015 23:00:05
Naposledy přihlášen: 26. 5. 2022 22:40:31
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
Uživatel s deaktivovaným účtem
napsal(a):
přerostlé drápy můžou krvácet i po zkrácení na veterině - neboť mají přerostlou i "živou část". S tím je třeba počítat. Ale je potřeba to udělat... a dál drápy udržovat v takové délce, aby se nedeformoval postoj tlapky
No...ono to nějakej čas trvá, než se ta živá část stáhne do patřičných míst. Takže buď zkracovat postupně po pidičástech - doporučuju fb skupinu Jak na drápky - Martina Vondráková - mají to skvěle propracovaný.
Anebo - pokud je to takovej děs, že pes je invalida, tak pak ta veterina, ale v narkóze. Bez anestezie by to bylo týrání a i v anestezii je to celkem velkej zákrok - co prst, to rána do živýho. Do toho bych šla opravdu jenom v krajním případě.
Uživatel s deaktivovaným účtem
napsal(a):
A vy žijete v blahé nevědomosti, že i na toto místo se mohou prasátka přijít podívat, stejně jako srnky, zajíci. Jste ještě neviděla prase přecházet silnici?
A když toho psa máte jen pár metrů na cestičce od sebe, kde je problém ho mít stále na špagátu, když je špagát dost dlouhý?
U nás prasata běžně běhají po přivaděči. Nepodceňovala bych je
Uživatel s deaktivovaným účtem
napsal(a):
Doron, můžu se zeptat prosím, jakým způsobem jste to odpískala? Řekla jste jim, že psí mimina z množky, které ani ještě nejsou k odběru, nechcete? Či jste to odmítnutí nějak zevšeobecněla?
Neryju, jen mě to fakt zajímá, jestli se aspoň 1x chytli za rypák.
Nebyly to mimina, ale dvouletí psi.
Doron
napsal(a):
Po druhém telefonátu jsem začala mít jisté pochybnosti :(.
Pod stejným tel. číslem na bazoši inzerují ještě merle štěně, kontakt na jméno Renata.
Šeltie prý pán chová čtyřicet let , ale ukázalo se, že jsou bez PP.
Pejsci jsou prý plaší, za týden si zvyknou.
Není také úplně jasné kde jsou, prý u nějakého souseda, když bysme přijeli, přivezl by je..
V telefonu velkej štekot.
Prostě se mi to celé připadá nějak podezřelé a odpískala jsem to.
Takže klasika
Trickyvoo
napsal(a):
Tak pokud by to opravdu fungovalo, tak super, ale míň klíšťat hlásil i tchán. Ten je touhle dobou už tak po dvou klíšťatech. Letos žádné neměl. Malině jsem taky našla jen jedno, obvykle bez pipety jich má aspoň tři. Takže taky mám pocit, že je klíšťat míň.
Kde se to kupuje ty kvasnice a kolit toho dáváte?
Dcera má tohle pro koně, tak jí kradu jen tak decentně tu misku popráším
https://www.dromy.cz/travici-aparat/dromy-pivovarske-kvasnice-2000-g/
Určitě má Dromy i menší balení pro psy.
Učinila jsem takovej zajímavej objev. Jako už pár let před tím, mám letos zas feny úplně neošetřený.
Každý jaro koketuju s Bravectem, který jsem asi 2x použila v minulosti na Vikinu. Nakonec se nikdy neodhodlám. Letos mám nový moc fajn vety, chtěla jsem to zkonzultovat s nima. K mýmu velkýmu překvapení nedoporučili tablety, ačkoliv je mají. Doporučili pipetu, ale nějak jsme to zamluvili a na pipetu až dosud nedošlo.
Takže jsou obě bez ničeho - pinčové, která je po dvou operacích a několika antibiotikách jsem ani nic neplánovala, ale na Vikinu jsem chtěla - ta jich nanosí domů hodně.
Podle mých dosavadních zkušeností je teď nejhorší období - duben, květen, červen - měla všechny ty roky před tím vždycky mraky klíšťat. Málokdy jsem na jeden zátah vyndavala jen jedno...spíš tři, čtyři, pět...
Prázdniny a podzim byly vždycky už pohoda, jen sem tam nějaký.
Letos je sem tam nějaký i touhle dobou. Ne, že by neměly vůbec, ale s předchozími léty je to nesrovnatený. Takže jsem tuhle v práci vykládala, že letos je extrémně málo klíšťat a že to asi bude tou dlouho zimou. Kolegyně se na mě nechápavě podívala a řekla, že se jí zdá pravej opak - že letos je jich extrémně moc.
Tak jsem z toho jelen - lezeme venku fakt úplně všude včetně vysoký trávy. Jediný, co mě napadá - začala jsem jim do žrádla sypat pivovarský kvasnice, na který jsem nikdy nevěřila, co se týče antiparazitárních účinků. A to je ještě dost poddávkovávám.
Pokud by to mělo zůstat takhle, nebudu už nikdy muset řešit přípravky proti klíšťatům.
K podobným internetovým zázrakům mám těžkou nedůvěru a dr. Žák mi potvrdil, že oprávněně
Ačkoliv se s ním v mnohých neveterinárních tématech neshoduju, stran veteriny mu věřím.
A dobře...i kdyby si jen chránil svý jistý...tak spolehlivě by mě od té věci odradilo mazání jakýchkoliv negativních komentářů pod reklamním příspěvkem.
Uživatel s deaktivovaným účtem
napsal(a):
No ja neviem, som stará škola a akosi považujem tieto nosítka za zbytočnosť. Pokiaľ som turista a kupujem si psa na turistiku tak v šteňacom čase trochu skrátim trasy, pridám dlhšie prestávky na oddych v najhoršom ho chvíľu ponesiem. Pokiaľ psa zvykám postupne a primerane, veľmi skoro ubehá on mňa Xerxová to má rovnako ako ja - psov veľkých, veľa chodiaciach a nikdy sme nosítka nepotrebovali. Ja si ani neviem predstaviť ako by som toho psa presviedčala, aby sedel v batohu.
Vidíte, já to za zbytečnost nepovažuju...i když já teda plánuju rovnou koupi kočárku. Jsem zvyklá, že spousta lidí se nad tím pozastaví, protočí oči v sloup "bože...kočár pro psa..."
Těch důvodů vidím hned několik.
Bydlím ve městě a nechci se smířit s tím, že v seniorským věku, kdy už to psu nebude tak šlapat jako dřív, se bude venčit jen kolem paneláku. Pamatuju se, jak jsem předchozí fenu nosívala v náručí k lesu, aby se vyvenčila mimo beton, v přírodě. Měla 10 kg a nebylo to nic moc.
U současných dvou fen mám jasno, vyřeším to kočárem.
Jednak může nastat situace, kdy jedna bude ještě relativně fit a druhá už méně mobilní - to bych právě ideálně vyřešila kočárkem, abych je nemusela venčit rozděleně. Bude to lepší jak pro mě z časového hlediska, tak pro ně, že nebudou trávit čas o samotě.
Jak píše šutřík
Neumím si představit použití na tůrách. Ráda chodím naší přírodou. Počítala jsem s tím, že letos délku kvůli štěněti omezím.
tak to já právě taky ráda chodím naší přírodou - a psice chodí se mnou. Jenomže zatímco omezení kvůli štěněti je záležitost pár měsíců, omezení v případě psa seniorskýho věku může být klidně 5 let i víc. A kolikrát ti psi jsou v pohodě, něco i ujdou, ale prostě, dvě hodiny jsou na ně už moc. A přitom výlety by si stále užívali.
Potkala jsem kdysi ženskou s kočárem, v něm měla dvě maltézačky. Poznamenala jsem tenkrát, že na stáří fenám taky pořídím kočár a ona odpověděla, že ty její starý ještě nejsou. Jen jedna z nich má špatný pately. A oni jsou s manželem zvyklí výletovat a takhle můžou všichni společně.
Do batohu bych nešla...pokud by tam měli mít dva psi opravdu pohodlí, asi bych to na zádech neunesla
Chovatelska stanica krecku Brno
napsal(a):
Vyzerá to na hyperplaziu mliecnej zlazy, moze sa jednat o vrodenu vadu. Vsimli ste si to uz skorej? Alebo sa to objavilo? Mohlo to byt mensie a pocas zvysenia hormonov - estrogenov, ktore vplyvaju na rast MZ/ progesteronov - mozna falosna gravidita... sa to mohlo len zvacsit.
Nie su tu dalsie info o fenke: vek plemeno ci uz mala steniatka prípadne dalsie priznaky ktore by sa vymykali normalu
pokial sa to objavilo uz pri narodeni - je to vrodena vada
ak sa to objavilo moze ist o nador
casto su nastastie benigne a daju sa odstranit bez recidivy
fenku by bolo idealne kastrovat
o co sa jedna zistite presne po biopsii u vet lekara
ten urci cez lab histologicky charakter daneho utvaru
podla vysledku budete dalej postupovat
nenechavala by som to len tak - chodte za ved a pytajte si biopsiu
Infiormace o fence nechybí, objevilo se to v průběhu prvního hárání, takže štěňata ještě asi neměla a je to velššpringršpaněl
Za mě tohle teď ideální počasí, ideální teploty, poněvadž pinčovou už nemusím oblíkat a Vikina ještě neumírá vedrem 😄 to je vzácné období a netrvá dlouho 😃
Z pinčový se po operacích stal turbopinč a i Vikina má taky elánu až až.
Doron
napsal(a):
No, tak lidi dřív vlky jako rány osudu nebrali.
Zabíjeli je.
Vemte si jenom, kolik psich plemen bylo vyšlechtěno k boji s vlky : irský vlkodav, barzoj, pastevečtí psi...
Netvrdila jsem, že je nezabíjeli, pointa byla jiná.
Jasně, že boj s vlky je starej jako lidstvo samo. Ale boj to byl většinou nerovnej, populace vlků bývala x násobně větší. A běžnej venkovan byl asi málokdy ozbrojen nebo vlastnil vlkodava...
Chtěla jsem tím říct, že dneska je taková doba, kdy si lidi zvykli mít garantovaný jistoty a požadujou záruky úplně na vše. Takže vidina vlka hospodařícího kolem jejich pozemku je něco hodně těžko zkousnutelného.
Dřív to byla sice nepříjemná, ale poměrně běžná součást života. Prostě lidi brali vlky podobně jako požár, povodeň, epidemii neštovic...ohrožovalo je toho tolik, že vlk byl prostě jenom další v pořadí.
Uživatel s deaktivovaným účtem
napsal(a):
"Po večerním venčení se hodně těší, vletí do bytu a ty misky dostanou"
hodne tesi?
u tech magoru, o kterych tu piseme - uz v pulce vychazky, jakmile otocime smerem k domovu - zacne peklo. Bezi napred, musi se hlidat, doma se "vesi na vrata" - protoze doma ceka TA vecere....
moji psi nikdy nedostavaji hned po tom, co prijdeme domu. To bych dopadla uplne stejne. Jeden duvod. A druhy: chci krmit uplne klidne a vydychane psy. Bezpecnostni pravidlo.
takze dojdeme domu, napiji se, pobehaji si po zahade a pak se ulozi ke spanku - a krmi se nejdrive za hodinu po navratu na muj pokyn "chcete papat? "
Tak, co se děje venku na tej prochajdě, to nepopisuju, žejo...
Pokud nevenčím já, žrádlo dostanou, jen co vletí do bytu, páč já ho mezitím připravím. Pokud jsou venku se mnou, musí po návratu chvíli počkat, no...
Za hodinu po návratu už chrníme všichni, takže to by žrádlo neklaplo.
Ale zas, z hlediska bezpečnosti u nás nevidím problém. Ve 23.00 už na dlouhý běhací prochajdy nechodíme, je to jenom čůrací obejití bloku. Takže si myslím, že po vlítnutí na značky žádný nebezpečí nehrozí, zvlášť ne u plemen, který na torzi naprosto netrpí.
Uživatel s deaktivovaným účtem
napsal(a):
Mě se to týká, je to vzdušnou čarou od nás 10 km. Vesnice tu jsou co 2, 3 km. Takže žádné řídké osídlení. Určitě bych nechtěla potkat vlka. Ani když budu sama, a už vůbec, když budu mít s sebou miniaturu psa. Nebo když budu chtít přespat venku. Nebo když pojedu na koni. Ani nechci, aby se dostal do stáda koní. Nebo k sousedům k ovcím. Atd.
Buď se musí pro vlky a případné medvědy omezit prostor v místech, kde není osídlení osídlení. A nepouštět tam lidi, prostě zákaz vstupu. A zamezit útěku ven. Nebo tu nemůžou být. Je jedno, že tu bývali v minulosti dřív. Teď tu není prostor.
On je tu prostor i teď. Ale doba a vnímání lidí se změnilo. Dřív lidi brali rány osudu jako něco normálního. Úmrtí na běžné nemoci, úmrtí dětí, úmrtí matek při porodu, neúroda, hladomor, naverbování na vojnu...
dneska mají lidi pocit, že jsou nedotknutelní, jejich majetek je nedotknutelný, že mají zaručené dlouhé dožití ve zdraví, že lze poručit větru, dešti...a že to všechno lze někde nárokovat.
U nás má takovouhle žrací hysterii pinčová. A to nám ji z útulku předávali jako nežravou, že je nutno krmit z ruky
Naprosto to nechápu, protože od první minuty u nás žrala jako kyselina. Pamlsky brala i s prstama, dodnes se jí to někdy povede. Nějaký odstupňování pamlsků podle hodnoty je v jejím případě mírně řečeno úsměvný- mám pocit, že vůbec nevnímá, co polyká, hlavně, že je to do tlamy.
Akorát, že u nás se neděje ta hysterie, co u Marcely. Žrádlo ve stejnou dobu nehrozí. Žerou 2x denně, po ranním venčení a po večerním venčení úplně před spaním (mezi 22.-23. hodinou).
Ranní venčení bývá v různou dobu, podle toho, jestli mám volno nebo práci. Někdy v pět, jindy až v půl desátý po dlouhej prochajdě. Po večerním venčení se hodně těší, vletí do bytu a ty misky dostanou.
Nikdy u nás nenastane situace, že bychom byli doma a přiblížil se čas krmení...vždy je před tím to venčení.
Různý cvičení na sebeovládání taky děláme - It's your choice...případně různě odkládám pamlsky a smí si je vzít až do provedení cviku, přivolávám kolem položených pamlsků...
Mám pocit, že na žrací hysterii to nemá vůbec vliv.
Pro Vikinu jsou ty cviky brnkačka, má sice dobrej apetit, ale ne žrací hysterii. Pinčová se při nich ovládá silou vůle, předvádí tisíc konejšivých signálů v rychlým sledu...
Dle mýho je to naturelem a spíš než cvičením se toho zbavíte nějakým fíglem v managementu.
Doron
napsal(a):
Mno, jen abyste nedopadla jako Johana Bavorská, žena Václava IV, kterou v noci, když vstala na záchod, zadávil její vlastní lovecký pes :(.
To je tedy radost mít takovýho pejska :(.
Udělejte nějaké rázné režimové opatření, spát venku, zavřít, přivázat, kotec, cokoli aby Vám neublížil.
Vaše zdraví je důležitější, než jeho pohodlí, zvykne si.
Jste hodná, že jste se takovýho problemovýho psa ujala, já bych ho nechtěla ani za nic.
Pes má evidentně nějakou ne moc hezkou minulost, separační úzkost...vy byste ho na noc přivázala, zavřela, vyhodila ven...
Pes by si buď zvyknul nebo taky ne...to druhé je pravděpodobnější.
Celkem věřím, že byste takovýho psa nechtěla ani za nic....pošramocený duše z útulku nejsou rozhodně pro každýho.