
Tirdo
Telefon:
774861124
Informace o uživateli:
Astrildovití
Moje zvířata
Nenalezeny žádné fotografie zvířat
Registrace od: 9. 6. 2016 22:34:23
Naposledy přihlášen: 17. 3. 2023 22:23:21
- Témata ve kterých diskutuji
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
Jestli jsem to dobře pochopil, tak se ptáte jestli jsou příbuzní bratranec a sestřenice. Sestavovat takové páry není vhodné - příbuznost tam samozřejmě je. Ale dalo by se to udělat v případě, že mluvíme o nějakém druhu ptáků, kteří jsou v chovu extrémně vzácní a nelze sehnat jinou novou krev a samozřejmě s rizikem degenerace. (Dokonce ani náš právní řád nezakazuje svatby mezi bratranci a sestřenicemi.) Pak je vhodné volit takto sestavovaný pár s ohledem na to, aby byla dosažena co největší genová rozdílnost - dle některých výzkumů samička přebírá větší podíl genů od matky, sameček od otce (uvádí se až 1/3 : 2/3). V některých publikacích jsou pro chov velmi vzácných druhů uváděny např. i příklady, že je vhodnější sestavit pár otec+dcera/matka+syn než bratr+sestra.
Souhlasím s uvedenými druhy, možná bych uvedl ještě rýžovníky šedé. Záleží opravdu hlavně na velikosti chovného zařízení (a povaze jednotlivých ptáků). Jen bych chtěl doplnit, že obecně jsou zebřičky hodně tvrdí a řekněme dotěrní ptáci (ve vztahu k ostatním druhům - rušení při hnízdění....). Proto bych k nim určitě nezkoušel dávat výrazně slabší a menší druhy ptáků, a zvláště ne ty, kteří si brání okolí hnízda. To by vyvolávalo neustálé (často i velmi tvrdé) potyčky a odchovů od drobnějšího druhu/ů by jste se nedočkal.
Mohu dovést:
Motýlek rudouchý - 0.1, VII 18, bez kroužku
Amarant malý - 1.0. VIII 17, v chovu nepoužitý
Astrild rákosní - 1.0 17 a asi 0.3, VI 18 bez kr.
Astrild bělolící - 1.0, 17, v chovu nepoužitý
Astrild vlnkovaný - 1.0, kupován VI. 17 v Přerově u Maďara
Rýžovník šedý - 17, bez kr. od čtyř párů
Nejlépe výměna za:
0.1 Astrild vllnkovaný, případně jinou afriku.
Po dohodě mohu dovést:
samečka Amaranta malého (VI,17),
střírnou samičku rýžovníka šedého (VII,17).
Vyměním samičku astrilda rákosního (mám dvě, VII,17) za samečka 17.
Vše letní venkovní voliery.
Prodám, nebo lépe vyměním za pár astrldů bělolících nebo pár astrilda vlnkovaného, případně i jiné astrildovité.
Uživatel s deaktivovaným účtem
napsal(a):
Tady se ale nejdna o rozmnozovani invalidnich nebo nakazenych zvirat...jedna se tu o to ze tento ptacek ma pokriveny zobak a vsichni se tu pridavate zvire utratit a jestli chce takovy ptacek v prirode mladé asi tomu nezabanite choroba nechoroba..a to je pro me nelidske a spis teda chovani samotneho zvirete.a to ze se ptaci nakazí nejspis muze samotny chovatel ktery se o sve ptaky nestara řádně v tu chvily uz asi jina moznost neni kdyz tosradosti kazdy konzumuje... v kazdem pripade si to dokonale umim prestavit prave u lidi...* mam treba chripku a misto normalni lecby jdu na popravu a to je to co je strasne to je vse a timto uzaviram tuto mou konveraci..
Milá paní Vy jste prostě úplně mimo.
Toto je chovatelský server a pokud by jste něco chovala, myslím tím opravdový chov, ne "mazlíčkářství", tak by jste prostě byla nucena pochopit, že někdy je nutné a mnohem humánnější něčemu "zakroutit krkem". Žádného chovatele to netěší (ani ty co chovají zvířata pro sebe na maso), právě naopak, ale někdy je to prostě nutné.
Takže bych Vám doporučil, začít přispívat raději na nějaký "mazlíčkářský server", tam Vám budou všichni tleskat. Pokud tedy nepíšete právě sem jen proto, aby jste sama sebe utvrzovala v tom, jak jsou všichni co nezdílí Vaše názory zvrácení...
Dobrý den, po dohodě mohu dovést:
Pásovník dlouhoocasy, chovný pár,2016 a odchov od 2017 (bez určené pohlaví),
Amarant malý,3,1 příbuzní, odchov VII 2017, samečci přepeření, ale ne zcela vybarvení, samičku pouze v páru, možná výměna za to samé,
Astrild rákosní, pravděpodobně 0,2 (viz foto), nepříbuzné, odchov VII a X 2017,
Rýžovník šedy, přírodní a stříbrný, odchov 2017, přepeření od více párů.
Kontakt tirdo@post.cz, nebo interné zprávou.
Po dohodě mohu dovést: - Astrild rákosní (16-17) 2,2 vzájemně nepříbuzné páry; - Pásovník dlouhoocasý (16) 2,2 vzájemně nepříbuzné páry+odchov; - Motýlek rudouchý (16) 1,1 nepříbuzní; - Zlatoprska malá (16) 1,1 nepříbuzný pár, - Amarant malý (VI,17) 3,1 sourozenci, částečně přepeření, samičku pouze v páru, - víc kusů Zebřičky 16-17 a Rýžovník šedy 16-17.
Většinou jsou to páry po jedné chovné sezoně, v létě ve venkovní voliéře. Bohužel kvůli stěhování musím zrušit chov.
774 861 124, tirdo@post.cz nebo vnitřní poštou.
dellyK
napsal(a):
A můžou zobat to samé co andulky?
To by bylo zbytečně nákladné (krmení pro andulky je výrazně drahší) a není to ani ideální. Křepelka chce větší množství bílkovin. Nejlepší je jim dát na dno krmítko se směsí pro křepelky a pokud Vám nejde o intenzívní snášku tak úplně stačí směs pro nosnice, nebo si udělat vlastní směs ze šrotů pšenice, kukuřice... a hrachu (nebo soje... pro bílkoviny). Ale bez problémů se dají krmit jen pšenicí a zbytky z kuchyně, rozmočenými starými rohlíky, chlebem... a samozřejmě dostatek skořápek pro dotaci vápníku, toho potřebují hodně a hrubší písek.
Měly by se snést. Já mám křepelky japonské ve voliéře s rýžovníky a zebřičkami a žádný problém zatím nenastal. Navzájem si sebe nevšímají, žerou vedle sebe z jedné misky... V Kroměříži v Podzámce je mají v jedné voliéře s andulkama, myslím celoročně venku. Jen doporučuji krmení a vodu pro andulky dát na vyvýšené místo kam se křepelky běžně nedostanou. Křepekly jsou "prasata", vodu by znečistily trusem a krmení by během chvilky vyhrabali z misek.
Přidávám se s loňskou stavbou. Každý kousek místa dobrý... původně kout na "bordel" - co se bude třeba někdy hodit. Teď společná voliera pro drobotinu s malým záletem ze zděného suchého záchodu.