
tlapinka
Informace o uživateli:
-
Moje zvířata
Nenalezeny žádné fotografie zvířat
Naposledy přihlášen: 17. 9. 2018 23:47:05
- Témata ve kterých diskutuji
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
Moje kobyla mě takhle nakopla / kopla po koni, s kterým byla zapřažená a já tam zrovna stála /. Já to kopyto neviděla, a jak mě trefila, tak jsem padla na zem v bezvědomí / asi jako po úderu Old Shatterhanda /. A tím se stalo, že si tu ránu vůbec nepamatuju, divila jsem se, proč mám rozseknutý ret a teče mi krev... takže další manipulace bez problémů, tu potvoru mám už 23 let
Mám už třetí zimu tyhle: https://www.kraemer.de/Winterstiefelette-Harrier.htm?websale8=kraemer-pferdesport&pi=740205&ci=249841 a jsou vynikající! Dala jsem si do nich ještě vlněnou vložku s alu folií a nemají chybu. Občas je nosím i jen tak ven, když se mi nechce brát si gumačky. Do nějakých třeskutých mrazů to tedy není, ale do mokra kolem nuly akorát.
Uživatel s deaktivovaným účtem
napsal(a):
A ted vas tady sezerou
jste si totiz urcite vubec ten vycvik odvolani od zvere neuzila - jak to netrva nekolik let, nemate pravo vlastnit psa, neb se mu nehodlate dostatecne venovat a trpi u vas
Já jsem si toho nekonečného tahání psů na stopovačce užila dost - v kynologickém pravěku, někdy před 35 lety, kdy jsem se psy začínala. Teď jsem moc ráda, že tyhle základní / a pro mě zásadní / věci můžu psa naučit / nebo odnaučit / rychle, jednoduše a srozumitelně a pak si pohrát s tím dalším / agility, sportovka, pasení, různé blbosti /. Nikomu to necpu ani netvrdím, že je to vhodné pro každého... jen jsem musela reagovat na to, jak tu někteří hledají problémy tam, kde nejsou.
koňadra
napsal(a):
Dovolím si trošku oponovat:
Cituji: "Upřímně tohle použití se mi taky moc nelíbí. Já chci, aby pes splnil povel".
Z mých zkušeností - pokud k tomu přistupujete takto, tak docílíte přesně toho, co vlastně nikdo nechce. Tedy alespoň ne ten, kdo chce, aby pes neštval zvěř NIKDY. Pes totiž narazí na zvěř třeba ve chvíli, kdy ho nevidíte a když nebude povel, tak ji prostě prožene. A jste zase na začátku. Proto je potřeba, aby měl impuls spojený se zvěří, s ničím jiným.
Na reagování na povel (ne na samotnou zvěř) se cvičí lovečtí psi. Ti totiž někdy honit zvěř mají a někdy ne. Je to o mnoho těžší takového psa vycvičit, řekla bych, že je to jako vážení na lékárnických vahách, kdy přesně určit tu chvíli. Když se to nedělá důsledně, ani EO nepomůže a pes bude lovit stejně. Když se to přežene, nebude lovit vůbec. Ale nehodlám už tady zabíhat do detailů, konec konců není to případ zadavatele.
Momentálně mám doma 7 psů / 2 ohaři,3 teriéři, kříženka a boc / vycvičených právě touto metodou - impuls bez povelu při spatření zvěře. Pejsky si beru na vyjížďky s koněm a opravdu nepotřebuju, aby proháněli zvěř v širokém okolí a vzhledem k nulové toleranci místních myslivců nesmí za zvěří ani vyběhnout, natož abych na ně křičela nějaké povely. U všech to funguje přesně tak, jak popisuje Koňadra - hned jak vidí zvěř, vrací se ke mně / pro piškot / nebo zvěř zapírají / tady přece vůbec žádné srnky nejsou /. Kromě toho mají naučené přivolání na zvukový signál obojku - zase z důvodu abych nemusela, hulákat jak na lesy" když jedu na tom koni a třeba fouká vítr. I když mají každý jinou povahu, žádné trauma nemá ani jeden, naopak, když sáhnu pro obojky, moc se těší, vědí, že bude pořádná probíhačka. Stopovačka je pro mě zbytečná, zdlouhavá a v mém případě i nepoužitelná, tohle použití EO mi naopak rychle a srozumitelně zaručí, že si společné vyjížďky budeme užívat bez zbytečných nervů a nepříjemností.
Accuracy
napsal(a):
To asi nebylo vyteplenou jako zateplenou, asi měli na mysli vytápěnou. Jako s nějakou topnou podložkou a tak.
Je to lovecké plemeno. A hodně akční. Jestli se neplánujete věnovat myslivosti, jděte od toho.
U nás ani jinde ve světě se manchester k myslivosti nevyužívá. Nehodí se pro to ani fyzickými předpoklady, ani povahou.
Klenel
napsal(a):
Samozřejmě se může narodit zlata, ale zaujala nás zlatobíla. Dominantní zlata neboli zlatobíla nemá ve své srstí černé chlupy, které jsou i zlatých seltii ve spojení zlaté a tricolor nebo zlaté a merle :).
Takhle to ale nefunguje, spojení zlatá x merle není povolené vůbec, zlatá x tricolor může dát obě barvy zrovna tak jako zlatá x zlatá. Jestli je zlatá s vlohou pro tricolor nebo není - to spolehlivě zjistíte jen gen. testem na barvu, jinak je to pouze odhad. Bílé znaky se základním zbarvením nesouvisí. Ale na fb Sheltie vám to asi vysvětlí lépe.
Agouš321
napsal(a):
Tak jeste jednou. Snad to uz ted pochopite vsichni. Ptala jsem se z toho duvodu protoze i v knize i na netu pisou logicky asi taky pejskari kteri maji s touto rasou zkusenosti. Tak jsem se chtela jen slusne na to zeptat. Ja to chapu ze pet lidii reklo ze venku nemuze byt ale ty lidi co napsali tu knihu tak o tom taky musi neco vedet!
Pokud je knížka přeložená třeba z anglického originálu / nebo pisatel čerpal informace o plemeni z angličtiny / je možné, že to tam je. Manchester je anglické plemeno, a je možné, že v zemi původu je chovám venku - ALE - v Anglii je jiné podnebí, mírnější, bez extrémních mrazů... a myslím, že i Angličan by svého manchestra vzal v sychravých plískanicích domů, protože by měl svého pejska rád, a netrápil by ho venku jen proto - že to někde někdo napsal!
Agouš321
napsal(a):
Ok. ikdyby mel oblecek vyteplenou boudu a zhrabal se do deky?
Už to nevydržím ...
Takže jinak: ano, manchester určitě může být celoročně venku, v boudě, v oblečku a v dece. Pokud ti nevadí představa, že je v té boudě asi 3/4 roku / podzim, zima, jaro, sychravé počasí / zalezlý téměř nonstop, smutný, sám... Pokud vyleze ve velkých mrazech, možná mu omrznou konečky uší, které jsou velice tenké a skoro neosrstěné, nebo konec ocásku. Ale uši a ocas vem čert, hlavně že to bude manchester v boudě - psali to přece na nějakých stránkách.
Mám manchesterku - žije samozřejmě doma, letos jí bude 12 let, je naprosto zdravá, běhá na vyjížďky s koněm, v zimě v oblečku.
XXX189
napsal(a):
Ble, před lety jsem koupila lososí ořez z vetamixu. Ten smrad z rukou jsem dostávala asi týden... O mnoho let později jsem koupila rybu z falca. Nevím, co to byl za druh, měla taková veliká očička... A ta voněla nádherně, čerstvě...
Ty s velkýma očíčkama jsme měli minulý týden - smrděly srovnatelně a ani je psi moc nechtěli...asi jsem na to nějaká háklivá
shavoid
napsal(a):
No, tož hlásím, že zatím nejvíce pomáhá kompletně zatemněná kenelka, která je ještě více vypcaná, aby to s ním neházelo. Uvidíme co dál, každopádně jezdíme a jezdíme :).
Zrovna jsem to chtěla napsat - mě u blijící a slintající šeltie pomohla kenelka, ze které neviděla ven a která byla spíš menší než pes v ní. Ten stísněný prostor jí uklidňoval.
Máčím pro koně směs řepných řízků, vojtěškových a konopných pelet. Občas trochu přidám psům do mletého masa, jen tak pro zpestření. Chutná jim to moc, protože mi užírají i z toho kýble pro koně, kde maso není Jen pozor - řepné řízky se musí před krmením na nějakou dobu namočit, mnohonásobně zvětší objem a v žaludku by z toho mohl být problém!
Kajda1224
napsal(a):
Dobry den, planuji koupit Meanchestera teriera ale nemuzu najit nejakej inzerat ci chovatelskou stanici. Taky aby to bylo v okoli Prahy a dal ne nekde v Brne a hlavne za nejakou rozumnou cenu. Kdybyste byli tak hodni a hodili sem nejakej odkaz...
Budu moc rada. Predem dekuji.
Mám fenku MT, důchodkyni 12 let, import, odchovala jsem 2 vrhy. A jak vidím ty požadavky - né moc daleko, né moc drahý - asi by si zájemkyně měla vybrat jiné plemeno, MT je pár vrhů do roka a cena spíš vyšší
koňadra
napsal(a):
Moji psi ploty nepřeskakují (i když mají plot 1,20 m a pro některé by to nebyl žádný problém), ale zase ploty trhali - udělali dole díru a utekli - hlavně pokud uviděli zajíce a - nedej bože - kočku. Dorvaný plot jsme pořád plátovali dalšími kusy pletiva až jsme ho vyměnili za nové. Krásný, nový plot s podezdívkou však také nevydržel dlouho. I v novém plotě udělali zase díru. Tak jsme kolem plotu natáhli 1 drátek (zhruba 20 cm od země) od normálního ohradníku na hospodářská zvířata a od té doby je pokoj. Ani je to už nenapadne. Když vidí kočku, stojí 30 cm před plotem a štěkají, ale k plotu se nepřibližují, natož, aby ho rvali.
Jojo, ohradník je v takovém případě k nezaplacení.
Uživatel s deaktivovaným účtem
napsal(a):
Natáhnout před plot elektrický ohradník ?
Mě se osvědčilo natáhnout el. ohradník těsně nad plot, takže pes dostal ránu při tom přelézání, stačilo 2x nebo 3x a už ho to ani nenapadlo, nikdy. Ale jak už tu bylo - zabránit mu co nejdřív, jak tomu přijde na chuť, bude pak hledat jiné způsoby a bude to nekonečný boj.
tlapinka
napsal(a):
Čivavotěsný je takový plot, kterým neproleze čivava V našem případě je to klasické kosočtvercové pletivo, které jde až těsně k zemi. Drobné terénní nerovnosti jsou vypodložené cihlou, plochým kamenem apod. Mezery např. u sloupků vrátek jsou zmenšeny např. svislou laťkou. Pokud se přesto objeví nějaká, čivavonetěsnost" musí se co nedřív odhalit místo průniku a utěsnit. Naštěstí čivavy nejsou nijak moc rafinované, takže stačí chvilku pozorovat a prozradí se samy. Většinou nemají snahu / alespoň ty moje / plot nějak přelézat nebo podhrabávat. Větší mezery např. v mřížovém plotu je možné překrýt např. králičím pletivem do přiměřené výšky.
Zabezpečit čivavy je celkem jednoduché, horší je to s teriéry - prověřují plot půl metru pod zem,1,5 m nad zem a všechny přilehlé střechy a stromy
Čivavotěsný je takový plot, kterým neproleze čivava V našem případě je to klasické kosočtvercové pletivo, které jde až těsně k zemi. Drobné terénní nerovnosti jsou vypodložené cihlou, plochým kamenem apod. Mezery např. u sloupků vrátek jsou zmenšeny např. svislou laťkou. Pokud se přesto objeví nějaká, čivavonetěsnost" musí se co nedřív odhalit místo průniku a utěsnit. Naštěstí čivavy nejsou nijak moc rafinované, takže stačí chvilku pozorovat a prozradí se samy. Většinou nemají snahu / alespoň ty moje / plot nějak přelézat nebo podhrabávat. Větší mezery např. v mřížovém plotu je možné překrýt např. králičím pletivem do přiměřené výšky.