
tlapinka
Informace o uživateli:
-
Moje zvířata
Nenalezeny žádné fotografie zvířat
Naposledy přihlášen: 17. 9. 2018 23:47:05
- Témata ve kterých diskutuji
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
aggitta
napsal(a):
Shodou náhod nás požádat jeden člen rodiny, že by rád investoval do nemovitostí a chtěl od nás odbornější pohled na nabízených cca 16 ha v lokalitě Tlučeň - obec Hlinná - okres Litoměřice.
Mělo jít o nákup tzv. "celého listu vlastnictví", tedy kup vše co vlastním, což chápu, protože prodat jen něco znamená, že kupec koupí ornou půdu, pastviny, a co původní majitel bude dělat s ostatní plochou a mezemi? Před lety to fungovalo tak, že se platilo jen za zemědělskou půdu a tu ostatní plochu dostal kupec grátis, protože je to jen neužitečná daňová zátěž. Cena 14 Kč/m, celkově snad by se dala ukecat na 2 mega za vše...
List vlastnictví obsahoval 80 položek, na mapě ale byly parcelky a parceličky ve 4 lokalitách katastru, kdy navazovaly na sebe - nechápu, proč je už dávno, to co je možné, majitel nenechal sloučit, když třeba 1 cesta je tvořená 8 parcelami a pod. (sloučit lze parcely stejného druhu).
Po překryvu katastrální mapy s leteckou se ukázalo, že mnoho travních porostů je překryto lesem, který se rozrostl z lesních parcel. Vizuálně zemědělsky využitelných byla asi třetina, takže to už bylo první, co jsme zájemci sdělili - že to koupit může, ale pokud bude chtít půdu obratem pronajmout, může dostat tak 15 tisíc nájem, víc ne.
Protože má manžel na Litoměřicku kamarády, jel se osobně na pozemky podívat. A zíral - pozemky jsou zarostlé všechny, když ne stromy, tak keři, hodně svažité a co není svažité, je podmáčené. Něco by k pastvě bylo, něco je les (zdroj dřeva na topení)
Když jsem zpracovávala podklady, našla jsem i toto - dům 3+1 za 350 tisíc: http://www.rajrealit.cz/nemovitosti/prodej-rodinny-dum-hlinna-120-m-4916233/.
Píšu vám zprávu...
Mám koně, kozy i psy / ne jednoho / doma cca 25 let, nikdy tetanus nedostali - přesto posledních asi 5 let proti tetanu očkuju, vyčítala bych si, kdyby nějaký pes onemocněl jen proto, že nebyl očkovaný. Zrovna teď mám čerstvě očkované / už i přeočkované / štěně, a žádná bouřlivá reakce se nekonala, možná byla druhý den víc ospalá a unavená, ale nic dramatického. U svých psů jsem se s popisovanou reakcí nesetkala, max. bolestivost místa vpichu trvající tak půl dne.
KiraDingova
napsal(a):
Nechápu rozdělení na "gaučový plyšáček" a lovecký pes? Jak se to vylučuje? Za mě pes nemá sám venku v boudě co dělat. Jednou je to člen smečky, tak jaké odděleně. To je spíš problém typu nechci mít doma chlupy ze psa atp...
Jasně, lovecký pes - šup s ním do boudy. Ale kdo ho jako loveckého využívá? Tak aby unavený po lítání v lese v té boudě odpočíval? Není to ani tak jestli mu bude zima nebo ne, ale ten pes potřebuje kontakt s člověkem, jinak jako správný teriér si zábavu najde sám, začne utíkat, ničit zahradu...takže skončí v tom kotci na 23 hodin denně ne, zima mu nebude, ale bude to nešťastný neurotik, bohužel takových pár znám. Chovám parsony, jsou tam kde my, když je ošklivo, zima - nějak se doma zabavíme, jinak o nich skoro nevím.
Clayton
napsal(a):
Asi se bavíte o dvou variantách russella.
Jack russell teriér je hlaskosrstý-nevhodný pro venkovní chov
Parson Russell teriér je drsnosrstý-může žít na zahradě a zima mu nevadí
Lidi si je pletou, že všechno je jack.Jinak, štěně bych do boudy nedala, nejdřív od 5 měcíců, až si na Vás trošku zvykne a dokáže se zahřát.
Pletete se vy, jack i parson má 3 varianty srsti - hladkosrstý, broken a hrubosrstý. Rozdíl je v tělesné stavbě. Jack je nižší, obdélníkový, Parson vyšší, kvadratický.
Uživatel s deaktivovaným účtem
napsal(a):
Helas> kožené nee, na lesoturistiku jsem si je neoblíbila. Do hledání vhodného řemene se radši pouštět nebudu, to by bylo na dlouho.
Ale úplně jsem zapomněla, že jsem kromě těch pogumovaných našla ještě tyhle. http://www.mamekone.cz/produkt/Westernove-oteze-3-5m-provazove-ploche-908/
A vyloučila je kvůli karabinkám. Přitom není nic jednoduššího než je nechat vyměnit u sedláře za jiné. Takže děkuju za nakopnutí správným směrem.
stacey> děkuju za názor. Mezi klasickými anglickými jsem nehledala, mám dojem, že jsou krátké? Ale určitě by se nějaké vhodné mohly najít, ne moc široké, bez zarážek, dlouhé.
Začínám se přiklánět k těm pogumovaným.
Tady ty
Sice jsou tu, ovce, kozy´´ale:
Našim dvěma kobylám se narodila hříbata, den po sobě. Pán jde okolo - u každé kobyly pije jedno hříbě a:, To má každá jedno nebo jsou to dvojčata?´´...a pak ještě lepší, paní kouká a říká:, Neměli jste tu těch koní minule míň?´´ Já na to:, No, máme tu navíc dvě hříbata...´´ Paní:, A to jste si je koupili?´´
, Ne, narodili se´´
, Narodili?...tak rychle?´´
Já si myslím, že to tam je spíš tak, ze setrvačnosti´´ nebo možná proto, že majitel nespí strachy, aby na tom nájemce / pachtýř mi fakt neleze z klávesnice / náhodou nevydělal o něco víc, než platí jemu...Já jsem s tím měla problém, zemědělec mi nechal na pasení podmáčený cca hektar, kde stejně nemohl sekat. Majitelé na to vlítli, hrozný scény, že porušil smlouvu - takže bohužel, bylo po pastvině. Výsledek: on tam neseká, já tam nepasu a majitelé to jezdí kontrolovat...někdy to prostě není jednoduchý.
Určitě je to teoreticky možné, ale třeba já mám v nájemních smlouvách, že nesmím pozemek dál pronajímat třetím osobám bez souhlasu majitele = další komplikace, stačí, aby jeden majitel nesouhlasil a zemědělec se na to vykašle - proč si má přidělávat problémy?Kdysi jsem něco podobného absolvovala a připadala jsem si jako v té pohádce O kohoutkovi a slepičce
lizbeth
napsal(a):
Přesně tak, ale jak pak my noví "zemědělci" co chceme mít zvířata u domu máme fungovat? je to smutné :( my máme po dědině známosti a stejně je nám to k ničemu :(.
Doporučuji počkat, zkoušet / vlastní zkušenost /. Změní se majitelé, podmínky...a tam kde to dřív nešlo, najednou není problém...a naopak . Za těch 15 let jsme střídavě pásli už kolem celé vesnice, jak se to měnilo...základ je mít aspoň něco svého, a zbytek řešit, operativně´´ podle situace.
A ještě k tomu plánku - myslím, skoro nejdůležitější je, jaké máte v místě podloží. Pokud je to propustná, třeba písčitá zemina, nebude to tak tragické. My třeba máme všude jíl, a to je něco, voda stojí i z kopce a stačí, aby kůň párkrát přešel a je to rozšlapané. Tam kde nejvíc chodí pomohla jen opravdu velká vrstva štěrku a na to panely, do přístřešku taky + tosiplast, teď je to konečně jakžtakž, ale cena...radši nepočítat.
Chovala jsem obě plemena, v současnosti už mám jen dvě Prtice - matku s dcerou. Obě plemena mám jak s loveckými, tak sportovními zkouškami, běháme agility. Oboje jsou dost, kus od kusu´´ - borderteriérka nebyla moc náruživý lovec ve smyslu že by někam prchala, ale byla velmi ostrá na škodnou / kočky, lišky, ježci / ráda stopovala, měla barvářské zkoušky. Prtice - matka je lovecky dost a Kční, norování taky miluje, ale v přírodě je ovladatelná. Její dcera sice má povrchové lov. Zkoušky, ale třeba norování jí vůbec nic neříká a v lese radši chytá míček. Všechny ale náruživé myšilovky - to je prostě teriérská vášeň.
Pokud chcete psa na sport, spíš bych asi doporučila PRT, jsou snadněji motivovatelní na hračku a aport. Neřekla bych, že jsou hyperaktivní, prostě aktivní psi - je to hodně o přístupu a hlavně - nenechat je, rozlovit´´ hned od začátku, protože jako teriéři jsou při lovu samostatní a nebudou se pak ohlížet na nějaké pískání.
Pokud má PP, tak čistokrevná je. Pokud PP nemá - tak může být čistokrevná, nebo taky, podílová´´ - tenhle termín jsem si vypůjčila od hosp. Zvířat, je totiž velice výstižný - prostě tam může být libovolný podíl jiného plemene, což třeba vůbec nemusí být vidět. Ale je roztomilá, a jestli bude i zdravá - je vyhráno.
Inspektor Pišišvor
napsal(a):
žádné zkoušky ČKS neexistují (teda kromě těch pro rozhodčí, figuranty, kladeče), a ani nemusí být členem ČKS - výkonnostní knížky pro bez PP vystavuje i MSKS.
No myslela jsem zkoušky pořádané ČKS - nebo jinak - na které je delegovaný rozhodčí ČKS, prostě zkoušky dle NZŘ nebo IPO. A MSKS mě vůbec nenapadl, to uznávám.
Ten výkonnostní průkaz pro psy bez PP musí mít jen na zkoušky ČKS / ZZO, ZM, BH / - musí být vystavený předem, pes pro jeho vystavení musí být čipovaný a vystavení stojí / stálo / 250,- Kč. Na zkoušky KJ Čr Brno / ZOP, ZPU atd. / nic takového být nemusí. Tak by asi bylo pro zadavatelku jednodušší začít těmito zkouškami, a když by jí to chytlo, dodělat si tu registraci pro ČKS. Na cvičák ale stejně bude muset zajít, protože skupinové cviky těžko doma na zahradě nacvičí