
učeň
Informace o uživateli:
-
Moje zvířata
Nenalezeny žádné fotografie zvířat
Registrace od: 5. 9. 2017 16:19:20
Naposledy přihlášen: 21. 3. 2023 21:45:28
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
Dobrý den,
prohledal jsem internet i literaturu ale není mi jasné jak by měla vypadat kombinace lutino straka, zde v diskuzi jsem našel korelu žlutou : https://www.ifauna.cz/okrasne-ptactvo/diskuse/detail/3695942/korela-lutino-cerne-oko.
Děkuji za konstruktivní odpovědi.
Prosím o radu.
Je problém podávat austrálii ve venkovní voliéře v mrazech zmrzlé větve? Dávám převážně vrbu, případně jabloň. Rosely je oholí od kůry. Mám obavu jestli zmrzlá kůra nezpůsobí nějaké, třeba zažívací problémy. I když bych je nechal doma rozmrznout, venku zase zmrznou. Děkuji za odpovědi.
Prošel jsem hodně vláken, ale o topinamburech nic. Nemyslím hlízy, ale nať s květy. Není problém to dát např. roselám apod. Celý rok je toho včetně květů hodně. Všude se píše, že je to velmi dietní strava a třeba králíci se po tom můžou utlouct. A vzhledem k tomu, že vím, že králík a exot není totéž, tak se ptám.
díky
Neregistrovaný uživatel
napsal(a):
Ořechy prakticky všechny, vlašské třeba rozpůlit, ať si s tím pohraje při vybírání jádra. Dají se jim dát i roztlučené, ale někteří zvlášť mladí papoušci jsou hltaví a mohli by spolknout kus skořápky, takže to moc nedoporučuju. Buráky se dávají, ale ne ty normálně z obchodu (jsou pražené), ale ideálně nepražené, koupené jako krmivo. Musím říct, že i chuťově jsou lepší.
Co se týče toho, co najdete venku u nás, můžete vzít vše, co není jedovaté pro člověka- pampelišky, obyčejnou trávu, sedmikrásky, tenké větvičky ovocných stromů nebo vrby (třešňové, bukové a javorové ne), někdo dává okusovat i jehličnaté větvičky. Bylinky jako bazalka, máta, řeřicha, lichořeřišnice včetně semen, heřmánek (znám žaka, co miluje yzop) jsou v pořádku, někde jsem se dočetla, že by se neměl dávat rozmarýn. Pro papoušky všeobecně je toxický čajovník a kakao.
Dál to můžou být různá naklíčená semena nebo mungo fazole, stačí nechat naklíčit běžní krmivo, které používáte. Z ovoce a zeleniny všechno kromě toho avokáda a cibule-jahody, maliny, citrusy, banány (můj je nerad), jablko, hruška, jeřabiny, mrkev, okurka, paprika (někdo dává i se semeny), salát, čínské zelí, kapusta...
Co se týče takových specialit, někdy se dává kousek uvařeného vajíčka na přilepšenou nebo česnek. Ten pomáhá proti parazitům, dává se do vody nebo normálně celý stroužek, aby si papoušek mohl zobnout. Snad jsem neřekla nějakou blbost a někdo mne kdyžtak opraví. :)
múžu se zeptat proč ne třešňové větve? já jsem se dočetl, že ovocné větve se můáou dávat všechny.
nepolemizuju, je to jen dotaz nezkušeného.
díky
Moudivláček
napsal(a):
Je ještě rychlejší způsob. Výška hlasu při kontaktním volání.
Samec se ozývá tónem vysokým, samice nízkým. Ten rozdíl pozná i laik. Budeli tón stejný, máte 2 samce. S tancem a zpěvem tokajícího samce to nemá nic společného. Jednoho odchyťe, dejte vedle ať se nevidí a on se jeden i druhý ozve.
Dobrý den,
ještě se vrátím k tomuto vláknu. Po rozdělení jsem určitě slyšel ty hluboké tóny jak popisujete, ale teď jak jsou spolu tak se k sobě nemají, do budky chodí spát a teď začala i ta " samička" posedávat na bidlech s větvičkou v zobáku . V tom se teď střídají. Tak fakt nevím.
Za názory děkuji.
Dobrý den, poradíte prosím o jakou se jedná mutaci a případně pohlaví.
Oko červené, nohy světlé.
Dobrý den,
může někdo poradit?
Samec AD se chová jak má, čepýří se, zpívá, dělá postoje s větvičkou v zobáku. Chci se zeptat, jestli to dělá jen před samicí nebo jako např. holoubci diamantoví se čepýří a vrkají i před druhými samci? Jinými slovi je ta druhá AD samice nebo to klidně může být druhý samec?
Díky za odpověď.