
ustulina
Informace o uživateli:
-
Moje zvířata
Nenalezeny žádné fotografie zvířat
Naposledy přihlášen: 23. 3. 2022 15:00:23
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
Plachty na seno jsou super!
Vítěz je žlutá plachta - je mnohem pevnější a těžší - a taky dražší :-) Pod nima máme seno 5.zimu a kdyby jsme je nenatrhli nakladačem, jsou zcela fit. Jeden stoh byl pod plachtou dokonce 3 zimy v kuse a z balíku se sundala akorat síť, prostě pecka. a vypadá to, že boudou sloužit dál. Ale manipulace s nima vyžaduje víc silných rukou, vlastně hodně silných rukou.
Zelená plachta - seno pod ní zůstává taky dobrý, je mnohem lehčí - snadnější manipulace, je levnější, ale třeba jedna je sama natrhla, jak z balíku čouhalo ňáký křoví a hodně fičelo, tak se udělala menší ďoura, ale dál se netrhá. Ty máme 3.zimu a taky pořád ok.
Ze "sousedské zkušenosti" plachta zelená děrkovaná prej pěkně naprt, že jim to pod nim hnilo. Ale co sem se tak doptala a domyslela, spíš to seno nastohovali a přikryli hned po sklizni a to nesmíte.
Balíky nechta dodejchat 3 tejdny, pak teprv naskládat a přikrejt. A samozřejmně nejlépe na palety, už při tom vydejcháváním.
Uživatel s deaktivovaným účtem
napsal(a):
Máte ověřeno? Ptám se, nerýpu. Z hlediska rozvoje předžaludků bych chtěla bakteriální mikroflóru podpořit a ne ji zlikvidovat.
Jo, ověřeno, asi i víc než bych chtěla. Když bych se chtěla dopočítat, tak se nedopočítám, ale střízlivý odhad je přes 1000 jehňat, dělám u oveček 20let. A bejt bez streptonamidu, když mám malý jehňata, je pro mě noční můra. Jak je některý přifouklý, divný, nějaký tympasoly, oleje apod. nejsou tak spolehlivý. Obzvlášť u flaškáčů jsou trávicí problémy raz dva.
A že sem toho vyzkoušela fakt hodně, taky necpu do zvířat atb při každý příložitosti, vyjma tady té.
A jestli jsou jehňata skrčenci, tak to bude z velké pravděpodobnosti málo mlíka.
To období kolem 4 týden stáří je u jehňat snad nejvíc nebezpečný, podle mě, jak se dotváří trávení a začínají přežvykovat, jsou velmi náchylní k nadmutí a je to fofr. Je to otázka i pár hodin hodin, kdy jehně vesele poskakuje a za dvě tři hoďky je mrtvé.
Mějte po ruce streptonamid (vet. přípravek, prášek, mívají v každé ordinaci) a jak se jehně bude jevit "z ničeho nic" divně, hlavně nechutenství, je ve věku 3-5týdne, na nic nečekat a šoupnout mu 1/3 pytlíku streptonamidu.
no, o "ochranářích"(a velkých milovníků) přírody z kanceláře si myslím své... Jako narazila jsem na pár ouřadů, kteří byli fakt normální, ale bohužel spadáme do jinýho kanclu. Když jsme jeli na konzultaci po semináři (poznámky jednoduše načmáraný v bloku), pán s paní na mě koukali, jakože asi neumim ani napsat větu na počítači a že sedim (neřekli teda přímo já, ale voni ti hospodáři") celý dny a noci v hospodě a pak jednou tejdně sbírám mrtvý jehňata a svádim to na vlky.
Ale z brožurky preventivního opatření citovali hezky, tu si přečetli určitě aspoň dvakrát :-) To, že pastevecký pes se necvičí ale VYCHOVÁVÁ mi oznámili asi 6x
Ozval se nám pán, že tyhle projekty zpracovává, jásám, a pak mi volá: "Voni tam sou opravdu ňáký jebnutí!"
pche, chtít na něco prachy, to určitě
Uživatel s deaktivovaným účtem
napsal(a):
Tak Hucul je doma, až slzička trochu ukápla nad kobylama ze sedmdesátých let z Hucul Clubu - Šulka, Úhorna, Tetra, Tuba, Tirana, Dubina - byly to úžasné časy na vyjížďkách a při práci okolo koní, jen ten čas je až nespravedlivě nemilosrdný, ale kniha úžasná.
Za levněji zde:
https://www.cupress.cuni.cz/ink2_ext/index.jsp?include=podrobnosti&id=525833
Je tu někdo, kdo tyhle kobyly zažil?
Tuba - máma naší Ustulinky :)
Pár tipů zde:
http://konecesky.cz/index.php?kat=35&id=249
Nerada hodnotím něco jen podle fotky, ale ta úprava kopyta se mi zdá dost nešťastná.
Vydrolenou bílou čáru má na všech kopytech?
Kde přesně měla abcesy?
Takový problém vzniká zevnitř kopyta, klíďo to může být tou senáží, do toho se mohlo odčervit, naočkovat, nějaké léky, atd.(?), né úplně funkční vyvážené kopyto a už to jede, někde to povolí.
Na mokro bych to nesváděla, jasně sra.ky tomu taky přidaj, ale nespustí.
Máme kolem pastviny u ovcí, možná už 20let to bude? 15 teda určitě... zabušené železné trubky, karisíť rozpůlená, takže vysoké asi 110-120cm? oka 15x15 - lepší by byly 10x10, protože některý vochechule prostrčí hlavu a nemůžou zpátky, popř. si urvou známku. Pro ovečky takhle stačí, koza přeskočí, velkej kůň se přes to nahne a celé ohne, poníci ne, jestli teda nemyslíte poníka, který má 140cm :)
Že na přáníčka moc nejsem, ale tohle musím. Nechť nás neopoští optimismus jako mojí kamarádku :-)
Klidně budu za naprostýho mamlase, ale podle mě se Gaston teda fakt "nešklebí". Jak píše Šutřík, tohle není agresivní přilepení uší na týl, tohle je "kam jde oko, tam je ucho", soustředění na fyzickej výkon.
U druhé jsou uši víc vzadu protože H.B. s koněm couvá.
Když nesu dva kýble vody, taky se u toho netvářim (nesměju a nevzdychám rozkoší) jak slečna v reklamě na parfém, ale to neznamená, že mě ta práce se.e.
Prosím o rady a nápady, přečetla jsem všechno možné a jak si mnohé články protiřečí v naprostém základu je blázinec...
Želva nám přestala jíst a loupe se jí krunýř. Pod odloupnutou "šupinou" krunýřek působí zdravě, je tvrdý, celistvý, bez hrbolků. Je to přirozený proces?
Potom to jídlo, vůbec nejeví zájem... Před tím dostávala maso, hmyz, rybu, zelené (pampeliška, salát), rajče, hroznové víno, sépiovou kost a ty spešl granulky pro vodní želvy. Trvá to už tak 14 dní určitě a je znát, že hubne.
Zase, někde píšou pruuuser nebo normálka, že si nasadí takhle hladovku klíďo na měsíc...
Máme jí asi 4 roky, celou dobu byla dost žravá, za kus masa by proskočila kruhem :)
Je ve 250 litrové vodní nádrži, nemá jí teda napuštěnou až po okraj, voda se mění cca 1x měsíčně, souš, žárovka....
Veterinu budu obvolávat, ale v okolí je to samej atbgranulák...
Jak dlouho může být želva v autě a jak jí to co nejvíc usnadnit?