
ustulina
Informace o uživateli:
-
Moje zvířata
Nenalezeny žádné fotografie zvířat
Naposledy přihlášen: 23. 3. 2022 15:00:23
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
Ahoj ve spolek,
včera mi známá radostně vyprávěla, že sehnala bezva krmení. Nějaká paní, asi prodejce, jí nakecala, že to může plně nahradit seno a na koně na měsíc to vyjde na 1500,-. krása, že.
Tož na to koukám a připadám si jak ananas, páč si nemůžu pomoct, ale přijde mi to jako fakt drahá sláma s pytlem granulí.
"Připravili jsme pro Vás JEDINEČNÝ PRODUKT NA TRHU - doplňkovou náhradu za seno ! Jedná se o speciálně vytvořenou TMR směs, která je složena z několika druhů efektivní vlákniny. Součástí jsou i vitamíny a minerální látky, které jsou do TMR doplněny granulovanou formou. Tento jedinečný produkt doplní potřebu vlákniny pro koně ve vaší denní krmné dávce a navíc jim velmi chutná. Struktura TMR snižuje její separaci.
Doporučená krmná dávka TMR Complete je 5 - 6 kg na koně a den, spotřeba sena se tím sníží o 2/3, tedy z původních 13 - 15 kg klesne spotřeba sena na 5 - 6 kg za den. V denní dávce TMR Complete jsou již obsaženy makro i mikroprvky a nahrazují tak 1 kg Hobby horse granulí, tím se sníží i denní spotřeba těchto doplňkových krmiv.h
doporučená krmná dávka 5 - 6 kg/koně/den
sláma řezaná, pšeničné otruby, vojtěšková moučka, ječmen setý, melasa + 0,5% kys. propionová, seno, cukrovarské řízky sušené, uhličitan vápenatý, premix doplňkových látek, chlorid sodný
ŽIVINY : vlhkost 13,5%, hrubý protein 7,7%, hrubé oleje a tuky 1,5%, hrubá vláknina 21,2%, hrubý popel 7,16 %, vápník 0,36 %, fosfor 0,33%, sodík 0,06% Vitamíny : D3 400,00 m.j., A 2800,00 m.j., E jako alfa tokoferol 30,00 mg, D-pantothenan vápenatý 2,40 mg, síran železnatý monohydrát-14,00 mg/kg, jodid draselný 0,30 mg, síran kobaltnatý heptahydrát 0,07% mg/kg, síran mědnatý pentahydrát 2,00 mg/kg, oxid manganatý 12,00 mg/kg, oxid zinečnatý 13,00 mg/kg, seleničitan sodný 0,09 mg/kg
450 kg BIG BAG - 4 994 Kč "
Co si o tom myslíte vy???
Mám pocit, že dotace začínají až od 3ha(eko možná od 1,5ha). Cyklus je 5letý, takže na dva roky je to lidem k ničemu, jenom nabídnout blízkému zemědělci na dobré slovo, popř. bych po něm chtěla něco malého na oplátku - vzhledem k pastevní a senné krizi má hektar trávy dneska jinej význam.
A vás samotné bych kvůli tak malé ploše skoro zrazovala, ta starost s tím je dost nerentabilní, 5 let buzerace a nespočet papírování a pak vám koně rozdupou pozemek a budete mít velký starosti abyste kromě vrácení dotace ještě necálovali pokuty. Kdyby šlo o 10ha, už je to jiný...
Kostey ne, nejsem si jistá, že je to problém v kanálku, jen mě zajímaly informace :) a podle vašeho popisu to ani nebude... Uf, do kanyl bych stejně asi ani nešla.
Včera to byla sranda, myslim, že ovce mě miluje, jak mě vidí, skáče radostí
Zalepení se odlepilo, asi jak leželi v mokrý trávě, ale přišlo mi, že oddojení šlo trošičku líp, tak jsem zalepila lépe.
Zánět tam ještě nemá - zrovna naposled u veta, kde jsem byla s čubou, jsem byla zkoušena na 5 znaků zánětu :) a párkrát jsme ho měli, se zánětem bych neotravovala :)
Jinak nechci se klasicky vymlouvat na vety, ale jezdím jen k jednomu a tomu je už skoro 80 a už za případama nejezdí, kort za hopsavou ofcí. Ale vždycky super poradí a dá vše potřebné. Ostatní škoda mluvit.
No, jsem zvědavá, co dneska.
Děkuju za rady, pečlivě jsem sledovala :)
Ovena právě moc nedrží, vlastně vůbec.
S tím zalepením cecku mě to taky napadlo, malej buřtík má na to celej den, že jo, ale říkala sem si "ty tyrane!" ale když jste mi to potvrdili, šla jsem do toho.
Nejdřív jsem teda zkoušela struk prošťouchnout aplikátorem atb na vemenní záněty.
Profesore a problém ve strukovém kanálku se léčí jak (kromě jateční pistole)?
A nejde to, nejde to, nejde to.
Přidávám foto, protože takovou mlékárnu jsem fakt u ofce neměla. Je to tříletá prvnička.
Nikdy by mě nenapadlo, že budu za vola zrovna ohledně dojení, ale fakt si nevim rady
Jedna ovce má malý mimino a vemeno jak meloun. Ani kráva by se za něj nestyděla. Jeden cecek vycucán, tož čapnu ovenu, že trochu oddojím ten druhý a ejhle. Vemeno plný, ZATÍM měkoučký, nehřející, mlíko v poho - nezdrclé atd., ale "jde strašně špatně do struku" - jakoby tam nic nebylo... jestli za 10minut vydojim panáka...? I malej chytne cecek, párkrát potáhne a jde na druhej.
Vůbec netušim, jak to dostat ven a co to je.
Žádnou bulku, překážku, nic neobvyklýho na vemeni není vidět ani cítit prohmatem.
Za každý geniální nápad předem děkuji :).
Přidám naší zkušenost z úplně jinýho soudku. Máme na sezonu vždycky pár kousků(cca 20 - 30) brojlerů - třeba šoupnu kvočně jednodenní kuřátka nebo koupíme starší, kolem 1kg. Jsou s ostatní drůbeží, "výběh" mají nekonečný - na konec plotu došel akorát jednou malej bežec
Krmení pšenice párkrát za den - určo né nonstop k dispozici, pečivo, zbytky.
A po vykuchání nejdou pod 4kg.
Holky já chci taky!
Knih mám spousty, např jeden velmi zajímavý kousek: Parasitologie pro zvěrolékaře 1948 - od tý doby co jsem jí ulovila, jen tak mimochodem stála pěknej ranec, toužím po mikroskopu
Nebo Základy živočišné výroby 1986 - tam je všechno tak hezky popsáno, že sem to pochopila i já :)
Žofro Napravování koní mě moc zajímá!
A Velká etologie taky.
Vlastně stejně tak všechny ostatní knížky...
Každopádně předem hlásím, že nemám tiskárnu ani skenr.
Dneska se trochu protáhlo, ale fotku mám :)
Právě že natáhnout to jde velmi dobře, ale jakou to bude mít životnost...?
Ono posuzovat kopyta/práci úpraváře z fotek je dost ošemetný, jsou tedy věci jasně daný a většinu - možná i víc :) Žofra a Vet napsaly.
Ale na druhou stranu nevíme, jak vypadaly kopyta před úpravou a že třeba dotyčný dělal tyhle kopyta prvně a kolikrát toho na poprvé moc udělat nejde a jakej má cíl...Jako že máte kopyto, který je na jedný straně o 2cm delší, při první úpravě to zrovna srovnat fakt nejde, někdo pak prdne fotku na net a jste v zadely, protože máte nevyvážený kopyto a jak je to jako možný
A na třetí stranu zaplaťpánbůh za tuhle úpravu, protože v pátek jsem byla u kobyly, která po zásahu kováře na tejden lehla a majitelé už scháněli číslo na kailérku - a podle fotek to jako až TAKOVÁ prasárna nevypadala...(z blízka už jo).
Za mě je tenhle hliníkovej drát zatím nejlepší a že jsem toho vyzkoušela hodně (lanka, pásky, sítě, drátky...). Nataženo ve 4-5 řadách na plastovejch kůlech, na zviditelnost provázek na balíky. Manipulace výborná. Ale co s nim udělají 2 zimy, to zatím nevíme.
Ono to asi k ničemu nepomůže, ale chci dneska fotit, tak sem pak šoupnu fotku...
Kostey přesně tak, než prodat za pár stovek náš odchov a za to koupit mrzký granule pro šelmičky...raději vražda a bašta.
Já mám třeba velký problém prodávat "na chov", páč myšlenky, ke komu se zvíře dostane a co ho čeká, asi trochu cvok. Ale občasné neuvěřitelné telefonáty nebo návštěvy zájemců...ne, nejsem dobrý prodejce.
Bylo by možné popsat proces výroby sušenýho? Sušim psům, ale to je jiná, to se občas bojim vzít do ruky :).
Na mouchy je výborná drůbež - dvoudenní tenisák (= kachně) chytí mouchu v letu :)
A ke slepicím schválně dávám kosti, popř celou kostru ze starý ovečky, pro slabší povahy nechutné, já v tom spatřuji mnoho výhod - hmyzáci nemaj šanci se přemnožit, slepičky maj dobrotu a psům taková sušená ovčí mumie taky moc chutná.
Z vonných olejíčků funguje směs citronely, tea tree a levandule - jde použít i na koně např., ale na natírání se musí opatrně s poměrem tea tree, je dost "agresivní".
No a pak v zimě krmit ptáčky :).
Když nebyly ve stáji vlaštovky, dávali jsme tam "eletrický křeslo" - přesný název si nevzpomenu, ale jsou to zářivky a kolem drátky s elektrikou, moucha letí za světlem a dostane prdu, na místě mrtvá. Okolo je ochranná mřížka, takže větší zvíře(kočka třeba) se na to nedostane. Už je to dost let zpátky, ale mám pocit, že jsme to kupovali snad v baumaxu nebo tak...
Soptik moc děkuju, ukládám a archivuji. Kontakt ustulina@email.cz, budu ráda za další info. Jde mi o potvrzení/vyvrácení mých předpokladů, co na zvířeti vidím a vzhledem k počtu chlupatejch svěřenců je koupě mikroskopu oproti posílání vzorků na rozbor sranda.
Profesor to ustájko je míň, spíš bych si tipla tak 1,6m2 na ofci.
Soptiku, mohla by jste se rozepsat (nebo dát kontakt na vhodnou osobu) o tom domácím rozboru bobků? S tím jsem hodně koketovala, loni jsem sehnala bezva knížku Veterinární parazitologie (z roku 47) a jsou tam fakt HEZKÝ obrázky všech možnejch breberek, mikroskop ve výsledku taky není zas tak drahej, ale nepodařilo se mi sehnat nikoho, kdo by mi poradil jak na to, mikroskopovala jsem akorát na střední šlupku od cibule